Kreativ

ŠTÍTEK: Vánoce

klub házené z Bystřice pod Hostýnem

Jan Vejrosta: O oslavách 100 let házené v Bystřici pod Hostýnem

ROZHOVOR/ V Bystřici pod Hostýnem se už 100 let hraje házená. Proto v tomto klubu toto slavné výročí letos pořádně oslavili. Ve sportovní hale Sušil se hrály exhibiční zápasy mládežnických týmů a také utkání hvězd. O oslavách a o bystřické házené se rozpovídal předseda oddílu Jan Vejrosta.

Začátek nového školního roku. Ilustrační foto.

Nákup pro školáka? Rodiče sáhnou hlouběji do kapsy, vyplatí se na nic nečekat

Gabriela z Liberce má doma dvě dítka školou povinná, a to budoucího čtvrťáčka a budoucí sedmačku. Zatímco si děti ještě užívají prázdnin, jejich rodiče už teď myslí na nákup školních potřeb. „Většinou chodíme na poslední chvíli, tedy pár dní před začátkem školy, ale míváme většinou problém sehnat některé věci. Hlavně cvičky a tenisky do tělocviku. Tak doufám, že letos to zvládneme dříve,“ svěřila se liberecká matka.

Nové byty pro seniory v rámci projektu Senlife.

Podívejte se: Projekt Senlife představil nové byty pro seniory v Mělníku

Navštívit v domově pro seniory kdykoliv své rodiče, prarodiče nebo příbuzné? V České republice pomalu nemožné, pokud se netrefíte do návštěvních hodin. Zakladatelé projektu Senlife Tomáš Eckschlager a Lukáš Drásta se rozhodli jít jinou cestou a po roce fungování rozšiřují kapacitu o dalších třicet lůžek.

Začátek nového školního roku. Ilustrační foto.

Nákup pro školáčka? Rodiče v kraji budou muset sáhnout hlouběji do kapsy

Gabriela z Liberce má doma dvě dítka školou povinná, a to budoucího čtvrťáčka a budoucí sedmačku. Zatímco si děti ještě užívají prázdnin, jejich rodiče myslí na nákup školních potřeb. „Většinou chodíme na poslední chvíli, tedy pár dní před začátkem školy, ale míváme většinou problém sehnat některé věci. Hlavně cvičky a tenisky do tělocviku. Tak doufám, že letos to zvládneme dříve,“ svěřila se liberecká matka.

Ostravská zoo s mnoha zvířaty a velkou botanickou zahradou láká k návštěvě.

S foťákem na lovu zvířecích úsměvů. Ochotně zapózovala panda červená i plameňák

Loňské Vánoce byly pro paní Romanu Janskou opravdu veselé. Dostala vytoužený poukaz na fotokurz, který jí měl naučit všemu, co k dokonalým snímkům potřebuje. Z nabídky si vybrala fotografování v zoo pro začátečníky. Kurz absolvovala toto léto v druhé největší zoologické zahradě v České republice. Sledování a focení zvířat bylo velkou zábavou a výsledek opravdu stojí za to! Posuďte sami. Děkujeme paní Janské za dnešní příspěvek. 

Posily volejbalového Kladna: smečař Tim Grozer se narodil v Maďarsku, ale vlastní i německé občanství.

Volejbalové Kladno lovilo v cizině, představilo už tři zahraniční posily

Kladenští volejbalisté se připravují na další extraligovou sezonu a vedení dává dohromady tým, který by se měl poprat o co nejlepší umístění. Řada hráčů z uplynulého ročníku zůstala a nyní k nim přichází i první posily ze zahraničí. Do středočeského města zamíří hráči z Německa, Černé Hory a Dánska.

Letní scéna Harfa vám na první srpnový večer nabízí mrazivou komedii Když se zhasne.

Tipy na pondělí 1. srpna

Srpen nám začíná s trochu zataženou oblohou. Nudit se ale rozhodně nemusíte? Zpestříte si první srpnové pondělí účastí na nějaké zajímavé akci? Podívejte se níže na pár našich tipů.

