Tož to né. I s transparentem s využitím refrénu textu známé písně „Kurnik šopa, tož to ne, to je teda moc!“ protestovali lidé proti premiérovi Babišovi ve Zlíně. V krajském městě se jich na demonstraci sešlo asi dvě stě. Demonstraci pořádala organizace Milion chvilek pro demokracii.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Na 167 místech napříč Českou republikou začaly s úderem úterní 18. hodiny protestní akce proti vládě premiéra Andreje Babiše. Organizátorům demonstrací, spolku Milion chvilek pro demokracii, se nelíbí především způsob, jakým kabinet čelí ekonomickým následkům koronavirové krize.
/ROZHOVOR/ Funkce veřejného ochránce práv se Stanislav Křeček ujal před dvěma měsíci. Na post ombudsmana ho navrhl prezident Miloš Zeman, v tajné sněmovní volbě získal 91 hlasů. Proti jeho zvolení demonstrovali příznivci spolku Milion chvilek pro demokracii, nepřivítala ho ani Křečkova předchůdkyně a disidentka Anna Šabatová.
Letos jsou krajské a senátní volby, příští rok budou sněmovní. Veřejnoprávní televize v kampani sehraje důležitou roli, neboť především starší lidé jsou zvyklí dívat se na její pořady. Proto jsou politici na zpravodajství a publicistiku ČT hákliví, rádi by je měli pod kontrolou, byť se zaklínají modlou nestrannosti, nezávislosti a vyváženosti.
Při vzrušené debatě o nově zvoleném veřejném ochránci práv, ale také kandidátech do Rady České televize jsem si znovu uvědomila, že česká společnost dospěla do stavu vyhrocených antipatií.
Jen se podívejte, v čem chodí oblečený. Nepřipomíná vám to něco? Zhruba takový text koloval skoro celý podzim na tuzemském internetu. Na obrázkové koláži nad textem nebyl nikdo jiný než Mikuláš Minář, šéf spolku Milion chvilek pro demokracii. Na koláži byl Minář ve světle hnědém oblečení ve kterém chodí na demonstrace, a vedle něj pak byly archivní obrázky Hitlerjugend. Lživá zpráva, kterou šířily dezinformační weby, se snažila čtenářům podsunout, že Minář je sympatizant NSDAP a podprahově to svým oblečením sděluje lidem.
Několik stovek lidí prošlo ve čtvrtek večer centrem Plzně v rámci demonstrace za odstoupení premiéra Andreje Babiše, kterou uspořádal spolek Milion chvilek pro demokracii.
V úterý večer Prahou prošel průvod demonstrantů dirigovaných spolkem Milion chvilek pro demokracii. Letos se občané, kteří odmítají v čele vlády Andreje Babiše, sešli naposled. Kromě píšťalek a bubínků byli vyzbrojeni argumenty evropských auditorů, kteří potvrdili premiérův střet zájmů. Navíc je po verdiktu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana Babiš opět trestně stíhanou osobou.
Protestní akce za demisi premiéra Andreje Babiše se již poněkolikáté uskutečnila také v Domažlicích. Podle organizátorů dorazilo vyjádřit svůj názor asi 150 lidí.
Tisíce lidí se v centru Prahy opět protestovaly proti premiérovi Andreji Babišovi. Demonstrace má přimět šéfa hnutí ANO k rezignaci. Lidé se od 18 hodin sešli na pražském Václavském náměstí, odkud zamířili přes Národní třídu, Husovu ulici, třídu 17. listopadu a Čechův most až před Úřad vlády. Na Klárově pak před lid předstoupili i zástupci opozičních stran. Policie odhadla počet účastníků na zhruba 35 tisíc, organizátoři odhadovali 80 tisíc.
Do Vánoc zbývá týden, přípravy a nakupování dárků vrcholí. Přesto se více než stovka lidí sešla v pondělí večer na Valdštejnově náměstí v Jičíně, aby opět vyjádřila svou nespokojenost s počínáním premiéra Andreje Babiše.
Vyškov /FOTOGALERIE/ – Desítky lidí se v pondělí po šesté hodině sešly před Knihovnou Karla Dvořáčka ve Vyškově. Účastníci setkání volali po demisi premiéra Andreje Babiše. Svou výzvu doprovázeli zvoněním na zvonky. U mikrofonu se vystřídalo několik lidí včetně organizátora Petra Novotného zastupujícího spolek Milion chvilek pro demokracii.
