
Město pro turisty
Karlovy Vary — Glosa Karlovarského deníku.
Karlovy Vary — Glosa Karlovarského deníku.
Opava - Vánoční svátky strávil v Opavě, nyní ale relaxuje na dovolené v Dubaji.
Kamenický Šenov - Úspěšnou sezonu zažil alpský lyžař Josef Kelemen z Kamenického Šenova.
Ostrava - Už ve třiadvaceti obchodech v Ostravě jsou umístěny sběrné koše, kam lze odevzdávat vysloužilé elektrospotřebiče bez současného nákupu nového.
Praha - Petr Svoboda, překážkář z Budišova na Třebíčsku, má za sebou nejtvrdší přípravu v kariéře. V některých parametrech překonal vlastní hranice a položil optimální základ úspěchu na halovém ME v Turíně.
České Budějovice - Říká se, že Vánoce jsou svátky klidu a míru. To ale příliš neplatí pro popeláře, a to zejména po Vánocích.
Tábor - Vánoční osvětlení ulic Tábora si vyžádalo necelých sto tisíc korun za spotřebovaný proud.
Jičín - Stalo se těsně před Vánoci. V domě řádili malíři a se sousedkou Lídou, která vyběhla z bytu na chodbu naboso a nalehko, jsme se dohadovaly, zda vyklidit malý kumbál u vchodových dveří.
Chomutov - Interspar v Chomutově bude. Firma neztratila zájem stavět, přestože stavba se posune o více než půldruhého roku.
České Budějovice - Proti sobě nastoupí ve čtvrtek v extralize volejbalistů dvě rozddílná libera. Habada a Kovář.
České Budějovice - Snad už i každé malé dítě ví, že řízení auta pod vlivem alkoholu nebo drog či omamných látek je jednou z hlavních příčin dopravních nehod. A mnohdy se jedná o ty netragičtější nehody.
Chrudim - Z chrudimských ulic mizí vánoční výzdoba. To pravé „vánoční“ počasí s padajícími vločkami a přituhujícím mrazem se sice tentokrát dostavilo až v lednu, výzdoba ale musí na Tři krále pryč.
Vyškov, Dědice - AKTUALIZOVÁNO - Ve vyškovské místní části Dědice se podle mnohých obyvatel rozmohl vandalismus. Město ovšem o potížích neví a policisté jsou prý na výtržníky krátcí.
Opava - Falešní popeláři. Ty mohli Opavané nedávno potkat u svých domů.
Fejeton - Některé lásky člověk neopustí, i kdyby mu třeba plivaly do tváře. Trpím už dávno jednou ne zcela opětovanou láskou k Českým drahám. Je to takřka slepá vášeň – riskuji zdraví ve vymrzlých vagonech, ztrácím čas při čekání na nenavazující spoje a navíc všechny kolem přesvědčuji, že musí dráhy milovat také, abychom je vůbec udrželi při životě.
Česká Lípa - Jeho odchod má souvislost s atmosférou po utkání s Kobrou.
Boston – Mistrovský tým prohrál potřetí v řadě, navíc doma. Houston ho porazil 89:85.
Bukvice - Není obec jako obec, každá má své specifikum, každá má v důsledku počtu svých obyvatel své starosti i radosti.
Jeseník - Lůžka v noclehárnách jsou obsazená, lidé bez domova tráví noc i na židli. Zadarmo.
Karlovy Vary — Podle velitele městské policie Marcela Vlasáka jde o jednoznačné rušení nočního klidu.
Hrabětice - Příprava fotbalistů v zimě na běžkách má své zastánce i odpůrce. V libereckém Slovanu ji před sedmnácti lety zavedl trenér Vlastimil Petržela a s občasnými pauzami funguje dosud.
Valašské Meziříčí, Vsetín - Přelom roku bývá už tradičně obdobím, kdy vútulcích končívají takzvané nevhodné vánoční dárky, a vkotcích přibývá odložených psů. Provozovatelé útulků na Valašsku však mají prozatím jinou zkušenost.
Plzeň - Zhubnout, přestat kouřit nebo se naučit cizí jazyky? Novoroční předsevzetí Plzeňanů jsou různá, nejvíce je ale vidět péče o postavu. Fitness centra hlásí plno. Narostl i počet nově příchozích do kurzů, které nabízejí jazykové školy a agentury. Nejméně je vidět snaha kuřáků omezit svou závislost na tabáku.
Ostrava - Tentokrát jsme vybrali v seriálu Zaostřeno na úspory téma, které se týká dopravy. A to konkrétně železniční. Možností, jak ušetřit při jízdě vlakem, je celá řada. Záleží na tom, jak často, jak daleko a kdy cestující jezdí.
Pardubice - Vedení podalo hráčům ruku zpětné vazby a oni ji nepřijali. Teď se mohou připravit na to, že klub nepřijme jejich…
Zlínský kraj - Pozlovice na Luhačovicku se rozhodly vydat vyhlášku, která lidem určuje, kdy mohou pálit listí či jak často sekat trávu. I ve zlínském regionu se tak začíná stále více projevovat trend, kdy se radnice snaží usměrnit chování obyvatel.
