V Hodkovicích umrzl bezdomovec
Hodkovice nad Mohelkou – První lidskou oběť si vyžádaly současné kruté mrazy. Po druhé hodině odpoledne našli lidé v Hodkovicích venku na sněhu muže, který nejevil známky života.
Hodkovice nad Mohelkou – První lidskou oběť si vyžádaly současné kruté mrazy. Po druhé hodině odpoledne našli lidé v Hodkovicích venku na sněhu muže, který nejevil známky života.
Nová Paka – Peticí poukázali pracovníci Českých drah a občané žijící v blízkosti vlakového nádraží na nevhodné parkování nákladních aut v Nádražní ulici.
Plzeň, Lhota - Tělo zatím neidentifikovaného muže vylovili záchranáři v úterý odpoledne z jihoplzeňské Radbuzy. Mrtvolu objevili v Plzni - Lhotě a podle informací Deníku vše nasvědčuje tomu, že se jedná o mladého muže pohřešovaného od Vánoc.
Plzeň, Lhota – Tělo zatím neidentifikovaného muže vylovili záchranáři v úterý odpoledne z jihoplzeňské Radbuzy. Mrtvolu objevili v Plzni – Lhotě a podle informací Deníku vše nasvědčuje tomu, že se jedná o mladého muže pohřešovaného od Vánoc.
Trutnovsko – Arktické dny, jak situaci v České republice označují meteorologové, komplikují život i zvířatům v útulcích. V řadě zařízení tohoto typu museli mrazům přizpůsobit péči o psy a další zvířata.
Trošku zamotanější: Jedna glosa, reakce ministerstva a poznámka k reakci.
Lazec - Velké mrazy nedělají problémy jenom lidem, ale i zvířatům.
Dubňany – Osmnáctiletý mladík si odskočil na chvíli za kamarády. Otec, který mu připravoval večeři, se syna už nedočkal. Zemřel po strážce s autem, které šoféroval policista. Jeho kolegové o nehodě, která se stala ještě před Vánocemi, mlčeli.
Strakonicko – Lenka M. z Českého Krumlova (46) patří mezi šťastlivce, kterým se podařilo výrazně shodit. Měla železnou vůli striktně dodržovat program včetně speciální diety, který jí na tělo „ušil“ trenér.
Královéhradecký kraj - Tragická událost se stala v červnu loňského roku poblíž železničního přejezdu v ulici Maxe Malého v Hradci Králové Plácky. Čtyřicetiletý muž zde dobrovolně ukončil svůj život.
Olomouc – Přes padesát nejúspěšnějších studentů z celé České republiky se sjelo do Olomouce na Chemickou olympiádu, na 48. ročník tradiční přírodovědné soutěže organizované Ministerstvem školství pro studenty středních škol.
Královéhradecko - Podle psychologů nezáleží na ročním období ani dnu v týdnu. Sebevražda není otázkou rozhodnutí během odpoledne. Myšlenka se v hlavě rodí dlouhodoběji.
Londýn - Čtyři Britové dnes přiznali, že se připravovali na teroristické útoky, které měly zahrnovat i umístění bomby na londýnskou burzu. Spiknutí připustili před londýnským soudem, který začal projednávat jejich případ.
Holkovice – Někdo peče na Vánoce perníková srdíčka, stromečky, zvonečky, někdo perníkové chaloupky, a Ilona Jírovcová z Holkovic dokonce celou vesničku.
České Budějovice /ROZHOVOR/ -Shouslovým virtuosem onovém albu, emocích s cikánskou kapelou i o tom, proč je nadprůměrný tatínek.
Sokolovsko -Přístupný je v zimě také hrad Hartenberg v Hřebenech, a to každý den od 10 do 16 hodin
Postřekov /U VÁS NA NÁVŠTĚVĚ, FOTOGALERIE, VIDEO na konci článku/ - Tentokrát jsme zavítali na Horní Chodsko, do Postřekova.
