Horalé z Jáchymova se trápí
Jáchymov – Pouze v úvodním podzimním kole krajského přeboru se radovali fotbalisté Jáchymova z bodového zisku. Ve dvou dalších duelech totiž vyšli bodově naprázdno.
Jáchymov – Pouze v úvodním podzimním kole krajského přeboru se radovali fotbalisté Jáchymova z bodového zisku. Ve dvou dalších duelech totiž vyšli bodově naprázdno.
Velké Hoštice, Opava - Případ šedesátiletého muže z Velkých Hoštic, který v buňce místního letiště držel jako rukojmí proti policii dvě malé děti své přítelkyně, kterou předtím fyzicky napadl, už má policejní kvalifikaci.
Opavsko - Úterní případ šedesátiletého muže z Velkých Hoštic, který v buňce místního letiště držel jako rukojmí proti policii dvě malé děti své přítelkyně, kterou předtím fyzicky napadl, už má policejní kvalifikaci.
Újezd uSv.Kříže - Svaťácký tuplák– to je klání vpití piva nebo limonády na čas. Letošní soutěž odstartoval výstřel zprvorepublikové zbraně.
Mimoň - Mimoň nastoupila do prvního domácího duelu v I.A třídě takřka v identické sestavě, která před týdnem uspěla v Lučanech, pouze za distancovaného Špačka dostal šanci v základu útočník Heindörfer.
Praha/Přerov - Největší florbalový turnaj světa Chance Czech Open 2009 je už minulostí. Na sedmnáctém ročníku se mezi 128 účastníky kategorie Muži objevila i přerovská sestava. Tým FBC Sokol Přerov přijel na turnaj s cílem úspěchu, ale nedošel dále než do druhého kola play-off.
Umělecká kovařina má stejně blízko k řemeslu jako k umění. Ručně vykované ozdobné mříže, repliky starých zbraní nebo stylové kovové kliky – to všechno dokáže vyrobit zručný umělecký kovář.
Husinec - Se startovací pistolí v ruce měl v neděli večer vyhrožovat obyvatelům Azylového domu Rybka v Husinci jeden z místních obyvatel.
Moskva – V případu nedávno unesené a poté osvobozené finské lodi Arctic Sea, která údajně převážela náklad dříví, se podle ruských médií množí podezření, že zřejmě pašovala zbraně.
Havlíčkobrodsko - Třetím kolem pokračovala I.B třída a urodilo se v ní hned několik zajímavých výsledků. Habry po fantastickém prvním poločase rozstříleli rezervu Ždírce.
Opavsko - Velké drama prožila v úterý v noci a ráno sedmatřicetiletá Slovenka z Povážské Bystrice.
Velké Hoštice - Velké drama prožila v úterý časně ráno ráno sedmatřicetiletá Slovenka z Povážské Bystrice. Ta společně se svými dvěma dětmi ve věku devět a čtyři roky nocovala se svým šedesátiletým přítelem z Velkých Hoštic v unimobuňkách na letišti ve Velkých Hošticích.
Velké Hoštice - Velké drama prožila v úterý časně ráno sedmatřicetiletá Slovenka z Povážské Bystrice. Ta společně se svými dvěma dětmi ve věku devět a čtyři roky nocovala se svým šedesátiletým přítelem z Velkých Hoštic v unimobuňkách na letišti ve Velkých Hošticích.
Mirošov - Mirošovskou sportovní střelnici opět vyhledali závodníci nejen zRokycanska. Chtěli tu totiž poměřit svůj um ve střelbě ze vzduchové pušky a poté izpraku. Soběma zbraněmi si nejlépe počínal Jan Kebrle zMirošova.
Dětmarovice - Fotbalisté Dětmarovic si v I.A třídě připsali první tři body. Vydřeli je doma v souboji s houževnatým nováčkem z Vlčovic.
Brno /FOTOGALERIE/ - Anglo–americké letectvo 25. srpna 1944 shodilo na Brno stovky bomb. Spojenci chtěli zničit výrobny zbraní, zabili ale 200 lidí.
