Vintířov – /FOTOGALERIE/ Po dlouhých pěti hodinách dostali hasiči pod kontrolu obří požár skládky komunálního odpadu u Vintířova na Sokolovsku. Že skládka hoří, si všiml pilot letadla, který přistával na letišti v Karlových Varech. Na místě zasahovalo patnáct jednotek hasičů.
Karlovarský kraj – Během čtyřiadvaceti hodin od pondělního do úterního rána zasahovali hasiči v kraji u šesti dopravních nehod. Celkem si při nich zranilo patnáct osob.
Karlovarský kraj - Být hasičem není jen povolání, je to poslání, toho si je vědom i ředitel Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Václav Klemák, který předal vybraným příslušníkům medaile za věrnost druhého a třetího stupně.
Karlovarský kraj – Během čtyřiadvaceti hodin od pondělního do úterního rána zasahovali hasiči v kraji u šesti dopravních nehod. Celkem si při nich zranilo patnáct osob.
Karlovy Vary - Poté, co nájemníci obytného domu v areálu Střední uměleckoprůmyslové školy opustili své byty, pustili se do práce hasiči, kteří museli vytvořit dřevěné podpěry uvnitř domu.
Luby – Pět jednotek hasičů zasahovalo o požáru dřevěné přístavby u rodinného domu v Lubech. Hořet zde začalo v úterý dopoledne a oheň zničil přístavbu i osobní auto, které v ní bylo zaparkované.
Karlovarský kraj - Jednotky dobrovolných hasičů z celého kraje se zúčastnily pravidelného cvičení Luxor. Tentokrát se vybrané jednotky, které jsou určeny k zásahům v rámci ochrany obyvatel, seznámily s novinkami při pátrání po osobách.
Ostrov – Zdánlivě to byl jen „obyčejný" požár, ale nakonec se z toho vyklubal velmi složitý zásah. Hořící suchou trávu a lesní hrabanku kolem železniční tratě z Ostrova směrem na Chomutov likvidovaly čtyři jednotky hasičů.
Ostrov – Požár tratě zaměstnal čtyři jednotky hasičů. Práci jim komplikoval nepřístupný terén. Hořící suchou trávu a lesní hrabanku kolem železniční tratě z Ostrova na Chomutov likvidovali v neděli hasiči.
Karlovarský kraj - Operátoři linky 112 a také zdravotničtí záchranáři z linky 155 z Karlových Varů dokázali na dálku pomoc muži, který v Norsku spadl z lodi do moře.
Karlovarský kraj – Taktické cvičení nového informačního systému připravili krajští hasiči. Prověří při něm unikátní systém řešení centralizace údajů o obětech hromadných neštěstí.
Karlovarský kraj - Likvidace vosích či sršních hnízd je záležitostí léta a podzimu. Obrovské vosí hnízdo v kopuli pravoslavného chrámu svaté Olgy ve Františkových Lázních se ale muselo odstranit už teď. Pro chebské hasiče to byla hračka.
Královské Poříčí – Plastové barely s neznámou zapáchající látkou nalezli městští strážníci v lese u Královského Poříčí na Sokolovsku. Na místo byli ihned přivoláni hasiči, kteří zajistili celkem pět barelů a oblast celou zabezpečili.
Sokolov - Hořící jídlo na sporáku v bytě, ve kterém zůstalo samotné dvouleté dítě. Tak nějak vypadaly sobotní dramatické okamžiky v jednom ze sokolovských bytů. Stalo se tak poté, co se nájemkyni bytu zabouchly dveře.
Vintířov – Kapalný kyslík začal v noci na středu unikat z nádrže o objemu tři tisíce litrů v areálu Divize Těžba společnosti Sokolovská uhelná u Vintířova na Sokolovsku. Unikající kyslík vytvářel v okolí úniku velmi mrazivé prostředí. Navíc hrozilo, že po iniciaci jakýmkoliv zdrojem může dojít k mohutné explozi.
Karlovarský kraj – Hasiče v Karlovarském kraji zaměstnávají za poslední dny požáry trávy. Od začátku března jich likvidovali hned jednadvacet. Největší pak u jezera Medard v Sokolově. Situace by se měla zlepšit už o víkendu, kdy by mělo začít pršet. Podle hasičů jsou požáry trávy pro první jarní měsíce typické.
Sokolov - Hned devět jednotek hasičů zasahovalo při pondělním požáru trávy kolem jezera Medard. Zásah komplikovala nejen velká rozloha požáru, ale i špatná dostupnost. Velitel zásahu proto na místo povolal vrtulník.
Chebsko – Ve dvou chovech na Chebsku padlo za oběť ptačí chřipce 35 tisíc kusů drůbeže. Místní se teď obávají, zda se jim nemohlo dostat nakažené maso na talíř. Odborníci je však uklidňují a zdůrazňují – tepelné opracování vir ničí.
Sokolovsko – Aktuální počasí je velmi rizikové, co se týká pohybu na vodních hladinách. Tající led je už velmi křehký a nestabilní, jakýkoliv pohyb po něm je velmi nebezpečný.
Karlovarský kraj - Téměř 35 000 kusů drůbeže zlikvidují ve čtvrtek veterináři za pomoci hasičů ve dvou chovech na Chebsku. A to v Poustce a v Klestu. Podle informací státní veterinární správy jsou v Karlovarském kraji už tři potvrzená ohniska. A právě ze dvou posledních bude utracena veškerá drůbež.
Březová – „Doma mi zvoní hlásič a nevím, co přesně mám dělat." Tak touhle větou začal v pátek v půl sedmé ráno hovor na tísňovou linku 112. I v telefonu bylo slyšet hlasité pískání požárního hlásiče. Operátor tísňové linky rychle od volající zjistil adresu a také doporučil, aby otevřela okna a opustila byt až do příjezdu hasičů.
Karlovarský kraj - Ptačí chřipka udeřila také v Karlovarském kraji. Pracovníci veterinární správy proto apelují na chovatele, aby zvlášť nyní nezapomínali na prevenci. Virus ptačí chřipky byl potvrzen u volně žijících ptáků ve třech lokalitách Karlovarského kraje.