Nymburk - Namasírujte si krční páteř! V sobotu vás totiž bude bolet za krkem. Alespoň pokud navštívíte jubilejní XX. slet letadel Nymburk. Návštěvníci nymburského letiště budou mít od 9. hodiny na obloze skutečně co sledovat.
Frýdek – Místek – Místní Casting rybolovné techniky uspořádal závod Českého poháru – Slezský pohár 2010 v rybolovné technice na hřišti TJ Slezan Frýdek – Místek.
Rohatec /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Celkem dvanáct lidí a čtyři slepice evakuovali během čtvrtka do ubytovny v Rohatci místní hasiči. Důvod byl jasný – voda ohrozila lidi z ulice Baráky natolik, že šlo o jejich bezpečnost.
Blanensko – Dosluhující auta, která sotva projdou technickou kontrolou. Se zastaralou technikou se musí potýkat mnohé ze sborů dobrovolných hasičů na Blanensku. Aspoň dva z nich problémy s nedostatečným technickým vybavením už brzy vyřeší. Na nová auta přispěje Jihomoravský kraj hasičům v Boskovicích i ve Sloupě.
Hluboká nad Vltavou /AKTUALIZUJEME/ - Děsivý budíček měli ve čtvrtek nad ránem obyvatelé rodinného domu v centru Hluboké nad Vltavou. V obývacím pokoji jim s rachotem přistál kus skály, která se tyčí za jejich obydlím.
Moskva – Sprchovat se jen jednou za deset dní, strávit skoro půldruhého roku bez slunečního svitu a svěžího vzduchu, uzavřeni mezi čtyřmi stěnami a ve společnosti stále stejných tváří.
Kolinec - Ukázky práce policie a hasičů mohly ve středu dopoledne obdivovat děti ze škol v Kolinci, Velharticích, Hlavňovicích a Hrádku na hřišti školy v Kolinci.
Jesenicko, Ostrava/REPORTÁŽ/ - Je pondělní ráno krátce před osmou hodinou. Na okraji obrovské louky, poblíž Králíků a Starého Města s kouzelným panoramatickým výhledem na Jeseníky, rozbili na několik dnů svůj stan několika karavanů s nezbytnou technikou filmaři. Právě před chvíli přivezl autobus třicítku komparistů a několik herců.
Praha - Normálně by měli plné ruce práce. Teď se mohou jen bezmocně dívat, jak jim úroda hnije na polích. „Tak mizerné počasí jsme už dlouho nezažili,“ shodují se čeští farmáři, kterým už přestává přát snad i svatý Petr.
Kutnohorsko - Prší. A slunce vykoukne opravdu jenom občas. Taková je realita posledních dní. A s přibývajícími kapkami přibývá vrásek na čele zemědělcům.
Kutnohorsko - Prší. A slunce vykoukne opravdu jenom občas. Taková je realita posledních dní. S přibývajícími kapkami přibývá i vrásek na čele zemědělcům.
Šumperk - U Ondráčků v Šumperku bude ve čtvrtek podvečer Prostřeno! Přesněji řečeno prostřeno bude v televizi Prima ve stejnojmenném pořadu, v němž právě Oldřich Ondráček účinkuje.
Hranicko – Na první povodňový stupeň stoupla ve středu v pět hodin ráno Bečva v Teplicích nad Bečvou. V následujících třech hodinách se její hladina zvýšila o čtyřicet centimetrů až na 323. Krátce po obědě tam byl vyhlášen stupeň číslo tři. Přesto nebyla tentokrát nutná žádná evakuace a povodňová komise hodnotí situaci jako zvládnutou.
Hodonín - Budova „staré radnice“ v Hodoníně našla konečně své uplatnění. Desátého června v 15 hod zde bude slavnostně otevřeno nové regionální centrum, zaměřené na propagaci města a jeho nejbližšího okolí. Pro domácí i zahraniční návštěvníky jsou připraveny dvě výstavní místnosti a konferenční sál s multimediální technikou.
Sazovice /FOTOGALERIE/ – Do velkých nesnází se ve středu 2. června dostali i obyvatelé Sazovic na Zlínsku. Místní říčka Machovka se vylila ze svých břehů a zaplavila tak nejenom silnice, ale i sklepy domků či chat.
Polom, Bělotín – Říčka Luha v Polomi se ve středu hned zrána vylila ze břehů. Nestíhala už pojímat vodu z deště, ale ani z okolních kopců. Kolem desáté hodiny u železničního podjezdu hrozila voda vylitím přes cestu a odříznutím velké části vesnice.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Téměř šest stovek dětí z mateřských a základních škol z Hradišťska přišlo v den jejich mezinárodního svátku do ateliéru Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti.
