Třeboňský zámek se připravuje na advent
Třeboň – Výstavy vánočních dekorací, vánočně vyzdobené interiéry i koncerty. Na to všechno zve třeboňský zámek.
Třeboň – Výstavy vánočních dekorací, vánočně vyzdobené interiéry i koncerty. Na to všechno zve třeboňský zámek.
Rumburk - Letos premiérově se během adventu budou v Loretě Rumburk číst pohádky.
Ukrajina během válečného stavu nebude vpouštět na své území ruské muže ve věku od 16 do 60 let, oznámil náčelník pohraniční služby Petro Cygykal. Výjimku mohou představovat pouze humanitární mise, jako jsou příjezdy na pohřby, dodal Cygykal podle listu Ukrajinska pravda.
Kladno - Bohatý vánoční program pro širokou veřejnost připravuje kladenský magistrát. Začne v pátek 30. listopadu odpoledne.
Louny - V lounském muzeu začnou v nejbližších dnech dvě vánoční výstavy.
Ústí nad Labem - Ústecká univerzita se i v letošním roce zapojuje do vytváření vánoční atmosféry v krajském městě.
Klatovsko – Památky na Klatovsku budete moci navštívit i během adventu. Připraveny jsou zajímavé akce.
Více než dvacet tisíc žároviček, téměř kilometr kabelů, tříměsíční práce jednoho šikovného elektrikáře a závratná finanční suma. Pohádkový dům Antonína Hrbáčka v Lípě nedaleko Zlína opět kouzlí úsměvy lidem na tvářích a úžas v očích dětí.
Nadcházející adventní i vánoční čas si budou o první prosincové sobotě slavnostně připomínat také ve Vlčnově. Předvánoční atmosférou bude v sobotu od 15 do 17.30 hodin prodchnuta hospodářská usedlost u Muzea pálenic.
Blatná - SoliDeo je název unikátního instrumentálně-vokálního souboru, který se věnuje hudbě období 12. až první poloviny 18. století. Pro dobu adventu si soubor připravil speciální předvánoční program, v rámci kterého zazní adventní hudba období středověku a baroka z Čech, Itálie, Španělska, Rakouska a Německa.
Linec – Jedenáctiletý Niklas Lahner z Vorchdorfu v doprovodu rodičů a delegace hornorakouských politiků včetně zemského hejtmana Thomase Stelzera převzal ve středu v Betlémě, v údajně rodné jeskyni Krista, světlo míru, napsaly OÖN.
Zdeněk Štybar se na sklonku roku dočasně vrátí k cyklokrosu, ve kterém se stal třikrát mistrem světa v kategorii elite. Dvaatřicetiletý cyklista absolvuje v Belgii čtyři starty včetně Světového poháru 26. prosince v Heusden-Zolderu. Ve dvoudenních intervalech se pak objeví v Loenhoutu, Diegemu a v novoročním klání v Baalu.
Blíží se jedno z nejkrásnějších období roku. Vánoce svátky pohody, klidu, míru a… velké žranice. Regály v obchodních centrech bereme útokem a vánoční stoly se prohýbají pod náloží svátečních dobrot a pamlsků. S cukry však nakládejte opatrně.
Kladno – Florbalisté Kladna propásli možnost přiblížit se třetímu místu prvoligové tabulky. Po sérii tří výher podlehli v krátkém sledu hůře postaveným celkům.
České Budějovice - Tři tisíce lahví ručně baleného Budějovického Budvaru bude od okamžiku, kdy se v sobotu rozsvítí Vánoční strom, k dostání na adventních trzích na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II.
Rumburk - Kvůli zavřené nemocnici musí posílit služby okolní špitály i záchranka.
Teplicko - Bouřňák i Komáří vížka očekávají první vydatné sněžení sezony.
Liberec - Adventní věnce, ozdoby na stromek i různé dárkové předměty si mohli ve středu dopoledne zakoupit zájemci v multimediálním sálu budovy krajského úřadu. Vánoční trhy tam připravila zařízení sociálních služeb působící v Libereckém kraji.
Chomutovsko - Vánoční strom se o víkendu rozzáří v Chomutově, Klášterci nad Ohří i v Kadani. Jirkov se přidá na Mikuláše.
/FOTOGALERIE/ Adventní tržiště na Staroměstském náměstí začne fungovat už pozítří. Letošní dekorace vycházejí nejvíce z příběhu o Popelce, strom slavnostně rozsvítí Pavel Trávníček.
