Dobrovíz u Prahy - V distribučním centru společnosti Amazon, které by mohlo vzniknout v komerční zóně Dobrovíz u Prahy, má ve špičce pracovat na 3400 lidí. Americký internetový obchod přitom dříve zmiňoval až 5000 zaměstnanců.
Praha /FOTOGALERIE/ - Otřesný případ neobyčejně brutálního napadení řeší pražská policie. Dvojice v odhadovaném věku kolem 30 let - při zkoumání záznamů pořízených kamerami v metru kriminalisté usoudili, že by se mohlo jednat o narkomany pod vlivem drog - se zhruba dvouletým dítětem a kočárkem typu golfové hole zaútočila na nočního chodce.
Praha - Roman Koudelka se po pauze opět vrátí do reprezentačního týmu pro závody Světového poháru. O místo v nominaci na olympijské hry bude skákat ve čtvrtek ve Wisle a v páteční kvalifikaci, případně v nedělním závodu v Zakopaném.
Děčín - /EXLUZIVNĚ, ROZHOVOR/ Český reprezentant ve skikrosu Tomáš Kraus letos oslaví čtyřicáté narozeniny. Přesto se stále prohání na ledových tratích v rámci Světového poháru. Navíc bude děčínský rodák letos bojovat o medaili na Zimních olympijských hrách v Soči.
Seč, Kameničky - Chodci i cyklisté neustále baží po vlastních trasách, kudy by se mohli pohybovat bezpečně oddělení od automobilů. Města a obce na Chrudimsku jim neustále vycházejí vstříc.
Praha /VIDEO/ - Otřesný případ neobyčejně brutálního napadení řeší pražská policie. Dvojice v odhadovaném věku kolem 30 let - při zkoumání záznamů pořízených kamerami v metru kriminalisté usoudili, že by se mohlo jednat o narkomany pod vlivem drog - se zhruba dvouletým dítětem a kočárkem typu golfové hole zaútočila na nočního chodce.
Dobrovíz u Prahy - V distribučním centru společnosti Amazon, které by mohlo vzniknout v komerční zóně Dobrovíz u Prahy, má ve špičce pracovat na 3400 lidí. Americký internetový obchod přitom dříve zmiňoval až 5000 zaměstnanců.
Dobrovíz u Prahy - V distribučním centru společnosti Amazon, které by mohlo vzniknout v komerční zóně Dobrovíz u Prahy, má ve špičce pracovat na 3400 lidí. Americký internetový obchod přitom dříve zmiňoval až 5000 zaměstnanců.
Javorník – Mimořádné týdenní prázdniny má většina žáků základní školy v Javorníku. Vděčí za to zateplování dvou školních budov. Starší žáci se do lavic již vrátili, mladší si užívají volna v těchto dnech.
Seč, Kameničky Chodci i cyklisté neustále baží po vlastních trasách, kudy by se mohli pohybovat bezpečně oddělení od automobilů. Města a obce na Chrudimsku jim neustále vycházejí vstříc.
Příbram - Rok 2013 byl z hlediska návštěvnosti úspěšný, neboť se podařilo přilákat do Hornického muzea Příbram téměř 120 000 turistů, což je v podstatě shodný počet s předloňskou návštěvností. Za posledních 10 let muzeum zaznamenalo v tomto směru více než 100 % nárůst a od roku 2007 si každoročně najde cestu do muzea více než 100 000 obdivovatelů zdejší historie a přírodního bohatství. Čím si vysvětlit tento stav?
Praha - Lidé už nevěří, že ještě uvidí zpět své peníze za pražskou neuskutečněnou show s delfíny. „Organizátorům to ale pořádně osladíme!" slibují někteří.
Kolín – Kolínští hokejisté se dočkali. Po dvou porážkách v novém kalendářním roce zvítězili. Na domácím ledě porazili Děčín 6:5. Zatímco zisk bodů potěšil, předvedená hra kouče nepotěšila. Kozlové měli utkání rozehrané na debakl soupeře. Vedli už 4:1 po čtyřiadvaceti minutách hry, ale pět minut před koncem soupeř srovnával na 5:5 a bylo ještě drama.
Praha - Lidé už nevěří, že ještě uvidí zpět své peníze za pražskou neuskutečněnou show s delfíny. „Organizátorům to ale pořádně osladíme!" slibují někteří.