Hlubočec – Jak říkala jeho maminka, když byl ještě v kočárku, často se dožadoval zastavit u kolejí a sledoval projíždějící vlaky. Už tehdy se prý rodila láska, která mu vydržela už více než jednačtyřicet let. René Jodlovský je modelář. Jeho láskou je kolejiště.
Brno – Zkušený trenér Miroslav Malán doplní realizační tým devátého celku extraligy. Proti Ústí zažije domácí premiéru na jihu Moravy.
Vlašim – O víkendu došlo ve vlašimském druholigovém fotbalovém týmu k nečekanému odchodu. Nejlepší střelec podzimní části II. ligy Miloslav Strnad po roce a půl strávené ve Vlašimi zamířil do Sokolova, který je ve II. lize na pátém místě s tříbodovým deficitem na postupovou druhou příčku.
Plzeň – Už se nemůže dočkat, až si zahraje na přírodním trávníku. „Jsme rádi, že máme v zimě k dispozici umělou trávu, ale ta normální je na pohyb docela jiná. Obzvláště pro mě, s mojí postavou a váhou,“ vypočítává přednosti přírodního povrchu kapitán Viktorie Pavel Horváth.
Uherský Brod – O tom, že nakupovat zboží přes internet může být pořádně riskantní, se přesvědčil muž z Uherského Brodu. Za zaslaných téměř sto padesát tisíc korun mu totiž slíbený mercedes ze Španělska nedorazil a zem se slehla po penězích i po podvodníkovi.
Děčín - Basketbalisté Děčína zažívají dobrou sezonu, obhájci bronzu získali skalpy obou posledních finalistů.
České Budějovice - Také obyvatelé Českých Budějovic pocítili výrazný pokles teplot. Na nouzový režim se už připravují v Azylovém domě svatého Pavla
Berlín - V Německu dnes začíná tradiční dvoutýdenní zimní výprodej. V průměru srazili obchodníci ceny o polovinu, u některého sezonního sortimentu ale ceny klesly až o 70 procent. S blížícím se koncem výprodeje může některé zboží zlevnit ještě více, jeho výběr však většinou už bývá omezený.
Ústí nad Labem /HLASUJTE/ - Josef Skramuský z ústeckého Zverimexu: Zvířátko často vyměňují rodiče, protože zjistí, že dítě je alergické na srst nebo na peří.
Chodská Lhota -Kateřina Tvardíková z Chodské Lhoty má cestování v krvi. Sotva se vrátila z Papuy – Nové Guiney, už se chystá na další roční výpravu.
Třebíč - Udělat radost dětem z dětských domovů se rozhodl hokejový klub SK Horácká Slavia Třebíč společně s diváky hokejového derby mezi Třebíčí a Jihlavou, které se hrálo o uplynulém víkendu.
Hra ještě ani není oznámena, ale masírka se postupně musí začít budovat dopředu. Tak asi uvažuje šéf Ubisoftu, který má jako jediný právo na toto téma promluvit. "Jsme si jistí, že další díl Assassins Creed bude tím největším všech dob," pronesl Yves Guillemot.
Modkva - Útočník Roman Červenka vstřelil jediný gól Omsku proti Magnitogorsku. Na jeho výhře se podílel asistencí Rolinek.
Brno /ROZHOVOR/ -Čtyřiadvacet let pracuje meteorolog Milan Šálek v brněnské pobočce Českého hydrometeorologického ústavu. S předpovědí na letošní rok ještě vyčkává.
Šternberk /ROZHOVOR/ – Středeční (25.1.) zasedání šternberského zastupitelstva se odehrálo podle očekávaného scénáře. Jaromír Sedlák, který byl přes pět let prvním mužem ve vedení města, podal dohodnutou rezignaci na svůj post. I přesto se mu prý ten den do práce vstávalo celkem dobře
Liberecko - Z návsi se ozývá břeskná dechovka, stará bába mlátí na buben, policajt jí kouká do nůše, do světnice vpadne medvěd… Je masopust.
Cheb -Otázka pro Petra Navrátila, náměstka hejtmana Karlovarského kraje
Strakonice – Podzemí domku je zamořeno chemikáliemi. Odstranění přijde na 22 milionů korun.
