St. Louis – Bělošský policista při přestřelce v americkém St. Louis zabil černocha. Nový incident se odehrál jen několik kilometrů od stále ještě neklidného předměstí Ferguson, kde v srpnu jiný bělošský policista zastřelil neozbrojeného černocha Michaela Browna, což vyvolalo sérii násilných protestů.
Praha - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký se stal prvním závodníkem, který dokázal ve dvou letech vyhrát seriál mistrovství Evropy i asijsko-pacifický šampionát.
Brozany – V devátém kole divizní skupiny B prohrály všechny hostující celky. A mezi nimi byli i fotbalisté Litole, kteří padli na půdě Brozan 1:3. Brozany jsou v tabulce na druhém místě, když mají třiadvacet bodů, stejně jako první Litoměřice. Litol je jedenáctá s jedenácti body.
Štítina - Základní škola ve Štítině a vojáci z opavského 53. pluku průzkumu a elektronického boje každoročně pořádají branný závod. Také letošní rok nebyl výjimkou a děti musely zvládnout několik disciplín.
Praha - Zásahová jednotka pražské policie měla v noci na středu práci v Modřanech. Do tamější Vojtovy ulice policisty přivolala mladá žena. Dvacet minut před desátou večer se ozvala na tísňovou linku s žádostí o pomoc.
Tábor – Středověký palcát, zbraň pro boj zblízka, není symbolem jen stejnojmenného hotelu u Křižíkova náměstí, ale především celého Tábora, jeho někdejších hejtmanů a celé husitské historie. Právě tak, jako součást historie, ho vnímají i občané.
New York - Sýrie přiznala čtyři zařízení na chemické zbraně, o nichž se v rámci mezinárodní dohody o likvidaci všech svých zbraní tohoto typu dosud nezmínila. Oznámila to dnes zvláštní zástupkyně generálního tajemníka OSN v Radě bezpečnosti. Podle agentury AP tato zpráva oživila obavy, že syrská vláda doposud zcela otevřeně nehovořila o svém programu chemických zbraní.
Kyjev - Pět ukrajinských vojáků padlo a dalších 28 utrpělo zranění v potyčkách s proruskými separatisty na východě Ukrajiny během uplynulých 24 hodin. Celkem od propuknutí bojů zahynula téměř tisícovka ukrajinských vojáků. Oznámil to dnes hlavní vojenský prokurátor Anatolij Matios. Sedm zabitých civilistů naopak ohlásily úřady v hlavních povstaleckých baštách, v Doněcku a Luhansku. Dělostřelba neutichá ani dnes v Doněcku, kde se povstalci snaží z letiště vypudit ukrajinské vojáky.
Studio, které pracuje na dalším pokračování známé Assassin's Creed série, se rozhodlo nabídnout hráčské komunitě pořádně dlouhou ochutnávku herních záběrů. Nechybí souboje, lodě či celková ukázka nové chladné krajiny. Podle úniku informací se hra chystá také ve verzi pro počítače.
Kobani (Sýrie) – Boje o severosyrské kurdské město Kobani se rozšířily do jeho západních a jižních čtvrtí. Radikálové ze skupiny Islámský stát (IS) se v pondělí zmocnili podle syrské exilové opozice čtyř čtvrtí na východě města, které je nyní obklíčeno ze tří stran.
Londýn - Radikálové z hnutí Islámský stát (IS), kteří ovládají značná území v Sýrii a v Iráku, používají pestrou směs střeliva vyrobeného ve dvou desítkách zemí, a to včetně České republiky a Slovenska. Velká část munice je i ze Spojených států, které nyní proti islamistům podnikají nálety. Informovala o tom nezávislá organizace Conflict Armament Research (CAR), jež se zabývá výzkumem zbraní používaných v různých konfliktech světa a sídlí v Londýně.
Prostějov – Ve třetím kole jihomoravské skupiny II. ligy házené mužů hostili prostějovští házenkáři hustopečskou Legatu a na po dvou kolech soutěže vedoucí tým tabulky si nebojácně vyšlápli.
Praha /VIDEO/ - V cele předběžného zadržení, kde počká, jak to u soudu dopadne s návrhem na uvalení vazby, skončil 45letý muž z Domažlicka, kterého kriminalisté podezřívali, že se za území hlavního města opakovaně dopustil loupežných přepadení poté, co se vyzbrojil samopalem.
Brozany – Z Brozan se body nevozí. O tom se mohli přesvědčit i fotbalisté Litole, kteří na půdě soupeře prohráli utkání devátého kola divizní skupiny B.
