Kreativ

ŠTÍTEK: Ostrava

Populární tábor H+H nadobro končí. Policie dál prověřuje podezření z obtěžování.

Populární tábor H+H nadobro končí. Policie dál prověřuje podezření z obtěžování

Pětatřicetiletá tradice, tisíce odchovaných dětí a vždy vyprodané termíny. Legendární dětský tábor H+H, kterým od roku 1990 prošly generace účastníků nejen z Ostravy a celého Moravskoslezského kraje, ale i z celé republiky, definitivně končí. Po loňském vypuknutí kauzy údajného sexuálního obtěžování a nevhodného chování animátorů vedení potvrdilo, že se oblíbená akce v Beskydech už nikdy konat nebude.

Umělkyně, která vystupuje pod značkou Mgr. Nicol Rubá Vošmíková | RUBART, patří mezi autory, kteří se vydali zcela vlastní cestou.

„Ostrava mě naučila přežít,“ říká umělkyně, jejíž obrazy vystupují z plátna

Ostravská vizuální umělkyně Nicol Rubá Vošmíková tvoří obrazy, které nejsou jen malbou na plátně. Mají hloubku až několik desítek centimetrů, kombinují desítky materiálů a podle autorky dokážou přežít i pád z několika metrů. Umělkyně, která vystupuje pod značkou Mgr. Nicol Rubá Vošmíková | RUBART, patří mezi autory, kteří se vydali zcela vlastní cestou.

Sedmnáctiletý Petr Tomek, útočník HC Energie Karlovy Vary, dal vítězný gól prvního předkola proti Vítkovicím.

Vítkovice ve Varech kousaly křivdu, naštval je sebraný gól od videa

Hokejisté HC Vítkovice Ridera v úvodním předkole play off Tipsport extraligy prohráli v Karlových Varech 1:3. O jedinou trefu se postaral Marek Kalus. Ostravané byli rozladění ze sporné situace, kdy přišli o branku na 1:1 u videa. V úterý se hraje v Karlových Varech znovu, předkolo je na tři vítězné zápasy. Do Ostravy se série přesune ve čtvrtek 12. března.

CTP otevře ve spolupráci s Padel Powers sportovní centrum v Ostravě.

CTP otevře ve spolupráci s Padel Powers sportovní centrum v Ostravě

Společnost CTP, největší evropský developer, vlastník a správce průmyslových a logistických nemovitostí, otevře ve spolupráci se sítí Padel Powers v roce 2026 tři indoor padelová centra. Nová sportoviště v lokalitách CTPark Brno, CTPark Ostrava II a CTPark Plzeň Kasárny budou mít celkovou plochu přibližně 10 000 m² a vedle zaměstnanců z parků budou otevřená i veřejnosti.

Atleti Uherského Hradiště získali na halovém mistrovství republiky žactva dvě bronzové medaile.

Atleti Uherského Hradiště získali na halovém MČR žactva dvě bronzové medaile

Dvě bronzové medaile získali na halovém mistrovství republiky žactva v Ostravě atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Hrdinkou šampionátu byla Michaela Kučíková, která třetí místo obsadila v běhu na šedesát metrů překážek a taky společně se Simonou Blahovou, Andreou Šimečkovou a Denisou Tománkovou ve štafetě na čtyřikrát dvě stě metrů.

Kampus VŠB - Technické univerzity Ostrava v Porubě.

Ostrava hostí evropské špičky: Na VŠB se propojí průmysl, AI a vodík

Ostrava se 18. března stane centrem evropských inovací. Na půdě Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) se uskuteční třetí ročník prestižního česko-německého setkání, které propojí vědce a lídry byznysu z celého kontinentu. Hlavními tématy budou inteligentní výroba, umělá inteligence a budoucnost energetiky postavená na vodíku.

Ilustrační foto.

Ostravský dopravní podnik potřetí vypisuje zakázku na tramvaje za 2,75 mld. Kč

Dopravní podnik Ostrava (DPO) opět vypisuje veřejnou zakázku na dodávku a servis 16 velkokapacitních tramvají s možností doobjednání devíti dalších. Předpokládaná cena zakázky je 2,75 miliardy korun. ČTK to řekla mluvčí DPO Tereza Šnoblová. Podnik zakázku vypsal už dvakrát, před třemi lety a loni, v obou případech ji ale zrušil.

Most na Rudné ulici přes Místeckou ulici, ilustrační.

Most na Rudné ve Vítkovicích u Hornbachu bude od čtvrtka do neděle uzavřen

Opravovaný most u Hornbachu v Rudné ulici v Ostravě, která je jako součást silnice I/11 nejvytíženější v Moravskoslezském kraji, bude od čtvrtka do neděle zavřený. Řidiči budou muset jezdit objížďkami. Rekonstrukce všech čtyř současně opravovaných mostů v Rudné ulici pokračuje podle harmonogramu, do plného provozu se tři z nich vrátí postupně v červnu, poslední v srpnu. Novinářům to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Hostem dalšího dílu podcastu Ostravské ozvěny byla okresní předsedkyně Sdružení praktických lékařů Lucie Šragová.

