Výrobci plnicích linek Nate ubírá zakázky situace na Ukrajině
Chotěboř – Chotěbořskému výrobci plnicích linek Nate – nápojová technika škodí napjatá politická situace mezi Ruskem a Ukrajinou.
Chotěboř – Chotěbořskému výrobci plnicích linek Nate – nápojová technika škodí napjatá politická situace mezi Ruskem a Ukrajinou.
České Budějovice – Uzavřené ulice nebo jiná dopravní omezení kvůli stavbám, na nichž bez udání důvodu nikdo nepracuje. V Budějovicích už bychom něco takového vidět neměli. Představitelům města totiž došla trpělivost. Chtějí stavební firmy přimět k tomu, aby co nejvíce zkrátily dodavatelské lhůty na městských zakázkách.
Praha - Společnost Kapsch v následujících dvou letech vybaví přes 300 kilometrů kolejí v Česku mobilním zabezpečovacím systémem GSM - R za 940 milionů korun. Tuzemská pobočka rakouské firmy zvítězila ve dvou největších tendrech na zabezpečení trati z Kolína do Havlíčkova Brodu a Brna, a rovněž na trase z Berouna do Prahy a Benešova. Obě zakázky by měly být hotové nejpozději v květnu 2016, řekl mluvčí firmy David Šimoník.
Česká Lípa - Potřebný dodatek smlouvy zatím vedení města neschválilo, opravy frekventované ulice v České Lípě stále stojí.
/INFOGRAFIKA/ Časovaná bomba, jejíž nálože postupně vybuchují a mají drtivý dopad na dění v Ostravě a především na členy zdejší sociální demokracie. Tak působí „kauza Dědic", nebo přesněji řečeno policejní spis, v němž jsou zaznamenány důvody k obvinění lobbisty, jenž měl vliv na veřejné zakázky ve městě a dokázal si díky vazbám na politiky nahrabat desítky milionů korun.
Rapotice (Třebíčsko)/Praha - Vězeňská služba předá Generální inspekci bezpečnostních sborů podnět k zahájení trestního řízení ohledně dvou údajně předražených zakázek z minulých let. Odhalil je prý audit, který zadala ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO). Řekl to dnes mluvčí Vězeňské služby Robert Káčer. Válková s poukazem na výsledky kontroly v dubnu odvolala tehdejšího šéfa služby Petra Dohnala.
Moderní kotel začínají stavět ve společnosti ArcelorMittal Energy Ostrava, dceřiné firmě kunčické huti. Díky němu by se měly v budoucnu významně snížit emise oxidů siřičitého, uhelnatého, dusíku i prachu.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Moderní kotel začínají stavět ve společnosti ArcelorMittal Energy Ostrava, dceřiné firmě kunčické huti. Díky němu by se měly v budoucnu významně snížit emise oxidů siřičitého, uhelnatého, dusíku i prachu.
Podle Luďka Podlipného ze studia Podlipný Sladký architekti, autora projektu výjimečného bytového domu v pražských Strašnicích, už je výstavba nízkoenergetických bytů v západní Evropě běžná.
Krhanice - Oba Antonínové se shodují na tom, že klempíř se nesmí v první řadě bát výšek a trpět závratěmi.
I o této možnosti se hovořilo na středečním zastupitelstvu. Zakázky v ostravském dopravním podniku a městské nemocnici, které jsou nyní součástí vyšetřování kauzy Dědic, byly výrazně spolufinancovány z Evropských fondů.
Praha - Postavit novou hasičárnu či opravit náměstí by napříště mohlo být jednodušší než dnes. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) totiž v rámci chystané velké novely zákona o veřejných zakázkách chystá výraznou byrokratickou úlevu: hodlá od roku 2016 zvýšit limit pro vypsání takzvaného zjednodušeného podlimitního řízení, a to ze stávajících šesti až deseti milionů korun až na 50 milionů. To je poměrně zásadní změna, která by starostům usnadnila život, ovšem protikorupční organizace jsou ve střehu.
„Když si chce někdo doma udělat oslavu pro rodinu, je s tím hodně starostí a zařizování. Pokud zvolí catering, tak si oslavu mohou všichni krásně užít. Je ale potřeba, když akce skončí a klient všechno zaplatí, aby z toho měl dobrý pocit," říká Lili Spieglová, která se cateringu věnuje již více než dvacet let.
Ostrava - Náměstkyně ostravského primátora a radní Simona Piperková (ČSSD) nehodlá rezignovat. K odchodu ji na středečním jednání zastupitelstva v souvislosti s údajnou korupcí spojenou s lobbistou Martinem Dědicem, vyzval klub zastupitelů ČSSD. Na rozmyšlenou měla 24 hodin. V dnešním tiskovém prohlášení uvedla, že odstoupit nehodlá, protože se nedopustila žádného protiprávního jednání.
