Vánoční stromky pomůžou zahrádkářům, slonům či psům
Královéhradecko - Vánoční doba pomalu končí a s ní i trvanlivost přírodních stromků.
Královéhradecko - Vánoční doba pomalu končí a s ní i trvanlivost přírodních stromků.
Chotovice - Vánočně osvětlený dům v Chotovicích ani letos nenašel konkurenci.
Háj u Duchcova /ROZHOVOR/ - Oscarový Obchod na korze či drama Babel i takové bijáky můžete vidět v Háji u Duchcova. Paradoxně ne v kině, které malá obec nemá, ale v nové knihovně. Filmová setkání Bio_Biblio tam běží od října loňského roku a jsou zdarma.
Poslední den roku je pro domácí zvířata vždy náročný. Silvestr, ale i advent již tradičně zapříčinil útěky řady mazlíčků. Sociální sítě se tak i letos zaplnily množstvím proseb o pomoc při hledání ztracených psů. „V podvečer 31. 12. se mi zaběhl pes, Praha 8 Ládví. Slyší na jméno Čert, je bázlivý,“ objevilo se například na facebookové skupině Libeňáci a Karlíňáci sobě. Na dělobuchy ale doplatily i volně žijící labutě, ježci či netopýři.
Znojmo - Florbalová Superliga po pauze odstartuje v sobotu večer zápasem Znojma s Pardubicemi. Domácí chtějí navázat na předvánoční výhru v Otrokovicích.
Ústecký kraj - Dobrý úmysl může zabíjet. Některá jídla jsou pro zvířata jed.
Hradec Králové - Mladá maminka, které zničil byt výbuch plynu, byla odkázaná na pomoc blízkých. Nyní se dočká bydlení.
Plyšáky a další malé dárky dostali na sklonku roku malí pacienti šumperské nemocnice. Obdarovali je členové oddílu mladých hasičů z Temenice, kteří tak založili novou tradici.
Liberec – Ve spolupráci s multikinem CineStar Liberec přinášíme přehled premiér a filmů, které lze aktuálně zhlédnout. Do kin vtrhla nová česká pohádka Čertoviny a hororové fanoušky potěší film Insidious: Poslední klíč.
Pardubický kraj, Heřmanův Městec - Již po sedmnácté se na začátku ledna v Heřmanově Městci objeví tříkráloví koledníci s prosbou o pomoc potřebným. V loňském roce byli obdarováni rekordní částkou přesahující 110 tisíc korun.
Teplice - V teplickém zařízení pro opuštěná zvířata se loni vystřídalo 100 psů a 13 koček.
České Budějovice – Volejbalisté Jihostroje České Budějovice přivezli z Ostravy postup. Ten si zajistili hned v prvních dvou setech. Další tři sety vyhrála domácí Ostrava. Jihočeši tak jsou už ve 4. kole ČP. V sobotu Jihočeši v extzralize přivítají Ostravu (18.00)
Po letech sice bez titulárního partnera, ovšem o to úspěšněji si vedou v Celostátní lize sáloví fotbalisté Futsal Zlín. Svěřenci hrajícího kouče Zdeňka Juliny před závěrečnými čtyřmi duely základní části se vyhřívají na čele a nejsmělejší ambice mají i pro nadstavbovou část.
Nejen na nové trasy a časy odjezdů u některých linek si musejí od Nového roku zvykat lidé, kteří k cestám za prací či do škol využívají autobusů jezdících v rámci Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK).
Motivem činu měla být hádka. Žena zemřela po úderech tupým předmětem do hlavy.
Kralupy – Nová porce hokejových povinností nečeká o víkendu jen na Mělník a Neratovice. Svůj další mistrovský zápas, už jedenáctý v sezoně, odehrají také hráči Kralup. Ti v krajské soutěži poměří síly se Žilinou.
Brno – Prvním zápasem brněnské skupiny zahájí v sobotu fotbalisté Zbrojovky jednadvacátý ročník zimní Tipsport ligy. V jednu hodinu odpoledne se postaví na hřišti ve sportovním areálu Pod Palackého vrchem Pardubicím.
