Praha – Armáda prodá nepotřebné zbraně. Tisíce samopalů, pistolí a kulometů nabídne spolu s tanky a bojovými vozidly pěchoty za necelé dva týdny, uvedl v rozhovoru pro internetové stránky ministerstva obrany ředitel odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem Josef Lachman.
Opava – Legenda a světová hvězda na poli reggae muziky General Levy přijíždí do Opavy. Už v pátek ve dvaadvacet hodin tato moderní ikona reggae scény z Velké Británie vystoupí v místním Obecním domě – klubu Art.
Královéhradecko – Několik měsíců se dařilo unikat trojici mladíků, která má podle kriminalistů na svědomí dvě loupežná přepadení heren v krajském městě.
Karlovarsko - Okolnosti obou loupeží, které v Sokolově spáchal osmnáctiletý mladík, jehož policisté zadrželi po pondělním přepadení bochovské pošty, prověřovali ve středu policejní vyšetřovatelé přímo s pachatelem na místě činu.
Plzeň – Služba pro zbraně a bezpečnostní materiál prošla řadou změn a změnil se i částečně rozsah její působnosti. Nejčastěji se na policisty z této složky obrací zájemci, kteří chtějí získat nový zbrojní průkaz. Jak postupovat v případě nového uchazeče?
Plzeňský kraj – Usmrcení zloděje je vždy vražda. Krádež majetku prý není podnětem k silnému rozrušení, které je podmínkou pro mírnější trest. Kontroverzní rozhodnutí Nejvyššího soudu zvedlo vlnu emocí mezi laickou veřejností i mezi odborníky.
Berounsko, Rokycansko -Jaro je obdobím, na které se těší nejen všichni obdivovatelé a milovníci přírody, ale i zájemci o myslivost. A to nejen z toho důvodu, že v přírodě začíná nový život. Jaro je totiž i dobou, kdy po roční lhůtě skládají své zkoušky noví zájemci o myslivost.
Královéhradecký kraj – Několik měsíců se dařilo unikat trojici mladíků, která má podle kriminalistů na svědomí dvě loupežná přepadení heren v krajském městě. V uplynulých dnech jim však policisté nasadili pouta a trojlístek skončil v policejní cele.
Ostrava – Prestižního turnaje nejlepších evropských kadetů v rakouském Vocklabrucku se minulý víkend zúčastnili momentálně nejúspěšnější ostravští judisté. V konkurenci závodníků ze dvanácti evropských zemí se prosadili na stupně vítězů Tomáš Kotyk, Jan Pravda (oba 1. JC Baník) a Dalibor Skyba (Mittal).
Uherský Ostroh – Už mohli mít po sezoně. V klidu by si řekli, že i postup do finále je úspěchem, že soupeř byl lepší a nic se neděje. Jenže hokejisté Uherského Ostrohu ukázali, že se s podobným osudem nehodlají smířit.
Přelouč, Choceň – Jedenadvacáté kolo za sebou mají basketbalisté Spartaku Choceň hrající Východočeskou ligu mužů. Na palubovce Přelouče prohráli 98:79.
Blanensko – Na týden dají žáci škole sbohem a budou si užívat jarních prázdnin. Někteří se vydají lyžovat na hory, jiní mohou volno strávit na táboře či při prohlídce zámku.
Praha – Sportovní hala pražské Folimanky byla svědkem úvodního turnaje 1. ligy juda mužů. Oslabení závodníci TJ VTŽ Chomutov si připsali jedno vítězství a usadili se na šesté příčce tabulky.
Praha /FOTOGALERIE/ – Byla to poprava – ovšem prakticky bez příčiny. Tak se podle dosavadních zjištění pražských kriminalistů jeví čin 58letého anglicky hovořícího cizince, jenž v sobotu 5. února zastřelil v tramvaji číslo 22 čtyřiatřicetiletého muže z Prahy.
Teplice - Policisté pátrají po neznámém lupiči, který se zbraní v ruce přepadl v sobotu kolem třetí hodiny ráno benzínovou čerpací stanici Shell na ul. Masarykova v Teplicích Trnovanech.
Opava /ROZHOVOR/ – V pátek je na programu vrchol ankety Nejúspěšnější sportovec okresu Opava 2010. Tedy slavnostní vyhlášení. Naše redakce na následujících řádcích představí dalšího z deseti nominovaných v kategorii jednotlivců dospělých. Volba padla na polního kušistu Dalibora Lhotského.