Pohřebačka - Zvon byl ulit v německém Pasově a zaplatil jej výtěžek ze sbírky mezi občany a rodáky
Šumava - Emmerová i Zimola označili stav na Šumavě za pandemii kůrovce, ministerstvo ale tvrdí, že brouk je pod kontrolou a že jde o politiku.
Havířov - V zápase s Porubou mohli divizní fotbalisté Havířova rozhodnout o výsledku v první půli, jenže nedali sedm velkých šancí a soupeř jim dal krutou lekci z produktivity.
Liberecký kraj - Škody na majetku, ale často také na zdraví, si mnohdy vybírá silný vítr. Ve spojení s bouří řádil na území Libereckého kraje letos už několikrát a kromě milionových škod za sebou zanechal i dva mrtvé. Krajští hasiči proto varují občany před silným větrem a radí, jak si v takovýchto podmínkách počínat.
Karlovarský kraj/Loket - Druhým nejvyhledávanějším cílem turistů bylo loni Krajské muzeum Karlovarského kraje
Brozany - O tom, že každé utkání není posvícení, se přesvědčili ve třetím kole divizní soutěže fotbalisté sokolovské juniorky. Na půdě Brozan se baníkovci prezentovali kvalitní hrou, kterou však dobře ´kontrolovali´ muži v černém.
Nové Město pod Smrkem /FOTOGALERIE/ - Velkolepé oslavy historie města, dlouhé 425 let, zaplnily v sobotu 22. srpna Nové Město pod Smrkem. Do města v samém cípu frýdlantského výběžku, pro které je příznačná chudoba a vysoká nezaměstnanost, zamířily tisíce návštěvníků.
Praha - Vůbec první koncert Radiohead v Česku, který proběhl v neděli pod širým nebem v areálu holešovického Výstaviště, asi ani nemohl příznivce společensky kritické a ekologicky smýšlející anglické kapely zklamat.
Ostrava - Jehla v rukou narkomana může být zbraň. K tomuto závěru dospěl Okresní soud v Ostravě, který v minulých dnech poslal na čtyři roky za mříže třiačtyřicetiletého Eduarda Sýkoru z Ostravy.
Liberec - Škody na majetku, ale často také na zdraví, si mnohdy vybírá silný vítr. Ve spojení s bouří řádil na území Libereckého kraje letos už několikrát a kromě milionových škod za sebou zanechal i dva mrtvé. Krajští hasiči proto varují občany před silným větrem a radí, jak si v takovýchto podmínkách počínat.
Západní Čechy – „Když se muž pro sebevraždu rozhodne, zpravidla ji dokoná,“ říká psycholog.
Ostrava - Jehla v rukou narkomana může být zbraň. K tomuto závěru dospěl Okresní soud v Ostravě, který v minulých dnech poslal na čtyři roky za mříže třiačtyřicetiletého Eduarda Sýkoru z Ostravy. Nenapravitelný, již čtrnáctkrát trestaný recidivista byl uznán vinným z trestného činu vydírání se zbraní v ruce.
Holešovice - Vůbec první koncert Radiohead v Česku, který proběhl včera pod širým nebem v areálu holešovického Výstaviště, asi ani nemohl příznivce společensky kritické a ekologicky smýšlející anglické kapely zklamat. Radiohead nikdy nechtěli udivovat muzikantskými „výkony“, šlo jim vždy především o obsah písní.
Ostrava - K loupežnému přepadení došlo v těchto dnech v jednom z barů v Ostravě-Zábřehu. Kolem třetí hodiny ranní zde vtrhl neznámý muž, který pod pohružkou zastřelení požadoval po obsluze peníze.
Žďársko/ Lanové dráhy, paintball, aquazorbing, lukostřelba, čtyřkolky, rafting, potápění či lezecké stěny. Tyto, ale i řadu dalších adrenalinových aktivit nabízejí z center na Žďársku. A o klienty nouzi nemají.
Paříž - Mladý Francouz Maxime Brunerie, který se před sedmi lety pokusil o atentát na tehdejšího prezidenta Jacquesa Chiraka, byl propuštěn z vězení. Oznámila to agentura AP s odvoláním na nejmenovaného soudního zástupce. Muž však zůstává pod justičním dohledem.
