Polička – Jeden z tamních největších podniků už zase prosperuje. Poličský Masokombinát si oproti loňsku, kdy byl ve ztrátě, polepšil a vykázal zisk 11,8 milionu korun. Uvádí to závěrečná zpráva za rok 2013, která mapuje hospodářský výsledek společnosti.
Plzeň - Strojírenská skupina Škoda Transportation letos čeká nejvyšší tržby ve své novodobé historii. Dosáhnou 17,8 miliardy korun, což je o pětinu více než loni. Rekordní budou i počty vyrobených tramvají a trolejbusů. Deníku E15 to řekl generální ředitel společnosti Josef Bernard.
Praha - Očekávaný verdikt zřejmě kvůli absencím některých svědků v pátek nepadne v kauze nájemné vraždy vymahače dluhů, který byl v Hadovité ulici v pražské Michli zastřelen již 21. listopadu 1993.
Olomouc/Přerov – Výslechem svědků pokračovalo ve čtvrtek u Okresního soudu v Olomouci projednávání případu údajně předražených zakázek na rekonstrukci zimního stadionu a stavbu domova důchodců v Přerově. Někteří z předvolaných si už ale nedokázali na podrobnosti ohledně víceprací vzpomenout.
Praha – Stavební produkce v září meziročně vzrostla o 9,5 procenta po srpnovém poklesu o 0,9 procenta a červencovém snížení o 3,7 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad. V září se začalo stavět více bytů, meziročně o 7,2 procenta více. Dokončeno bylo o 6,7 procenta méně bytů než ve stejném měsíci loni.
Praha - Průmyslová produkce v září meziročně vzrostla o 8,3 procenta po srpnovém poklesu o 5,2 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad. Po očištění od vlivu počtu pracovních dní průmysl vzrostl o 5,6 procenta. Hodnota nových zakázek se proti loňsku zvýšila o 15 procent. Za celé třetí čtvrtletí produkce stoupla o čtyři procenta a po očištění o 2,9 procenta.
Turnov - Za postavení venkovního bazénu, krytého zimního stadionu a doprovodné infrastruktury zaplatí Turnov bez daně zhruba 175,5 milionu korun. Rada města v pondělí vybírala z šesti nabídek, nejlepší podalo konsorcium firem Syner a BaK. Informoval o tom starosta města Tomáš Hocke.
Turnov - Za postavení venkovního bazénu, krytého zimního stadionu a doprovodné infrastruktury zaplatí Turnov bez daně zhruba 175,5 milionu korun. Rada města v pondělí vybírala z šesti nabídek, nejlepší podalo konsorcium firem Syner a BaK. Informoval o tom starosta města Tomáš Hocke.
Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Být si jistý před zloději aut nemůže ani šofér, který zrovna sedí za volantem svého vozu. Ukázal to případ organizovaného gangu, jehož řádění rozkrývají detektivové 3. oddělení obecné kriminalisty II. obvodu pražské policie.
Olomouc, Přerov – Výslechy svědků, kteří měli objasnit okolnosti rekonstrukce zimního stadionu, pokračovalo ve středu u Okresního soudu v Olomouci hlavní líčení v údajné korupční kauze na přerovské radnici.
Praha – Někdejší jednatel firmy Promopro Jaroslav Veselý dnes u soudu odmítl obžalobu, která jej viní z podvodu a z legalizace výnosů trestné činnosti v souvislosti s údajně předraženou státní zakázkou z dob českého předsednictví EU. Muž trvá na tom, že u takzvaných zajišťovacích služeb na konferencích nebylo možné předem stanovit cenu, protože nebyl znám jejich rozsah. Zároveň popřel možnost, že by mu hlavní subdodavatelská firma fakturovala i činnosti, které nebyly objednány.
Vyškovsko – Setkání všech zúčastněných stran, kterých se bude týkat stavba kanalizace a čističky odpadních vod pro Dobrovolný svazek obcí Litava, je domluvené na tento týden. V plánu je připravit přesný a zaktualizovaný harmonogram výstavby.
Ústecko - V loděnici firmy Barkmet na břehu Labe mezi Ústím n. L. a Lovosicemi letos koncem roku spustí na vodu dva říční tankery. Poplují přes půlku Evropy až k zákazníkovi do Německa.
Ústí nad Labem - Zásadně se během několika týdnů změní vzhled viaduktů, po kterých centrem Ústí nad Labem jezdí vlaky z hlavního nádraží na západní nádraží. Správa železniční a dopravní cesty je nechává opravit.
Olomouc, Přerov – Špička vedení města Přerova stanula v úterý před Okresním soudem v Olomouci. Radní včetně primátora Lajtocha jsou obžalování v kauze podezřelých městských zakázek a údajné korupce.
Liberec - Liberecký kraj ušetřil letos na zakázkách bezmála 139 milionů korun, představuje to zlevnění o více než 27 procent. Od začátku roku zadal kraj 72 zakázek za více než půl miliardy korun bez DPH.
Praha /FOTOGALERIE/ - Dvanáct obžalovaných od pondělka vysvětluje u Městského soudu v Praze svou činnost v takzvané kauze Promopro. Týká se zakázky Úřadu vlády ČR na zajištění audiovizuálních služeb pro akce související s českým předsednictvím Evropské unii z roku 2008.