Uherské Hradiště - Za literární žně může Slovácké muzeum v Uh. Hradišti označit závěr loňského roku, neboť hned tři ze čtyř pracovnic etnografického oddělení jsou podepsány pod tituly nových knih.
Plzeň - S mimořádně těžkými infekcemi, záněty a angínami se nyní setkávají plzenští lékaři ve svých ordinacích. Onemocnění jsou prý závažnějšího charakteru, o epidemii se ale zatím mluvit nedá. Složení nemocí je totiž různé.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - V tyto dny slaví vánoční svátky pravoslavní křesťané.
Slatiňany - Ve vlasech některých žáků slatiňanské základní školy se objevily vši. Což o to, s podobnou situací se v minulosti setkala většina školských zařízení. Vši si děti odjakživa přivážejí například i z různých letních táborů – a důslednou hygienou se jich obvykle rychle zbaví. Tentokrát se ale obtížnému hmyzu ze slatiňanské školy příliš nechce.
Lanškroun - Jediná pravoslavná církevní obec na Orlickoústecku slaví svátek Narození Páně podle juliánského kalendáře.
Kolín - Dalšími hosty našich pravidelných on - line rozhovorů byli Jan Švarc s Jitkou Hermovou, kterým se na Nový rok narodil syn.
Podbořany - Na mistrovství ČR do Kolína vypravuje Fan klub Kamila Ausbuhera autobus příznivců.
Ostrava – Deset metrů vysoký umělý vánoční strom a další ozdoby začaly ve středu 7. ledna odpoledne mizet z Prokešova náměstí před ostravskou Novou radnicí.
Podolí /FOTOGALERIE/- Florbalové mistryně z Děkanky vykročily do nového roku výhrou nad Chodovem, druhým týmem ligové tabulky.
Jihlava - Prvoligoví fotbaloví starší dorostenci FC Vysočina se dnes budou hlásit trenérovi Romanu Kučerovi na prvním tréninku. Začíná jim nepříliš oblíbený, ale potřebný zimní dril, do něhož se zapojí dvaadvacet hráčů.
Benešov - Během posledního měsíce roku řešili strážnici 26 případů krádeží v obchodech
Hlohovec - Slovenský kouč Zoltán Heister si svolal svoje ovečky před premiérou na světovém šampionátu už na 2. ledna do Hlohovce. A i on řešil problémy se sestavou. Na sraz totiž přijel brankář švýcarského Pfadi Winterthur Pramuk se zraněným kolenem, a tak ho v nominaci nahradil Paul z Pleru Budapešť.
Kersko - Ani letos nebude v Lesním ateliéru Kubav Kersku chybět řada zajímavých výstav a setkání s umělci. Ateliér přivítá i známou zpěvačku Evu Pilarovou.
Zlínsko - /DISKUZE, ANKETA/ Pozlovice na Luhačovicku se rozhodly vydat vyhlášku, která lidem určuje, kdy mohou pálit listí či jak často sekat trávu. I ve zlínském regionu se začal projevovat trend, kdy se radnice snaží usměrnit chování obyvatel.
Valašské Meziříčí - S neobvyklým nápadem jak se zbavit odstrojeného vánočního stromku přišla v těchto dnech skupina studentů ve Valašském Meziříčí.
Kladno - Původně měla stomatologická ambulance fungovat ještě v loňském roce. Nyní to vypadá, že bude otevřena až v dubnu.
Mladoboleslavsko - Podle vyjádření policiepřinesl loňský rok méně smrtelných nehod. Ani tak však není důvod jásat.
Přerov - Fortuna liga Přerovského deníku už před časem skončila a teprve před Vánocemi se vítězové dočkali svých zasloužených odměn.
Náchod, Vižňov - Na základně Domu dětí a mládeže Déčko Náchod ve Vižňově u Meziměstí proběhla druhá část projektu Víkendy s digitální fotografií pro děti se Specifickými vývojovými poruchami učení, kterého se zúčastnilo 25 dětí ze Základní školy Komenského v Novém Městě nad Metují.
Hr. Králové - Druholigový anglický Southampton s Rudolfem Skácelem v sestavě hostil v pohárovém duelu Manchester United (0:3).
Region - Letošní Vánoce opět zaměstnaly o něco více společností, které se v okrese Hodonín starají o svoz odpadků. Někteří zaměstnanci totiž museli do práce i na Štedrý den nebo na Silvestra.
Zlín - Kam svánočními stromky? Zlíňané je mohou odkládat vedle sběrných nádob rozmístěných po městě. Vprůběhu příštího týdne je odvezou technické služby, které stromy využijí na palivo.
Region - Vánoce začaly včera pro pravoslavné křesťany. Podle juliánského kalendáře je pravoslavní věřící začínají slavit až 6. a 7. ledna.
Šumperk - Čtyřiadvacetiletý rodák z Olomouce Michal Vymazal byl v letě loňského roku přestupovým majstrštykem šéfů šumperského hokeje.