Vysočina – Některé ubytovatele na Vysočině trápí nedostatek sněhové pokrývky. Jde zejména o regiony, kde jsou návštěvníci zvyklí využívat dokonale upravené běžkařské trasy. Naopak hotely, penziony a další ubytovací zařízení v těsné blízkosti sjezdovek, které jsou už od konce loňského roku zasypány množstvím technického sněhu, takové problémy nemají.
O podobné střelecké bilanci sní většina fotbalových útočníků. Zlínský dorostenec Patrik Slaměna, který nosí dres Fastavu od pěti let, v šestnácti podzimních duelech zaznamenal třináct branek a v celostátní mládežnické soutěži patří mezi elitní kanonýry.
/ROZHOVOR/ Na prahu čtyřicítky stále ukazuje, jak je pro kopřivnickou Tatru nepostradatelný. Někdejší útočník Vítkovic, Novosibirsku či Liptovského Mikuláše Martin Tomášek totiž zažívá parádní období. Na závěr roku nejprve hattrickem odstřelil Bobry z Valašského Meziříčí a stejně načal i rok 2018, když třemi trefami režíroval kopřivnické vítězství 4:3 po samostatných nájezdech v derby na ledě Nového Jičína.
Unhošť – Mají volno, přípravy se ještě téměř nehrají. Fotbaloví rozhodčí z téměř celého Středočeského kraje toho využijí k odehrání 2. ročníku Poháru Středočeského fotbalového svazu. I letos se uskuteční v moderní hale v Unhošti na Kladensku a v sobotu 6. ledna tam na sebe narazí výběry Mělnicka, Mladoboleslavska, Kutnohorska, Příbramska, Berounska, Rakovnicka a Kladenska. To je doma, proto staví dvě mužstva.
Pokud jste byli na Vánoce obdarováni dárkem, který vás příliš nepotěšil, máte podle zákona možnost jej vrátit či vyměnit. Potřeba je však jednat co nejdříve.
Už jste odstrojili vánoční stromek a nevíte, kam s ním? Rozhodně ne do nádob na směsný odpad. Ideální je jehličnan položit vedle veřejně přístupné popelnice. Pokud je stromeček celý pečlivě odstrojen, najde další využití. Stane se z něj materiál do kompostu. V opačném případě ho spálí v Malešicích.
Řepnice - V zařízení pro opuštěné psy převládají spíše větší plemena.
Vánoce jsou za námi a většina domácností začne brzy odstrojovat vánoční stromeček.
Veselíčko - Radost z vánočního dárku mají žáci oborů opravář zemědělských strojů a opravářských prací SOŠ a SOU Milevsko.
Kolín – Po středečním napínavém duelu, který hokejisté Kolína nakonec proti Moravským Budějovicím otočili a vyhráli 3:2 v prodloužení, zajíždějí dnes do Tábora. Ten je aktuálně osm bodů před Kolínem a má odehráno o zápas víc.
S pětizápasovou vítěznou sérií v zádech přijela Slavia na kladenský led. Rytíři na tom však nebyli před 36. kolem WSM ligy o moc hůř, výhru slavili čtyřikrát v řadě. A byli to právě Středočeši, kdo svou sérii natáhl. Sešívání odjeli se sedmigólovým výpraskem, když sami dokázali skórovat pouze dvakrát.
Strakonicko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Teplé počasí naznačuje, že zima je prozatím pouze kalendářní, což přidělává vrásky na čele i provozovatelům lyžařských areálů na Opavsku.
/INFOGRAFIKA/ Developerské aktivity přebírají různé firmy nebo instituce, od kterých byste to nejspíš nečekali.
Kdyňsko – Vánoční výzdobu v Hradišti, Kanicích a Hříchovicích si vybral za cíl svého vandalismu neznámý pachatel, který při svém tažení obcemi ničil vše, co mělo navodit atmosféru Vánoc.
