V ulici Voklik v Týništi nad Orlicí došlo v neděli 23. listopadu odpoledne k požáru rodinného domu. Na místo vyrazilo šest jednotek hasičů a šíření požáru se jim podařilo zastavit zhruba za půl hodiny.
Ještě nevíte, kam byste o víkendu vyrazili na Rychnovsku? Nabídka akcí je i tentokrát bohatá a pestrá. Nechybí v ní hudba, divadlo, tanec, trhy, ale třeba i mimořádné prohlídky svátečně vyzdobeného zámku.
Průměrný věk praktických doktorů pro děti a dorost je přes šedesát let a jejich nástupci jsou napříč českými regiony vzácností. Rychnovský okres je na tom však lépe než ostatní i díky tomu, že pediatrické praxe se předávají z generace na generaci.
Tragické následky měl ve středu odpoledne střet vlaku s osobou na trati mezi stanicemi Hradec Králové - Slezské Předměstí a Hradec Králové hlavní nádraží. Provoz byl zastaven tři hodiny.
Pondělní zastupitelstvo města Týniště nad Orlicí jednomyslně schválilo koupi budovy bývalého hotelu Orlice. A smlouva byla již podepsána. Ve středu o tom informoval ve svém facebookovém příspěvku starosta města Michal Procházka.
/OSOBNOSTI VÍKENDU/ Parádní fotbalové odpoledne v neděli prožil útočník SK Týniště nad Orlicí Dominik Horák. Devatenáctiletý odchovanec častolovické kopané v utkání rezervního týmu nasázel tři branky rivalovi z Albrechtic nad Orlicí a výrazně se tak podílel na vítězství svého mužstva 3:0.
Mezi Týništěm a Albrechticemi nad Orlicí pokračuje stavba přeložky silnice II/305, která si vyžádala dlouhodobé dopravní komplikace v podobě téměř dvacetikilometrové objížďky. Místní obyvatelé mohou od letošního dubna sledovat obměnu mostů překlenující řeku Orlici a její záplavové území. Nyní již s nadějí, že mají téměř polovinu hlavního martyria za sebou.
Přinášíme vám seznam zemřelých z Rychnovska, kteří nás navždy opustili v minulých dnech. Pozůstalým rodinám a dalším blízkým vyjadřujeme upřímnou soustrast.
O prvním listopadovém víkendu na Rychnovsku pokračovaly okresní fotbalové soutěže a hned dva zápasy nedovolilo odehrát ryze podzimní sychravé počasí. Ve hře naopak byli všichni lídři tabulek, dva z nich zapisovali výhru, jeden body ztratil.
Na start 33. ročníku běhu Týnišťská desítka (10 km), který se pravidelně běhá na počest říjnového svátku, výročí vzniku samostatného československého státu, se za chladného podzimního počasí postavilo 154 vytrvalců a vytrvalkyň v devíti věkových kategoriích.
Důležitá regionální silnice II/305 mezi Albrechticemi nad Orlicí a Týništěm nad Orlicí, která je od jara uzavřená kvůli opravě a výstavbě mostů, by mohla být opět průjezdná o letních prázdninách. Bylo by to dříve, než se původně předpokládalo. ČTK to řekl mluvčí hejtmanství Dan Lechmann. Podle schváleného postupu výstavby je termín dokončení prací 28. listopadu 2026.
/POZVÁNKA/ Před námi je další fotbalový víkend a jak se dle předpovědi zdá, stadiony v regionu opět navštíví to pravé podzimní počasí. Sobota by měla být prosluněná, neděle naopak deštivá. Jak se s nástrahami popasují jednotlivé kolektivy, o tom už více napoví program soutěží od Chance ligy po nejnižší okresní třídu.
Hradec Králové, ale také Týniště nad Orlicí - tato města patří k místům, kde jste letos mohli spatřit Legiovlak. A na Hradecko i Rychnovsko se v příštích dnech ještě vrátí. Objeví se nejprve od 18. listopadu ve Smiřicích a od 26. listopadu v Borohrádku.
Patnácti zápasy o víkendu pokračovaly okresní fotbalové soutěže na Rychnovsku a jeden duel navíc přidala úterní (sváteční) předehrávka v 9. lize, kde rezerva Javornice remizovala s Vamberkem 2:2. O překvapivé výsledky tentokrát rozhodně nouze nebyla.
