Kreativ

ŠTÍTEK: základní škola

Základní škola J. A. Komenského v Novém Strašecí, 1. září 2022.

Novostrašeckou Základní školu a Mateřskou školu čeká reorganizace

Čtyři novostrašecké mateřské školy – U Lesíka, Kocourek, Zahradní a Rákosníček společně se základní školou pod jednou příspěvkovou organizaci se jeví jako neefektivní. Novostrašecká radnice proto chystá reorganizaci, aby mateřinky oddělila. Na zářijovém zasedání zastupitelů se rozhodne, na kolik organizací se školky rozdělí. Nová změna začne platit od příštího roku. 

Podchod poblíž brněnské Základní školy Novolíšeňská dostal novvý kabát dle přání dětí.

Do školy v Brně chodí přes sladký vesmír. Nahradil nevhodné nápisy a obrázky

/VIDEO/ Postavičky z animovaných seriálů i další malůvky v obležení barev. Nejen pro žáky ze Základní školy Novolíšeňská v brněnské Líšni je nově cesta nedalekým podchodem daleko příjemnější. O to víc, že si stěny podchodu sami zkrášlili. Namísto pochybných nápisů a obrázků nyní v podchodu najdou nové profesionální malby.

Škola. Ilustrační foto.

Odchod učitelů i zdemolované toalety. Základní škola v Brně se potýká s problémy

Začátek července přinesl na Základní škole Kotlářská v Brně vyvrcholení dlouhodobých problémů. Na škole se hromadí šikana i tragická událost sebevraždy žáka. Školou otřásají také spory mezi pedagogy, vedením školy a rodiči. Ty dokonce vedly k odchodu jedenácti učitelů a dvou asistentek. Informaci přinesl webový portál Novinky.cz.

Ilustrační foto.

Moderní Bohumín. Školy tu investují miliony do digitálních technologií

Časy papírových žákovských knížek, stravenek a meotarů jsou nenávratně pryč. Školy se dnes bez digitálních technologií a kvalitního připojení neobejdou. Díky evropské dotaci si během prázdnin zajistí čtyři bohumínské základky lepší a bezpečnější počítačovou síť. Modernizace přijde celkem na osmnáct milionů korun.

Jáchym Kondelík v Základní škole Grünwaldova

Jáchym Kondelík. Aktuálně největší hvězda jihočeského sportu

Hokejový mistr světa Jáchym Kondelík se vrátil do své základní školy v Grünwaldově ulici, aby se setkal s učiteli a žáky. Při této příležitosti ukazoval svou medaili a pohár, odpovídal na otázky a vzpomínal na své dětství. Setkání bylo plné emocí a radosti, jak pro Kondelíka, tak pro žáky.

Jáchym Kondelík a  Martin Wohlgemuth v Základní škole Grünwaldova

Vladimír Caldr přivítal ve škole, kterou řídí, mistra světa v hokeji

Hokejový mistr světa Jáchym Kondelík se vrátil do své základní školy v Grünwaldově ulici, aby se setkal s učiteli a žáky. Při této příležitosti ukazoval svou medaili a pohár, odpovídal na otázky a vzpomínal na své dětství. Setkání bylo plné emocí a radosti, jak pro Kondelíka, tak pro žáky.

Základní škola J. A. Komenského v Předmostí

Rodiče žáků Základní školy v Předmostí sepsali petici za odvolání ředitelky

Nespokojení rodiče dětí Mateřské a Základní školy J. A. Komenského v Předmostí sepsali petici, v níž požadují odvolání ředitelky. Ta podle jejich slov dlouhodobě neřeší problémy ve škole. Vytýkají jí, že údajně přehlíží šikanu mezi žáky, nevstřícně komunikuje s rodiči a ze školy kvůli tomu odchází řada kvalitních učitelů a asistentů. Ředitelka školy Věra Zapletalová ale jakékoliv obvinění odmítá s tím, že se na její stranu postavil i pedagogický sbor.

Prvňáčci 5. základní školy v Jindřichově Hradci si v pátek převzali vysvědčení.

