Praha /VIDEO/ - Šokující případ matky, která v opilosti převrátila kočárek s dítětem, řešili v úterý večer strážníci z Prahy 5. Událost se stala přímo před očima hlídky kontrolující dění u smíchovského nádraží. „Hlídka uviděla zjevně opilou ženu, jak tlačí kočárek a vede velkého psa. Při přejíždění středového pásu na točně autobusů neudržela rovnováhu a kočárek s dítětem převrátila na vozovku," přiblížil ve středu Jan Čihák z centrály městské policie, co se odehrálo.
Bečov nad Teplou - Letošní návštěvnická sezona začíná od pátku také na Státním hradu a zámku Bečov. Ten byl od podzimu přístupný pouze během mimořádných prohlídek. Nyní sem opět můžete kdykoliv v otevírací době památky. Vedle toho se tu letošek ponese v duchu dalšího jedinečného výročí.
Chodov – Až na deset let si může jít posedět do vězeňské cely 44letý muž z Chodova. Ten měl v polovině února opakovaně slovně napadat svou 45letou družku.
Brno – Oba florbalově vyrostli u brněnských Buldoků a patří mezi stěžejní články svých týmů. Ještě minulou sezonu hráli oba na jihu Moravy, teď stanou proti sobě. Bratři Jiří a Martin Koutní se jako soupeři potkají v semifinálové sérii Superligy.
Praha - Florbaloví mistři ze Střešovic loňský triumf v superlize nezopakují. Šestnáctinásobní šampioni podlehli v rozhodujícím sedmém čtvrtfinále doma Vítkovicím 4:6, přestože vedli 3:0 a 4:3. Střešovice tak ve 23. ročníku zůstanou v nejvyšší soutěži poprvé bez medaile.
Praha - Florbalisté Bulldogs Brno vyhráli v šestém utkání čtvrtfinále superligy v Praze nad FbŠ Bohemians 7:5, sérii ovládli 4:2 a postoupili do semifinále. Hattrickem přispěl k vítězství David Coufal, Pražanům nebyly nic platné čtyři branky Jakuba Šárky.
Chodov -V lednu jí bylo 17 let. Kickboxu se věnuje něco přes rok, přesto již dosáhla několika zajímavých výsledků. Seznamte se, studentka ostrovského gymnázia Tereza Cvingerová.
Florbalistky Vítkovic jako vítězky základní části si vybraly za soupeře pro semifinále play off čtvrté FbŠ Bohemians. Druhý souboj o postup do superfinále svedou mistrovský Chodov s Herbadentem Praha 11 SJM.
Mistrovský Tatran Střešovice prohrál v Ostravě s Vítkovicemi 4:7 a za vyrovnaného stavu 3:3 na zápasy se rozhodne v sobotu v Praze. Za to florbalisté Chodova vyhráli v šestém utkání čtvrtfinále superligy v pražském derby na hřišti Sparty 8:3 a ovládli sérii 4:2 na zápasy. Stali se tak po Mladé Boleslavi druhým semifinalistou.
Dvůr Králové - Prvoligové házenkáře Dvora Králové čekalo v rámci 16. kola soutěže východočeské derby. Svěřenci trenéra Michala Pichy k němu odjížděli povzbuzeni výhrou nad Starým Plzencem, zároveň však bez svého nejlepšího střelce Lukáše Pichy, jenž v předzápase obdržel červenou kartu v utkání dorostenecké soutěže a k duelu dospělých nemohl nastoupit.
Karlovarský kraj – Dobojováno. Král je mrtev, ať žije král. Celkem dvacet kol měl na programu krajský přebor Karlovarského kraje ve futsale a až v tom závěrečném, dvacátém se rozhodlo o vítězi.
Hradiště - „Člověk prostě nepřemýšlí a jedná." Tak komentoval skromně hrdinský čin poručík Richard Ertl. Ten v polovině února i se svým kolegou, nadrotmistrem Janem Havelkou, na dálnici D1 zastavil u mladého muže těžce zraněného při dopravní nehodě. Vojáci neváhali, společně muži pomohli a přivolali sanitku. Oba vojáky z vojenského újezdu Hradiště za jejich rychlou a účinnou pomoc nyní vyznamenal na generálním štábu v Praze náčelník generálního štábu Josef Bečvář plaketou za záchranu lidského života.