Velká Dobrá – Ladislav Foubík se nestal trenérem fotbalistů Velké Dobré, byť to klub před Vánoci ohlásil. Kouč, na jehož ryzí charakter i fotbalovou zkušenost vedení Čechie sázelo, nakonec na lavičku nechtěl. „Kvůli mému pracovnímu vytížení jsme se nakonec nedohodli," usmál se Ladislav Foubík.
Vsetín - Skončila doba sváteční a většina z nás má za sebou první perný pracovní týden. Při přání všeho dobrého do nového roku a rekapitulace, co se u kterého z kolegů o vánočních svátcích dělo zjistíme, že v České republice se k vánocům váže ještě jedna tradice – sledování starých českých pohádek.
Olomouc – Snad tentokrát do žádného sloupu nevrazím. Možná i taková věta občas napadne řidiče, kteří projíždějí po nedávno zrekonstruovaném Dolním náměstí v Olomouci. Do nových stožárů osvětlení tam v poslední době nabourali už tři řidiči, minulý víkend se taxík trefil i do lampy na Horním náměstí.
Vedení druhého celku Fotbalové národní ligy FC MAS Táborsko se na svých webových stránkách vyjádřilo ke zprávám, které se objevily v tisku ohledně neúčasti trenéra A-mužstva Romana Nádvorníka při zápasech a trénincích týmu v zimní přípravě.
Plzeň – Byl to normální veselý pes. Před Vánoci však oslepl a jeho majitel jej dal do útulku. Labrador Patron neví, co se stalo, a od chvíle, kdy se ocitl v útulku, stojí u mříže a čeká, až se jeho páníček vrátí.
Kněždub – I když k literatuře tíhla už od malička, k tomu, aby vzala pero do ruky, ji dovedla až příhoda z manželství. Marie Novotná z Kněždubu se dočkala velkého úspěchu v místním zpravodaji, kde dodnes píše povídky. A nyní vydala svou vlastní knihu.
Borovy – Téměř 400 lidí využilo sobotního slunečného počasí k účasti na tradičním pochodu nazvaném Expedice MONT STRAMCHYNĚ, která se šla z Borov už pošesté.
Stříbro – Před Vánocemi se ve Stříbře u zadní zdi kostela Všech svatých objevila skládka. Neznámý vandal, se nepozastavil ani nad tím, že je přímo u kostela a vysypal u něj hromady nepořádku. Okolní obyvatele to rozzlobilo.
Praha - Český fotbalista Milan Baroš má za sebou úspěšnou operaci levého kolena. Útočníka Antalyasporu teď čeká zhruba půlroční přestávka, kvůli které bývalý reprezentant přijde o zbytek sezony.
Litvínov – Bod last minute? Brankář Litvínova Pavel Francouz byl po nájezdové loterii s Vítkovicemi spokojený. Třicet sekund před koncem zápasu vyrovnal kapitán Vervy Trávníček, v nájezdech hosté urvali bonusový bod. „Ale my ten jeden bereme, vzhledem k vývoji zápasu," řekl brankář Vervy Pavel Francouz, který se po nachlazení vrátil mezi tyče.
Hradec Králové, Dobřenice - Koncert, který pro sousedy z Dobřenic uspořádal kapelník STO – HK Tomáš Antonín Mucha a zároveň definitivní tečka za vánočními svátky.
Praha /FOTOGALERIE/ - Zvířata z trojské zoologické zahrady si v sobotu pochutnala na větvích obřího vánočního stromu, který o svátcích zdobil Staroměstské náměstí. Smrk tedy rozhodně nepřišel nazmar.
Klatovy – I když už poznala radost z výhry i smutek z prohry klatovských basketbalistů, nově zrekonstruovaná hala BK Klatovy ve Voříškově ulici byla oficiálně otevřena až minulý čtvrtek.
Jižní Morava - Čtyři děti s těžkou otravou alkoholem ošetřili o Vánocích lékaři ve Fakultní nemocnici Brno. Podle zkušeností lékařů i policistů opilých dětí a mladistvých přibývá. Brněnský dětský lékař Zdeněk Doležel je přesvědčený, že klesá také věk, kdy děti zažívají svou první opilost.