Když si jde člověk za svým cílem, dokáže hodně

Rád si dal občas pivo. Tak ho začal vařit na sporáku. Dnes má létající pivovar

Pavel Dušek neboli "Důša", jak mu říkají jeho nejbližší přátelé, je typickým příkladem někoho, kdo když něco chce, tak to dokáže. Ochutnávání piva byl vždy jeho koníček, a tak se jednoho dne s kamarádem rozhodl, že si uvaří vlastní. Později zůstal na vaření sám, ale jeho pivo chtělo čím dál tím více jeho kamarádů. A tak se jednoho dne rozhodl, že je na čase pokročit dál a dát své pivo ochutnat i více lidem. Je sládkem ve svém létajícím pivovaru a vaří to, na co má zrovna chuť.

Podivínská společnost Mikro Trading vyrábějící hračky přišla na trh s limitovanou edicí panenek. Oblékl je úspěšný módní návrhář s kubánskými kořeny Osmany Laffita.

Panenky podivínského výrobce hraček oblékl módní návrhář Osmany Laffita

Laura je romantička, která se vyžívá v romantických příbězích. Emily miluje cestování a Naomi má zase ráda krásné luxusní a exkluzivní věci. Jasmine pak pro všechny kamarádky připravuje nejrůznější akce a překvapuje je svými nápady. Takové jsou zbrusu nové panenky z limitované sběratelské edice výrobce hraček Mikro Trading z Podivína na Břeclavsku, jejichž vzhled navrhl úspěšný módní návrhář s kubánskými kořeny Osmany Laffita.

Podivínská společnost Mikro Trading vyrábějící hračky přišla na trh s limitovanou edicí panenek. Oblékl je úspěšný módní návrhář s kubánskými kořeny Osmany Laffita.

Originální vzhled. Panenky podivínského výrobce oblékl návrhář Osmany Laffita

Laura je romantička, která se vyžívá v romantických příbězích. Emily miluje cestování a Naomi má zase ráda krásné luxusní a exkluzivní věci. Jasmine pak pro všechny kamarádky připravuje nejrůznější akce a překvapuje je svými nápady. Takové jsou zbrusu nové panenky z limitované sběratelské edice výrobce hraček Mikro Trading z Podivína na Břeclavsku, jejichž vzhled navrhl úspěšný módní návrhář s kubánskými kořeny Osmany Laffita.

Jiří Mládek se při práci na továrně pro Ocelové město inspiruje starými rytinami i ilustracemi z knižního vydání Verneova dobrodružného románu.

Rekordní Ocelové město bude ještě větší. Dočká se továrny plné strojů

Ocelové město postavené z dětské stavebnice Merkur, které je zapsáno v knize rekordů jako největší stavba obdobného typu, bude ještě mohutnější a průmyslovější. Autor více než tunu vážícího Ocelového města, které se na jaře letošního roku přestěhovalo do větší místnosti v polickém muzeu, se před několika měsíci pustil do další výstavby.

O manžela Davida Hepnara trpícího ALS se 24hodin denně stará jeho žena Žaneta.

Davidovi s ALS lidé poslali půl milionu. Dojaté manželce pomůže s domem

Nerovný boj s těžkou nemocí Hepnarovi nevzdávají. Nedostatek finančních prostředků na nutnou rekonstrukci střechy jim pomohla vylepšit veřejná sbírka. Pár potýkající se s Amyotrofickou laterální sklerózou (ALS), vážnou nemocí, která Davida Hepnara z hanáckých Nezamyslic už čtvrtým rokem připoutala trvale na lůžko děkuje moc všem, kteří přispěli.

Za smrt mladé studentky si praktická lékařka Milica Živkovič vysloužila od brněnského krajského soudu tříletou podmínku.