Hodonín /FOTOGALERIE/ - Zhruba stovka lidí v pondělí večer přišla pod sochu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka v Hodoníně na demonstraci s názvem Stále nám to není jedno!
Další vlna protestů, které svolává spolek Milion chvilek pro demokracii, pokračovala v pondělí 16. prosince v podvečer v malých městech napříč republikou.
Jen se podívejte, v čem chodí oblečený. Nepřipomíná vám to něco? Zhruba takový text koloval skoro celý podzim na tuzemském internetu. Na obrázkové koláži nad textem nebyl nikdo jiný než Mikuláš Minář, šéf spolku Milion chvilek pro demokracii. Na koláži byl Minář ve světle hnědém oblečení ve kterém chodí na demonstrace, a vedle něj pak byly archivní obrázky Hitlerjugend. Lživá zpráva, kterou šířily dezinformační weby, se snažila čtenářům podsunout, že Minář je sympatizant NSDAP a podprahově to svým oblečením sděluje lidem.
Do Česka doputoval audit Evropské komise k možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Jde o to, zda i po převedení Agrofertu do svěřenských fondů je jeho konečným beneficientem. Pokud by podle bruselských kontrolorů nadále ovládal holding Agrofert a vlastnictvím médií porušoval zákon o střetu zájmů, byl by to problém jako hrom.
Bývalý politik Martin Pecina (působil mimo jiné jako ministr vnitra a poslanec za ČSSD, později spolupracoval s SPOZ) zveřejnil na svém facebookovém profilu fotografii iniciátorů hnutí Milion chvilek pro demokracii ve společnosti Andreje Babiše. Komentoval to tak, že původně doufali, že je bude Babiš financovat. Video ze zmíněného setkání ale dokazuje, že Pecina nemluvil pravdu.
Organizátoři masových demonstrací sice netouží jít do politiky, ale předkládají ultimáta premiérovi a chtějí měnit volební systém. Podle kritiků nerespektují účastníci protestů výsledky demokratických voleb. Zastánci naopak argumentují, že Andrej Babiš musí cítit protitlak.
Vyjádřit nespokojenost s premiérem Andrejem Babišem a připomenout si události sametové revoluce přišly na Masarykovo náměstí v Hranicích zhruba tři až čtyři desítky lidí. Akci iniciovalo hnutí Milion chvilek pro demokracii.
FOTOGALERIE/ K třicetiletému výročí Sametové revoluce se po celé zemi v neděli 17. listopadu konala řada vzpomínkových shromáždění, koncertů, eventů, ale i manifestací. Ani Přerov nebyl výjimkou. Události z roku 1989 si přišli na náměstí T. G. Masaryka a na náměstí Přerovského povstání připomenout v neděli v podvečer i místní občané.
Příležitost prohlédnout si divadlo nejen z hlediště, ale taká nakouknout do zákulisí tradičně nabízejí programy v rámci Noci divadel. Stejně jako přinášejí workshopy, diskuse s herci, režiséry či scénografy, performance i další programy představující divadelní svět zábavnou či tvořivou formou, často přímo zaměřené na rodiny s dětmi či seniory. Zpravidla se vstupným zdarma – nebo symbolickým.
Příležitost prohlédnout si divadlo nejen z hlediště, ale taká nakouknout do zákulisí tradičně nabízejí programy v rámci Noci divadel. Stejně jako přinášejí workshopy, diskuse s herci, režiséry či scénografy, performance i další programy představující divadelní svět zábavnou či tvořivou formou, často přímo zaměřené na rodiny s dětmi či seniory. Zpravidla se vstupným zdarma – nebo symbolickým.
Lidé z celé republiky se zítra, v sobotu 16. listopadu sjedou na pražskou Letnou. Od 14 hodin zde budou lidé demonstrovat proti současnému vedení země.
Patnáctý ročník projektu Příběhy bezpráví přijede také na Berounsko. Film 1989: Z dopisů psaných přes železnou oponu budou promítat na Základní škole a mateřské škole Loděnice. Hostem bude Hanka Strašáková, jedna iniciátorek Milion chvilek pro demokracii.
