
Betlém, živá zvířata i Ježíškův pošťák. V Kraslicích oslaví začátek adventu
Rozsvícení vánočního stromu v Kraslicích bude letos s řadou novinek.
Rozsvícení vánočního stromu v Kraslicích bude letos s řadou novinek.
Žádné razantní okleštění svých předvánočních akcí letos obce na Českolipsku neplánují. I přes krizové časy a zdražení energií, města horečně připravují své tradiční aktivity, které v jejich ulicích a na náměstích podpoří slavnostní a pohodovou atmosféru. O vánoční trhy, vánoční stromy a osvětlení obyvatelé a návštěvníci České Lípy, Nového Boru, Mimoně či Doks nepřijdou. Výzdobu, i malé jarmarky s vánoční tématikou chystají také některá menší města a obce.
Nadcházející víkend bude ve městech a obcích v kraji ve znamení slavnostních rozsvícení vánočních stromů. Symboly Vánoc se začínají rozsvěcet už v pátek.
Nadcházející víkend bude ve městech a obcích na Plzeňsku, ale i v celé České republice ve znamení slavnostních rozsvícení vánočních stromů. Symboly Vánoc se začínají rozsvěcet už v pátek.
Deník přináší tipy na nejkrásnější trhy v okolních státech. Třeba ve Vídni, která nabízí největší vánoční trhy v Evropě, návštěvníky čekají novinky, ve slovenské Bratislavě bohatý kulturní program i trhy lokálního designu.
Vánoční sezonu zahájili ve čtvrtek v Divadle Spejbla a Hurvínka. Před divadlem si loutky s dětmi zazpívaly koledy a rozsvícením vánočního stromu zahájily adventní část programu. Děti pak vyzvaly k účasti ve výtvarné soutěži. Na akci jsme se byli podívat i s redakčním objektivem.
Ulice bez světelné výzdoby jsou v předvánočním čase jen těžko představitelné. Letos ale silným hlasem promlouvají vysoké ceny energií. Proto také radnice na Valašsku hledají možnosti, jak výzdobu zachovat a nějakou korunu přece jen ušetřit.
V městech a obcích po celé Vysočině se o nadcházejícím víkendu rozsvítí vánoční stromy. K tomu nebude chybět svařené víno, doprovodné akce a třeba i adventní trhy. Co vás čeká v největších městech v kraji?
Poslední listopadový víkend přináší počátek letošního adventu. Po vynucené pauze se vrací většina oblíbených rozsvěcení vánočních stromů, návštěvníky také lákají první vánoční trhy.
Patnáctimetrová jedle v Jihlavě, rostlý smrk v Polné i první rozsvěcení vánočního stromu s občerstvením v historii Telče. Deník zmapoval, jaké vánoční stromy mají v městech Jihlavska, a také kdy a jak je rozsvítí.
Vychutnat si punč a nasát atmosféru na náměstí Míru. V centru Zlína budou vánočně ozdobené stánky s řemeslnými výrobky, dekoracemi a dobrotami, jako jsou halušky, bramboráky, klobásky, trdelníky či langoše, prodávat od soboty. O den později, v neděli v 17.45, se na náměstí rozsvítí vánoční strom.
V neděli 27. listopadu začíná letošní advent. Víkend bude vonět a zářit mnoha světly. Přinášíme vám naše redakční tipy.
První adventní víkend nabídne na Liberecku celou řadu akcí. Kromě rozsvícení vánočních stromů na náměstích jsou to koncerty, zpívání v tramvaji či chartiativní prodej tašek v galerii Lázně.
Víkendové Tipy Deníku jsou tu! Vyberte si z naší nabídky, jak zajímavě strávit konec týdne.
Pokud nevíte, co podniknout následující víkend, zde je několik tipů.
Podívejte se, kam můžete vyrazit o nadcházejícím víkendu za zábavou.
První adventní víkend nabídne na Českolipsku celou řadu akcí. Vánoční stromy se někde rozsvítí už v pátek! Vyrazit můžete také na oslavy Pivovaru Cvikov, kde zahraje kapela Žlutý pes.
Pokud nevíte, co podniknout následující víkend, zde je několik tipů.
Pokud nevíte, co podniknout následující víkend, zde je několik tipů.
Podívejte se, kam můžete o nadcházejícím víkendu vyrazit za zábavou.
Podívejte se, kam můžete o nadcházejícím víkendu vyrazit za zábavou.
Podívejte se, kam můžete o nadcházejícím víkendu vyrazit za zábavou.
Bez radničních ohňostrojů budou novoroční oslavy na Slovácku. Většina měst šetří také na vánoční výzdobě. Někde ale chystají pro své obyvatele adventní překvapení.
O krádež vánočního stromku se přímo pod kamerami městského systému na Dolním náměstí v Olomouci úspěšně pokusila mladá dvojice.
Poslední listopadový víkend bude ve znamení začínajícího adventu a rozsvícení vánočních stromů po celé zemi. Ale koná se i spousta dalších zajímavých akcí. Máte už program na víkend? Pokud ne, podívejte se níže, nabízíme vám pár tipů na zajímavé akce ze všech koutů Středočeského kraje.
Každý čtvrtek pro vás v redakci sestavujeme bohatou várku tipů, jak si užít víkend. V našem víkendovém přehledu najdete tipy na události, on-line akce, procházky po kraji, čtenářské tipy i další nápady, jak si zpestřit volné dny.
Město Vysoké Mýto zve na rozsvícení vánočního stromu. Rozzáří náměstí Přemysla Otakara II. v předvečer adventu v sobotu 26. listopadu v 16.30 během vystoupení dětských pěveckých sborů Korálek a Kamínek ze základní umělecké školy.