Hradečtí školáci se rozutekli na prázdniny. Těší se na dovolenou u moře i tábory

Žáci základních a středních škol po celém Česku si v pátek převzali vysvědčení. Mají před sebou zasloužené dvouměsíční volno. Školáci se během prázdnin chystají na letní tábory, k prarodičům i na dovolenou k moři. Poslední školní den byl ale speciální především pro prvňáčky. Deník se za nimi vydal na 5. základní školu v Jindřichově Hradci.

Žákovské týmy třetích tříd Základní školy v Unhošti se s velikým nadšením a odhodláním pustili do projektové olympiády.

V Základní škole v Unhošti měli žáci třetích tříd projektovou olympiádu

/FOTOGALERIE/ Projekty jsou zajímavou součástí učení, ať už jsou realizovány ve skupině nebo samostatně. Každopádně mají vždy pozitivní dopad na žáky. Tento dílek učení přispívá k tomu, aby si žáci prohloubili své znalosti, vyhledávali nové informace, seznámili své okolí se svými koníčky apod. A tak se žákovské týmy třetích tříd základní školy v Unhošti s velikým nadšením a odhodláním pustili do nelehkého úkolu a za podpory rodičů i učitelů projekty vytvořili. 

Školní budova v Loucké ulici ve Znojmě.

Znojmo má chybějící třídy pro waldorf. Příští školní rok má jistý v Loucké

/VIDEO/ Znojmo poskytne tři třídy waldorfské škole ve druhém patře budovy na ulici Loucká 21. Bezplatnou výpůjčku garantuje smlouva do konce příštího školního roku. Nadšencům, kteří se rozhodli zřídit alternativní školu, pomohl před časem kraj. Dočasně totiž poskytl zázemí na Dvořákově, tamní prostory ale nestačí. Kritici volají po trvalém řešení.

Na Borské přehradě závodily dračí lodě

Na Borské přehradě závodily dračí lodě

V neděli 16. června proběhl na hladině Borské přehrady tradiční závod velkých dračích lodí Pilsner Dragons Cup 2024 na 200 m a 1000 m, který proběhl především v kategorii FUN a firemních posádek. Závod měl také svůj charitativní rozměr, kdy výtěžek z prodeje sladkostí při tomto závodě byl věnován na dobročinné účely – 10.000 Kč na rehabilitaci a úhradu jiných potřeb bratrů Křížových.

K zápisům do jabloneckých škol a školek se nedostavily desítky dětí.

K zápisům do jabloneckých škol a školek se nedostavily desítky dětí

Oddělení školství jabloneckého magistrátu zveřejnilo první výsledky letošních zápisů do základních a mateřských škol. Do školek bylo přijato 459 dětí a do základních škol 504 dětí. Čísla se však mohou do začátku školního roku 2024/2025 ještě změnit, protože je nutné dohledat děti, které se k zápisu nedostavily, včetně těch, které se přistěhovaly.

Finále prvního ročníku projektu School Games, 24. června 2024 Ostrava.

Ostravu Jih rozhýbala mládež. School Games přilákaly stovky žáků

/VIDEO, FOTOGALERIE/ V Ostravě-Zábřehu proběhlo 24. června 2024 finále prvního ročníku projektu School Games, který pořádal městský obvod Ostrava-Jih. Finále soutěže, kterému předcházely tři kvalifikační dny, se zúčastnilo 17 základních škol a přes 800 finálových sportovců. Slavnostním vyvrcholením sportovního dopoledne bylo předání medailí a duhové nebe.

Přístavba základní školy v Pardubičkách navýší kapacitu o 60 míst.

Město Pardubice rozšiřuje kapacitu a zlepší zázemí škol v Pardubičkách

Rada města Pardubic schválila investiční záměr a návrh stavby zaměřený na zvýšení kapacity a kvality školských zařízení v městské části Pardubičky. Tento krok přichází v reakci na rostoucí potřebu školských kapacit a demografický vývoj ve školském spádovém obvodu, do kterého se promítá výstavba v oblasti Nová Tesla, ale i rostoucí počty zaměstnanců v průmyslové zóně. Plán musí ještě v pondělí schválit zastupitelé.

Z Festivalu sportu v Berouně.