Kutná Hora – Českému muzeu stříbra v Kutné Hoře loni přibylo návštěvníků. Jeho expozice v Hrádku, Kamenném domě a Tylově památníku si prohlédlo přes 115.000 lidí, skoro o 10.000 více než předloni.
Dosud panovaly určité obavy, jestli nová konzole Wii U nebude následovat praxi 3DS nebo VITA s o pár měsíců opožděným startem ve zbytku světa oproti Japonsku. Nintendo je však na tiskové konferenci zažehnalo.
Ústí nad Labem - Vůbec poprvé vystoupí na tradičním Plese všech Ústečanů mnohonásobná česká zlatá slavice Lucie Bílá.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Milé dámy, dostal se už k vašim uším pojem Dáma klub a vy stále váháte, co si pod tímto názvem máte představit?
Klatovy – V Mateřské škole U Pošty v Klatovech vyučují děti alternativním způsobem.
Brno – Už čtvrtou oběť si v Brně vyžádala letošní zima. Snížení teploty z posledního týdne se stalo osudným devětašedesátiletému bezdomovci na zastávce tramvaje v Bohunicích. V noci na pátek tak umrzl.
Ústí nad Labem - Sobotní XV. Ples všech Ústečanů bude muzikálový. Tedy s Vojtkem, Bílou, Traplem…
Kersko /FOTO/ -Jako malý kluk jsem paní Věru Kutifelovou znal z dovolené na Harcově. Naši se s manželi Kutifelovými znali, táta s panem Františkem totiž pracovali v podniku Asbestos ve Zvěřínku.
Sasko /ZAJÍMAVOSTI OD SOUSEDŮ/ - Vinnetuovky Karla Maye v nás sice probouzejí vůni dobrodružství a dalekého divokého Západu, ale ve skutečnosti se můžeme vydat po stopách tohoto oblíbeného autora kousek za hranicemi, u našich sousedů.
Kladno – Smutná zpráva dorazila do redakce Kladenského deníku v pátek odpoledne. Ve věku 60 let, které oslavil loni v srpnu, nás navždy opustil bývalý prvoligový fotbalový rozhodčí, skutečná persona mezi sudími, pan Miroslav Maurer.
Domažlicko – Nové předpisy sice částečně pomohly menším zemědělcům, avšak zarazily oblíbené vepřové hody.
Slovácko - Pozná všechny barvy, umí napočítat do dvaceti a zná už i několik písmen, především ta, ze kterých se skládá jeho jméno. Šestiletý Honzík Šesták z Uherského Hradiště jde v pátek k zápisu do školy, stejně jako ten den mnoho jiných dětí. V Uherském Brodě se zápis do základních škol koná o dva týdny později.
Uherské Hradiště – Působit v Anglii je snem každého fotbalisty. Vyplnit se brzy může patnáctiletému brankáři 1. FC Slovácko Vítu Nemravovi, který je momentálně na testech v anglickém West Hamu United. Oba kluby už jednají o hostování talentovaného gólmana u londýnských „kladivářů“.
Zlín /ROZHOVOR/ - Vizovická legenda Fleret oslaví v příštím roce třicet let své existence. I po tolika letech jsou však muzikanti stále plní elánu. „V Čechách i na Slovensku jsme pro posluchače exoti,“ říká mimo jiné hlavní kapelník a autor hudby většiny písní Zdeněk „Hrach“ Hrachový. Ve zlínském klubu Golem, kde kapela Fleret vystoupí již tento pátek ve 21.30 hodin, má svou pevnou základnu fanoušků. Jak se na zlínský koncert těší samotná kapela, jaké má plány na příští rok a jak moc chybí hudebníkům na pódiu valašská královna Jarmila Šuláková, prozradil v rozhovoru pro Deník Zdeněk Hrachový.
Kaplice - „Práce starosty je služba veřejnosti, založená na hledání nemožného,“ bilancuje první muž radnice Pavel Talíř.