Zkontrolujte si své zbrojní průkazy
Svitavy - Policie upozorňuje držitele zbrojních průkazů na včasné prodloužení doby platnosti zbrojního průkazu.
Svitavy - Policie upozorňuje držitele zbrojních průkazů na včasné prodloužení doby platnosti zbrojního průkazu.
Ostrava - Dvaačtyřicetiletý muž nebyl spokojen s opravou svého vozu. Protože se mu nedařilo spojit se se servisem telefonicky, vypravil se vyříditreklamaci osobně se zbraní v ruce.
Domažlice – Jiskra si v minulých zápasech třikrát po sobě k bodům „nepřičichla“ a tak potřebovala v souboji s předposledním Letohradem na domácím poli bodovat. Trenér Michálek nemohl počítat se zraněným Markem Bauerem, nemocným Vojtou Mourem a vykartovaným Petrem Mužíkem.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ – Nespokojený dvaačtyřicetiletý zákazník střílel minulý týden v Ostravě na budovu autoservisu.
Chotýšany – Jedenácté kolo fotbalové I. B třídy přineslo okresní derby mezi tápajícími Chotýšany a dvakrát za sebou remizujícími Teplýšovicemi. Zápas se ale nakonec stal překvapivě jasnou záležitostí domácích proti neškodným hostům.
Chomutov, Pardubice - Východočeši nadělovali. Svitavy zdolaly Ostravu rozdílem třídy a Pardubice dokonce počastovaly Levharty v jejich kleci nováčka „kilem“.
Slovácko, Modrá – Hlavní lovecká sezona začala pro příslušníky Hubertova cechu – myslivce v sobotu 5. listopadu. Tehdy vyrazily na první letošní hon desítky nimrodů ze Slovácka.
Praha – Čeští vojenští vědci vyvíjejí očkovací vakcínu proti nebezpečné tularémii. Ta sice napadá hlavně zvířata, je ale přenositelná i na člověka.
Náchodsko /FOTOGALERIE/ - Nad obcí Chlívce, kousek od Stárkova, se v zalesněném prostoru ukrývá pěchotní srub TS 20 Pláň.Jedná se o objekt československého opevnění z let 1935 - 38, v němž nadšenci ze Spolku vojenské historie (SVH) TS 20 Pláň vybudovali muzeum věnované historii válečnictví.
Jihlava -Bývalý policista Jan Navrátil vydíral bývalou přítelkyni se zbraní v ruce.
Lešná /AKTULIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Návštěvníkům zámku v Lešné se meziříčská památka představila v novém kabátě. Organizátoři si pro stovky zúčastněných připravili v sobotní den otevřených dveří bohatý doprovodný program.
Uherský Brod, Přáslavice - Novinku z uherskobrodské zbrojovky už testují vojáci. Příslušníci 72. mechanizovaného praporu v Přáslavicích převzali jako první v armádě útočné pušky CZ 805 BREN a hned s nimi začali cvičit.
Čestice - Talentovaný sportovní střelec Aleš Poláček z Čestic získal letos tři mistrovské tituly.
Medlovice – Elektromotory a elektrosoučástky se pokusil ukrást muž v noci na pátek z objektu v zemědělském družstvu v Medlovicích. Zastavil ho policejní pes Akim.
Břeclav – Nejspíš to bude klíčové utkání. Tedy jedno z těch dvou, které břeclavské stolní tenistky svedou v Lize Mistrů s maďarským celkem Budaörsi.
Královéhradecko - Bydžovským hokejistům zajistila cenné tři body na ledě Dvora Králové druhá pětka.
Pardubice - Velká část zbraní, které má městská policie k dispozici, je téměř dvě desítky let stará
Východní Čechy - Cestovatel Leoš Šimánek křižuje v těchto dnech východní Čechy se svou velkoplošnou panoramatickou live-diashow věnovanou zimnímu putování po Novém Zélandu.
Frýdek-Místek - Třiačtyřicetiletý muž se svým devatenáctiletým synem z Frýdecko-Místecka vlastnili vetší množství součástí zbraní, nábojů i samotné zbraně, na které ale neměli povolení.
Brno – Vrací se do míst, kde vyrůstal. Opět nastoupí v hale, ve které se učil prvním florbalovým kouskům. Nyní už devatenáctiletý brněnský odchovanec Buldoků Tom Ondrušek přijede do největšího moravského města zase v roli žáka. Už ale jako člen seniorského reprezentačního výběru České republiky, který čekají souboje se třemi nejlepšími národními mužstvy na světě při Euro Floorbal Tour.
Východní Čechy - Cestovatel Leoš Šimánek křižuje v těchto dnech východní Čechy se svou velkoplošnou panoramatickou live-diashow věnovanou zimnímu putování po Novém Zélandu.
Valašsko - Drobné zvěře je na Valašsku málo. Na jejích stavech se negativně podepisují kromě dravců také divočáci a lišky. Myslivci tak letos na honech vystřelí méně nábojů.
Východní Čechy - Cestovatel Leoš Šimánek křižuje v těchto dnech východní Čechy se svou velkoplošnou panoramatickou live-diashow věnovanou zimnímu putování po Novém Zélandu.
Strakonicko - Křemelka v pátek 4. listopadu od 18 hodin hostí derby krajské ligy hokejistů Strakonice – Radomyšl.
Uherské Hradiště - Mladá krasobruslařka Klára Světlíková z SK Kraso Uherské Hradiště se blýskla na mezinárodních závodech v Bratislavě výborným šestým místem. Její úspěch zvyšuje skutečnost, že závodila mezi juniorkami, ačkoliv je ještě žačka.
