Vánoční strom na náměstí Míru v Litvínově je kratší než před týdnem. Po nečekaném víkendovém pádu byl na spodku ořezán kvůli větší stabilitě. Umístění a zajištění největšího symbolu Vánoc v příštích letech posoudí odborníci.
Lesy města Písku připravují jako každý rok prodej čerstvých vánočních stromků z píseckých lesů a plantáží. V nabídce bude mnoho druhů stromů, jejichž prodej začne ve čtvrtek 5. prosince.
Vánoční strom v Otrokovicích rozsvítí už tento pátek. Součástí oblíbené akce, kterou každoročně navštěvují stovky lidí, bude opět charitativní sbírka Otrokovice pomáhají potřebným.
Anketa o letošní nejkrásnější vánoční strom Brna, Brněnska a okolí startuje už za pár dní. Pošlete nám fotografii, nejlépe rozsvíceného vánočního stromu, z vašeho města, městské části nebo obce a nominujte právě váš vánoční strom do hlasování.
/PŘEHLEDNĚ/ Na události bohatý byl uplynulý týden ne Znojemsku. Nejste si jistí, zda vám něco zásadního neuniklo? Připravili jsme pravidelný přehled. Znojmo představilo podrobný program adventu, oznámilo, kdy se začne bruslit a pozvalo na první talk show k vinobraní. V Koželužské ulici hořelo a Orli převálcovali Kopřivnici. Znojmo řešilo bezpečnost dětí na zastávce v jižní části města.
Anketa o letošní nejkrásnější vánoční strom Znojemska startuje za pár dní. Pošlete nám fotografii z vaší obce či města a nominujte právě váš vánoční strom do hlasování.
Rozsvícení Vánočního stromu UJEP je tradiční akcí, která se začátkem adventu přivádí na náměstí před rektorátem v Kampusu UJEP zaměstnance i studenty ústecké univerzity. Tento rok budou na univerzitním stromečku zavěšena přání dětí z Azylového domu pro matky s dětmi.
Anketa o letošní nejkrásnější vánoční strom Žďárska startuje již za pár dní. Ještě jste do soutěže nepřihlásili váš vánoční strom? Právě nyní je nejvyšší čas. Zašlete nám fotografii z vaší obce či města a nominujte i váš stromek do hlasování a vyhrajte pro obec ceny v hodnotě čtvrt milionu korun.
Anketa o letošní nejkrásnější vánoční strom Břeclavska startuje za pár dní. Pošlete nám fotografii z vaší obce či města a nominujte právě váš vánoční strom do hlasování.
Anketa o letošní nejkrásnější vánoční strom Jihlavska startuje za pár dní. Pošlete nám fotografii z vaší obce či města a nominujte právě ten váš vánoční strom do hlasování.
Pracovníci Technických služeb města Příbora instalovali na náměstí Sigmunda Freuda tradiční vánoční strom, který bude v nadcházejícím adventním období symbolem Vánoc pro všechny občany i návštěvníky města.
Anketa o letošní nejkrásnější vánoční strom Vyškovska startuje za pár dní. Pošlete nám fotografii z vaší obce či města a nominujte právě ten váš vánoční strom do hlasování.
Rozsvícením vánočního stromu odstartuje ve čtvrtek 28. listopadu advent u Obchodního domu Zlín. Sváteční atmosféru letos navodí řada doprovodných akcí, otevřena už je také Ježíškova pošta a zájemci se mohou opět povozit na vyhlídkovém kole.
/FOTO, VIDEO/ I Blansko už má v centru města tradiční symbol blížících se Vánoc. Náměstí Republiky ozdobil vánoční strom. Šestnáct metrů vysoký smrk doputoval v pondělí ráno z nedalekého Rájce-Jestřebí, který ho Blanenským věnoval.
/PŘEHLEDNĚ/ Nadcházející víkend se ponese i na Jihlavsku ve znamení zahájení adventu. Rozsvícení vánočních stromů a výzdoby plánují ve městech a obcích napříč okresem. Přinášíme vám podrobný přehled akcí, které se budou konat v pátek, v sobotu i v neděli. Podívejte se, kdy bude akce v Telči, Jihlavě, Třešti, Stonařově, Dolní Cerekvi, Dobroníně, Mrákotíně nebo v Lukách nad Jihlavou.