Pro knihomoly představuje Velký knižní čtvrtek, který letos připadl na 17. října, druhé Vánoce. Na pultech knihkupectví se objeví dvacet vybraných titulů představující knižní hity podzimní sezóny.
/FOTOGALERIE/ Vpád vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti demonstrací v srpnu 1969 si Trutnované včera připomněli setkáním v městském lesoparku. Akci svolali lidé z iniciativy Milion chvilek pro demokracii.
Soběslav - Výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968 i demonstrace rok poté si připomněly desítky lidí také na náměstí Republiky. Součástí pietního aktu byla i dobová rozhlasová ukázka, písně Karla Kryla a zapalování svící k uctění památky pěti obětí srpna 1969.
Karlovy Vary – Asi stovka lidí se ve středu sešla v karlovarské Zeyerově ulici, aby zavzpomínali na okupaci vojsky Varšavské smlouvy 21. srpna roku 1968.
FOTOGALERIE/ Několik stovek Olomoučanů se ve středu sešlo u Sloupu Nejsvětější Trojice na Horním náměstí a připomnělo si srpnové události z let 1968 a 1969. Akci vzpomínající sovětskou okupaci a potlačení demonstrací před 50 lety, ale také současné politické problémy, uspořádal spolek Milion chvilek pro demokracii.
Přibyslav – Odhadem asi čtyři desítky lidí se sešly ve středu 21. srpna v 17.30 hodin na Bechyňově náměstí v Přibyslavi, aby si připomenuly události srpna 1968. Shromáždění pod názvem Mluvme spolu organizovalo hnutí Milion chvilek pro demokracii.
Jižní Čechy – Události srpna 1969, kdy se v Československu demonstrovalo proti okupaci sovětskými vojsky, si ve středu připomněli i lidé v jižních Čechách.
Setkání k připomínce srpnových událostí z let 1968 a 1969 pořádá ve středu 21. srpna v 17.00 na olomouckém Horním náměstí iniciativa Milion chvilek pro demokracii.
Odhady počtu protestujících občanů na pražské Letné proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) a požadujících nezávislost justice se výrazně liší. Přesná čísla asi nikdo nezíská, ale mobilní operátor T-Mobile zveřejnil ještě v neděli večer nový odhad - 283 tisíc demonstrantů.
/FOTOGALERIE/ Odhady počtu protestujících občanů na pražské Letné proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) a požadujících nezávislost justice se výrazně liší. Přesná čísla asi nikdo nezíská, ale mobilní operátor T-Mobile zveřejnil ještě v neděli večer nový odhad - 283 tisíc demonstrantů.
Milevsko - Mezi 250 tisíci demonstrujícími z celé republiky, kteří požadují demisi předsedy vlády a ministryně spravedlnosti, byli na Letné v neděli 23. června i lidé z Milevska, Kovářova a okolí. Na největší demonstraci od roku 1989 vypravili společný autobus. Ti, kteří se do něj už nevešli, cestovali několika auty.
Blíží se vyvrcholení série demonstrací proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) a jeho ministrům v čele s šéfkou resortu spravedlnosti Marií Benešovou. Ještě než se deseti- nebo možná statisíce lidí z celé republiky sejdou na masovém protestu na pražské Letné, musí předseda pořádajícího spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář odrážet dezinformační útoky. Mináře se teď zastali pracovníci Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde organizátor akcí proti Babišovi studoval.
Dva autobusy demonstrantů proti Andreji Babišovi vyjely kolem nedělní osmé hodiny ranní z Ostravy do Prahy. Mírumilovná nálada, která panovala před odjezdem, se v Praze radikálně změní, slibovali přítomní.
Dva autobusy demonstrantů proti Andreji Babišovi vyjely kolem nedělní osmé hodiny ranní z Ostravy do Prahy. Mírumilovná nálada, která panovala před odjezdem, se v Praze radikálně změní, slibovali přítomní.
Největší demonstrací od revolučního roku 1989 má podle organizátorů tuto neděli na pražské Letné vyvrcholit série protestů za nezávislost justice a lepší vládu, kterou pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii. Program akce a řečníky organizátoři tají, očekávají účast až 350 tisíc lidí. Na shromáždění budou dohlížet desítky policistů, antikonfliktní tým, stovka dobrovolníků Českého červeného kříže (ČČK) i koordinátor a krizový manažer záchranné služby.