Lucie Šragová: Když bourá senior nad 80 let, riziko tragických následků roste

Předsedkyně Sdružení praktických lékařů Lucie Šragová přijala pozvání do podcastu Deníku Ostravské ozvěny, aby rozebrala zdravotní způsobilost řidičů seniorského věku. Ačkoli je to citlivé téma, je podle ní potřeba k němu přistupovat naprosto objektivně a bez sentimentu. Na silnicích totiž mnohdy jde o život.

Vysokorychlostní vlaková jednotka ED250 Ppolské dopravce PKP poprvé na českých kolejích. Do června bude jezdit na trase Bohumín - Ostrava - Praha, 9. března 2026, Ostrava.

Polská raketa na českých kolejích: Z Ostravy do Prahy vyrazilo polské Pendolino

/DENÍK JE U TOHO/ V pondělí oficiálně začal provoz polských vlaků Pendolino jednotek ED250 na spojích Českých drah SC 511 a SC 516 z Bohumína přes Ostravu do Prahy a zpátky. Polské vysokorychlostní soupravy budou zajišťovat spojení Moravskoslezského kraje s hlavním městem do 17. června v rámci zkušebního provozu. Redaktoři Deníku jsou při této premiéře přímo u toho.

Celníkům se podařilo odhalit drogovou laboratoř v Ostravě.

V Ostravě začal proces s výrobci klefedronu. Drogy prodávali i přes darknet

U Krajského soudu v Ostravě tento týden začalo hlavní líčení s osmi lidmi, kteří se podle obžaloby podíleli na výrobě a distribuci nové drogy klefedron. Skupina působila od roku 2023 do února 2025 v pronajatých prostorech v různých částech Ostravy, a to v Martinově, Třebovicích a Zábřehu.

První puppyjóga v Odrách na Novojičínsku měla obrovský úspěch díky osmi malým belgickým ovčákům malinois, 8. Březen 2026.

Štěňata a jóga v Odrách? Endorfinová kombinace, účastníci se nechtěli loučit

Puppyjóga, neboli jóga se štěňátky, si získala srdce cvičenců na Novojičínsku. První dvě lekce byly vyprodána okamžitě a přinesly účastníkům nejen radost z pohybu, ale i zábavu s roztomilými „kuličkami“. Tento celosvětově populární koncept spojuje fyzické cvičení s pozitivní energií, kterou přináší kontakt se zvířaty.

SKST Chodov – SKST Havířov 3:0.

Dvě jasná vítězství. Chodov vstupuje do play-off v dobré formě

Chodovští stolní tenisté zakončili základní část extraligy mužů dvojzápasem na domácích stolech a jasně ukázali, že na vlastní půdě jsou téměř neporazitelní. Ve čtvrtek 5. března přivítali NH Ostrava, tým mladých a nevyzpytatelných hráčů, a hned den poté se postavili SKST Havířov, jednomu z nejsilnějších celků soutěže. Oba duely sloužily nejen k doladění formy před play-off, ale také k potvrzení domácí dominance Chodova.

Radost. Lvi přehráli Příbram snadno 3:0.

Lvi už jsou druzí. Odvedli jsme super výkon, smál se MVP po výhře nad Příbramí

/FOTOGALERIE/ V kvapíkovém tempu zvládli své vstoupení v 25. kole ČEZ volejbalové extraligy pražští Lvi. Příbramský Trox přehráli za 73 minut 3:0 a vyhoupli se na druhé místo tabulky. „Po poháru jsme byli v nejlepším rozpoložení. Jako tým jsme odvedli super výkon a ukázali, že jsme na play-off skvěle připraveni,“ radoval se Manuel Balagué, univerzál Lvů a nejužitečnější hráč zápasu.

Anthony Nellis a Jindřich Abdul z Vítkovic - Utkání 42. kola hokejové Tipsport extraligy: HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Litvínov, 16. ledna 2026, Ostrava.

Nellis navázal na Seimla a Moravce. Energie v play off? Chceme se pomstít

/PROGRAM PLAY OFF, VSTUPENKY/ Hokejové Vítkovice mají potřetí v historii nejlepšího střelce elitní soutěže. Na Oldřicha Seimla (1952) a Davida Moravce (1998) navázal kanadský útočník Anthony Nellis. Se svými parťáky už vyhlíží předkolo play off. V něm se Vítkovice stejně jako před rokem střetnou s Karlovými Vary. „Čekám hodně emocí, rozhodně se chceme pomstít,“ říká Nellis. Předkolo začíná už v pondělí.

