Kreativ

ŠTÍTEK: Zlín

Ve Zlatém jablku otevřeli megahernu. Dětem nabízí zábavu s oblíbenými hračkami.

Ve Zlatém jablku otevřeli megahernu. Dětem nabízí zábavu s oblíbenými hračkami

 Prázdninovou megahernu si pro nejmenší návštěvníky připravilo obchodní centrum Zlaté jablko ve Zlíně. Herna je otevřená až do 21. července a její součástí je i relaxační zóna s posezením. Vždy v sobotu pak nabídne i pestrý doprovodný program plný her, zábavy a soutěží s oblíbenými hračkami a postavičkami.

Hřbitov, úmrtí, vzpomínka. Ilustrační foto

Zlínsko v uplynulých dnech opustili - 27 - 28. týden 2024

Ve spolupráci s pohřebními službami na Zlínsku přinášíme jména zemřelých, s nimiž se jejich příbuzní a přátelé v uplynulých dnech navždy rozloučili. Zarmouceným rodinám a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast.

Davy návštěvníků dorazily v sobotu na nultý ročník festivalu Velká Morava fest, který se uskutečnil na louce u přerovského parku Michalov.

Na Velká Morava fest dorazily tisíce lidí. Mnohé pozitivně překvapil

/FOTOGALERIE/ Davy spokojených návštěvníků si v sobotu odpoledne užívaly premiéru hudebního festivalu Velká Morava fest, který zaplnil louku u přerovského parku Michalov. Přestože organizaci festivalu od počátků znepříjemňovaly stížnosti části obyvatel, kteří nesouhlasili s místem konání v klidové části města a uspořádali kvůli tomu petici, jejich obavy se nenaplnily. Atmosféru si pochvalovali nejen návštěvníci, ale i účinkující.

Přerovská výprava na MČR mužů a žen ve Zlíně.

Kolomazník je opět třetím nejlepším českým překážkářem

Loni si pro bronz přerovský atlet Jonáš Kolomazník musel skočit šipku do cíle, letos mu ve Zlíně stačil předklon. I tak byl doběh finálového závodu mistrovství republiky mužů na 110 metrů překážek velmi těsný, na stříbro svého tréninkového parťáka Štěpána Štefka (TJ Sokol Hradec Králové) ztratil Kolomazník jen čtyři setiny.

Rudolf Zlobický - Čudla, dlouholetý člen Skautského střediska Doubravka v Teplicích a Svojsíkova oddílu.

Zemřel teplický skaut Rudolf Zlobický alias Čudla

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že naše řady v úterý 9. července navždy náhle opustil ve věku nedožitých 93 let bratr Ing. Rudolf Zlobický - Čudla, dlouholetý člen Skautského střediska Doubravka v Teplicích a Svojsíkova oddílu.

Archivní foto  - výstava Tomáš Baťa, světový podnikatel, který sloužil

Před 92 lety zemřel Tomáš Baťa. Zlínský podnikatel a král obuvi

Tragické výročí připadne na pátek 12. července. Nejen lidé na Zlínsku si připomenou 92 let od smrti Tomáše Bati. Králi obuvi, který se vypracoval z malé ševcovské dílny do čela firmy světového významu, se stalo osudným létání. Zahynul, když se jeho letoun Junkers F-13 zřítil v husté mlze v Otrokovicích. O život tehdy přišel také pilot Jindřich Brouček.

Ve Zlíně odstartovala Junior univerzita.

Junior univerzita aneb týden plný vědy a zábavy

Tento týden opět zaplní Fakultu humanitních studií (FHS) Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně noví studenti. K přijetí ke studiu na vysoké škole však tentokrát nebudou potřebovat složení přijímacích zkoušek ani maturitní vysvědčení. Postačí jim chuť naučit se něco nového, poznat nové kamarády a bavit se.

Veronika Jedináková ve své dílně v Domoradovicích.

Barefooty s výšivkou a originální oblečení. Veroniku z Opavska šití baví i živí

Začalo to před jedenácti lety na mateřské dovolené. Veronika Jedináková si chtěla ušít obleček pro dítě, práce se šicím strojem se jí ale zalíbila tak, že dnes má svou módní značku. Ve své dílně v Domoradovicích na Opavsku vyrábí unikátní produkty, chce totiž, aby zákazníci dostali něco jedinečného. Nabízí šaty, sukně, trička, ale jako jedna z mála u nás šije i boty.

Ilustrační foto

Otoč květináč. Nový projekt dává plastovým nádobám druhou šanci

Staré plastové květináče a truhlíky mohou nyní lidé odnášet do sběrných boxů v pěti hobby prodejnách a zahradnických centrech ve Zlínském kraji. Tam se vytřídí, a ty použitelné poputují dál na dobrou věc. Z rozbitých se vyrobí nové. Projekt začal v dubnu a po úspěšném startu se plánuje zapojení dalších míst.

Ilustrační foto

Liftago působí ve Zlíně už sedm let. Nově přibude také Bolt. Co Uber?

Časy, kdy lidé mávali na taxík na ulici, jsou už téměř pryč. Stejně tak už není potřeba ani volat na dispečink. Odvoz po městě totiž častokrát zprostředkuje pouze mobilní aplikace. Klasickým taxislužbám v posledních letech stále více konkurují služby jako Uber, Bolt či Liftago. 

Lenka Novotná (vpravo) získala ve Zlíně na MČR stříbrnou medaili.

Lenka Novotná získala na mistrovství republiky stříbrnou medaili

Letošní vrchol domácí atletické sezony hostil o posledním červnovém víkendu zlínský stadión. Kolínským barvám, které podle startovních listin vytvořených technickými delegáty mělo reprezentovat deset závodníků, se sice v úvodním dnu soutěží v horkém letním počasí příliš nevedlo, ale vydařená neděle dojem výrazně vylepšila.

V sobotu 6. července se ve Zlíně uskuteční další ročník Zlínské historic rally.

Kam za sportem ve Zlínském kraji?

Velmi skromná je sportovní nabídka pro první prázdninový víkend. Ve Slavkově pod Hostýnem se už ve čtvrtek koná Slavkovský poutní běh, ve Zlíně se zase poběží na dvě míle. Na své si v sobotu přijdou příznivci motorsportu.