Vánoční stromy ve městech stojí, o víkendu se před zraky stovek lidí slavnostně rozsvítí. V centru Loun nazdobili jedli, kterou nákladní auto přivezlo z Líšťan, ve středu 23. listopadu.
Zahájení adventu obstará většinou rozsvícení vánočního stromu, které spojí na mnoha místech s doprovodným programem, chystají ho v Borovanech, Zlivi i Hluboké nad Vltavou.
Loni byli jediní, kdo za covidové pandemie měli, byť jen na několik hodin, vánoční jarmark, letos budou v Českém Těšíně jako první v okrese rozsvěcet vánoční strom. A čekání na tento okamžik se krátí!
Ve středu v podvečer se slavnostně rozsvítil vánoční strom v sedmé městské části na Strossmayerově náměstí. Vystoupili tam Pražské žeště, dětský pěvecký sbor Radost a komorní sbor Vokalion Praha. Na akci jsme se vydali s redakčním objektivem.
Na Mělníku už od soboty 19. listopadu mohou lidé zakoupit vánoční stromek. Jako jedna z prvních je začala nabízet prodejna Hecht u autobusového nádraží.
Vážení čtenáři, opět po roce je tu advent a s ním už tradiční hlasování o nejhezčí vánoční strom na Lounsku, Žatecku a Podbořansku.
Vážení čtenáři, opět po roce je tu advent a s ním už tradiční hlasování o nejhezčí vánoční strom na Chomutovsku.
Vážení čtenáři, opět po roce je tu advent a s ním hlasování o nejhezčí vánoční strom na Mostecku a Litvínovsku.
Vážení čtenáři, opět po roce je tu advent a s ním už tradiční hlasování o nejhezčí vánoční strom na Teplicku.
Vážení čtenáři, opět po roce je tu advent a s ním už tradiční hlasování o nejhezčí vánoční strom na Ústecku.
Vážení čtenáři, opět po roce je tu advent a s ním už tradiční hlasování o nejhezčí vánoční strom na Liberecku.
Vážení čtenáři, opět po roce je tu advent a s ním už tradiční hlasování o nejhezčí vánoční strom na Litoměřicku a Roudnicku.
Nijak dlouhou trasu na návěsu kamionu nemusel letos absolvovat poděbradský vánoční strom. Rostl zhruba půl kilometru od centra v Palackého ulici a městu jej věnoval Andriy Kanadis.
Vánoční strom pro Jablonec a Mírové náměstí, kde stojí, se odívá do slavnostního. Ve středu 23. listopadu probíhá instalace osvětlení a vánočních ozdob.
Doubravka má vánoční strom – asi třicetiletá a jedenáct metrů vysoká jedle ojíněná ze zahrady na Rokycanské třídě se stala v úterý 22. listopadu ozdobou Habrmannova parku na Doubravce. Slavnostně ji rozsvítí starosta čtvrtého městského obvodu v sobotu 26. listopadu v podvečer.
Adventní trhy v okresních městech Karlovarského kraje už znají svůj program. V Chebu se rozsvítí vánoční strom v sobotu, v Sokolově a v Karlových Varech v neděli.
Vánoční stromy jsou už leckde připravené, nazdobené. A o nadcházejícím víkendu se v řadě obcí a měst o víkendu rozsvítí. Vždyť nás také čeká první adventní neděle. Vánoční strom už na "svůj velký den" připravovali také ve Zdounkách. Rozsvítí jej už tento pátek v 17 hodin, ale ještě předtím si lidé užijí vánoční jarmark a vystoupení žáků z místních škol. Za snímky a videa děkujeme Jitce Šefčíkové.
Slezská metropole už má svůj vánoční strom. Dolní náměstí zdobí od úterý 22. listopadu jedle ojíněná, kterou zde za pomocí jeřábu a další techniky vztyčili zaměstnanci opavských technických služeb (TS). Teď už zbývá jediné – počkat si na nazdobení stromu, které je v plánu v nadcházejících dnech a na začátek vánočních trhů, které odstartují už v neděli 27. listopadu úderem osmnácté hodiny.
Po loňském maléru, kdy se na Masarykově náměstí o adventu zřítil nazdobený vánoční strom, bylo místo zajištěno tak, aby už se nic podobného neopakovalo. V rohu náměstí byl na travnaté ploše vytvořen čtvercový prostor, který bude nově sloužit profesionálnímu ukotvení vánočního stromu. Letošní smrk ze sousední Studeněvsi byl dovezen v úterý 22. listopadu dopoledne.
Už nazdobený a připravený na čtvrteční slavnostní rozsvícení je letošní vánoční strom na Velkém náměstí v Kroměříži. Na tradiční místo v horní části náměstí, před budovu radnice, byl přivezen už minulý pátek.
Na strakonické náměstí doputoval vánoční strom. Letos to neměl daleko, jen pár ulic. Původně stál u budovy okresního soudu ve Smetanově ulici.
Beroun má vánoční strom. Ten byl v úterý 22. listopadu v dopoledních hodinách nainstalován na obvyklé místo na Husově náměstí. Tentokrát jej občanům města darovala obyvatelka Marie Kovaříková. Smrk u jejího domu rostl 35 let.
/FOTOGALERIE/ Na krnovské náměstí už nákladní Tatrovka dopravila vánoční strom, který vyrostl v lese mezi Úvalnem a Lichnovem. Nádherná patnáctimetrová vánoční jedle byla bezpečně zapuštěna do dlažby krnovského náměstí.