České Budějovice – Loni v noci 1. března skončila u freeshopu v Nové Vsi u Halámek dlouhá jízda skupiny zlodějů po českých benzinových pumpách a dalších prodejnách. Tedy přímo na onom místě tehdy vlastně pro jednoho pachatele, kterého postřelil zasahující policista. Další dva utekli, ale byli zadrženi později.
Kladno - Do obchodu benzinové čerpací stanice v Libušině ulici v Kladně vešel krátce po druhé hodině ráno muž. S klackem v ruce se dožadoval peněz z kasy. Odešel s nepořízenou, jelikož službu měl dvacetiletý student z Kladna, který se výtečníkovi postavil s rovnocennou zbraní – násadou od krumpáče.
Příbram - Úterý nebyl zrovna šťastný den. Alespoň ne pro obsluhu trafiky v Křižáku a také benzinky v Brodské ulici v Příbrami. Dvě ženy přepadl lupič. Jednu ráno, druhou večer. Na trafikantku i čerpadlářku mířil zbraní, při večerním přepadení dokonce vystřelil. Policie žádá veřejnost o pomoc při hledání pachatele.
Pronásledujte kořist městskou džunglí New Yorku v multiplatformní betaverzi prvního akčního hitu roku 2013, který připravuje Crytek na březen letošního roku ve verzích pro PC, PlayStation 3 a Xbox 360 s českými titulky.
Malé Hoštice, Opava - Futsalisté Malých Hoštic nestačili doma na lídra divize F z Krmelína, ale špatný dojem rozhodně nezanechali. Neúspěšnou neděli má za sebou futsalový Ferram. Opavské mužstvo cestovalo na palubovku Orlové v okleštěné sestavě, ale přesto se očekával vyrovnaný souboj. Nakonec ale Opavští herně propadli a od Orlové chytili osmičku.
Třebíčsko - Nejen na Třebíčsku, ale i na celé Vysočině stejně jako v celém Česku, s výjimkou Prahy, zvítězil v prezidentské volbě Miloš Zeman. Komunistický poslanec Pavel Kováčik očekával triumf spíše jeho protikandidáta a také vyšší volební účast.
Praha – Lupiči, které svou duchapřítomností pomohl dopadnout pražský taxikář, toho mají podle kriminalistů na svědomí podstatně víc, než se zprvu zdálo. Klec spadla v sobotu 19. ledna v noci, kdy dva muži ve věku 21 a 27 let nasedli to taxíku a jeden z pachatelů přiložil řidiči k boku pistoli. Muži za volantem nezbylo než dělat to, co gauneři chtěli: vydat peníze a vézt je dál. Když však po nájezdu na Plzeňskou ulici zahlédl auto městské policie, pohotově u něj zastavil. Pasažéři se dali na útěk – brzy ale byli dopadeni. Jednoho strážníci zadrželi na místě, pro druhého si policisté ze Smíchova došli na nedalekou ubytovnu.
Třebíčsko - Nejen na Třebíčsku, ale i na celé Vysočině stejně jako v celém Česku, s výjimkou Prahy, zvítězil v prezidentské volbě Miloš Zeman. Komunistický poslanec Pavel Kováčik očekával triumf spíše jeho protikandidáta a také vyšší volební účast.
Rychnovsko - Do soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby se z Rychnovska zapojily zatím jenom dvě obce – Bolehošť a Častolovice. Ostatní mají čas do čtvrtka.
Ústí n. L. – Kdyby si basketbalisté Ústí mohli vybrat soupeře, se kterým by se chtěli utkávat každý víkend, bez váhání by ukázali na Levice. Severočeši přehráli slovenský tým už pošesté v řadě. Astrum tak zůstává jediným celkem, který na Slunetu nedokázal ještě ani jednou vyzrát.
Praha – Lupiči, které svou duchapřítomností pomohl dopadnout pražský taxikář, toho mají podle kriminalistů na svědomí podstatně víc, než se zprvu zdálo. Klec spadla v sobotu 19. ledna v noci, kdy dva muži ve věku 21 a 27 let nasedli to taxíku a jeden z pachatelů přiložil řidiči k boku pistoli. Muži za volantem nezbylo než dělat to, co gauneři chtěli: vydat peníze a vézt je dál. Když však po nájezdu na Plzeňskou ulici zahlédl auto městské policie, pohotově u něj zastavil. Pasažéři se dali na útěk – brzy ale byli dopadeni. Jednoho strážníci zadrželi na místě, pro druhého si policisté ze Smíchova došli na nedalekou ubytovnu.