Benešovsko - Dopravní policisté začali navštěvovat kurzy v autoškole, aby budoucím motoristům názorně vysvětlili, že jejich auto není zbraň. První setkání frekventantů kurzů se uskutečnilo ve středu odpoledne v benešovské autoškole.
Kroměříž – Vyloupit kroměřížskou nemocnici se v pátek o půl osmé večer rozhodl dvaačtyřicetiletý muž ze Zlínska. Kroměřížští strážníci ho našli pod umyvadlem a ozbrojeného nůžkami.
Lovosice – V dalším kole oblastního basketbalového přeboru zajížděli opět v neúplné sestavě muži Lovosic do Děčína, kde je čekal tým opravdu nad míru zdatný, neboť soupeř má pro tuto sezonu ve svém kádru bývalého extraligového hráče Děčína.
Nymbursko – Některé zbraně, které policisté našli při domovní prohlídce v domě zastřeleného osmapadesátiletého zlatníka v Lysé nad Labem na Nymbursku, měl muž doma nezákonně.
Mýto – Sedm lektorů mělo na povel sobotní zkoušky o první lovecký lístek. A ačkoliv byli v mýtské sladovně na frekventanty hodně přísní, museli konstatovat, že všech sedmnáct účastníků prospělo!
Kladno - V Kladně-Švermově byla v neděli krátce po dvacáté hodině v ulici 28. října přepadena čerpací stanice. Ozbrojený pachatel si pod pohrůžkou střelnou zbraní odnesl z místa několik tisíc korun. Čerpadlářku naštěstí nezranil.
Opava – První duel čtvrtfinálové série play off 1. ligy mužů ústečtí basketbalisté nezvládli. Na palubovce Opavy s místní rezervou zaspali úvod a už po prvním poločase ztráceli jedenáct bodů. Ani zvýšená snaha obrat nepřinesla a Slezané se ujali vedení v sérii v poměru 1:0.
Vysoká Libeň /ROZHOVOR/ - Čeká ho výstava v New Yorku. Ale až za deset let. To bude malíři Petru Poláškovi osmatřicet. Než naplní svůj sen, musí prý ještě dozrát. A hodně malovat.
Hlučín /VIDEO, FOTOGALERIE, DOPLNĚNO/ – Hlučínští fotbalisté rozhodně neskládají zbraně. Bartlovi mladíci sice v neděli prohráli s favorizovaným Třincem, rozhodně ale nebyli horším týmem, ba naopak. Po celý zápas hráli aktivně, snažili se prezentovat jednoduchým fotbalem, svého protivníka několikrát dostávali do úzkých hlavně rychlými kontry, bohužel ve finále umřeli na špatnou koncovku.
Olomouc /ROZŠÍŘENÁ FOTOGALERIE/ – Modely letadel, vrtulníků, automobilů, bojové techniky, vlaků, lodí, zbraní a především nadšení příchozích zaplavily na víkend pavilon A Výstaviště Flora Olomouc.
Kunovice – I Kunovice zůstaly věrné tradici a uspořádaly o víkendu fašank. Do příprav se zapojilo nejen město, ale také občanské sdružení Handrlák, dětské folklorní soubory a hodová chasa.
Lysá nad Labem /FOTOGALERIE/ - Patrně psychicky nemocný muž vyhrožoval zabitím své přítelkyni. A zabarikádoval se s ní v bytě.Žena naštěstí stihla zavolat policii. S mužem se pokusil promluvit policejní vyjednavač. Marně. Muž začal střílet.
Horní Branná - V době, kdy se většina sportovních střelců ještě věnuje halové střelbě ze vzduchových zbraní, začínají největší zarputilci vyrážet za vůní střelného prachu a vyhledávají první z ještě mrazivých střeleckých závodů.
Lysá nad Labem /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Policisté v pátek zastřelili v Lysé nad Labem osmapadesátiletého muže, který dopoledne vyhrožoval své družce zabitím a pak se zabarikádoval v bytě.
Praha - Šestiletý trest za pokus o vraždu o šest let staršího muže (jehož sám označoval na svého nejlepšího kamaráda) potvrdil odvolací senát Vrchního soudu v Praze 19letému Lukáši Hudačkovi z Příbrami.