Abuja - Nejvlivnější povstalecká skupina v Nigérii, Hnutí za osvobození delty Nigeru (MEND), předala raketomety, ozbrojené čluny, zbraně i střelivo policii v největší odzbrojovací akci, jaká se uskutečnila od zahájení vládní amnestie před dvěma týdny. Optimismus ale zchladila MEND už o několik hodin později prohlášením, že 15. září ukončí příměří a obnoví útoky proti ropným zařízením v zemi.
Londýn – Britský soud potrestal osmnáctiletou dívku za šikanu na internetu.
Svojanov - Na hradě je přichystán bohatý program po celý víkend.
Brno - Tvrdý oříšek čeká ve třetím pokračování Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) rezervní tým 1. FC Brno.
Brno /FOTOGALERIE/ – Městská policie Brno v pátek připravila každoroční sportovní den pro absolventy Senior akademie. Celodenního programu na hradě Veveří se zúčastnilo okolo sto dvaceti absolventů.
Kladno -Dne 16. srpna zemřel na následky zákeřné nemoci jeden z nejlepších střelců okresu skvěle reprezentující kluby SSK 0127 Poldi Kladno a KVZ Kladno - Ing. Karel Turek.
Brno - Kádr brněnských fotbalistů opouští borci, kteří nemají šanci prosadit se do prvoligové sestavy.
Ostrava - Nejstarší fotbaloví dorostenci Baníku Ostrava vstoupili do nového ročníku první ligy vcelku vydařenými výsledky, ale teď na ně čeká první skutečná zkouška ohněm: Sparta B.
Plzeň, Liberec - Loňská potyčka dvou operních pěvců vyvrcholila pokusem o vraždu. Za ten si tenorista Robert Šícho u plzeňského soudu vyslechl rozsudek v podobě deseti let za mřížemi. Proti němu se odvolal, takže ještě není pravomocný.
Boskovice /ROZHOVOR/ - Jednaosmdesátiletý Jiří Bušina vzpomíná, jak v Boskovicích prožívali smutné roční výročí počátku ruské okupace. Narozdíl od Brna či Prahy se na Blanensku nestřílelo. Komunisté byli na protestní akce přichystáni, ale museli maximálně roztrhat sem tam nějaký leták.
Bartošovice v O. h. - Mezi pohádkové patrony Kačenčiny pohádkové říše byl zařazen i loupežník Ledříček, Jánošík Orlických hor.
Peklo n. Z. - Odehrát venkovní mistrovské utkání v domácí atmosféře je snem všech sportovních kolektivů, nohejbalistům z Pekla se to podařilo.
Ústí nad Labem - Zápis ze schůzky operativního štábu ONV dne 18. srpna 1969.
Velké Meziříčí/ Nové Město na Moravě - Fotbalový starší dorost Velkého Meziříčí ztratil nadějně rozehranou partii, když vedl už o dvě branky. Jejich mladší kolegové jako jediní svůj zápas zvládli a vyhráli díky trefě Poláka. S prázdnou se z Uherského Brodu vracejí dorostenci Vrchoviny. Z mnoha vytvořených příležitostí proměnili jedinou.
Vysočina - Kilogramy nejrůznějších trhavin, které byly nalezeny při páteční domovní prohlídce v bytě ve žďárské ulici Revoluční, mají v současné době v péči odborníci.
Rakovník - Starší dorostenci SK Rakovník sehráli v sobotu svůj první mistrovský zápas na domácím hřišti. Soupeřem jim byl nováček z Mělníka, který má ve svém kádru většinu hráčů na hostování
Düsseldorf - Šíleným střelcem ze Schwalmtalu na západě Německa, který v úterý tři lidi připravil o život a jednoho zranil, byl údajně 71letý důchodce.
Dětenice - V zámeckém parku na návštěvníky v sobotu 22. srpna od 11 do 17 hodin čekají inkviziční procesy, upalování, mučení, věštění a stánky s čarodějnickými potřebami.