Tomáš Häring, prezident hokejového klubu RT TORAX Poruba 2011

Dluhy a finanční problémy? Prezident Poruby Häring spekulace popírá

Prezident hokejistů HC RT TORAX Poruba 2011 Tomáš Häring v tiskovém prohlášení uveřejněném na webový stránkách klubu odmítá, že by jedním z důvodů nečekaného sestupu z Maxa ligy byly dluhy a finanční problémy. „Náš klub stojí na stabilních základech a je finančně zajištěný,“ říká Tomáš Häring.

Polská vlaková vysokorychlostní jednotka Pendolino ED250 bude od března do června obsluhovat spoje na trase Bohumín - Olomouc - Praha.

Polské Pendolino začíná jezdit přes Olomouc. Kdy se s ním můžete svézt

Nejrychlejší vlak Polska vyráží na české koleje, pravidelně jej budou potkávat i cestující v Olomouci. Spojení mezi Bohumínem a Prahou bude od pondělí 9. března až do poloviny června obsluhovat také dopravce severních sousedů PKP se svou vysokorychlostní soupravou Pendolino a částečně polským servisem na palubě.

Začal na fichtlu v Kraslicích a dnes předvádí kaskadérské triky při stuntridingu.

Začal na fichtlu v Kraslicích a dnes předvádí kaskadérské triky při stuntridingu

/ROZHOVOR/ K motorkám se dostal Jaroslav Sloboda z Kraslic už jako třináctiletý kluk, když poprvé vyzkoušel legendárního fichtla. To bylo lidové označení pro legendární československé maloobjemové motocykly řady Jawa 50. Od té doby se jeho motorkářská cesta postupně vyvíjela. Od běžného ježdění přes motokros až k adrenalinové disciplíně zvané stuntriding.

Slezská Ostrava se stává baštou dobrovolných hasičů. Zdejších pět jednotek prochází modernizací vybavení i zbrojnic.

Slezská Ostrava investuje do hasičů: Koblov má nový člun, Heřmanice zbrojnici

Během katastrofálních povodní v roce 2024 patřil Koblov k nejhůře zasaženým místům Ostravy. Voda z Odry tehdy uvěznila desítky lidí v jejich domovech a hasiči je museli evakuovat na člunech. Aby byla místní jednotka na podobné situace příště lépe připravena, převzala nyní moderní vybavení pro zásahy na vodě.

Anthony Nellis z Vítkovic je nejlepším střelcem základní části Tipsport extraligy v sezoně 2025/26.

Vítkovice jdou v předkole na Karlovy Vary. Nellis je Králem střelců

/ROZPIS PLAY OFF/ Hokejisté HC Vítkovice Ridera v posledním kole základní části Tipsport extraligy prohráli s Plzní 2:5, trefili se Jan Hladonik a Josh Wesley. Po základní části končí Ostravané jedenáctí, v předkole se utkají s Karlovými Vary. Předkolo začíná v pondělí. Skvělá zpráva je, že Anthony Nellis je Králem střelců.

Město Ostrava zajistilo dětem ze spřáteleného Dnipra zimní tábor nejen v Beskydech.

Z Dnipra do Beskyd. Ostrava organizuje zimní tábor pro děti zasažené válkou

Místo sirén šum lesa a klid Beskyd a nejen to. Čtyřicet dětí z ukrajinského partnerského města Dnipro tráví v těchto dnech dvanáct dnů na zimním pobytovém táboře, který pro ně zorganizovalo statutární město Ostrava. Cílem je dopřát školákům alespoň krátký oddech od reality válkou zasažené země a neustálých výpadků energie.

Zdeněk Stromšík, sprinter SSK Vítkovice, se loučí s profesionální kariérou.

Rekordman Stromšík po vyhazovu končí. Musím se nějak živit, říká elitní sprinter

Vítkovický sprinter Zdeněk Stromšík (31) běžel svůj vůbec poslední závod. Jedenáctinásobný český mistr a rekordman se na halovém mistrovství republiky doma v Ostravě loučil solidním pátým místem. „Na podzim mě vyhodili z Olympu, bez peněz se úplně žít nedá, musím se nějak živit,“ říkal Stromšík. Jeho oddílová kolegyně Karolína Maňasová (22) získala čtvrtý halový titul v řadě.

Majitel Slovanu Ondřej Kania otevírá debatu o umělé trávě

Hřiště znovu pod palbou. Liberecký Slovan otevírá debatu o umělé trávě

Po prvních jarních kolech Chance Ligy i pohárových zápasech se znovu rozhořela debata o kvalitě hracích ploch. Kritika směřovala například na stadiony v Jablonci nebo Ostravě. Do diskuse nyní vstoupil také Slovan Liberec, jehož majitel Ondřej Kania adresoval vedení ligy dopis s podporou zpřísnění pravidel, ale zároveň otevřel citlivé téma – možnost hrát ligu i na umělé trávě.

