Gaza - Islamistické hnutí Hamas, které vládne v pásmu Gazy, čelí velkým finančním potížím a nemá na platy úředníků. Poté co Egypt začal likvidovat síť tunelů využívaných k pašování jídla, paliva a zbraní, se mu totiž výrazně ztenčily příjmy plynoucí z daní, napsala agentura Reuters.
Libina – Při potyčce motorkářů v Libině na Šumpersku, při které byl zavražděn v noci na neděli jeden z účastníků, zajistili policisté střelné zbraně, tyče, baseballové pálky, násady, i obušky.
Milevsko, Strakonice - Strakonice prohrávaly s Božeticemi už 0:4, ale dotáhly se na rozdíl gólu. Po hrubé chybě však inkasovaly popáté a odpověď už nenašly.
Olomoucký kraj – Při potyčce motorkářů v Libině na Šumpersku, při které byl zavražděn v noci na neděli jeden z účastníků, zajistili policisté střelné zbraně, tyče, baseballové pálky, násady, i obušky.
Libina – Při potyčce motorkářů v Libině na Šumpersku, při které byl zavražděn v noci na neděli jeden z účastníků, zajistili policisté střelné zbraně, tyče, baseballové pálky, násady, i obušky.
Žatec, Hradiště - Vojáci ze žatecké 4. brigády rychlého nasazení začali v pondělí 7. října letošní největší cvičení. Probíhá ve vojenského prostoru Hradiště v Doupovských horách a účastní se ho přes dva tisíce vojáků. Chybět nebudou vzdušné výsadky parašutistů a střelby z mnoha nových zbraní, kterými žatečtí vojáci disponují.
Přeštice, Holýšov – Přesně takovou vzpruhu potřebovali. Fotbalisté Přeštic zatím na podzim zaostávali za loňskými výkony, v devátém kole krajského přeboru si však připomněli, jak chutná vítězství.
Praha - Za zastřelení dělníka a těžké zranění druhého si myslivec Ladislav Šubr odpyká 18 let vězení. Dalších deset let pak nebude moci vlastnit zbraň. Trest dnes potvrdil Vrchní soud v Praze, který zamítl Šubrovo odvolání. Muž se hájil tím, že loňskou střelbou v Tetíně na Jičínsku pouze hájil svůj majetek a nikoho zabít nechtěl.
Boršice – Nový měřič rychlosti, důsledné vážení nákladních vozidel a častější dohled policistů. To jsou zbraně, kterými chce vedení Boršic snížit následky poškozování silnice vedoucí přes obec.
Boršice – Nový měřič rychlosti, důsledné vážení nákladních vozidel a častější dohled policistů. To jsou zbraně, kterými chce vedení Boršic snížit následky poškozování silnice vedoucí přes obec.
Temelín – Jak zabránit proniknutí ozbrojených teroristů do přísně střeženého pásma jaderné elektrárny? To od pátku trénovali vojáci, policisté a zaměstnanci společnosti ČEZ v Temelíně.
Temelín – Jak zabránit proniknutí ozbrojených teroristů do přísně střeženého pásma jaderné elektrárny? To od pátku trénovali vojáci, policisté a zaměstnanci společnosti ČEZ v Temelíně.
Český Krumlov - V devátém podzimním divizním dějství hostili fotbalisté krumlovského Slavoje dosud nejsilnějšího soupeře, kterým byla v průběžné tabulce třetí příbramská farma z Nové Vsi pod Pleší.
Holýšov - Na lepší časy se blýská v Holýšově, který se loni trápil na chvostu tabulky. Víkendový skalp Lubů už ale posunul holýšovský tým na šestou příčku tabulky přeboru. Ani to ale ještě určitě není pozice, která by pro Baxu, Jeniše a spol. byla maximem… Do derby s Kolovčem může jít tým Kamila Bárty v pohodě…
Atény - Řecký soud dnes uložil 20 let vězení bývalému ministrovi obrany Akisi Tsochadzopulosovi za praní špinavých peněz v souvislosti s objednávkami zbraní pro armádu. V jednom z největších korupčních případů v Řecku byly odsouzeny na 12 let odnětí svobody také jeho manželka a dcera. Proces trval zhruba pět měsíců a sám Tsochadzopulos byl ve vazbě od loňského dubna.
