Ústí n. L. – Zvládli to! Hokejisté Slovanu doma v severočeském derby porazili Kadaň 2:0 a potvrdili rostoucí formu. V posledních čtyřech zápasech WSM ligy totiž pokaždé bodovali naplno a zůstávají ve hře o přímý postup do čtvrtfinále play off. V tabulce jsou sice devátí, na páté místo ale ztrácejí jen čtyři body!
Zlín – „Tajně jsem věřil, že bychom mohli Most potrápit," přiznal po včerejším semifinálovém duelu Českého poháru proti Mostu kouč Zlína Peter Sabadka. Realita? Ostuda a propadák v první půli, kdy jeho tým dokázal úřadujícímu mistru a vítězi posledních dvou ročníků poháru dát pouhé tři branky. Na rozdíl od 18 v jeho síti.
Praha - Český železný muž Petr Vabroušek prožil vánoční svátky napůl ve středomoří, napůl doma. Před novou sezonou věří v obhajobu mnoha svých prvenství a doufá, že přidá i další vavříny. Zkušený triatlonista prozradil i zajímavou historku z Itálie, kdy musel taxikáři skoro šlápnout na brzdu.
Plzeňský kraj – Zatímco ve většině domácností lidé v těchto dnech odstrojují vánoční stromek a sklízí vánoční výzdobu, pravoslavní slaví Vánoce teprve nyní. Řídí se totiž starým juliánským kalendářem.
Klatovsko – Svátek Tří králů je ve většině rodin dnem, kdy se odstrojují vánoční stromky. Ti, kteří mají umělé, je schovají do skříně, ostatní mají různé způsoby, jak jehličnany zlikvidovat.
Lišany – Celkem dvě stě lidí od nejmenších po nejstarší dostalo chuť protáhnout si v novém roce tělo a shodit nabrané kilogramy. Měli k tomu příležitost jak se patří. Stačilo jen vyrazit do lišanské sokolovny a tam se zapsat na pátý ročník pochodu Novoroční šlapka.
V období svátku Tří králů začínají někteří lidé vyhazovat své vánoční stromky. Někteří obyvatelé rodinných domů si s nimi zatopí, kdo tu možnost nemá, volí odložení k popelnicím.
Brno – Pravoslavná vánoční večeře má dvanáct chodů, je bezmasá a obsahuje sladká i slaná jídla. Mezi podávanými pokrmy se můžou objevit například sušené houby se zelím, nebo vareniky. „Jsou to plněné těstové taštičky, mohou být připravované jako sladké i slané jídlo," přiblížila provozovatelka ruské restaurace Samovar Natalja Bajkalová. Narození Krista oslavují pravoslavní věřící ve středu.
Benešov – Fotbalistům Votic se podzimní část v I. A třídě, skupině A, moc nepovedla, přesto jim z osmého místa na „bednu" chybí v tabulce pouhých pět bodů. „Letošní ročník je neskutečně vyrovnaný," říká trenér Votic Martin Bárta.
Trutnovsko, Pojizeří - Už od konce uplynulého roku pátrají policisté po vozidlech, která byla odcizena. Jako první zmizel černý Land Rover s bílou střechou v hodnotě přesahující jeden 1,15 milionu korun, který stál před penzionem v Bedřichově.
Brno – Vratné hrnečky a kelímky na trzích před Vánoci místo plastových jednorázových chceme i příští rok, tvrdí čtyři pětiny oslovených v průzkumu brněnské Masarykovy univerzity. Podle něj by si ale domů hrneček odnesly jen dvě pětiny z nich.
Pecka - Únor se blíží, a proto se pilně připravujeme na návštěvu devíti lektorů ze sedmi zemí celého světa, kteří k nám přijedou, aby žákům naší školy vyprávěli o životě ve své zemi, seznámili je se zvyky, typickými pokrmy či tanci.
Kutná Hora - Před Vánoci rozhýbala dění na kutnohorském Žižkově stavba „Zemělodi", energeticky soběstačného domu, který je vytvořen například z pneumatik, lahví i starých plechovek. Místní proti stavbě sepsali petici. Za uplynulých několik dní se věci posunuly dál. Petiční arch už totiž podepsalo přes šest set obyvatel Kutné Hory a další podpisy mohou přibýt.
Blansko /FOTOGALERIE/ – Knížky, plyšáci, DVD s pohádkami. Rozzářené dětské oči plné radosti. Děkujeme, Ježíšku! Besídku a rozbalování dárků si děti ze Základní školy speciální v Žižkově ulici v Blansku opět užily dosyta. I díky lidem, kterým není osud postižených lhostejný. Dětské sny naplnili prostřednictvím Stromu splněných přání.
Břeclav – Má pomoci se zvýšením návštěvnosti na utkání hokejových Lvů. Současně však nový časopis nazvaný Břeclavský hokej budí rozpaky. Slyšet lze výtky týkající se vyhozených peněz i otázky, zda se podobné podpory dočkají i další kluby a spolky. Vydání časopisu zaplatila městská organizace Tereza, jež spravuje břeclavská sportoviště. Její ředitel a zároveň koaliční zastupitel Dymo Piškula (Pro Region) o něm mluví jako o prvním kroku.
Smržovka - Letošní zimní počasí hraje na nervy majitelům vleků. Situace se teď trochu ale zlepšuje. Oko často nezamhouřil ani Jan Kohoutek, majitel vleku Filip na Smržovce.
Praha - Jindy by měl radost, že napadl sníh. Jenže teď ne. Lukáše Bauera stále nepotkáte na lyžích. Nejlepšího českého běžce na lyžích zlobí dvě zlomená žebra - a to je problém: bolesti jej nepustí k pořádnému tréninku. I proto bývalý vítěz Světového poháru ještě v této zimě nezávodil a nejistý je i jeho start v Novém Městě na Moravě.