Karolína Maňasová na Czech Indoor Gala v Ostravě.

Maňasová rekordní, Stromšík po vyhazovu končí. Musím se nějak živit

Zatímco sprinterka Karolína Maňasová (22) z Nového Jičína na halovém mistrovství republiky v Ostravě získala titul a vylepšila národní rekord v běhu na 60 metrů, zkušený Zdeněk Stromšík z Vítkovic (31) běžel svůj vůbec poslední závod. „Na podzim mě vyhodili z Olympu, bez peněz se úplně žít nedá, musím se nějak živit,“ říkal po svém posledním republikovém šampionátu. Jedenáctinásobný český mistr a rekordman se rozloučil pátým místem i solidním časem 6,78 sekundy.

Ilustrační foto.

SmVaK Ostrava vyměňují téměř kilometr vodovodního potrubí v Karviné-Ráji

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) za 22 milionů korun vyměňuje téměř kilometr vodovodního potrubí v Karviné-Ráji. Vodovodní řady pocházejí převážně z konce 60. let minulého století a přibývalo na nich poruch. Nové potrubí zajistí také vysokou kvalitu dodávané pitné vody. ČTK to dnes sdělil mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

Vítkovická pediatrička Zuzana Michálková hraje na violoncello v orchestru lékařů.

Péče o nejmenší i láska k hudbě: Vítkovická pediatrička hraje v orchestu lékařů

Mezinárodní den žen je ideální příležitostí představit osobnosti, které zvládají náročnou profesi a zároveň neobvyklého koníčka. Jednou z nich je doktorka Zuzana Michálková z novorozeneckého oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Zatímco v práci pečuje o ty nejmenší a nejzranitelnější pacienty, ve volném čase se již 40 let věnuje hře na violoncello. Od loňského roku je členkou unikátního tělesa ČOLEK – Česko-slovenského orchestru a sboru lékařů.

První mláďata u mangust žíhaných v Zoo Ostrava.

Pět + tři + pět: počet mangust žíhaných v Zoo Ostrava postupně narůstá

Ostravská zoo začala s chovem mangust žíhaných v roce 2024. Skupina pěti samců těchto promykovitých šelem se postupně zabydlela ve zrekonstruované zadní části pavilonu Tanganika. Na konci roku 2025 k nim přibyly tři samice. Zvířata se dobře sžila, výsledkem je pět mláďat narozených na konci února.

Hokejová extraliga: Kladno - Litvínov 2:1 po nájezdech. Nájezd Nico Ojamäkiho chytil Tomek

Kam za sportem: Kladensko čeká víkend nabitý skvělými zápasy

Bohatý je sportovní program na Kladensku od pátku do neděle. Vše vypuklo už čtvrtečním úspěšným domácím zápasem volejbalistů s Ostravou (3:1), pokračuje pátečním hokejovým duelem mezi Kladnem a Litvínovem a sobota a neděle patří startu krajských fotbalových soutěžích i nejvyšším českým soutěžím v hokejbalu a florbalu.

Utkání 51. kola hokejové Tipsport extraligy: HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Dynamo Pardubice, 5. března 2026, Ostrava.

S kým budou hrát Vítkovice předkolo play off? Ve hře Kometa, Třinec či Sparta

/TERMÍNY PLAY OFF, MOŽNÍ SOUPEŘI/ Hokejisté HC Vítkovice Ridera se dnes definitivně dozví jméno soupeře do předkola play off Tipsport extraligy. Teprve poslední duely základní části rozklíčují vyrovnanou tabulku. Vítkovice hrají v Plzni (17.30), v předkole mohou hrát proti Kometě, Karlovým Varům, Spartě, Třinci nebo Hradci Králové. Jisté, že začnou na hřišti soupeře v pondělí a v úterý (9. a 10. března). Doma budou hrát ve čtvrtek 12. března, případně v pátek 13. března.

Úvodka // Momentky // Kladno Volejbal cz - VK Ostrava 3:1, Extraliga muži,  5. 3. 2026  Kladno

Rozstříleli Ostravu! Teď zaútočí volejbalisté na čtvrtou Odolena Vodu

V prvním setu to vypadalo, že jsou volejbalisté Kladna ve skutečné krizi, ale zbytek duel s Ostravou už zvládli bravurně, soupeři téměř nic nedovolili a dokráčeli k jasné výhře 3:1 na sety. A protože Odolena Voda nečekaně přivezla z Beskyd jenom bod a v posledních dvou kolech základní části má podstatně těžší los než Kladeňáci, o čtvrtém místě tabulky ještě není rozhodnuto.