Plzeň - Loupež ve zlatnictví v Sedláčkově ulici v Plzni, i když byla kauza letos v květnu již rozsouzena, se v pondělí znovu dostala na program jednání plzeňského krajského soudu. Stalo se tak na základě rozhodnutí vrchního soudu, k němuž se jeden z obžalovaných proti verdiktu odvolal.
Plzeň – Loupež ve zlatnictví v Sedláčkově ulici v Plzni, i když byla kauza letos v květnu již rozsouzena, se v pondělí znovu dostala na program jednání plzeňského krajského soudu.
Atény - Soud v Aténách dnes shledal bývalého ministra obrany Akise Tsochadzopulose vinným z praní špinavých peněz. Jde o jeden z největších korupčních případů v Řecku, který souvisí s objednávkami zbraní pro armádu. Proces trval zhruba pět měsíců a sám Tsochadzopulos byl ve vazbě od loňského dubna. Oznámení výše trestu se podle agentury AP očekává v úterý.
Seninka – Valašský portášský sbor oslaví letos v prosinci již desáté výročí od jeho obnovení. To je mimo jiné zásluha portáše Libora Fojtů. Ten působí ve sboru jako felbáb a sám tvrdí, že si tím splnil svůj sen. „Dlouhé roky jsem se zajímal o vojenskou historii.
Damašek - Sýrie dostala čas do poloviny příštího roku, aby zlikvidovala svůj rozsáhlý chemických arzenál. V zemi zmítané občanskou válkou může jít o nadlidský úkol, který před odborníky staví řadu otazníků. Musejí především zvolit některý z vyzkoušených způsobů, jak chemickou munici zlikvidovat, uvedla na svém webu britská stanice BBC.
Seninka – Vůně střelného prachu a hvizd biče. To čekalo v sobotu na návštěvníky rozhledny Vartovna spolu s dobře naladěnými portáši a trombáši. Ti zde slavili chladný, ale slunečný den Zlínského kraje. Krásný výhled na okolní krajinu si vychutnali návštěvníci u povídání o portášské historii.
Havlíčkobrodsko – Nahlédnout do dílen sochařů, malířů, grafiků a dalších umělců, mohli během celého víkendu zvědaví návštěvníci na celém Havlíčkobrodsku. Svoje dveře dokořán otevřelo celkem pět desítek ateliérů, dílen a muzeí..
Damašek - Odborníci na chemické zbraně z Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) začali v Sýrii likvidovat zařízení na výboru těchto bojových látek. Informovala o tom v neděli s odvoláním na zdroj z OSN agentura AP. Zbraně mají být podle rezoluce OSN zlikvidovány do poloviny příštího roku.
Praha - Do Česka se vrátilo posledních 38 českých vojáků z afghánské provincie Vardak. Jednalo se o členy vojenského poradního týmu MAT, který pomáhal afghánské armádě při plánování a řízení protipovstaleckých operací. Oznámila to mluvčí Generálního štábu české armády Jana Růžičková.
Skuteč, Pardubice - Skutečští strážníci výcvik nepodceňují. Čtvrteční dopoledne strávili na střelnici Na Hůrkách v Pardubicích kde prováděli takzvaný střelecko taktický výcvik. Ze zákona je tento výcvik povinný alespoň jednou do roka, ale jak skutečský vrchní strážník Jiří Stuna připouští, není to dostatečné.
Damašek, Oslo - Norsko by se mohlo podílet na likvidaci syrských chemických zbraní. Oznámila to dnes norská televize NRK. Podle ní ji o to požádaly USA a Rusko. Argumentovaly tím, že Norsko je vzhledem ke své geografické situaci pro tuto nebezpečnou práci vhodné – kromě jiného má dostatek vody.