/VIDEO, FOTO/ Víc než dvacetimetrový smrk ztepilý už zdobí Velké náměstí v Hradci Králové. Do centra města dorazil z městských lesů a zakotvený je na novém místě pomocí nové technologie. Jak se vám vánoční strom na novém místě líbí? Hlasujte v anketě.
Dva stromy, které budou během vánočních svátků zdobit Žatec, už jsou na svých místech. Třináctimetrový smrk na náměstí Svobody pochází z Velichova, o něco menší strom na náměstí Poperinge dorazil z Deštnice. Lidé se mohou těšit na několik novinek ve vánoční výzdobě města.
/FOTO, VIDEO/ Letošní vánoční strom pro Rychnov nad Kněžnou rostl asi dvě desítky let v areálu koupaliště ve Včelném. Minulý týden doputoval na své místo v horní části Starého náměstí, které bude po nadcházející týdny zdobit.
Litomyšl se letos již podesáté promění v andělskou adventní pohádku. Na zámeckém návrší se slavnostně rozsvítí vánoční strom, čímž odstartuje Andělský litomyšlský advent. Návštěvníci se mohou těšit na kouzelnou atmosféru a bohatý program v piaristickém chrámu.
/VIDEO/ Krásný, košatý vánoční strom už se usadil na Žižkově náměstí v Táboře. Jeho cesta začala v pondělí 23. listopadu v 8 hodin ráno v Náchodě. Motorovým pilám odolával jen krátce a na Staré město se dostal před 10. hodinou dopoledne.
Anketa o letošní nejkrásnější vánoční strom Třebíčska startuje za pár dní. Pošlete nám fotografii z vaší obce či města a nominujte právě váš vánoční strom do hlasování.
Také už u vás na náměstí stojí, nebo dokonce svítí vánoční strom? Přihlaste ho do velké ankety Vánoční strom Deníku roku 2024 a vyhrajte pro svou obec či město cenu za čtvrt milionu korun.
Správa městských lesů Benátky nad Jizerou jako každý rok nabízí k prodeji vánoční stromky z benáteckých městských lesů, kdy zákazníci naleznou v nabídce borovici lesní a smrk stříbrný.
/FOTO, VIDEO, PROGRAM/ Vánoční strom pro kolínské Karlovo náměstí od pondělního dopoledne stojí na svém místě. Z Bohouňovic I u Červených Peček jej na kamionu dovezla specializovaná firma, přičemž kolonu s velmi očekáváným "rozměrným nákladem" přivádělo do centra města blikající policejní auto. K rozsvícení nazdobeného stromu dojde v neděli 1. prosince.
V Lužicích v sobotu 23. listopadu odpoledne začala akce Rozsvícení vánočního stromečku v Lužicích vánoční dílničkou pro děti. Všechny pracovaly s velkým nasazením a moc je to bavilo.
/FOTO, VIDEO/ Mírové náměstí v Litoměřicích od pondělí 25. listopadu zdobí letošní vánoční strom. Pracovníci technických služeb ho tam přivezli v dopoledních hodinách.
Je tady velká výzva pro všechny obce v regionu. Startuje anketa o nejkrásnější vánoční strom Deníku 2024, která už řadu let přináší obcím jedinečnou příležitost zviditelnit se a soutěžit o atraktivní ceny v hodnotě přes 250 000 korun. Přihlaste svůj strom do 3. prosince a získejte šanci na PR propagaci a pozornost tisíců čtenářů.
Na náměstí v Klatovech v pondělí doputoval vánoční strom. Tentokrát je z městského pozemku a rozzáří se v pátek 29. listopadu. A stejná číslovka se váže i k Jiřímu Rathovi, který právě u tolika vánočních stromů v Klatovech asistoval.
Na tradičním místě stojí od pondělního dopoledne vánoční strom pro Jablonec nad Nisou. V úterý ho pracovníci technických služeb nazdobí, aby se v neděli 1. prosince rozzářil po doprovodném programu.
Vánoční strom zdobí od pondělního rána Masarykovo náměstí v Rokycanech. Jedná se o 13 metrů vysoký smrk z městského pozemku u bytového domu v ulici Pod Ohradou. Strom se letos rozzáří v pátek 29. listopadu.
Pro vánoční stříbrný smrk pro Český Krumlov byli pracovníci městských lesů v Malči u Besednice. Průjezd Horní ulicí se i letos obešel bez komplikací, za volant lesáckého auta s rukou usedl jako tradičně Martin Smoleňák.
