
V Jihlavě se nebude udržovat šest kilometrů chodníků
Jihlava - Bydlíte v Jihlavě a chcete vědět, jestli město před vaším domem bude v zimě udržovat chodník?
Jihlava - Bydlíte v Jihlavě a chcete vědět, jestli město před vaším domem bude v zimě udržovat chodník?
Zlínsko - Převratný způsob hraní fotbalu se v současnosti rozjíždí na Zlínsku. Hráči, které nebavilo běhat, si jednoho dne prostě sedli na zem a zjistili, že kopaná se dá hrát i vsedě.
Region - Hlášení o požáru shromaždiště lidí přijala jednotka krnovských profesionálních hasičů ve čtvrtek 22. října po půl páté odpoledne. Vyjížděli kvůli němu na Ježník pod Bezručův vrch.
Dačice - Moderní traktory, kombajny a další zemědělské stroje budou moci v pátek vidět návštěvníci Středního odborného učiliště zemědělského a služeb v Dačicích.
Žďár nad Sázavou - Bezmála osmdesát kilometrů chodníků a šedesát šest kilometrů místních komunikací bude letos podléhat zimní údržbě ve Žďáře nad Sázavou.
Fryšava - V roce 2004 byly v rámci Programu péče o krajinu vysázeny různé druhy dřevin u silničky spojující obec Fryšavu s nedalekým rybníkem Medlovem.
Bohumín- Těžké dny, týdny a měsíce čekají řidiče mířící do Bohumína. Od neděle se musejí připravit na osmidenní uzavírku významné dopravní tepny skřečoňského mostu. Ten bude uzavřen od neděle do 1. listopadu, a to proto, že se bude přemisťovat lávka pro pěší.
Přerovsko - Žádné stohy papíru a fronty na úřadech, ale rychlý přenos informací prostřednictvím datových schránek ministerstva vnitra – takový systém komunikace má začít fungovat už od listopadu na všech úřadech v republice.
Hranicko/Přerovsko - Žádné stohy papíru a fronty na úřadech, ale rychlý přenos informací prostřednictvím datových schránek ministerstva vnitra – takový systém komunikace má začít fungovat už od listopadu na všech úřadech v republice.
Smržovka, Nová Ves - Sobota 24. října: Muzeum vojenské obrněné techniky Smržovka: 9.30 – 16.00 65. výročí ukončení bojů v karpatsko–dukelské operaci.
Břeclavsko /DISKUTUJTE/ - Povinnost uklidit zasněžené chodníky mají nyní nově obce. Na Břeclavsku řada z nich věří, že sníh přesto odklidí zase občané.
Volenice - Hasičský sbor ve Volenicích patří k zásahovým jednotkám Jihočeského kraje.
Hořice u Blanska - Lesní běh atletů, lyžařů a všech dalších sportovních nadšenců. Tak charakterizují Hořickou rokli pořadatelé. Zítra se běží druhý obnovený ročník. Po třináctileté pauze se loni postavilo na start přes sto běžců. „Premiéra před rokem vyšla, přestože se zároveň běžela v Kuřimi hodinovka, doufám, že letos bude také slušná konkurence,“ říká jeden z organizátorů Zdeněk Polák.
Olomouc -Přes patnáct tisíc diváků přišlo na promítání 3D filmů v olomouckém multikině CineStar jen za měsíc červenec. Trojrozměrnou projekci si v minulých měsících vyzkoušeli i v kině Metropol. Zatímco však multikino uvádí 3D filmy pravidelně, v Metropolu šlo o výjimku.
Ždírec nad Doubravou - V městské knihovně ve Ždírci nad Doubravou se pravidelně scházejí ženy se svými ratolestmi a z nejrůznějších materiálů vyrábí roztodivné výrobky.
Dolní Moravice - Důvod k oslavě měli dobrovolní hasiči v Dolní Moravici. Obec jim koupila nové auto, na které mnoho let čekali. K ohni dosud jezdili s vozidly, která byla někdy starší, než jejich řidiči.
Povrly - V Povrlech na Ústecku se propadá v obci silnice. Tento týden se propadli popeláři ave čtvrtekpracovníci firmy vodovody a kanalizace, kteří přijeli prověřit proč se silnice propadá.
Uherské Hradiště - Zimní údržba Uherského Hradiště může, v souvislosti s novým zákonem týkajícím se převedení povinnosti úklidu veřejných ploch na města a obce, znamenat nemalé komplikace.
Ústí nad Labem - Pavlíková dosáhla na zlato.
Blanensko - Od prvního listopadu odpovídá za úklid chodníků jejich vlastník. Většinou jsou to města a obce. Letovičtí koupili na úklid stroj.
Bylany - První ročník Krajské výstavy králíků, holubů a drůbeže Pardubického kraje budou hostit Bylany na Chrudimsku.
Zlín /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ - Labyrinty. Tento název nese expozice, kterou je možné zhlédnout ve zlínské galerii Kabinet T. Ve 32. budově továrního areálu vystavuje mladý přerovský výtvarník Petr Kunčík. „Kolekce je kombinací starších prací i úplných novinek. Ornamenty většinou pocházejí z období posledních tří let a plátna, která se nacházejí v první místnosti galerie, vznikla během uplynulých čtyř měsíců,“ prozradil osmadvacetiletý autor, jehož fotografii najdete v článku (na snímku vpravo).
