Kutnohorsko – Vánoce ťukají na dveře a ve většině rodin finišují poslední přípravy, včetně nákupu surovin na štědrovečerní stůl. Tam má své nezaměnitelné místo také kapr. Kde ho lze na Kutnohorsku ještě sehnat a bude jeho cena stejná jako loni? Podle všeho se ceny oproti loňsku příliš nezměnily, i když někteří prodejci o pár korun podražili.
Rakovnicko – Na vynikající druhé příčce extraligy se drží šipkaři z Řevničova, když v posledním letošním utkání vyhráli ve složení Hošek, Zukriegl, Poklop a Vitner nad Máchaly z Kladna přesvědčivě 14:4 (30:16 na legy) a jako jediní v soutěži ještě nepoznali hořkost porážky. Na vedoucí Viktorii Radim ztrácí Řenčováci jediný bod.
Liberec – Adventní čas je tu a otevírají se nejen peněženky, ale i srdce. V tuto dobu bychom měli myslet nejenom na sebe, ale hlavně na ostatní. Např. na opuštěná zvířata…
Petrovice – Tradiční předvánoční nadílka se v sobotu 23. prosince v podvečer opět uskuteční v Petrovicích u Humpolce. Program u rozsvíceného vánočního stromu u kapličky, kde už blížící se Vánoce připomíná nezbytný betlém, začíná v 10 hodin a bude se držet zavedeného scénáře.
Písek - V hektické době před Vánoci si všichni na Hradišti našli čas na malé zastavení. 11. Mš společně se sdružením rodičů "Veselá školka" uspořádaly Vánoční posezení.
Jihlavsko – Tradiční symbol Vánoc, betlémské světlo, je už od třetí adventní neděle také na Jihlavsku. Z Brna jej vlakem na jihlavské hlavní vlakové nádraží přivezli skauti, kteří ho poté rozvezli do dalších měst na Jihlavsku. Lidem ho budou rozdávat ale až na Štědrý den. Na jihlavském vlakovém nádraží 17. prosince dopoledne nechyběli ani zástupci polenských skautů.
Chrudim – Vodohospodáři mají ze svátků velké obavy, jelikož spotřeba tuků o vánocích stoupá několikanásobně. Vždyť právě o vánočních svátcích jsou smažené a fritované pokrmy hlavní součástí jídelníčku. Lidé smaží řízky a přepálený olej bez rozmyslu vylévají do dřezu nebo do záchodu.
Sněmovní imunitní výbor pozve premiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, prvního místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka, vyšetřovatele a státního zástupce v případu Čapí hnízdo na jednání, které se uskuteční 9. ledna. Budou na něm moci vysvětlovat své pohledy na kauzu. Novinářům to po dnešní schůzi výboru řekl předseda Stanislav Grospič (KSČM) a další členové.
Poprvé prožije Vánoce s přítelkyní Barborou a dvouletým synem Markem. Zároveň se však po zranění kolena vrací hokejový zadák Aukro Berani Zlín Martin Matějíček do práce, na velké ochutnávky cukroví nebude mít prostor.
Havlíčkův Brod – Výměna řidičských průkazů na Vysočině ani v listopadu výrazně nepokročila. Nejvýraznější nezájem ze strany řidičů vyměnit si doklad, jemuž letos skončí, nebo dokonce už skončila platnost, byl v Havlíčkově Brodě.
Blanensko, Vyškovsko - Obalovaný ve strouhance, osmažený na tuku a s bramborovým salátem. Kapra na tento nejoblíbenější recept si dá na štědrovečerní večeři většina Čechů. Lidé z Blanenska a Vyškovska už můžou vybírat vysádkované ryby na stáncích.
/ROZHOVOR, ANKETA/ Končím, oznámil fanouškům i spoluhráčům fenomenální fotbalista Tomáš Rosický. Jeden z nejlepších hráčů v historii samostatného českého fotbalu už marně hledá motivaci do přípravy.