Ústí nad Labem - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zhruba stomilionový tendr ústecké Krajské zdravotní (KZ) na modernizaci a přístrojové vybavení cerebrovaskulárního centra a iktových center, které se zabývají léčbou mozkocévních nemocí.
Litvínov - Pokračování se dočká rekonstrukce silnice v litvínovské části s názvem Písečná. Opravu druhé části komunikace bude mít na starosti firma Herkul.
Libušín, Brno – Za pokaženou pověst, 11 let trestního stíhání končícího nakonec konstatováním, že se podezření nepotvrdilo, a vynucenou změnu celého dosavadního života vyplatit odškodnění v řádu statisíců korun? Málo! Takový signál ve středu vyslal z Brna do Prahy Ústavní soud ČR v souvislosti s rozhodováním o odškodnění někdejší starostky Libušína na Kladensku Marie Minaříkové. Ta se doslova ze dne na den dostala z pozice bezúhonné a úspěšné ženy do role zločince. A trvalo více než deset roků, než ji soudy pravomocně očistily.
Plzeň – Revoluce v odpadech, kterou Plzeň dlouho odkládala, se přiblížila. Popelnice u domu i chaty bude povinná.
Holešovice - Restaurace byla před řadou let svěřena do majetku městské části, která ovšem pro zlepšení stavu budovy nikdy nic neudělala. Tolik vyjádření náměstka primátora Václava Novotného.
Jihlava – Policie prošetřuje náměstka hejtmana Vysočiny Libora Joukla (ČSSD). Důvodem je zřejmě zakázka na nákup 28 sypačů pro krajské silničáře z roku 2009. Uvedla to mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.
Ústí nad Labem - V Krásném Březně vznikne 40 malometrážních bytů. Radnice je vybuduje v objektu bývalé ubytovny, kterou vloni koupila za šest milionů korun od společnosti CPI Byty. Město už vypsalo zakázku na projekt přestavby, zjistila ČTK z veřejně dostupných zdrojů.
Přerov – Krajský soud v Ostravě do dnešního dne nerozhodl, kdy a kde se začne projednávat v hlavním líčení údajná korupční kauza na radnici v Přerově.
Břeclav – Mimořádné kontroly v domově důchodců i krajské společnosti pro centralizované zadávání veřejných zakázek Cejiza. Zveřejnění záznamu ze schůzky několika břeclavských sociálních demokratů bude mít dohru.
Dalovice - Agátka je téměř dvouletá psí princezna šmrncnutá bišonkem i yorkshirem. Jakmile se na vás podívá, roztajete. O tom vědí své její páni, Milan Šoupal a Eva Němejcová z Dalovic. Jenomže tahle psí slečna má své choutky a hned tak něco nepozře. Obyčejná psí strava jí dělala problémy. A protože její hladový psí pohled Agátčini majitelé nemohli snést, dali hlavy dohromady a začali pro ni péct a vařit.
Poděbrady - Problém se stejnou firmou, která stavěla zimák: nestíhala termíny, projekt opustila. Termín kolaudace na konci srpna však chtějí stihnout.
Praha - Podloží pod zvlněnou dálnicí D47 u Ostravy se opět zkoumá. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zadalo bez výběrového řízení zakázku na celkem sedm dvoumetrových kopaných sond společnosti Inset. Jde o zakázku malého rozsahu s cenou do šesti milionů korun, řekla k důvodu nevypsání řádné soutěže mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Mnohem lacinější nabídku, která vzešla z řádného tendru, přitom organizace začátkem roku zrušila.
Praha - Podloží pod zvlněnou dálnicí D47 u Ostravy se opět zkoumá. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zadalo bez výběrového řízení zakázku na celkem sedm dvoumetrových kopaných sond společnosti Inset. Jde o zakázku malého rozsahu s cenou do šesti milionů korun, řekla k důvodu nevypsání řádné soutěže mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Mnohem lacinější nabídku, která vzešla z řádného tendru, přitom organizace začátkem roku zrušila.
Břeclav – Co vlastně ve třicetiminutové nahrávce, kterou si redaktoři Břeclavského deníku Rovnost v pondělí poslechli, zaznělo?
Lovčičky – Bezesporu největší akcí, kterou mají v Lovčičkách letos na programu, je stavba kanalizační sítě, která bude stát dvaatřicet milionů včetně daně. Zároveň však zastupitelé musí řešit otázku výměny oken v mateřské škole v průběhu letních prázdnin. Podle vedení obce je nezbytná, jenže zastupitelé se obávají, zda na práce získají dotaci a zda v potřebné době najdou dodavatele, který zakázku zhotoví.
Oslo – Skutečně nezvyklé tetování má jeden mladý Nor. Místo různých oblíbených symbolů má na rukou vytetované účtenky. První za útratu ve fastfoodu, na druhé ruce pak účtenku za provedené tetování.