Východní Čechy - Počet obviněných se možná ještě rozšíří po prověření zabavené počítačové techniky
Velké Chvojno - Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Velké Chvojno byl založen v roce 1878, dnes má 71 členů, z čehož padesát šest je dospělých.„Počet dětí ve sboru se různí,“ říká František Macháček, starosta sdružení.
Nový Jičín – Do Nového Jičína se vrací to nejlepší z čisté moravské rytmiky. Beskydské divadlo bude tento pátek patřit milovníkům bicích. Skupina čistokrevných bubeníků s názvem Jumping drums Ivo Batouška dokáže svou divokou vířivou show své posluchače doslova přimrazit. V divadle představí svůj program Five elements.
Stvolínky /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - Svatý Florian má své chráněnce i ve Stvolínkách nedaleko České Lípy. Ti náležitě ctí jeho památku a dělají čest hasičské pověsti jak obětavou pomocí při výjezdech, tak na hasičských soutěžích, kde se pravidelně umísťují na předních příčkách.
Přerov - Rehabilitační oddělení přerovské nemocnice pořídilo z grantu města speciální terapeutické lehátko, na kterém zdravotníci cvičí s kojenci takzvanou Vojtovou metodou.
Táborsko- Více peněz, více lidí, více techniky. A plná zodpovědnost za úrazy. Letos poprvé „spadly“ chodníky do péče obcí.
Východní Čechy - Po třech lidech ze Svitavska a Pardubicka, čtyři z Orlickoústecka a několik dalších z ostatních východočeských okresů bylo zadrženo při celostátní razii Vilma proti uživatelům a v některých případech i šiřitelům dětské pornografie.
Přerov - Rehabilitační oddělení přerovské nemocnice pořídilo z grantu města speciální terapeutické lehátko, na kterém zdravotníci cvičí s kojenci takzvanou Vojtovou metodou.
Chodov - Lidé sv. Floriána
Frenštát pod Radhoštěm /FOTOGALERIE/ - Do rozsáhlého projektu modernizace se pustili na Střední průmyslové škole elektrotechniky, informatiky a řemesel ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Břeclav - Sobotní dopoledne patřilo na zimním stadiónu hokejistům mladších žáků, kteří se utkali s brněnskou Technikou B.
Okres Louny - Co se děje na stříbrném plátně.
Východní Čechy - Počet obviněných se možná ještě rozšíří po prověření zabavené počítačové techniky
Brno /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Rekonstrukce a rozsáhlá modernizace čeká šest ekodvorů v Brně. Přestože dvory získají nejmodernější techniku, je tento projekt odboru životního prostředí brněnského magistrátu pouze náhradní řešení.
Nová Paka - Nový chodníkový zákon přinesl starosti především obcím a městům. Nyní totiž za zimní údržbu chodníků zodpovídá město, obec, případně městská část a ne majitel přilehlého domu, jako tomu bylo doposud.
Hřivice - V dalším dílu seriálu Deníku Lidé sv. Floriána představujeme Sbor dobrovolných hasičů v Hřivicích.
Borovice /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - Představujeme SDH Borovice.
Ostrava - V roce 2002 byla bartovická zásahová jednotka povolána ke zdolávání záplav v Čechách.
Bříství - Dobrovolní hasičiz Bříství oslavili před pěti lety sté výročí své existence. A jako jedni z mála na to skutečně mají papírový doklad.
LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA
Lipovka - Větve popadaných stromů a pily drželi v rukou v minulých dnech členové Sboru dobrovolných hasičů Lipovka denně, když vyráželi na výjezdy a zásahy po nečekané sněhové kalamitě. Ta zapříčinila pády stromů a větví, které blokovaly silnice, cesty, hrozily pádem na domy.
Krnov - Odstranit obavy z nové komunikační techniky, počítače, a naučit se využívat dobrodiní internetu, pomáhá nejen seniorům Městská knihovna v Krnově.
Předslav - První podnět k založení sboru dobrovolných hasičů v Předslavi byl dán 7. srpna 1892.
Pozďatín - Hasičský sbor z Pozďatína patří k těm, které již oslavily sté výročí svého založení. Sbor byl založen v roce 1906 na ustavující valné hromadě.
Divoky - Do doby ukončení druhé světové války, jen s rozdílem dvou měsíců, se datuje vznik Sboru dobrovolných hasičů Divoky. V době založení, tedy 6. července 1945, měl jednačtyřicet členů. Prvním starostou byl Josef Křižan, velitelem Alois Dědic a pokladníkem Bohumil Pališek.
Brno - Bohuničtí hasiči nasazovali životy při záplavách v roce 2002 v Praze. Tam je čekalo sedm náročných dní. Pomáhali odstraňovat škody, které povodeň způsobila, čerpali vodu ze zaplavených garáží v Karlíně, nejriskantnější však pro ně byl zásah v metru.
Chorušice /LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA/ -Sbor dobrovolných hasičů v Chorušicích byl založen v roce 1903.
Chorušice - Hasiči z Chorušic zasahovali u hořícího domu v obci.