Holubice - O pětadvacet procent z dotace, tedy o dva a půl milionu korun, by Holubice přišly, kdyby vzaly v potaz první výběrové řízení na zhotovitele stavby nového oddělení holubické mateřinky. Byly v něm totiž chyby, kvůli kterým by Regionální operační program (ROP) Jihovýchod dotaci krátil. Řízením přitom obec pověřila specializovanou agenturu. Ta ale například zapomněla výzvu vyvěsit na internetový portál ROPu, ani v ní neoznámila čas otevírání obálek. Vedení obce tedy vyhlásilo řízení nové.
Praha – Pražský městský soud dnes začal projednávat kauzu kontroverzní zakázky pro společnost Promopro z dob českého předsednictví EU. Stát se připojil jako poškozený, škodu vyčíslil celkově na 938 milionů korun. Obsáhlou obžalobu, kterou státní zástupce Tomáš Černý četl hodinu a půl, vyslechlo 11 z 12 obžalovaných. Poslední z nich, jednatel Libor Veverka, se hlavního líčení na vlastní žádost neúčastní.
Praha – Pražský městský soud začne v pondělí projednávat kauzu údajně předražené zakázky pro společnost Promopro z dob českého předsednictví EU. Exnáměstkyně někdejšího místopředsedy vlády Alexandra Vondry Jana Hendrichová a její tehdejší podřízení z úřadu vlády Radomír Karlík a David Mlíčko podle obžaloby způsobili státu škodu nejméně 388 milionů korun. Obvinění čelí i jednatel Promopra a osm zástupců dalších firem.
Most – I když je sběr psích exkrementů povinností majitelů čtyřnohých miláčků, mostecká radnice není s lidovým úklidem spokojena. Svědčí o tom chystané uzavření smlouvy s firmou, která má výkaly odstraňovat za peníze. Ročně to stojí statisíce korun.
Zlaté Hory – Nové atrakce najdou v příštím roce turisté ve zlatokopeckém skanzenu u Zlatých Hor. Město, jemuž areál patří, se pustilo do jeho rozšíření.
Brno/Praha – Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) v tendru na obnovu vozového parku postupovala diskriminačně. Protože zákon porušila už při vypsání tendru, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) jej zrušil, řekl v pátek předseda ÚOHS Petr Rafaj. ČSSZ nebude proti rozhodnutí podávat rozklad, sdělila ČTK mluvčí ČSSZ Jana Buraňová. Na pořízení aut se podle ní připravuje nový tendr.
Pardubice – Pardubická společnost Retia dokončila technickou reorganizaci záznamových systémů na všech krajských operačních střediscích Policie České republiky.
Mělník - Chystáte se na hřbitov, ale ještě nemáte koupený ani malý věneček? Nejste sami, podle mělnické květinářky Malvíny Hrdé totiž lidé s nákupy na Dušičky letos čekají do poslední možné chvíle.
České Budějovice - Rekonstrukce Plavské ulice v Novém Roudném může pokračovat. Českobudějovická rada města schválila zakázku na vícepráce v hodnotě několika milionů korun.
Francova Lhota – Jít za poctivou prací a obětovat jí všechno. To je životním krédem čtyřiadvacetiletého tesaře z Francovy Lhoty. Jakuba Šuty, živnostníka Zlínského kraje roku 2014.
Vimperk – V médiích se před několika dny v souvislosti s vytvářením koaliční dohody na vimperské radnici objevilo spojení firmy Jiřího Caise a jeho přítelkyně v souvislosti se zakázkou na fotopointy na území Národního parku Šumava. Ty nechala před časem Správa parku odstranit, jelikož některé neměly stavební povolení.
Mělník – Chystáte se zítra na hřbitov, ale ještě nemáte koupený ani malý věneček? Nejste sami, podle mělnické květinářky Malvíny Hrdé totiž lidé s nákupy na Dušičky letos čekají do poslední možné chvíle.
Tachovsko – Nedostatek řidičů kamionů je jeden z ožehavých problémů, kteří musí nyní řešit dopravci. Zejména pak dopravní firmy v pohraničí sousedící s Německem.
Pardubice – Pardubická společnost Retia dokončila technickou reorganizaci záznamových systémů na všech krajských operačních střediscích Policie České republiky.
Šumperk – Podoba parkovacího domu ve Finské ulici v Šumperku se již rýsuje. Stavba, která je svého druhu jediná v šumperském okrese, by měla být hotová do půlky listopadu.
Kamenice - U příležitosti otevření nové silnice vyprovokoval místní Klub týraných mužů Kamenice sousedské setkání u Jánka. Zúčastnil se ho i krajský radní Josef Dvořák (ČSSD) a Jan Zachoval.
Kamenice – U příležitosti otevření nové silnice vyprovokoval místní Klub týraných mužů Kamenice sousedské setkání u Jánka. Zúčastnil se ho i krajský radní Josef Dvořák (ČSSD) a Jan Zachoval.
Nová Paka - Do konce října by měl původní packou radnici na Masarykově náměstí zakrýt zcela nový kabát. Je to změna oproti projektu, kdy měla být omítka částečně vyspravena a opatřena novým nátěrem.
Hradec Králové - Společnost Petrof Hradec Králové, která je předním evropským výrobcem pian a klavírů, by chtěla posílit pozice v Číně. Poptávka po nástrojích Petrof v posledních letech v Číně roste a podle firmy se to projevilo i na říjnovém veletrhu Music China v Šanghaji. Uvedla to prezidentka firmy Zuzana Ceralová Petrofová. Loni firma Petrof založila dceřinou společnost v Hongkongu, od roku 2010 má kancelář v Šanghaji.