Lovosice, Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Panenky slaví obhajobu. Házenkářky Veselí nad Moravou získaly podruhé Český pohár. V lovosickém finále porazily Porubu 27:24, když první poločas jednoznačně vyhrály o devět gólů a položily základ výhry. Po změně stran ostravský tým sice ztrátu snížil, obrat mu však hráčky Brittermu nedovolily. Veselanky tak zakončily mimořádně úspěšný rok 2011 se šampaňským v ruce.
Praha – Vánoce nejsou jen nejoblíbenějšími svátky v roce, ale také největším generátorem odpadů. Po spotřebovaném jídle a pití zbudou v ČR tuny plastů a skla a ze záplavy dárků hory papíru, které by pokryly více než 1000 fotbalových hřišť.
Tachovsko – Alkohol, dělobuchy, rachejtle, chlebíčky a stoly prohýbající se pod různými dobrotami. Pouze nástin toho, co se vybaví snad každému při slově silvestr. Toto vše k oslavám nového roku patří. Pár rad, jak přežít silvestr ve zdraví a bez kocoviny.
Ořechov /ROZHOVOR/ - Vánoce v Americe, ale také ty italské výstižně vystihuje jedna ze scén slavného filmového trháku Sám doma. Děti se ráno probudí, odhodí peřiny a s veselým křikem pádí k vánočnímu stromečku, pod kterým se tyčí hora dárků.
Jihlava V souvislosti s otravou koní na Ranči u Zelené sedmy v Čížově na Jihlavsku zvažují policisté rozšíření právní kvalifikace o přečin týrání zvířat.
Uherské Hradiště - Vánoce plné děsu i nezměrné radosti jsem zažil ve svých zhruba osmi letech. Bylo u nás tradicí, že po štědrovečerní večeři jsme se sestrou a bratrem vyrazili před dům, abychom se proběhli nebo koulovali. Jen na chvíli, na pár minut, než příjde ježíšek.
Praha – České dráhy kvůli očekávanému zvýšení poptávky po cestování ze strany lidí vracejících se z novoročních oslav posílí vlaky o 7000 míst k sezení. Nejvíce posilových vozů dopravce vypraví na tratích mezi Prahou, střední a severní Moravou a Slovenskem. Novinářům to oznámil mluvčí drah Petr Šťáhlavský.
Slovácko - Období povánočních slev a výprodejů začalo. Nakupování mezi svátky za zvýhodněné ceny si Češi a Moravané oblíbili. Důkazem toho byla včera krátce po poledni zaplněná parkoviště před staroměstskými nákupními centry.
Strakonice – Mateřská škola Spojařů byla otevřena v roce 1990 jako poslední a nejnovější mateřská škola ve Strakonicích. Od 1. ledna 2003 se stala součástí právního subjektu MŠ Lidická jako jedno z odloučených pracovišť.
Žďársko – Za zrušeným silvestrovským pobytem v Tatrách vězí střevní onemocnění, které postihlo Pavla Dvořáčka ze Žďáru nad Sázavou a jeho rodinu. Nákaza, buď virového, anebo bakteriálního původu, se šíří republikou, a protože právě o Vánocích se lidé více setkávají, onemocnění přibývá.
Liberec - Příběhy jizerskohorských rozhleden, Lužické a Jizerské hory, Architektura Liberce, Jizerské hory na starých diapozitivech či Liberecké zajímavosti. To jsou jen některé tituly, které se staly doslova hitem letošních Vánoc.
Brno /ROZHOVOR/ – Pro páteční zápas proti Karlovým Varům s ním spoluhráči ještě počítat nemůžou. Přesto od nich Jaroslav Svoboda sklidil na středečním tréninku aplaus. Hokejový útočník brněnské Komety se sice jen na pár minut sklouzl po ledě, přesto vyslal jednoznačný signál. Ustupují následky otřesu mozku, který utrpěl na začátku prosince po tvrdém faulu litvínovského Martina Ručinského.
Děčín - Téměř šest set lidí se za letošní rok ztratilo na Děčínsku. Vyplývá to z policejní statistiky, kterou má Děčínský deník k dispozici. Podle policie ale nejde o žádné ohromující číslo - počet 594 pohřešovaných je totiž průměrný.