Výkupy pozemků pro novou krajskou Baťovu nemocnici jsou v plném proudu. Ihned po listopadovém zastupitelstvu, které dalo zelenou nákupu pozemků, začala jednání s majiteli pozemků v lokalitě Zlín-Malenovice, kde by nová nemocnice mohla již do 6 let stát.
Českolipsko - Předvánočního shonu po dárcích využili i nakladatelé s tituly z Českolipska.
Ústecký kraj /ANKETA/ - Zábavní pyrotechnika do rukou dětí do 15 let nepatří. Zdravotníci varují před nebezpečím úrazu.
Žirovnice – Během první adventní neděle, která letos připadá na 2. prosince, se sejdou i obyvatelé Žirovnice. Odbor kultury města Žirovnice totiž na blížící se neděli připravil tradiční akci Vánoce na zámku, která vypukne ve dvě hodiny odpoledne.
ROZHOVOR / Když se řekne Wellness Horal, milovníci relaxace jistě nebudou potřebovat další nápovědu. Kdo si rád užívá opravdu špičkové relaxační služby, jistě už do tohoto příjemného místa v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích někdy zavítal.
Tábor - V neděli se koná kreativní veletrh Art Tábor.
Krásná Lípa - I letos se Komunitní centrum Kostka v Krásné Lípě zapojilo do sbírky Krabice od bot.
/FOTOGALERIE/ Advent teprve začne, předvánoční stres nejspíš zastihne dříve či později každého z nás. Pražané však mohou být trochu víc v klidu. V e-shopu s dopravou až domů mohou pořídit nejen potraviny na sváteční hostinu nebo dárky. Pár firem prodává online stromky i kapra. Objednávky vyřídí klidně i den před Vánocemi.
Opava - Do celorepublikové akce s Deníkem Česko zpívá koledy zbývají přesně dva týdny. Ve středu 12. prosince od 18 hodin se známé tóny vybraných vánočních skladeb ponesou také několika místy na území Opavska.
Komu se při představě výběru vánočních dárků vybaví jen přeplněná obchodní centra a kýčovitě nazdobené výlohy, které lze od sebe stěží odlišit, nemusí zoufat. V poslední době otevřelo v Praze několik obchodů a netradičních konceptů, které vybočují ze stereotypu. Za rok přibyla na trhu řada dražších značek, zároveň se tu zabydlela také moderní tržiště s designovým zbožím v různém cenovém rozpětí.
První adventní neděle 2. prosince bude ve Slováckém divadle speciální. Děti budou mít úplně naposledy možnost vidět krásnou pohádku Špalíček veršů a pohádek a zároveň si vyrobit vánoční dekorace v mikulášských dílničkách. Zábavný program čeká i na rodiče a přijde i Mikuláš.
Střední Čechy – K zimnímu odpočinku se na sklonu října uložila většina státních památek – hrady Karlštejn, Křivoklát a zámek v Mníšku pod Brdy jsou ovšem otevřeny celoročně. Pro mnohé to ale znamenalo jen krátký oddech. Rozjíždějí adventní programy a předvánoční akce.
Svitavsko – Tuto neděli začíná advent, čtyřtýdenní období předcházející Vánocům, respektive narození Krista.
Linec - V pondělí odpoledne se do obchůdku Lidové pomoci na Hessenském náměstí v Linci hrnuly přes vytrvalý déšt a chladno pěti stupňů zástupy bezdomovců a dalších potřebných.
Zejména pátek a v neděli budou tento týden ve znamení Vánoc. Na Prostějovsku totiž drtivá většina obcí a měst rozsvěcuje vánoční stromky.
Pelhřimov – Předvánoční a vlastně i vánoční a povánoční kulturní a společenský program na pelhřimovském Masarykově náměstí začíná v pátek 30. listopadu. První svařák se u tradičního stánku poblíž letošní vánoční jedle začne prodávat v 17 hodin.
ANKETA / Nádherně rostlý smrk, který již pár dní zdobí náměstí T. G. Masaryka v Přerově, bude mít také v letošním roce své jméno.