V Berouně začal Festival sportu. Nechyběl Radko Gudas

V pátek 21. června začal v berounském kempu Na Hrázi Festival sportu, který pokračuje i v sobotu. Představilo se zde celkem 32 sportů a volnočasových aktivit, jež si děti mohly vyzkoušet. A nechybělo předávání cen základním školám, které se utkaly v olympiádě. Poháry jim předával slavný hokejista Radko Gudas.

Výuka na základní škole. Ilustrační foto

Hustopečtí nenašli vhodného ředitele základní školy. Vypisují další konkurz

Hledá se ředitel. Výběrové řízení na tuto pozici pro Základní školu Komenského v Hustopečích nepřineslo podle vedení města žádného vhodného kandidáta. Radní proto počítají s dalším konkurzem. Zaměstnanci a rodiče si však za současným ředitelem, který se výběrového řízení zúčastnil, a jeho schopností řídit školu stojí. 

Vladimír Caldr v roli ředitele ZŠ

Vladimír Caldr dobře pamatuje extraligu u Vajgaru, teď řídí základní školu

Vladimír Caldr, bývalý elitní hokejový útočník Československa, dnes působí jako ředitel Základní školy v Grünwaldově ulici. Pod jeho vedením škola nejen modernizuje své sportovní zázemí, ale také podporuje pohybové aktivity dětí. Jak se mu daří skloubit sportovní minulost s pedagogickou přítomností?

Vladimír Caldr v roli ředitele ZŠ

Tatínek hrával na Písecku hokej. Ze syna vyrostl medailista z olympijských her!

Vladimír Caldr, bývalý elitní hokejový útočník Československa, dnes působí jako ředitel Základní školy v Grünwaldově ulici. Pod jeho vedením škola nejen modernizuje své sportovní zázemí, ale také podporuje pohybové aktivity dětí. Jak se mu daří skloubit sportovní minulost s pedagogickou přítomností?

Vladimír Caldr je ředitelem ZŠ v Grünwaldově ulici

Vladimír Caldr cítil z národního týmu sílu. Ředitel školy nejen o hokeji

Vladimír Caldr, bývalý elitní hokejový útočník Československa, dnes působí jako ředitel Základní školy v Grünwaldově ulici. Pod jeho vedením škola nejen modernizuje své sportovní zázemí, ale také podporuje pohybové aktivity dětí. Jak se mu daří skloubit sportovní minulost s pedagogickou přítomností?

Českolipská školní olympiáda dětí a mládeže má za sebou druhý ročník.

Olympiáda mládeže: Tyršovka obhájila putovní pohár

Na Městském stadionu u Ploučnice v České Lípě se na začátku června uskutečnil druhý ročník Českolipské školní olympiády dětí a mládeže. V letošním ročníku se počet rozšířil na celkem sedm základních škol – ZŠ Slovanka, ZŠ Jižní, ZŠ Sever, ZŠ Pátova, ZŠ Partyzánská, ZŠ Dr. Miroslava Tyrše a nově ZŠ Klíč.

Českolipský pedagog roku.

Česká Lípa udělila titul pedagoga roku. Vyhrála Monika Lieselová z Holého vrchu

Šestnáct učitelů v letošním roce nominovali ředitelé základních a mateřských škol na udělení titulu Českolipského pedagoga roku. Nakonec ho na slavnostním vyhlášení v úterý 11. června v Jiráskově divadle obdržela Monika Lieselová, zástupkyně ředitele ZŠ a MŠ Jižní na Holém vrchu. Udělena byla také tři mimořádná ocenění, a to Aleši Fluskovi ze ZŠ 28. října, Miroslavě Netolické z DDM Libertin a Vladimíru Hanákovi ze ZŠ Lada.

Veřejné koupaliště Hulák v Prachaticích.

Krátké zprávy z Prachatic: Hulák otevře po víkendu, školy modernizují prostory

Nové chemické laboratoře budou od září využívat žáci Základní školy v Národní ulici. Během prázdnin totiž dojde na jejich rekonstrukci. S financováním pomůže dotace i rozpočet města Prachatice. Prachatičtí radní souhlasili s předfinancování a také probrali finanční pomoc na letní akce v městských osadách.