Rumburk /NAPSALI JSTE NÁM/ – Rychle prodat „své" zájmové firmě velkou část pozemku z rumburské nemocnice uprostřed města. Místostarosta Šváb, který do svěřené nemocnice současně nechal nainstalovat sám sebe jako ředitele, k tomu má před komunálními volbami poslední příležitost.
Dobré zprávy přicházejí z úřadu práce. V jeho evidenci je na Novojičínsku stále méně lidé, na konci dubna spadla míra nezaměstnanosti na 7,6 procenta. Celorepublikový průměr je o tři desetiny větší.
Český Krumlov - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže udělil Českému Krumlovu pokutu devadesát tisíc.
Praha - Kriminalisté našli při domovní prohlídce u bývalé šéfky kabinetu vlády Jany Nagyové, nyní Nečasové, dokumenty týkající se řady veřejných zakázek. Jednotlivé tendry prý měly různé finanční varianty. Žalobci to tvrdí v nejnovějším dokumentu v kauze, který se týká vyloučení případu údajného zneužití Vojenského zpravodajství ze společného řízení s dalšími kauzami.
Praha - Z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odešel ředitel majetkové správy a údržby Zdeněk Mařík. Na funkci rezignoval po dohodě s generálním ředitelem Janem Kubišem do doby, než se prošetří okolnosti spojené se spornou zakázkou společnosti Siling, uvedlo v tiskové zprávě ŘSD.
Firma, která opraví most, bude mít dostatek času sehnat si potřebné profily.
Česká Lípa - Čtvrtou továrnu na Českolipsku představila americká skupina Johnson Controls. Zázemí má mezi Dubicí a Sosnovou.
Zbořený Kostelec, Praha – Nová spojnice pro pěší a především cyklisty, by ještě letos mohla začít růst mezi sázavskými břehy u Zbořeného Kostelce nedaleko Týnce nad Sázavou.
Praha - Městské státní zastupitelství v Praze prověří zakázku na nákup podzemních kontejnerů na tříděný odpad v Praze 3. Občanské sdružení Kauza3 podalo trestní oznámení na neznámého pachatele, oznámil ve čtvrtek za sdružení Jiří Ptáček.
Praha - Ministerstvo vnitra bude zřejmě prověřovat zakázku na několik tisíc bot pro policisty za 72 milionů korun, protože obuv je údajně nekvalitní. Na problém dnes upozornili vedení policie odboráři. Policisté z terénu si prý stěžují na rozpadající se boty a ponožky. Po jednání odborů s vnitrem a policejním prezidiem to řekl šéf odborářů Milan Štěpánek.
Ústí nad Labem - Tři basové struny nevydržely nápor hudebních nadšenců, kteří si brnkáním na piáno na ústeckém hlavním nádraží zpestřují čekání na vlak. Prasklé struny odhalil klavírník při poslední kontrole. Opravu potřebuje i levý pedál, který funguje jen napůl.
Mladá Boleslav - Smlouva o dotaci podepsána, úvěr zajištěn, zakázka vysoutěžena. Realizace zásadní investice začne co nevidět
Praha - Kauza podezřelých zakázek České pošty, kvůli nimž detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v uplynulých měsících opakovaně zasakovali v poštovních centrálách v centru metropole i na Žižkově, zřejmě nabývá a bobtná.
Společnost RON Software rozšířila produkt Docházka o modul RON Klient. Ten je určen pro společnosti, které zaměstnávají terénní pracovníky a které chtějí jednoduše a s nízkými pořizovacími náklady evidovat jejich docházku. Uplatnění RON Klient najde také tam, kde chce firma poskytnout zaměstnancům informace o jejich docházce na vlastních mobilních telefonech.
/FOTOGALERIE/ Zakázka na odstranění kalů z poslední ostravské laguny R3 by měla být dokončena v roce 2018. Vznikne na místě nejhorší ekologické katastrofy v republice lesopark, nebo průmyslová zóna?
Jindřichův Hradec – Na opravu staré radnice na náměstí Míru v Jindřichově Hradci počítalo město s částkou přesahující 31 milionů korun bez daně. Nyní, když skončila veřejná soutěž, si mohou městští ekonomové mnout spokojeností ruce.
Klášterec nad Ohří - Starostka Klášterce nad Ohří Kateřina Mazánková ani nikdo jiný z vedení města se nakonec nedopustili protiprávního jednání.
Praha - Ředitelé českých stavebních firem kritizují nekoncepční investiční politiku státu, která podle nich negativně ovlivňuje ekonomickou stabilitu jejich firem i celého stavebnictví. Nelíbí se jim ani časté změny legislativy a personální rošády na vedoucích úřednických postech.
Pardubice - Město chce kácet ještě dalších 69 stromů. S tím ale nesouhlasí ekologičtí aktivisté
Pardubice - Město chce kácet ještě dalších 69 stromů. S tím ale nesouhlasí ekologičtí aktivisté