Nymburk /FOTOGALERIE/ - Celoroční kajutový člun se špičkovým vybavením, dále nízkponorný člun, mobilní loď pro potápěčskou činnost a dvě auta čtyřkolky. To jsou novinky ve strojovém parku poříčního oddělení policie v Nymburce. „Budou pomáhat jak při výkonu běžné služby, tak při mimořádných situacích, například při povodních," řekl zástupce vedoucího oddělení Tomáš Martinec.
Praha - V pondělí se na magistrátním pracovišti registru vozidel na Vyšehradě rozpoutalo hotové peklo, když lidé stáli od brzkého rána ve frontách na státní poznávací značky na přání, které je od nového roku možno za poplatek pěti tisíc korun za jednu tabulku získat. I když je technicky možné značky koupit od 1. ledna, teprve od pondělí si lidé mohou přijít přímo na úřad; o víkendu bylo nutné poslat žádost elektronickou formou.
Žďársko - Zlaté náušničky pro holčičku a zlatý památeční řetízek pro chlapečka chystá bystřická radnice pro prvního občánka města, narozeného v roce 2016.
Příbram /FOTO, ROZHOVOR/ – Prvoligoví příbramští fotbalisté se v pondělí 4. ledna hlásili poprvé v letošním roce na stadionu u Litavky. Krátce před desátou hodinou odstartovali zimní přípravu. Trenér Pavel Tobiáš měl k dispozici dvaadvacet fotbalistů.
Olomouc – Kam povedou fotbalové kroky Václava Vašíčka, zatím není jasné. Forvard Sigmy ale zahájil přípravu s olomouckým klubem a chtěl by týmu pomoci v záchranářských bojích. Dukla Praha však hledá náhradu za střelce Michaela Krmenčíka, který se vrátil do Plzně.
Praha /ROZHOVOR/ - V srpnu loňského roku hostilo historické centrum Prahy premiérový triatlonový závod s názvem TRIPrague. A před Vánocemi dostali nejen triatlonisté, ale všichni sportovní nadšenci dárek v podobě otevřené registrace na druhý ročník. Nejen o tomto kroku ale i novinkách s námi pohovořil ředitel České triatlonové asociace Tomáš Petr.
Nová Paka – Jedenáct dnů provozu má za sebou nový krytý bazén u Základní školy v Husitské ulici, který byl zpřístupněn veřejnosti na druhý svátek vánoční. Návštěvnost zatím předčila očekávání. Starosta Josef Cogan jeho vody zatím nevyzkoušel.
Brno - Oslavovat narození Krista ve středu budou pravoslavní věřící. Podle juliánského kalendáře, kterým se řídí, totiž na středu připadají Vánoce. Oslavy probíhají u pravoslavných věřících podobně jako například u římskokatolických křesťanů.
Litovel – Jaroslavu Skálovi, zastupiteli z Litovle, se nelíbí, jak město hospodaří. Jako člen finančního výboru totiž při kontrole vyúčtování dvou stavebních zakázek, které rada města zadala bez výběrového řízení technickým službám přišel na několik nesrovnalostí.
Královéhradecko - Tříkrálovou sbírku pořádá Charita České republiky v celostátním měřítku vždy na počátku roku. Součástí sbírky je vždy řada doprovodných koncertů a dalších akcí.
Královéhradecko - Tříkrálovou sbírku pořádá Charita České republiky v celostátním měřítku vždy na počátku roku. Součástí sbírky je vždy řada doprovodných koncertů a dalších akcí.
Prostějov – Podruhé v krátké době oslavit Vánoce mohli návštěvníci multikulturního centra Mozaika. V úterý zde ovšem chyběl kapr a chyběly i další české zvyky a obyčeje. Jeden ze svých nejdůležitějších svátků v roce totiž přišli oslavit Ukrajinci žijící v Prostějově a okolí. Sami se však mohli leccos dozvědět.
Kroměřížsko – Oslavy nového roku byly letos v kroměřížském regionu relativně klidné, většina měst a obcí tak neměla větší problémy s následným úklidem. Zástupci radnic se shodují na tom, že v tomto směru trochu pomohl i čerstvě napadaný sníh.
Střední Morava – /ROZHOVOR/ Výrazně suchý a plný extrémních výkyvů byl uplynulý loňský rok z pohledu počasí. Podle mluvčího Českého hydrometeorologického ústavu Petra Dvořáka s takovým rázem počasí můžeme počítat stále častěji.
Brno - Oslavovat narození Krista ve středu budou pravoslavní věřící. Podle juliánského kalendáře, kterým se řídí, totiž na středu připadají Vánoce. Oslavy probíhají u pravoslavných věřících podobně jako například u římskokatolických křesťanů.
Přerov – V některých domácnostech netrvala vánoční idyla příliš dlouho a majitelé odstrojili své jehličnaté krasavce ještě dříve, než vyrazili do ulic Tři králové. Pracovníci přerovských technických služeb začali se svozem stromků, které lidé nechali pohozené u popelnic, už v době mezi svátky.
Hranice – Co se podařilo, nepodařilo a jaké jsou další plány, jsme si na sklonku roku popovídali s Ivo Lesákem, místostarostou města Hranice. „Intenzivně se teď věnujeme parkování na náměstí, u nádraží a u škol. Také bychom chtěli odlehčit provozu v historickém centru města, odklonit dopravu z průmyslových zón," prozradil jeden ze záměrů.
Plzeň – Veřejné ledničce, která v Plzni funguje od 18. prosince, se podle iniciátorky projektu Lucie Hornové daří. Lidé do ní prý vkládají hlavně ovoce a zeleninu, ale také třeba ovesné vločky, polévky nebo těstoviny.