Volejbalistky Nového Jičína a Bílovce si vybojovaly účast v kvalifikaci na mistrovství ČR. „Doufám, že postoupíme na republiku, protože za to, co jsme předváděli do ledna, bychom si to zasloužili," sdělil trenér ŠSK Bílovec Peter Šloff.
Praha - Florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice zdolali v pátém čtvrtfinálovém utkání superligy doma Vítkovice 5:3 a v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy se ujali vedení 3:2. Konec sezony odvrátila Sparta, která vyhrála na hřišti Chodova 8:5 a snížila na 2:3. Rozhodnout se může ve čtvrtek v Ostravě a na Spartě.
Florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice zdolali v pátém čtvrtfinálovém utkání superligy doma Vítkovice 5:3 a v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy se ujali vedení 3:2. Konec sezony odvrátila Sparta, která vyhrála na hřišti Chodova 8:5 a snížila na 2:3. Rozhodnout se může ve čtvrtek v Ostravě a na Spartě.
Jičín – Záloha jičínských házenkářů má za sebou další mistrovské kolo. V něm se svěřenci trenéra Horyny představili na půdě lídra první ligy, Sokola Nového Veselí.
Ostrava, Strakonice – Druhá jarní bodová ztráta! Házenkáři Strakonic v nedělním 15. kole I. ligy na hřišti Ostravy jen remizovali 29:29 (13:13), jejich ztráta na vedoucí Nové Veselí tak na druhém místě narostla už na čtyři body.
Náchod – Prvoligoví házenkáři Náchoda snad už konečně našli svou podzimní formu. V prestižním derby se Dvorem Králové nepřipustili žádné komplikace a soupeře přehráli jednoznačně o deset branek.
Zájem o stavební parcely mezi lidmi opět roste. Města na novou poptávku slyší a v rámci svých možností začínají připravovat lokality pro individuální výstavbu.
Brno /ROZHOVOR/ – Naskočila v lednu do rozjeté sezony a neměla to jednoduché. Základní cíl nová trenérka židenických florbalistek Petra Prouzová přesto splnila. Se Sokolem postoupila na poslední chvíli do play off, s ním se však její svěřenky rychle rozloučily. Favorizovanému pražskému Chodovu čtyřikrát v řadě jasně podlehly a odnesly si nelichotivé skóre 4:45. „Chtěly jsme o něco lepší výsledky, ale Chodov je někde jinde," utrousila čtyřicetiletá trenérka, která letos vystřídala na střídačce Martina Hájka.
Karviná – Sportovní hvězdou čtenářů se v anketě Deníku u příležitosti vyhlašování nejúspěšnějších sportovců Karviné za rok 2015 stala Marie Makovcová, beachvolejbalistka BV Karviná a jinak hráčka šestkového volejbalu v TJ Ostrava.
Sokolovsko – Zájem o stavební parcely mezi lidmi opět roste. Města na novou poptávku slyší a v rámci svých možností začínají připravovat lokality pro individuální výstavbu.
Otrokovice – Krok od vyřazení jsou po třetím čtvrtfinálovém duelu play-off florbalisté Otrokovic. Na domácí půdě podlehli Mladé Boleslavi 2:5. Prodloužit sérii za stavu 0:3 se budou snažit dnes od 20.15 hodin ve zlínské Sportovní hale Euronics. Utkání živě přenáší stanice ČT Sport.
/FOTOGALERIE/ Vítkovické florbalistky potvrdily i ve čtvrtém derby s FBC roli favoritek a v nejkratší možné době si zajistily semifinále play-off. Jejich mužští kolegové se v souboji s Tratranem vrátí do Prahy za stavu 2:2. Florbalisté FBC naproti tomu vyhráli oba zápasy play-down v Litvínově a jsou zachráněni.
Brno – Ze čtyř duelů hrály důstojnou roli jen v tom druhém na hostující palubovce. Florbalistkám brněnských Židenic po dvou víkendových debaklech ve čtvrtfinále play off nejvyšší soutěže s pražským Chodovem končí sezona. S favoritem série prohrály doma nejprve v sobotu 1:14 a v neděli dostaly další políček v podobě výprasku 0:10.