Eliat – Vstup do nové sezony Petr Vabroušek zvládl na výbornou. První start, první vítězství. Při své premiéře v Eliatu nezaváhal a tamní podnik pod názvem Irsaman s přehledem opanoval. Byl to přitom jeho vůbec první start po dlouhých šesti týdnech v ostrém závodě.
Kolín – Přestože dvakrát prohrávali, zbraně nesložili a nakonec fotbalisté Polep udrželi na kolínském zimním turnaji neporazitelnost. Ve třetím kole si poradili s Velimí.
Praha /ROZHOVOR/ – Pražská Lucerna byla v sobotu odpoledne naplněná k prasknutí příznivci Karla Schwarzenberga. Vedle řady umělců či vědců tu nechyběli ani členové Schwarzenbergovy strany TOP 09. Pro bývalého ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka je volební výsledek navzdory porážce jeho favorita úspěchem.
Strach, jímž Resident Evil Revelations původně sevřel srdce pouze majitelům platformy Nintendo 3DS, se nyní vplíží i na domácí herní konzole. Bude ještě umocněn vysoce kvalitní grafikou v HD režimu, vylepšenými světelnými efekty a dech beroucí zvukovou kulisou.
Žatec - Říká se, že auto, které není v pořádku, je jako pistole. Nebezpečná zbraň. Potvrzují to i odborníci, které potkáváme na technické kontrole. „Bez technické nesmí auto na silnici, je to nebezpečné," řekl Deníku Bohumil Mašek z žatecké Stanice technické kontroly.
Caracas - Bilance obětí páteční vzpoury ve věznici v západovenezuelském městě Barquisimeto stoupla na 61 mrtvých. Z více než 120 zraněných je 45 stále hospitalizováno. Z odvoláním na zdravotnické zdroje to uvedla agentura AP.
Ořechov /REPORTÁŽ/– Zuřivý útok rudé armády a drtivý protiútok německo-maďarských jednotek. Štěkání samopalů, rachocení kulometů a dunění děl. Vojenský areál u Ořechova na Brněnsku se v sobotu odpoledne proměnil v krajinu u Budapešti ze začátku roku 1945. Nadšenci z klubů vojenské historie tam předvedli část operace Konrád I., v níž se Němci pokoušeli spojit se svými jednotkami v obležené Budapešti.
Mohelnice – Čerpací stanici Vena Trade v Družstevní ulici v Mohelnici přepadl ve čtvrtek 24. ledna večer neznámý pachatel. Loupežné přepadení se mu ale nepovedlo, statečná prodavačka mu peníze nevydala. Policisté nyní po pachateli pátrají.
Žarošice – S několika tisícovkami odešel ve středu kolem tři čtvrtě na šest večer dosud neznámý lupič, který přepadl benzinovou čerpací stanici EuroOil v Žarošicích. Policisté nyní žádají o pomoc při pátrání po tomto muži.
Slovácko - Milí čtenáři, představujeme vám nominované sportovce do ankety Sportovec města Uherské Hradiště pro rok 2012. Hlasovat bude možné pouze pomocí tištěných kuponů, které každý den, počínajem sobotou 26. ledna budeme uveřejňovat ve Slováckém deníku. Hlasovat lze do 7. února, vyhlášení vítězů se uskuteční 8. února.
Mohelnice – Čerpací stanici Vena Trade v Družstevní ulici v Mohelnici přepadl ve čtvrtek 24. ledna večer neznámý pachatel. Loupežné přepadení se mu ale nepovedlo, statečná prodavačka mu peníze nevydala. Policisté nyní po pachateli pátrají.
Damašek – Syrská opoziční fronta An-Nusra tvrdí, že při útoku na syrskou armádní základnu v blízkosti Golanských výšin zabila 200 vojáků včetně osmi členů rozvědky. O atentátu informoval izraelský rozhlas.
Bartošovice - Rekordní počet zvířat přijali v loňském roce do své péče pracovníci bartošovické záchranné stanice. Téměř polovina z nich byla vypuštěna zpět na svobodu.
Ralsko /VČERA A DNES - Z ARCHÍVKU DENÍKU/ - O čem jsme informovali před deseti lety? A jak je to dnes? Nový seriál k oslavě dvacátých narozenin Českolipského deníku.
Žarošice – S několika tisícovkami odešel ve středu kolem tři čtvrtě na šest večer dosud neznámý lupič, který přepadl benzinovou čerpací stanici EuroOil v Žarošicích. Policisté nyní žádají o pomoc při pátrání po tomto muži.