/TIP DENÍKU/ Teplice se i letos ponoří do kouzelné vánoční atmosféry s programem plným hudby, tradic a radosti. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody proběhne v neděli 1. prosince v 17 hodin. Tato oblíbená akce zahájí adventní období Teplické Vánoce, na které se lázeňské město připravuje.
/SOUHRN/ Nejdůležitější a nejzajímavější zprávy z Pelhřimovska. Přinášíme tradiční týdenní souhrn, kde si přečtete o událostech, které vám mohly v minulém týdnu uniknout. V Pelhřimově už stojí vánoční strom. Humpolec bude mít městskou policii. V Kamenici nad Lipou dokončili jeden velký projekt, v Žirovnici ho naopak připravují. O Víkendu si lidé na Pelhřimovsku také užívali vánoční trhy.
Je tady velká výzva pro všechny obce v regionu. Startuje anketa o nejkrásnější vánoční strom Deníku 2024, která už řadu let přináší obcím jedinečnou příležitost zviditelnit se a soutěžit o atraktivní ceny v hodnotě přes 250 000 korun. Přihlaste svůj strom do 3. prosince a získejte šanci na PR propagaci a pozornost tisíců čtenářů.
Je tady velká výzva pro všechny obce v regionu. Startuje anketa o nejkrásnější vánoční strom Deníku 2024, která už řadu let přináší obcím jedinečnou příležitost zviditelnit se a soutěžit o atraktivní ceny v hodnotě přes 250 000 Kč. Přihlaste svůj strom do 3. prosince a získejte šanci na PR propagaci a pozornost tisíců čtenářů.
Je tady velká výzva pro všechny obce v regionu. Startuje anketa o nejkrásnější vánoční strom Deníku 2024, která už řadu let přináší obcím jedinečnou příležitost zviditelnit se a soutěžit o atraktivní ceny v hodnotě přes 250 000 Kč. Přihlaste svůj strom do 3. prosince a získejte šanci na PR propagaci a pozornost tisíců čtenářů.
Je tady velká výzva pro všechny obce v regionu. Startuje anketa o nejkrásnější vánoční strom Deníku 2024, která už řadu let přináší obcím jedinečnou příležitost zviditelnit se a soutěžit o atraktivní ceny v hodnotě přes 250 000 Kč. Přihlaste svůj strom do 3. prosince a získejte šanci na PR propagaci a pozornost tisíců čtenářů.
Je tady velká výzva pro všechny obce v regionu. Startuje anketa o nejkrásnější vánoční strom Deníku 2024, která už řadu let přináší obcím jedinečnou příležitost zviditelnit se a soutěžit o atraktivní ceny v hodnotě přes 250 000 Kč. Přihlaste svůj strom do 3. prosince a získejte šanci na PR propagaci a pozornost tisíců čtenářů.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Prodej vánočních stromků začal v Nymburce tradičně už v půli listopadu. Jedním z prvních prodejců, který rozložil své jehličnaté království na parkovišti u hypermarketu Albert, je Václav Volavka. Ceník stromků nabízíme na konci v přehledné tabulce.
/VIDEO, FOTO/ Sobota 23. listopadu se v obci Samechov nedaleko Chocerad nesla ve slavnostním duchu. Na návsi se shromáždili snad všichni místní obyvatelé spolu s hosty z okolních vesnic. Hlavním důvodem setkání bylo rozsvícení vánočního stromu, který tak přinesl předvánoční atmosféru už s předstihem.
Tisíce lidí zaplnily v neděli večer olomoucké Horní náměstí. Slavnostně se tam rozsvítil vánoční strom, kterým je letos netradičně nepříliš vysoký exotický jehličnan sekvojovec obrovský. Oficiálně tak začaly Vánoční trhy v centru města. Náměstí v krajském městě pak rozezněl koncert Michala Davida.
Tisíce lidí zaplnily v neděli večer olomoucké Horní náměstí. Slavnostně se tam rozsvítil vánoční strom, kterým je letos netradičně nepříliš vysoký exotický jehličnan sekvojovec obrovský. Oficiálně tak začaly Vánoční trhy v centru města. Náměstí pak rozezněl koncert Michala Davida.
/FOTO/ V neděli 24. listopadu byl ze stadionu SK Rakovník převezen na Husovo náměstí vánoční strom, který byl instalován tradičně před budovu radnice a v následujících dnech dojde k jeho nazdobení.