/ROZHOVOR/ Rok 2017 se do paměti Karolíny Plíškové, ale i celého domácího tenisu vryl zlatým písmem. Právě díky rodačce z Loun se mohlo Česko poprvé v historii pyšnit světovou jedničkou ve dvouhře žen.
/ROZHOVOR/ Rok 2017 se do paměti Karolíny Plíškové, ale i celého domácího tenisu vryl zlatým písmem. Právě díky rodačce z Loun se mohlo Česko poprvé v historii pyšnit světovou jedničkou ve dvouhře žen.
Havlíčkobrodsko – Poslední adventní týden je ideální příležitostí k tomu ignorovat předvánoční shon a vychutnávat si sváteční atmosféru na vyzdobených náměstích s horkým punčem nebo trdelníkem. Čas před Štědrým dnem lidem na Havlíčkobrodsku zpříjemní zajímavé výstavy, betlémy nebo příběh narození Ježíše.
Berounsko /INFOGRAFIKA/ – Vánoční svátky stráví stovky rodin z berounského regionu na horách. Některým z nich je líto utrácet kvůli několika dnům peníze za nákup lyžařského vybavení a už roky si ho pořizují v některé z osvědčených půjčoven. „Je to pro nás výhodnější. Máme dvojčata a na to, abychom jim ob rok kupovali nové vybavení, nemáme finanční prostředky. Už takhle nás zimní dovolená vyjde na spoustu peněz. Lyžařské vybavení si pro kluky zajišťujeme v půjčovně v Točníku u Švarců už několik let. Jsme s nimi spokojeni. Seřídí jim vázání i poradí,“ uvedla Magda Šimůnková z Berouna.
Jihlava – Těsně před Vánoci vystoupili žáci jihlavské Základní školy Otokara Březiny před svými blízkými s novou pohádkovou hrou Perníková chaloupka aneb Pohádka bez wifi. Tu divadelnímu kroužku zapůjčil autor Tomáš Kucej.
Plzeň – Kapela Cop už dvě desítky let koncertuje ve vánočním čase v Měšťanské besedě v Plzni. Její koncert bývá většinou už na podzim vyprodán. Nejinak je tomu i letos.
Ševětín – Vašík. Ani v jeho třiceti letech mu nikdo neřekl jinak. Vždy usměvavý policista, odhodlaný pomoci tam, kde to bylo právě potřeba, zemřel právě před rokem.
Střední Čechy – Osmnáct událostí po celém kraji řešili hasiči na Štědrý den, shodně po 19 dalších pak přibylo ještě na Boží hod a na Štěpána. V deseti případech se jednalo o požáry, po 17 bylo technických zásahů i asistencí u dopravních nehod; nechyběly také tři úniky nebezpečných látek – a dokonce devět výjezdů k záchraně lidí.
Oslava Vánoc je každoročně obdobím, kdy do čistíren odpadních vod nejen v moravskoslezském regionu přitéká velké množství látek a předmětů, které do kanalizace nepatří.
K Vánocům neodmyslitelně patří vánoční reklamy. Některé jsou umělecké, jiné se snaží být vtipné. Ta, kterou vám nabízíme dneska, spadá do první kategorie a patří k těm lepším vánočním reklamám. Mrkněte se na netradiční Alenku a její cestu do Říše divů.
Teplice /ROZHOVOR/ - Tereza Raditsch, manželka známého šéfkuchaře skupiny luxusních restaurací a porotce televizní show MasterChef, se těší s malou Vanesskou na vánoční dárečky.
Karlovy Vary - Karlovarský symfonický orchestr s fenomenálním houslistou Pavlem Šporclem vyrazil na turné s názvem „Vánoce na modrých houslích Generali Tour 2017“.
Rokycansko – Vánoce bez ryb jsou pro spoustu lidí nemyslitelné. Ve zbirožských sádkách proto tyto dny postupně nabývají na větší a větší hektičnosti. Pracovníci Rybniční správy Colloredo – Mannsfeld se už skoro nezastaví.