Brno – Postup do semifinále play off florbalové Superligy mohou slavit pod dozorem slavného klokana. Nedělnímu čtvrtému duelu čtvrtfinálové série mezi pražskými Bohemians a brněnskými Buldoky bude totiž po prohrané sázce s jedním z domácích hráčů fandit v obleku klokana, který je symbol klubu, slavný hokejový gólman Dominik Hašek. „Půjde o zpestření, to je vše. Kluci se s ním možná po utkání jen vyfotí," odmítá větší rozruch asistent trenéra Buldoků Rostislav Kohút.
Praha - Objasnit vraždu 33letého cizince, někdejšího elitního vojáka dlouhodobě žijícího v Praze, který se jako hledač „pokladů" skrytých pod zemí 14. června 2014 vydal s drahým detektorem kovů do Klánovického lesa, kde ho vrah zastřelil a tělo zesnulého ještě polil hořlavinou a zapálil, se podařilo pražským kriminalistům.
Karlovarský kraj – O vítězi krajského přeboru ve futsale rozhodne až závěrečné, dvacáté kolo. Ano, je to tak. V devatenáctém kole totiž favorité bodovali naplno.
Bystřice pod Hostýnem – Raketový vzestup vzhůru. Třetí výhra jara a navíc v řadě katapultovala bystřické prvoligové házenkáře již na čtvrté místo. „Ze série máme pochopitelně radost, ale nepřeceňujeme ji. Dvakrát jsme totiž vyhráli o gól. Každopádně se klukům vrátila sebedůvěra, plujeme na vítězné vlně," pokyvuje spokojený kouč týmu Martin Žůrek.
Bublava – Rodiny s dětmi si na horách užívají ty pravé jarní prázdniny. Při sjíždění svahů je do zad hřeje slunce a podmínky ve skicentrech připomínají lyžování v Alpách.Na Sokolovsku je v provozu Skicentrum Bublava, které díky nočním mrazům tento týden spustilo zasněžovací systém, díky čemuž leží na sjezdovkách čtvrt metru sněhu.
Dvůr Králové - Prvoligoví házenkáři Dvora Králové nad Labem otočili stav utkání se Starým Plzencem z 11:17 na 19:17. Favorita pak porazili o tři branky.
Náchod – Ani druhé venkovní vystoupení se prvoligovým házenkářům Náchoda nepovedlo. Po vysoké porážce v Novém Veselí prohráli i duel v Bystřici pod Hostýnem.
Praha - Až do roku 2019 schválili pražští radní plán péče o přírodní rezervaci Prokopské údolí. Ta by měla vyjít na zhruba 4,2 milionu korun bez DPH. Zakázka řeší údržbu 36 nelesních ploch přírodní rezervace Prokopské údolí o celkové rozloze 46 hektarů, dvou sadů historických vysokokmenných odrůd ovocných dřevin a jednoho stromořadí.
Chodov – Rekordní přebytek ve výši více než 48 milionů korun pošle letos chodovská radnice do svého fondu rezerv. Sumu se městu podařilo uspořit v rámci loňského rozpočtu, nejméně od roku 2002 jde o nejlepší hospodářský výsledek Chodova.
Klenčí pod Čerchovem /FOTOGALERIE/ – Čtvrtý ročník turnaje v malé kopané Jeroto Cup, který v sobotu hostila sportovní hala v Klenčí pod Čerchovem, vyhráli fotbalisté Sokola Srby. Aspiranti na postup ze IV. třídy okresní soutěže tak ukončili nadvládu Sokola Babylon, jenž vyhrál všechny tři předchozí ročníky klání týmů z nižších fotbalových soutěží.
Pouze 14 procent inzerátů na pronájem bytu nebo kanceláře obsahuje správný údaj o energetické náročnosti nabízené nemovitosti. Ve 27 procentech inzerátů tyto informace chybějí úplně. Vyplývá to z průzkumu Asociace výrobců minerální izolace (AVMI). V 59 procentech případů realitní kanceláře uvádějí třídu G, která je označována za mimořádně nehospodárnou.
Jičín, Strakonice – Rozdílem deseti gólů si házenkáři Strakonic poradili ve 14. kole I. ligy venku s Jičínem B. V neděli 6. března ho porazili 28:18 (9:9) a jsou tak stále druzí o tři body za Novým Veselím.