Studentka zemřela na embolii, její lékařka ze Znojemska vyvázla s podmínkou

/VIDEO/ Dvakrát navštívila studentka vysoké školy svou praktickou lékařku Milicu Živkovičovou v ordinaci, aby zjistila, co je příčinou podivného tlaku na plicích. Ani jednou však doktorka nedokázala mladé ženě pomoct a správně odhadnout diagnózu. Proto poškozená skončila v zimě před šesti lety v nemocnici, odkud se již nevrátila. Kvůli neléčené plicní embolii zemřela krátce po převozu do nemocnice. Za usmrcení z nedbalosti odešla v úterý Živkovičová od Krajského soudu v Brně s tříletou podmínkou.

Lenka Procházková na svého prastrýce s láskou vzpomíná. Uspořádala výstavu, kde si ho místní mohli připomenout.

Procházková: Strýc si roky zapisoval denně počasí. Rád fotil a sbíral desky

/FOTO/ Fotografování, ale také třeba denní záznamy počasí, kompletní seznam obyvatel Střížova včetně jejich předků, hospodářský deník, sportovní výsledky a v neposlední řadě evidence tisíců pořízených fotek. Vedle toho záliba v astronomii a sbírání LP desek. To vše zajímalo Bohuslava Kabelku ze Střížova na Jihlavsku. Před čtyřiatřiceti lety ho postihl těžký infarkt a po komplikacích zemřel v listopadu roku 1988 v pouhých osmašedesáti letech.

Doudlebský zámek ožil natáčením pohádky. Na snímku je Petr Pluhař, čepec je třeba krásně uvázat.

Pana Lukavského jsem oslovoval: Dobrý den, mistře, vzpomíná televizní kostymér

Na doudlebském zámku zavládl nezvyklý ruch. Natáčely se tu scény do nové koprodukční pohádky, která se objeví letos o Vánocích na obrazovkách České televize. Členem početného filmového štábu je i televizní kostymér Petr Pluhař, který během více než tří desítek let v branži nasbíral plno zkušeností, ale i vzpomínek na známé herce.

Zahájení sezony výstavou v loštické synagoze

Za osudem loštické synagogy i za šťastnými příběhy ilustrací.

O Vánocích jsem v dětství pod stromečkem vždy našla štůsek vždy zajímavých knih. Nevím, jak to rodiče dělali, většina z nichse stala mými nejoblíbenějšími. Dodnes se často vracím k Biblickým příběhům Ivana Olbrachta ilustrovaným Gustavem Doré. Kniha vyšla v roce 1958 a pro mě to byla kniha pohádek. Doma jsme Bibli neměli. Později jsem pochopila, jaký poklad mám. Za příběh cesty za Gustavem Doré děkujeme Lence Hoffmannové.

Lindy Sue Biechlerovou útočník v jejím bytě sexuálně napadl a ubodal. Policisté měli několik podezřelých, u všech se nicméně prokázala jejich nevina. Vraha se podařilo dopadnout až letos, po více než 46 letech. Ilustrační foto.

Dívku před 46 lety ubodal. Vraha teď odhalil rodokmen, policii jméno šokovalo

Lindy Sue Biechlerové bylo teprve 19 let, když se jí útočník vtlačil do bytu ve městě Lancaster v americké Pensylvánii. Bylo před Vánoci roku 1975 a vrah mladou dívku v jejím vlastním domově znásilnil a brutálně ubodal. Na jejím těle našli celkem devatenáct bodných ran. Pachatel však dlouhé roky unikal spravedlnosti. Nyní, po více než 46 letech, je konečně za mřížemi.

Tvořivé kroužky.

Tvoření, života koření. Na děti čeká kresba mang či třeba tvoření s 3D perem

Tvořivé, rukodělné, výtvarné i keramické kroužky se těší velké oblibě. Každý rok se dětem věnují lektoři, pro které jsou tyto aktivity srdeční záležitostí, a proto si děti domů odnášejí krásné výrobky. Někdy takové, které jsou funkční a mohou posloužit v běžném životě, například malovaná bavlněná taška, jiné jsou vhodné k vyzdobení domova, další zase potěší babičku o Vánocích.