New York – Porota amerického federálního soudu v New Yorku dnes shledala ruského podnikatele Viktora Buta vinným z pokusu prodat těžké zbraně teroristické skupině v Kolumbii.
Příbramsko – Poslední říjnový den sedmapadesátiletému Příbramákovi moc radosti nepřinesl. Kriminálka v pondělí vyhmátla jeho špinavé obchody. Minimálně od loňského března do současnosti totiž prodával po Příbrami pervitin.
Čkyně – Silný soupeř z popředí tabulky byl dalším soupeřem čkyňských fotbalistů v krajském přeboru. Ani tentokrát nedokázali bodovat.
Pardubice - Překvapení se nekonalo. Ve čtvrtfinále futsalového Poháru FAČR na sebe narazili staří známí.
Hradec Králové – Důležité tři body vybojovali v nejvyšší dorostenecké soutěži fotbalisté FC Hradec Králové.
Rakovník - Z restaurace si zloděj odnesl i plynovou pistoli.
Cerhovice – Fotbalisté Cerhovice byli papírovými favority okresního derby v I.B třídě, o čemž napovídalo i postavení v tabulce. Druhý celek tabulky nakonec rozhodl zápas s Komárovem výtečným výkonem ze druhého poločasu.
Kunovice – Scéna jako z akčního filmu se v pondělí v podvečer v jedné z restaurací v Kunovicích. Z ničeho nic na tam na jednoho z hostů začal mířit zbraní neznámý muž. Toho naštěstí dokázal bleskově zpacifikovat jiný návštěvník restaurace.
Kadaň - Šéfa kadaňských policistů, který ji nechal nainstalovat, zřejmě nemine trest. Mělo by se ale jednat jen o písemné napomenutí.
Dolní Dunajovice – /STŘÍPKY ARCHEOLOGIE/ V Šakvicích, Pavlově, Bulharech i na řadě dalších pohřebišť nacházejí archeologové řadu hrobů vybavených lukostřeleckými soupravami.
Letohrad - Letohrad je devět kol bez výhry a poprvé padl i před domácím publikem.
Nová Paka – Ve 12. kole divizní skupiny C hostili fotbalisté na svém stadionu v Jírových sadech třetiligovou rezervu FK Pardubice.
Slavičín /FOTOGALERIE/ – Vcelku vydařený muzejní ročník má za sebou Army Park ve Slavičíně, který na sobotní odpoledne přichystal náležité zakončení sezony.
Horní hrad - Nejmenší návštěvníky nejvíce zaujala střelba z děla a hadi, kteří byli k vidění u pokladny. Dospělé zase svařené víno či domácí klobásky
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Jeho zbraní i značkou byl ironický a laskavý humor, smysl pro pointu a lidské slabosti. Jako málokdo se dokázal podívat s nadhledem na naše profesní, partnerské i erotické radovánky i poklesky. V neděli odpoledne karikaturista, ilustrátor a humorista Jiří Winter-Neprakta zemřel. Skonal v pražské vojenské nemocnici ve Střešovicích, kde byl dlouhodobě hospitalizován. Bylo mu 87 let.
Londýn -Britská vláda tvrdí, že ještě nikdy nebyla unesena loď s ozbrojenými ochránci na palubě.
Teplicko - Pyrotechnik musel zasahovat v katastru obce Mikulov, kde byla nalezena nevybuchlá munice. V lesním porostu našel oznamovatel dělostřelecký granát pocházející z výzbroje německé armády.
Červené Pečky /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Červených Peček sehráli během týdne na domácím hřišti dvě okresní derby. Zatímco v minulém kole I. A třídy prohráli s Radimí (1:2), v sobotu získali alespoň bod s béčkem Velimi.
Břeclav /FOTOGALERIE/- Fotbalisté MSK Břeclav doma popáté v řadě vyhráli. Jejich souboj s loni ještě druholigovým Hlučínem rozhodla penalta, kterou už v 5. minuty proměnil kapitán MSK Simandl.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Bojový ryk udatných rytířů, řinčení historických zbraní a dobová hudba proměnily o víkendu halu přerovského výstaviště ve středověkou tvrz. Konal se zde vůbec první ročník rytířského a turnajového klání českých a moravských jezdců, který má ambice stát se akcí mezinárodního významu.
Liberec/Nový Bor - Jednání libereckého krajského soudu v případu bývalého reprezentanta v mototrialu Jaroslava Šrédla se protahuje.
Litvínov, Meziboří – Tou správnou nohou vstoupily žačky Chodova a Sokolova o víkendu do nové soutěžní sezony při kvalifikaci o účast v Českém poháru, která se konala ve sportovních halách v Litvínově a Meziboří.
Praha – Jsme na stopě zločinu, o tom není pochyb. Je ale třeba podrobně zmapovat, co se vlastně odehrálo. Tak nyní přemýšlejí pražští kriminalisté, kteří se snaží přijít na kloub události, jež v noci na pátek začala jako vyšetřování loupeže. Ale byla to opravdu klasická loupež?
Olomouc – Tradiční házenkářské derby se v sobotu odehraje v hale Zory. Olomoucká děvčata po reprezentační přestávce změří síly se Zlínem a na domácí palubovce budou chtít připsat důležité vítězství. V zápase 7. kola interligy je však nečeká nic snadného, zlínské házenkářky neměly ideální vstup do sezony a na Hané budou chtít získat zpět ztracené body z minulých zápasů.
Praha – Na rozkrývání toho, co se kolem auta a jeho uživatelů mohlo odehrávat, nyní společně pracují kriminalisté hned několika specializací.