Milín - Maskovaný zloděj v pátek v podvečer přepadl poštu v Milíně na Příbramsku. Na pracovnice pobočky namířil zbraň a donutil je k vydání několika desítek tisíc korun.
Washington - Rodina ženy zastřelené ve čtvrtek u budovy Kongresu má washingtonským policistům za zlé, že incident řešili střelbou. Americká policie zastřelila čtyřiatřicetiletou Miriam Careyovou krátce poté, co svým vozem narazila do bezpečnostní bariéry u Bílého domu a zranila dva policisty. V době incidentu měla Careyová ve svém voze roční dceru Eriku.
Moskva - Ruská vláda chce dostat pod kontrolu trh videoher a jeho prostřednictvím pěstovat mezi dorůstající generací vlastenecké city a hrdost na ruské dějiny. Podle listu Izvestija ministerstvo kultury už vypsalo soutěž na tvorbu videoher, které budou propagovat slávu ruských zbraní a šířit historickou pravdu v ruském pojetí.
Sasko - „Královská lovecká rezidence Hubertusburg a mírová smlouva z roku 1763" se nazývá výstava, kterou navštívilo již 50 tisíc lidí a kterou díky tomuto návštěvnickému zájmu organizátoři prodloužili až do 3. listopadu 2013. Poté bude zámek Hubertusburg pro veřejnost kvůli probíhajícím rekonstrukcím opět uzavřen.
Brno – Další derby nabídne o víkendu fotbalová divize D. Po minulém kole, kdy se spolu utkala brněnská Bystrc s Líšní, se teď prvně jmenovaný celek přesune jen o necelých dvacet kilometrů dál. Dosta v sobotu od půl čtvrté odpoledne nastoupí na hřišti Rosic.
Praha - Romové na některých místech Česka se podle serveru Romea začínají radikalizovat, a to hlavně v Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Snaží se prý budovat domobrany a začínají chodit se zbraní. Důvodem je rostoucí počet protiromských akcí i to, že se na nich ke krajně pravicovým radikálům stále víc přidávají i ostatní obyvatelé. Romským mužům vadí také to, že některé radnice reagují posílením represe, uvedl server. Odvolává se na vyjádření samotných Romů i pracovníků neziskových organizací.
Terezín - Překvapením pro pravidelné návštěvníky a diváky bude letošní nové rozmístění dobových ukázek boje, výcviku a dalších bodů programu Josefínských slavností v Terezíně. Ty každoročně připomínají založení pevnostního města císařem Josefem II. v říjnu 1780. V kalendáři pro rok 2013 tak slavnosti připadly na 4. a 5. října.
Pardubice /FOTOGALERIE/ – Gymnázium Mozartova 12:15. Na tísňové lince 158 přijímá policie zoufalý telefonát ze školy. Na chodbách se rozléhá střelba. Na škole propuká panika. K budově gymnázia operační důstojník okamžitě posílá všechny dostupné policejní hlídky z terénu. Začíná závod o čas a životy. Policisté mají v tuto chvíli jediný úkol – na nic se neohlížet a za každou cenu zastavit střelce.
Karlovy Vary – Další vyrovnaný souboj viděli diváci v Hostivaři, kam zavítali karlovarští hokejbalisté. Do závěrečného hvizdu se o vítězi nerozhodlo, a tak přišla řada na samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí.
Terezín – Překvapením pro pravidelné návštěvníky a diváky bude letošní nové rozmístění dobových ukázek boje, výcviku a dalších bodů programu Josefínských slavností v Terezíně.
Opava - Fotbalový osud ho těžce zkouší. Martinu Neubertovi je čtyřiadvacet a už má za sebou dvě operace křížového vazu. Nyní se pokouší o návrat. V úterní divizní dohrávce odehrál první poločas proti Lískovci za opavské béčko. Dal dokonce branku, když proměnil penaltu nařízenou za faul na Petra Uvíru.