Olomouc /FOTOGALERIE/ – Zemědělci z Hané mohou v těchto deštivých dnech jen bezmocně přihlížet, jak plodiny, které zaseli na polích, dusí plevel a ohrožují je plísně a škůdci. Do podmáčených polí se totiž v současné době s technikou nedostanou.
Kelníky – Ne zrovna nejpříjemnější je nyní dostávat se do obce Kelníky na Zlínsku. Svah nad jedinou přístupovou komunikací do vesnice se totiž sesouvá následkem špatného počasí posledních týdnů.
Brno – Internetová Encyklopedie Brna, kde mohou lidé už víc než šest let najít tisíce zajímavostí o Brně, udělala krok blíž k běžným Brňanům. Chystá se totiž otevřít kancelář v centru města, kde se budou tvůrci rozsáhlé historické databáze scházet s lidmi.
Mostkovice – Rybáři s elektrickým agregátem se po přestávce způsobené deštivým počasím se vrátili na plumlovskou přehradu. „Za minulý týden jsme slovili asi tři sta kaprů o váze čtyři až pět kilo. Celkem jsme odvezli už asi deset tun ryb,“ uvedl Pavel Kosek, který na odlov dohlíží za Moravský rybářský svaz. Ryby v přehradě jsou totiž majetkem svazu.
Hradec Králové – Zajímavé setkání s barvami nabídne od neděle 6. června výstava obrazů německé výtvarnice Heidi Kalkmann a hradecké malířky Lucie Staňkové v novohradeckém Ateliéru Labyrint. Heidi a Lucie nazvaly svoji společnou výstavu Reductio ad absurdum. Termín, označující metodu dokazování nesmyslu dovedením do důsledků, v případě výtvarného vyjadřování naznačuje spíše tendenci k jednoduchosti a jednoznačnosti, což je v souvislosti s abstraktními obrazy obou malířek sporné. Spor, v tomto případě hledání, je také účelem samotné výstavy. Obě dámy totiž odlišnými technikami a rukopisem docházejí k podobnému vyznění svých obrazů.
Olomouc – Přerostlá mokrá tráva na zcela podmáčeném povrchu. Tak nyní ve městě vypadá většina zelených ploch, které se Technickým službám města Olomouce (TSMO) nedaří kvůli nepříznivému počasí udržovat. Také Výstaviště Flora řeší problémy nejen se zpožďováním sekání, ale i s rozbahněnými záhony, zahradníkům vznikají komplikace s odstraňováním cibulovin a vysazováním dalších rostlin.
Karlovy Vary – Po dubnové výstavě v chodovské Galerii u Vavřince, která Dalibora Nesnídala představila jako kumštýře pohybujícího se s jistotou v celé řadě výtvarných technik, přichází nyní na řadu expozice věnovaná pouze jeho tvorbě ilustrátorské.
Orlová- Celoměstská oslava Dne dětí se chystá na úterní odpoledne v Orlové.Od 14 hodin budou v lesoparku u letního kina připraveny sportovně zábavné soutěže pro děti.
Krnov /FOTOGALERIE/ - Letošní Dětský den museli pořadatelé přesunout na krnovské náměstí. Zprogramu sice vypadly ukázky letadel, seskoky parašutistů a podobné letecké atrakce, ale itak se mimořádně vydařil.
Kolín - Kouzlo zákulisí. Děvčata dokončují poslední úpravy na líčení, tanečníci se oblékají do svých oděvů a někteří opakují kroky. Partneři si navzájem počítají takty. A člověk si musí říkat jediné: takhle by měla vypadat lidská spolupráce.
Šumperk – Příprava šumperských hokejistů na 2. ligu je v plném proudu. Tohle je zatím jediná zásadní informace, která prosákla od vedení Draků před nadcházející sezonou. Deník se pokusil zjistit další podrobnosti.
Slavkov u Brna /FOTOGALERIE/ - Pohroma v podobě záplav, které tento týden postihly Slavkov, místní nezkrušila. Přes všechny nesnáze, nebo spíš jim navzdory, se od pátku po celý víkend bavili. Slavili totiž Dny Slavkova a Svatourbanské hody. Voda ovšem včera odpoledne opět pohrozila.
Nová Paka - Projekt Malby na hedvábí úspěšně končí. Studentky Střední odborné školy pedagogické předaly své práce babičkám a dědečkům v Domově pro seniory v Nové Pace.
Tuchoraz /FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů vTuchorazi vsobotu oslavil 110. výročí založení sboru. Vrámci těchto oslav proběhla i okrsková soutěž.