Přinášíme vám seznam zemřelých z Rychnovska, kteří nás navždy opustili v minulých dnech. Pozůstalým rodinám a dalším blízkým vyjadřujeme upřímnou soustrast.
Střet vlaku s osobou v pátek ráno zastavil provoz na trati v úseku Třebechovice pod Orebem - Týniště nad Orlicí. Osoba střet s vlakem nepřežila. Hasiči evakuovali 113 cestujících. Vlaky se opět rozjely kolem 10. hodiny.
Na železniční trati 031 mezi Hradcem Králové a Jaroměří a zpět bude 4. až 6. listopadu výluka. Všechny vlaky po dobu výluky nahradí autobusy, informoval dnes ČTK Tomáš Fiala z hradeckého centra Českých drah. Výluka bude ve zmíněných dnech vždy od 07.50 do 14.10. Důvodem omezení je plánovaná údržba a oprava kolejí a odstranění vegetace podél trati.
Osmnáct z celkového počtu třiceti víkendových zápasů bylo v krajských soutěžích pořádaných Královéhradeckým Krajským fotbalovým svazem odehráno již v sobotu. Diváci se v nich dočkali řady překvapení, hlavně ale bodových ztrát vedoucích celků tabulek. Zaváhali fotbalisté Kunčic, Úpice i Předměřic nad Labem. Lídr 5. ligy hradecká Slavia hraje svůj part dnes.
Přinášíme vám seznam zemřelých z Rychnovska a blízkého okolí, kteří nás navždy opustili v minulých dnech a týdnech. Pozůstalým rodinám a dalším blízkým vyjadřujeme upřímnou soustrast.
/OSOBNOSTI VÍKENDU/ Největším fotbalovým šlágrem na Rychnovsku bylo nedělní okresní derby v 5. lize mezi hráči Rychnova nad Kněžnou a Týniště nad Orlicí. Po vyrovnaném poločase (1:1) se ve druhé půli gólově prosadili už jen hosté. Vítěznou branku zápasu vstřelil v 51. minutě Benjamin Andrýs (22).
/FOTO/ Druhý říjnový víkend nabídl jubilejní 10. kolo nejvyšší krajské soutěže a jednou z jeho ozdob mělo být okresní derby Rychnovska mezi fotbalisty Rychnova nad Kněžnou a Týniště nad Orlicí. Bitva regionálních i tabulkových sousedů nezklamala, co však bylo tristní, to byla divácká návštěva očekávaného zápasu.
Velkou úrodu kvalitních plodů všech ovocných lesních dřevin letos hlásí Semenářský závod v Týništi nad Orlicí. Lesy ČR právě zpracovávají jedenáct tun planých hrušek, jablek, třešní i malviček vzácných oskeruší. Z nich vzejdou statisíce stromků, které zpestří remízky i lesy a podpoří biodiverzitu. Státní podnik o tom informoval v tiskové zprávě.
Tradičně se ve sváteční den výročí vzniku samostatného československého státu, v úterý 28. října 2025, poběží 33. ročník silničního běhu Týnišťská desítka (10 km). Závod je zařazen do seriálu Velká cena východočeské oblasti (37. ročník). Rekord v počtu účastníků z roku 2013, kdy jich bylo 253, zůstává doposud nepřekonán. Ale třeba ho pomůžete pokořit.
/POZVÁNKA/ Až za měsíc odzvoní fotbalovému podzimu, bude nejeden sportovní fanoušek litovat, že vlastně za první část sezony nestihl navštívit dostatečný počet zápasů. O to víc je třeba věnovat pozornost pozvánce na nadcházející víkend, který nabídne celou řadu atraktivních soubojů. Pozval na ně fotbalový expert Rychnovského deníku Ondřej Frejvald.
Hned tři fotbalisté zaznamenali ve víkendovém 9. kole okresních soutěží na Rychnovsku po třech gólech. V 8. lize to byl Vladimír Pavlů, jenž pomohl k vítězství rezervě Solnice. V 10. lize si pak příspěvek do týmové kasy dobrovolně zajistili Jakub Pápay z Kostelecké Lhoty a přepyšský Michal Michl.
/OSOBNOSTI VÍKENDU/ Regionem vynikajících kanonýrů se zdá být na podzim fotbalové Rychnovsko. Považte sami. V 10. lize během úvodních sedmi zápasů nastřílel již 19 branek útočník Slatiny nad Zdobnicí Martin Šponar. V 8. lize se za devět kol prosadil osmnáctkrát bomber Roman Zajíček. Třetím lídrem střeleckých tabulek je pak v 9. lize David Mondík z Lípy nad Orlicí.