Praha - Soutěž koulařů by mohla být jedním z vrcholů atletického mítinku Praha Indoor, který se jako generálka na halové mistrovství Evropy bude konat v úterý 25. února v O2 areně. Do sektoru se totiž chystají zvučná esa.
Praha /FOTOGALERIE/ - Zvířata z trojské zoologické zahrady si v sobotu pochutnala na větvích obřího vánočního stromu, který o svátcích zdobil Staroměstské náměstí. Smrk tedy rozhodně nepřišel nazmar.
Kroměřížsko – Rozkvetly třešně i sedmikrásky: tak obvykle začíná duben. Letos však zatím jaro přišlo už v lednu, místo provozu sněžných děl tak majitelé vleků v regionu počítají spíš ztráty.
Ústí n. O. – Do šestadvacátého ledna se bude v Hernychově vile hlasovat o nejhezčí betlém, který namalovaly nebo vytvořily děti ve dvacátém ročníku mezinárodní soutěže Vánoce a betlém vyhlašované Městským muzeem v Ústí nad Orlicí.
Rožnov pod Radhoštěm, Valašsko - Branami Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm prošlo v uplynulém roce více než 243 tisíc návštěvníků. To je však o téměř devět tisíc lidí méně než v roce předcházejícím.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - „Až budu velký, tak tě vezmu na pivo," slyší od svých mrňavých pacientů lékařka hematologického oddělení nemocnice Jiřina Chládková. I když léčba leukémie legrace není, prostředí, kde se léčí příjemné je. Také díky personálu.
Praha /ROZHOVOR/ - Milá, upovídaná a usměvavá zrzavá holka, které by málokdo hádal sedmadvacet let. Takový dojem ve mně vzbudila po pár minutách společného povídání.
Brno – Za posledních deset let zanikla v Brně pětina obchodů. Skončili především drobnější obchodníci a naopak rostly plochy hypermarketů a velkých obchodních center. Nejvíc obchodů ubylo ve Starém Lískovci a Líšni a naopak se rozšířily plochy v Ivanovicích nebo Žebětíně. Ukázal to průzkum maloobchodní sítě, kterou pro brněnský magistrát zpracovaly Masarykova univerzita, Geografický ústav a Centrum pro regionální rozvoj.
Praha /ROZHOVOR/ - Milá, upovídaná a usměvavá zrzavá holka, které by málokdo hádal 27 let. Takový dojem ve mně vzbudila po pár minutách společného povídání. Herečka Marie Doležalová uznává, že jí kdekdo hádá o deset let míň a s podobnými záměry je obsazována i do hereckých rolí většinou jako hodná a naivní dívenka.
Slonice Vishesh je březí a rodit by měla zřejmě už na přelomu ledna a února. Ošetřovatelé pro jistotu drží nepřetržitou službu už od Vánoc. Zkraťte si s námi čekání na přírůstek zajímavostmi a novinkami ze života ostravské sloní rodinky.
Rychnovsko – Sníh doposud horám moc nepřál, ani Orlické nebyly výjimkou. Finanční ztráty jsou už teď vysoké. Některá střediska se ještě drží, v jiných je sněhu opravdu pomálu.
Děčín – Právě v pondělí se rozhodne, zda bude místostarosta Rumburku Darek Šváb dál členem ČSSD, nebo mu bude ve straně pozastaveno členství. Okresní výbor sociální demokracie zasedá od 17 hodin.
Brno /ANKETA/ - Za posledních deset let zanikla v Brně pětina obchodů. Skončili především drobnější obchodníci a naopak rostly plochy hypermarketů a velkých obchodních center. Nejvíc obchodů ubylo ve Starém Lískovci a Líšni a naopak se rozšířily plochy v Ivanovicích nebo Žebětíně. Ukázal to průzkum maloobchodní sítě, kterou pro brněnský magistrát zpracovaly Masarykova univerzita, Geografický ústav a Centrum pro regionální rozvoj.
Hradec Králové – Desátého března. To je důležité datum pro studenty i zaměstnance gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové. Druhé březnové pondělí totiž zasednou žáci do lavic ve zrekonstruované budově na Tylově nábřeží, kde se naposled vyučovalo 16. listopadu 2011.