Průměrná částka, kterou Češi letos plánují utratit za dárky, stoupla oproti loňsku o pětinu na 6137 korun. Mezi nejpopulárnější dárky dlouhodobě patří kosmetika, oblečení a knihy. Za vánoční nákupy potravin, alkoholu a dekorací vydají Češi tento rok v průměru 4850 korun. Vyplývá to z průzkumu agentury Nielsen Admosphere mezi 1500 respondenty.
Žďár nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Vánoce patří k nekrásnějším svátkům roku. Nejvíce si je užívají děti. Při pohledu na dárky pod nazdobeným stromečkem se jejich oči pokaždé rozzáří. Ne všechny děti ale čeká hromada pečlivě zabalených krabic se zajímavým obsahem. Ty ze sociálně slabších rodin mívají většinou mnohem skromnější nadílku.
Je to již několik let, co jsem navštívil Bleší trh v Kopřivnici. Když jsem zjistil, že se stále koná, věděl jsem, kam o víkendu zamířím.
Pardubice – Vánoce jsou časem dobrých skutků a pomáhat může každý. Stačí zajít na Vánoční charitativní jarmark, který se uskuteční v neděli 2. prosince od 10 do 19 hodin v Galerii Mázhaus na Pernštýnském náměstí.
Dolní Věstonice – Je to naše Andělka. Tak mluví o nové soše s křídly, která vyrostla mezi vinohrady v Dolních Věstonicích tamní starostka Jaroslava Rajchlová. „Jmenuje se Pálavský anděl lásky. Sochu nechal instalovat jeden podnikatel a místní chatař. Je to pro nás krásný dárek před Vánocemi,“ řekla Rajchlová.
Benešov /FOTOGALERIE/ - Vánoční strom, kterým je pro letošek jedle ojíněná, zdobí od úterý 27. listopadu benešovské Masarykovo náměstí. Pravidelně rostlý jehličnan rostl od roku 1994 v zahradě domu poblíž fotbalového stadionu.
/ROZHOVOR/ Na schůzku v kavárně pražského obchodního domu Europark dorazila na minutu přesně. A kulhala. Prý domluvený čas málem nestihla. Její Eda dneska zaspal a vzbudil ji pozdě. „Normálně se budí kolem šesté, ale dnes zaspal a obličej mi olíznul až kolem osmé,“ vysvětlovala svůj ranní spěch zpěvačka Heidi Janků (56). Po loňské smrti Ivo Pavlíka, za kterého byla Heidi Janků, rozená Hantlová, provdaná od roku 1992, to není nový chlap v životě usměvavé ženy.
Plzeň – Před sezonou přišel ze Zubří, aby vylepšil produktivitu Talentu Plzeň. Tenhle úkol se házenkáři Jakubu Doudovi zatím daří plnit.
Cejle - Jak to bude dál se sjezdovkou na Čeřínku, se stále neví. Jak provozovatel Zdeněk Zahrádka avizoval před měsícem, téměř na prahu nové sezony opravdu ukončil činnost. Na Čeřínku strávil jednu zimu, která se podle jeho slov vůbec nevyvedla. V současné době se hledá nový zájemce, který zajistí provoz sjezdovky.
Stále více Čechů utíká před vánočním shonem a stresem do teplých krajin. Největší poptávka je tak před Štědrým dnem tradičně po Spojených arabských emirátech, konkrétně po Dubaji. Zájem o zájezdy do oblíbené destinace ve srovnání s loňským rokem vzrostl o 60 procent. Zákazníky láká především teplé počasí a možnost vánočních nákupů.
Kladno - Příchodem Tomáše Plekance by posilování hokejového týmu Rytířů Kladno končit nemuselo. Potvrdil to i majitel klubu Jaromír Jágr. Jednou z nových tváří by mohl být americký obránce James Wisniewski, který má bohaté zkušenosti z NHL.
Kateřinský jarmark, patřící na Vsetínsku k nejoblíbenějším akcím svého druhu, hostila v sobotu 24. listopadu obec Hovězí. Cestu na něj si i přes nepřívětivé počasí našly tisíce návštěvníků z regionu i ze vzdálenějších míst republiky a dokonce i početné skupiny ze Slovenska. Organizátoři jarmarku připravili velmi bohatý program.
Domažlice – Výrobky z papíru, dřevěné dárky, šperky, keramika, perníčky a mnoho dalšího bylo o uplynulém víkendu k vidění v domažlickém Muzeu Chodska, kde se konal již tradiční Martinský jarmark lidových řemesel.