Trenckův kalich

Unikát v Kapucínské hrobce v Brně. Lidé v ní uvidí kalich barona Trencka

/FOTO/ Unikátní Trenckův kalich mají možnost spatřit do konce roku návštěvníci Kapucínské hrobky v Brně. Jedna z mála dochovaných památek po známém vojenském veliteli Františku Trenckovi se poprvé objevuje po boku svého zadavatele. Kalich je tam zároveň zapůjčený v roce, kdy si Kapucínská hrobka připomíná sto padesát let od uložení ostatků barona Trencka do kaple pod kostelem Nalezení svatého Kříže.

Ivana Trumpová se svojí maminkou Marií Zelníčkovou v Praze v listopadu 2005

Maminka Ivany Trumpové o jejím mládí, odchodu i životě ve Zlíně

Ve věku 73 let zemřela ve čtvrtek v New Yorku Ivana Trumpová. Dívka vyrůstající v tehdejším Gottwaldově (nyní Zlíně) sbírala úspěchy nejdříve jako sportovkyně, po odchodu za oceán se proslavila jako manažerka a podnikatelka. Byla první manželkou byznysmena a pozdějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa, se kterým měla tři děti. Do Česka se už jako mimořádně bohatá a slavná žena vracela, velmi blízký vztah měla se svoji maminkou Marií Zelníčkovou. 

Ivana Trumpová se svojí maminkou Marií Zelníčkovou v Praze v listopadu 2005

Maminka Ivany Trumpové o jejím mládí, odchodu i životě ve Zlíně

Ve věku 73 let zemřela ve čtvrtek v New Yorku Ivana Trumpová. Dívka vyrůstající v tehdejším Gottwaldově (Zlíně) sbírala úspěchy nejdříve jako sportovkyně, po odchodu za oceán se proslavila jako manažerka a podnikatelka. Byla první manželkou byznysmena a pozdějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa, se kterým měla tři děti. Do Česka se už jako bohatá a slavná žena vracela, velmi blízký vztah měla se svojí maminkou Marií Zelníčkovou. 

Ivana Trumpová se svojí maminkou Marií Zelníčkovou v Praze v listopadu 2005

Maminka Ivany Trumpové o jejím mládí, odchodu i životě ve Zlíně

Ve věku 73 let zemřela ve čtvrtek v New Yorku Ivana Trumpová. Dívka vyrůstající v tehdejším Gottwaldově (nyní Zlíně) sbírala úspěchy nejdříve jako sportovkyně, po odchodu za oceán se proslavila jako manažerka a podnikatelka. Byla první manželkou byznysmena a pozdějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa, se kterým měla tři děti. Do Česka se už jako mimořádně bohatá a slavná žena vracela, velmi blízký vztah měla se svoji maminkou Marií Zelníčkovou. 

Obžalovanou Ivu Zemanovou přivedla k soudu eskorta.

Říkala, že je těhotná, slibovala hnízdečko lásky. Šlo jí ale jen o peníze

Říkala mu, že s ním čeká dítě, a slibovala mu, že pro ně pořídí hnízdečko lásky. Tvrdila, že peněz má dost, ale přece jen potřebuje přispět. Muž z Plzně neváhal a platil. Až pozdě přišel na to, že Iva Zemanová (45) ze Sokolovska je obyčejná podvodnice, která má velmi hluboko do kapsy a která z něj chce pouze vytahat peníze.

Anna Neduchalová pětadvacet let po povodních v roce 1997.

Jizvy po povodni: Propadávala se nám podlaha, říká pamětnice z Rohatce

Začátkem letních prázdnin 1997 nic nenasvědčovalo tomu, že se živelná pohroma přivalí do příhraničního Rohatce na Hodonínsku. Obyvatelé ulice Baráky vzdálené více než půl kilometru od řeky Moravy ale nakonec zažili krušné týdny, a dokonce i měsíce s následky povodně, která jim špinavou vodu vnesla až do domů. Deník Rovnost přináší příběh jedné z rodin.