Tachov – Kupu vánočních dárků se o svátcích podařilo rozvést dětem, které by třeba jinak žádný dárek pod stromečkem nenašly.
Olešná – Příbuzní seniorů si vyčítají, že je umístili v zařízení v Olešné na Písecku.
Rakovnicko - Tradičně na Tři krále většina domácností likviduje svůj vánoční stromek. Nastává ale otázka co s ním? Dát ho k popelnici nebo na sběrný dvůr? Zjišťovali jsme pro vás, jak se likvidují vánoční stromy na Rakovnicku.
Tady jsou naše tipy na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.
Potřetí za sebou si zahrají pohárové finále a opět jim cestu zkříží Mladá Boleslav. Florbalisty Vítkovic čeká za necelé dva týdny v Mostě díky vítězství 4:2 nad Střešovicemi souboj o první letošní domácí trofej.
Psí útulek v Olomouci měl na Silvestra napilno, útočiště tady našli hned čtyři zaběhnutí psi. Za celý rok přijal útulek 558 psů, víc než polovina už našla domov.
Tomáš Čupr před Vánoci navýšil svůj podíl v online supermarketu Rohlik.cz zhruba o 15 procent a stal se jeho většinovým akcionářem. V současnosti tak drží přes 54 procent. Akcie, jejichž hodnota činí přibližně 187 milionů korun odkoupil od investiční skupiny Enern z jejího fondu ET2. Ta zůstává i nadále druhým největším akcionářem v Rohlíku.
Mladá Boleslav – Podzimní část fotbalové sezony v nejvyšší soutěži s týmem víceméně protrpěl. Závěr dokonce doslova, když ho na dlouhé týdny vyřadila nemoc. Na startu zimní přípravy je ovšem hlavní trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin mladší zpátky na scéně. „Doufám, že jsem v dobré formě a přípravu mohu absolvovat na sto procent,“ uvedl v rozhovoru pro klubovou televizi po středečním tréninku.
Hradec Králové – Bývalý trenér Králova Dvora Jiří Sabou se v druholigovém Hradci Králové už v nové funkci rozkoukává a navíc musel přes Vánoce řešit otázku asistenta.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Za vánočními svátky se ohlíží Denis Doksanský, zakladatel hradecké Střední školy Sion High School a zároveň ředitel Centra Sion, které školu provozuje.
Má za sebou mimořádně povedený podzim. Stoper Filip Štěpánek patřil k oporám zlínského staršího dorostu. Spolehlivý zadák Fastavu v celostátní soutěži odehrál všechny zápasy, na trávníku chyběl pouze dvě minuty, jinak vůbec nestřídal. V šestnácti duelech si navíc z pozice středního obránce připsal pět gólů.
Janov – Se starým rokem se lidé rozloučí různým způsobem. Dle vzoru některých sportovců to provedli fotbalisté SK Sokol Janov, kteří ve svých řadách sloučí asi stejným poměrem příznivce pražské Sparty a Slavie.
První vánoční stromky se objevily v těchto dnech u kontejnerů a popelnic.
Vrchlabí /ROZHOVOR/ - Úsměv téměř nikdy neodloží. Snowboardkrosařka Eva Samková se uzdravuje z prosincového zranění ramene. Za šest týdnů bude v Pchjongčchangu obhajovat olympijské zlato.
České Budějovice – Jedním z trojice nejúspěšnějších handicapovaných sportovců na jihu Čech byl za uplynulý rok vyhlášen plavec Arnošt Petráček. Právem. Stal se mistrem světa a také světovým rekordmanem.
Lanškroun - Město zvýší bezpečnost v Oboře kilometrem světel.
Hradec Králové - Deník představuje mužstva fotbalového turnaje a program.
ROZHOVOR/ Na sklonku kariéry toužil po zahraničním angažmá. Chtěl si zahrát v exotickém prostředí, daleko od rodné země. V jihovýchodní Asii si přál vydělat peníze, nabrat další životní zkušenosti. Zlínskému kapitánovi Tomáši Janíčkovi ale práce v malajsijském klubu PKNS nedopadla.