Křešice – Velmi cenné vítězství urvali v 1.A třídě fotbalisté Mojžíře. Na hřišti Křešic vedli o dvě branky, ale soupeř po přestávce dokázal vyrovnat. Mojžíř však nesložil zbraně a dalšími dvěma góly rozhodl o svém triumfu.
Východní Čechy - Vážení čtenáři, v každém sobotním vydání prezentujeme zajímavosti z vašeho nejbližšího okolí. Nabízíme vám přírodu i vlastivědu, známé osobnosti, historické skutečnosti, akce a události spjaté s našimi oběma kraji. Stále chodí vaše připomínky a tipy na obohacení našeho hesláře, děkujeme za ně.
Zdislavice - Ve fotbalové I. B třídě Zdislavice sice se Zbuzany smazaly dvoubrankové manko, jenže na další tři zásahy hostů již nenašly odpověď a již potřetí za sebou prohrály.
Červená Řečice – Česko je velmocí historického šermu. Ovšem největší rozmach této disciplíny nastal až v posledních letech. Sígři, kteří v sobotu oslavili na červenořečickém zámku 25 let, jsou v tomto ohledu výjimkou.
Východní Čechy - Vážení čtenáři, v každém sobotním vydání prezentujeme zajímavosti z vašeho nejbližšího okolí. Nabízíme vám přírodu i vlastivědu, známé osobnosti, historické skutečnosti, akce a události spjaté s našimi oběma kraji. Stále chodí vaše připomínky a tipy na obohacení našeho hesláře, děkujeme za ně.
Východní Čechy - Vážení čtenáři, v každém sobotním vydání prezentujeme zajímavosti z vašeho nejbližšího okolí. Nabízíme vám přírodu i vlastivědu, známé osobnosti, historické skutečnosti, akce a události spjaté s našimi oběma kraji. Stále chodí vaše připomínky a tipy na obohacení našeho hesláře, děkujeme za ně.
Východní Čechy - Vážení čtenáři, v každém sobotním vydání prezentujeme zajímavosti z vašeho nejbližšího okolí. Nabízíme vám přírodu i vlastivědu, známé osobnosti, historické skutečnosti, akce a události spjaté s našimi oběma kraji. Stále chodí vaše připomínky a tipy na obohacení našeho hesláře, děkujeme za ně.
Praha - Muž ozbrojený samopalem, který se v Praze opakovaně dopustil loupežného přepadení, byl zřejmě zadržen v Plzni. Pětačtyřicetiletého Jiřího K. z Domažlicka, kterého pražští kriminalisté podezřívají ze dvou loupeží, byl podle dostupných informací zadržen u Rokycanské třídy.
Teplýšovice - V derby utkání fotbalové I. B třídy porazily favorizované Teplýšovice mužstvo z Týnce, ještě na jaře hrající o soutěž výše, jedinou brankou, kterou v samotném závěru poločasu vstřelil Petr Chomát.
Kyjev - Navzdory příměří, které mezi vládními jednotkami a proruskými separatisty na východě Ukrajiny platí od 5. září, se dnes opět rozhořely boje o mezinárodní letiště u hlavní povstalecké bašty, Doněcka. Ukrajinská armáda ujistila, že i po sérii útoků a protiútoků zůstává letiště v jejích rukou.
nedovedu si představit, že jste to mohl myslet vážně, když jste po své nedávné návštěvě krajanů na Ukrajině prohlásil, že po žádném vystěhování do Česka netouží. A že jim bude stačit, když jim Vaše ministerstvo pošle učitele češtiny.
Moskva/Washington - Obě znesvářené strany na Ukrajině musí dodržovat dohodnuté podmínky mírového plánu. V dnešním telefonátu s americkým ministrem zahraničí Johnem Kerrym to podle agentury Reuters prohlásil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Kerry během asi desetiminutového rozhovoru vyjádřil obavy ze vzrůstajícího násilí na východě Ukrajiny.
Londýn – Novým šéfem britské tajné služby MI6 byl jmenován Alex Younger (51), který se v agentuře pro zahraniční rozvědku zabýval protiteroristickými operacemi. Oznámila to dnes britská vláda. Odstupujícího Johna Sawerse po vypršení jeho pětiletého mandátu Younger nahradí na nejprestižnějším postu tajných služeb od listopadu.
Brusel - Na východě Ukrajiny dál bojují stovky ruských vojáků a na rusko-ukrajinské hranici stojí ruský armádní sbor o síle 20.000 mužů. Na tiskové konferenci v Bruselu to dnes prohlásil mluvčí Severoatlantické aliance. Minulý týden alianční velení uvedlo, že po vyhlášení příměří 5. září zaznamenalo výrazný odchod ruských sil z východu Ukrajiny.