Bor - Tělo objevila družinářka, ředitel po sobě zanechal dopis na rozloučenou. Motiv jeho činu je v šetřeníTělo objevila družinářka, ředitel po sobě zanechal dopis na rozloučenou. Motiv jeho činu je v šetření.
Havlíčkův Brod: Oddíl Okinawa Karate a Kobudo při TJ Jiskra Havlíčkův Brod pořádá ve dnech 1. až 3. 2. 2013 v hale TJ Jiskra v havlíčkobrodské Ledečské ulici (budova tribuny 1.p) KURZ SEBEOBRANY.
Německo – Bavorští a čeští policisté a celníci při společné kontrolní operaci v pohraničí zachytili přes kilogram pervitinu. Právě s masivním nárůstem dovozu této drogy z Česka se tato německá spolková země v posledních letech potýká. Za celý rok 2012 ho Bavoři zajistili asi 23 kilogramů, o šest kilogramů více než o rok dříve. Oznámili to dnes představitelé bezpečnostních složek obou zemí na tiskové konferenci v bavorském Norimberku.
Chomutov, Liberec - Zatímco liberečtí Bílí Tygři povolali před dnešním existenčním zápasem v boji o extraligovou záchranu zkušeného trenéra Pavla Hynka, chomutovští Piráti tasí tajnou zbraň přímo do hry. Po třinácti letech se do jejich kádru vrací 34letý forvard Vojtěch Kubinčák!
Jižní Čechy - Je jich pět, stejně jako legendárních Rychlých šípů. Působí nejen v jižních Čechách, ale částečně také na Plzeňsku a Vysočině. Celkem ve dvanácti okresech. Jen za loňský rok si připsali 248 výjezdů na munici a 43 bezpečnostních akcí, jako jsou například prohlídky terénu při návštěvě významných lidí.
Vodňany - Vodňanský spisovatel zasadil svůj příběh do doby krále Václava III. a jeho tajuplné vraždy v Olomouci. Kdo je opravdový královrah? Neznámý český šlechtic, zloděj nebo najatý zabiják? Historický thriller Tajemství královnina zpovědníka nepostrádá náboj, zápletku ani rozuzlení. Vydejte se spolu s námi do českého království, kdy mu vládl poslední Přemyslovec, král Václav III.
Hlučín – Už s novou posilou – smečařem Tomášem Kuchařem – vyrazili hlučínští volejbalisté druhé ligy k dvojzápasu do Šlapanic. První zápas Slezanům těžce nevyšel, v tom druhém sice první dva sety vyhráli, ovšem nakonec odešli z palubovky poraženi.
Londýn - Přední světové vědecké kapacity ve středu vyhlásily konec moratoria na výzkum mutantních forem smrtícího viru H5N1 ptačí chřipky, který se může přenášet přímo mezi savci, tedy i lidmi. Podle agentur tím oživili obavy před jeho zneužitím jako biologické zbraně na mezinárodním poli.
Společnosti Microsoft, Epic Games a People Can Fly oznámily bonus pro předobjednávky sci-fi střílečky Gears of War: Judgment. Pokud si hru koupíte mezi prvními, získáte zdarma kód ke stažení prvního dílu. Zároveň s touto zprávou jsme se dočkali video nazvané „Guts of Gear".
Holešovsko –Z trestného činu krádež v úterý obvinili kroměřížští kriminalisté devětačtyřicetiletého cizince. Ten se totiž v pondělí krátce po půlnoci vloupal do prodejny smíšeného zboží v obci na Holešovsku.
Vimperk – V posledních dvou kolech Krajské ligy hokejistů potřebovali Vimperští uhrát tři body, aby měli jistotu první čtyřky, která znamená lepší postavení pro čtvrtfinále. První pokus jim nevyšel.
Bor – Borskou základní školou otřásla ve středu kolem poledne tragédie. V družině se totiž zastřelil její ředitel. Podle původních informací našel mrtvého ředitele jeden z kantorů, jak se Deníku podařilo zjistit přímo na místě, tělo objevila družinářka. Místnost prý byla zamčená zevnitř, děti v družině nebyly.
Tachovsko – Borskou základní školou otřásla ve středu dopoledne tragédie. V družině se totiž zastřelil její ředitel. Našel ho jeden z kantorů. Místnost prý byla zamčená zevnitř, děti v družině nebyly.
Chomutov – Zatímco liberečtí Bílí Tygři povolali před čtvrtečním existenčním zápasem v boji o extraligovou záchranu zkušeného trenéra Pavla Hynka, chomutovští Piráti tasí tajnou zbraň přímo do hry.