/ROZHOVOR/ Desetkrát navlékl dres Mladé Boleslavi, teď už je pro něj připravený modrobílý, na nějž byl vždy zvyklý. Hokejový útočník Vojtěch Němec se vrátil po měsíčním hostování do Komety.
FOTOGALERIE / Jana Krokavcová z Jalubí, Terezie Gazárková z Domanína a Eliška Rehbergová z Uherského Ostrohu, takové bylo pořadí na prvních třech místech II. ročníku soutěže v kategorii líčení na téma Mystic Gothic, která se uskutečnila na Střední škole služeb v Uherském Hradišti.
Na turnaji v malém fotbale se v jablonecké Městské sportovní hale představil také Michal Salák, člen úspěšného týmu, který v Tunisku vybojoval titul mistrů světa, když ve finále porazil těžkého soupeře, Mexiko, 3:0.
Sušice, Klatovy – Potřebujete dokoupit několik drobností či výzdobu na vánoční stůl? Pak máte možnost na vánočních trzích, které se konají na Klatovsku.
Před několika týdny přivezli z Mistrovství světa v malém fotbalu tituly nejvyšší, stali se mistry světa. Český tým v Tunisku ze sedmi zápasů ani jednou neprohrál a dostal jen tři góly. Ve finále porazil silného soupeře z Mexika 3:0. Podlehla jim také mužstva Španělska, Maďarska, Brazílie i další.
Brno – Desetkrát navlékl dres Mladé Boleslavi, teď už je pro něj připravený modrobílý, na nějž byl vždy zvyklý. Hokejový útočník Vojtěch Němec se vrátil po měsíčním hostování do Komety. Ve středu nastoupí v šest hodin večer v DRFG Areně proti Chomutovu. „Zaťa po tréninku přišel a říká: Ty si hrál s Klepou, že? Dáváš mi každý puk doprava,“ smál se Němec, který nastupoval v Mladé Boleslavi po boku praváka Jakuba Klepiše.
Žďár nad Sázavou – Dokonalá předvánoční sváteční nálada zavládla v úterý odpoledne na žďárském náměstí Republiky. Odehrál se tam totiž každým rokem netrpělivě očekávaný příběh zrození Ježíše Krista.
Máte rádi kočky, ale žádnou doma nemáte? Vánoce můžete udělat těm osamělým napříč několika útulky. Chlupatí sirotci si prý přejí granule, kapsičky, stelivo nebo třeba novou přepravku pro cestování na veterinu. Vybrat si můžete kočku, která je vám nejsympatičtější a po poslání příspěvku dostanete fotku kočky i s dárkem.
Bruntálský zámek ožil vánočním jarmarkem, v sobotu 16. prosince sem zamířili lidé za trhovci, kteří nabízeli řemeslné výrobky, vánoční dekorace a bezpočet nejrůznějších dárků pro radost.
Horská zimní komedie z prostředí Špindlerova mlýna s názvem Špindl vstoupí do českých kin společně s prvním zimním dnem. Komedie Špindl ukazuje dámskou jízdu tří sester na horách, přičemž filmu vévodí sarkastická postava s tváří Anny Polívkové a její milostné trable. Film bude mít premiéru těsně před Vánocemi 21. prosince 2017.
Písek, Milevsko - Světlo zapálené rakouskými skauty v Jeskyni narození je každý rok před Vánocemi dopraveno z Betléma do Evropy. V Písku je každý rok betlémské světlo rozdělováno skauty středisek Oheň života a Gáhál.
Vánoční svátky jsou čas, kdy si rádi dopřáváme lepší jídlo a pití než ve zbytku roku. Zároveň za něj neváháme zaplatit až tisíce navíc. Dva ze tří respondentů ale přiznávají, že si následně neumí poradit se spoustou nespotřebovaných zbytků. Na části z nich si pochutnají třeba slepice, množství jídla ale končí v koši. Jeho hodnota se v necelé polovině případů vyšplhá až nad 500 korun.