Brno – Zemřel se zbraní v ruce při přestřelce s agenty gestapa. Takový byl konec významného armádního generála Vojtěcha Luži 2. října roku 1944. Sedmdesátileté výročí jeho úmrtí si ve čtvrtek připomněli představitelé Univerzity obrany v Brně.
Jičín – Druhé kolo první házenkářské ligy přivedlo na jičínskou palubovku největšího favorita letošního ročníku, celek KH Kopřivnice. Ten opustil nejvyšší soutěž a jeho cílem není nic jiného než postup zpět. V Jičíně potvrdil roli favorita, ale úlohu měl díky marodce Jičínských usnadněnou.
Havlíčkův Brod – Oddíl Okinawa Karate a Kobudo při TJ Jiskra Havl. Brod pořádá nábor zájemců o cvičení a výuku tradičních bojových umění Okinawa Shorin-ryu Karate a Okinawa Kobudo.
Praha /INFOGRAFIKA/ - Vzpomínáte na srpen? Sparta se štěstím zvládla play-off Evropské ligy a postoupila do skupiny. Jejím soupeřem tehdy bylo Zwolle. Nizozemci nedali penaltu, spalovali šance… A tak český šampion může zachraňovat podzim. Dnes ho čeká Young Boys Bern.
Kyjev - Tvrdé boje ukrajinské armády s proruskými separatisty o letiště v Doněcku pokračují i dnes. Podle tiskového střediska ukrajinských sil povstalci ráno podnikli další útok s cílem letiště ovládnout, ale byli opět odraženi. Separatisté oznámili, že aktivní fázi bojů o letiště ukončili a letištní objekty nyní už jen "dočišťují".Mluvčí operace armády na východě Ukrajiny Andrij Lysenko podle listu Ukrajinska pravda v této souvislosti popřel tvrzení vzbouřenců, že už kontrolují dva terminály.
Klatovy, Plzeň – Po slibném medailovém umístění ve vícekolových soutěžích Český pohár a Západočeský pohár zaznamenal svůj zatím nejlepší individuální výkon klatovský střelec Tomáš Mandys reprezentující Sportovní střelecký klub (SSK) Policie Klatovy.
Plzeň - Má to být nová zbraň v boji proti řádění na fotbale. Plzeň si pořídila na stadion novou kamerovou soustavu. Systém Panomera (za více než čtyři miliony korun), jenž umožňuje sledovat rozsáhlé plochy ve vysokém rozlišení, má pomoci policii zjistit ze záběrů víc a tvrdě postupovat vůči těm, kteří se na zápasy chodí poprat a stadion devastují.
Berlín/Praha – Evropská unie by měla pomoci Ukrajině v boji proti Rusku všemi prostředky, včetně dodávek zbraní. V rozhovoru, který dnes zveřejnil německý deník Rheinische Post, to řekl bývalý český ministr zahraničí a předseda opoziční TOP 09 Karel Schwarzenberg. Sankce, které EU na Rusko kvůli situaci na Ukrajině uvalila, podle Schwarzenberga nejsou dostatečné. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes názor exministra odmítl, Česko se k takovému kroku nechystá.
Benešov - Vstup do série o záchranu v extralize se vůbec nepodařil žateckým nohejbalistům. Prohráli první duel s Benešovem, pokud chtějí zůstat mezi elitou, musí doma bezpodmínečně vyhrát.
Benešov – Závody ve střelbě z pistolí na 30 + 30 ran připravuje na poslední den v týdnu Střelecký klub Grand Benešov. Místem konání závodů nazvaných Velká cena Ferdinanda, bude jako obvykle střelnice na Kavčíně.
Praha - Ve znamení granátových poplachů byly uplynulé hodiny pro pražské policisty. Šlo ale o případy na sobě nezávislé – a především: okolí nebylo nijak ohroženo. To, že se oba nálezy „sešly" krátce po sobě, bylo dílem náhody – stejně jako fakt, že o nálezu z Hulanovy ulice v Uhříněvsi informoval policista Tomáš Hulan.
Chrudim - Vítězně zahájili futsalisté Era-Packu Chrudim svoji pouť letošním ročníkem UEFA Futsal Cupu. V úvodním utkání Main Round porazili na domácí půdě chrudimského zimního stadionu běloruskou Stolitsu Minsk v napínavém utkání 3:2. Další utkání čeká českého mistra ve středu, kdy se opět od 20.00 hodin představí proti KMF Zelezarec Skopje.