Modrá /FOTOGALERIE/ - Vánoce bez živého betléma na prostranství pod kaplí Panny Marie Hostýnské by si obyvatelé Modré dovedli jen těžko představit. Nechyběl tam ani letos, a to v podvečer o Božím hodu vánočním.
Bruntál, Krnov, Horní Benešov - Alkohol bývá špatný pán, otupuje smysly a degraduje osobnost. Není od věci si to uvědomit nyní na konci roku, před bujarými silvestrovskými oslavami.
Ostrava -Vánoční tržiště zmizelo, mnoho lidí si vzalo mezi svátky dovolenou. Centrum Ostravy je tak v těchto dnech doslova mrtvé. Tedy až na jednu výjimku. Ostrůvek života jménem ledové kluziště.
Brno - Nejvyšší soud (NS) zrušil rozsudky nad čtyřmi bývalými plzeňskými policisty, kteří dostali podmíněné tresty za maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti. Žaloba je vinila z nedbalého přístupu při vyšetřování konfliktu v erotickém baru v Plzni.
Příbram – Městští strážníci se mohou pochlubit s neobvyklým úlovkem. Před Vánoci v podvečer stavěla hlídka městské policie na náměstí T.G.M. vozidlo, které převáželo nádobíčko a léky k výrobě omamných a psychotropních látek.
Kraj - Kdo si z vlastní vůle pořídí nový kvalitní kotel na vytápění svého domu, může jej částečně zaplatit z dotace. Rada kraje totiž krátce před Vánocemi schválila podmínky dotačního programu s názvem Ekologizace kotlů na tuhá paliva v Moravskoslezském kraji, který je vytvořen ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí.
Most - Ani po roce není stále potrestán neuvěřitelně drzý zloděj, který loni v prosinci tasil v Mostě pistoli na prodejce vánočních stromků. Zbraň vytáhl na prodavače kvůli krádeži obyčejné jedličky za pár stovek. Soudní proces s 29letým pachatelem Janem Víškem z Mostu sice už začal. Rozsudek ale zatím nepadl.
Kladno/FOTOGALERIE/ -Populární představení nejen pro děti uspořádal krasobruslařský oddíl PZ Kraso Kladno. Smyslem je seznámit veřejnost s činností PZ Kraso – kde malé děti začínají mnohdy už ve třech letech, ale jezdí tady až do věku, kdy se věnují krasobruslení po skončení své úspěšné závodní činnosti formou exhibicí.Organizátorem akce je Ladislava Eichenmannová, která v sobotu Kladenskému deníku odpověděla na pár otázek.
Dobřany, Plzeň - Zoufalá rodina nabízí i finanční odměnu. Je to záhada. Jednadvacetiletý Plzeňan Petr Červenka zmizel po čtvrtečním firemním večírku. Jeho stopa končí v Dobřanech. Marně po něm zatím pátrá policie i rodina.
Horní Krupá – Originální projekt internetové televize, TV Krupá, spustil před několika dny kazatel sboru Církve bratrské v Horní Krupé na Havlíčkobrodsku, Roman Neumann.
Zlín, Kyjov /ROZHOVOR/ - Ve čtyřiatřiceti letech chytil druhý dech. Čtyřicet minut za zápas? Pro nejstaršího zlínského basketbalistu Michala Šušáka žádný problém. Ze zkušeného pivota srší pohoda a pozitivní energie.
Opavsko - Jsou zpět. Falešní popeláři, kteří poprvé vystrčili růžky před rokem a redakce před nimi varovala veřejnost, údajně opět začínají rozjíždět „podnikání”.
Sádek, Vídeň - Vídeňská penzistka, má nepopiratelné charisma. To je Maria Anna Therese Ludwigstorff Chorinská z Ledské. Podle starých šlechtických hodností hraběnka, dcera posledního majitele hradu Sádek.
Zlín - /FOTO/ Měli jste pocit, že byly před Vánoci plné prodejny lidí a panovalo všeobecné nákupní šílenství? Teď se tato horečka posunula na další úroveň.