Přinášíme vám seznam zemřelých z Rychnovska, kteří nás navždy opustili v minulých dnech. Pozůstalým rodinám a dalším blízkým vyjadřujeme upřímnou soustrast.
Železniční spodek i svršek a mostní objekty prošly obnovou, stejně jako zastávky v Lípě nad Orlicí, Česticích a Častolovicích. V úseku mezi Týništěm nad Orlicí a Častolovicemi vznikla nová výhybna Rašovice a vystavěny byly trakční stožáry pro následnou elektrifikaci celé trati. Výluka už skončila, a tak se po nové trati můžete projet. Práce ale pokračují dál, informuje na svém facebooku firma Chládek & Tintěra Pardubice.
/POZVÁNKA/ První říjnový víkend nabídne sportovním příznivcům plno fotbalové zábavy a Rychnovský deník spolu se svým fotbalovým expertem Ondřejem Frejvaldem nabízí přehled toho nejzajímavějšího, co je pro fanoušky připraveno.
Stavba mezi Týništěm nad Orlicí a Albrechticemi nad Orlicí pokračuje. Ve čtvrtek 25. září zde velký jeřáb mimo jiné ukládal mostní nosníky nového mostu přes Orlici, a to v sousedství toho starého. Podívejte se ve fotogalerii.
Přinášíme vám seznam zemřelých Rychnovska, kteří nás navždy opustili v minulých dnech a týdnech. Pozůstalým rodinám a dalším blízkým vyjadřujeme upřímnou soustrast.
/FOTO, VIDEO/ Potřebujete koupit pěknou kytici a v květinářství už mají zavřeno? V Týništi nad Orlicí si ji můžete pořídit v kteroukoli hodinu od pondělí až do neděle, před pár dny se tu u kruhového objezdu objevil květinový automat.
Od 20.3. do 31.10.2025 jezdí naši seniorští cyklisti nejen pro svou fyzickou a psychickou kondici, jak to dělají pravidelně již deset let od založení své sekce CykloSenior HK, ale letos jezdí a věnují svoje najeté kilometry také jako poctu městu Hradec Králové, které si v tomto roce připomíná 800 let od svého založení. Jezdí za poznáním historie, přírody a zajímavých památek města, jeho okolí ale i Východočeského regionu.
Videoanketa Deníku v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku mapovala, zda místní znají svoji poslankyni Vladimíru Lesenskou. Přestože většina dotázaných zprvu tápala, vzápětí se ukázalo, že dlouholetá městská zastupitelka a poslankyně za SPD je v povědomí obyvatel výrazně zapsána.
/POZVÁNKA/ Pátečním duelem 5. ligy mezi fotbalisty Týniště nad Orlicí a hradecké Slavie bude rozehrán další fotbalový víkend, který vyvrcholí v nedělním podvečeru. Rychnovský deník spolu se svým fotbalovým expertem Ondřejem Frejvaldem je tu s výběrem těch nejzajímavějších zápasů, které sportovní fanoušky čekají.
/POZVÁNKA/ Pátečním duelem 5. ligy mezi fotbalisty Týniště nad Orlicí a hradecké Slavie bude rozehrán další fotbalový víkend, který vyvrcholí v nedělním podvečeru. Krkonošský deník spolu se svým fotbalovým expertem Jiřím Štěpařem je tu s výběrem těch nejzajímavějších zápasů, které sportovní fanoušky čekají.
/POZVÁNKA/ Pátečním duelem 5. ligy mezi fotbalisty Týniště nad Orlicí a hradecké Slavie bude rozehrán další fotbalový víkend, který vyvrcholí v nedělním podvečeru. Náchodský deník spolu se svým fotbalovým expertem Jiřím Lebedinským je tu s výběrem těch nejzajímavějších zápasů, které sportovní fanoušky čekají.
/OSOBNOSTI VÍKENDU/ Velmi zdařilý rozhovor vznikl po dalším sportem nabitém víkendu s útočníkem Petrovic nad Orlicí Milanem Bartošem (25). Ten Rychnovskému deníku popsal všechny své tři nedělní trefy proti Křovicím, zavzpomínal na fotbalové začátky v Týništi nad Orlicí, na společné zážitky ze hřiště s otcem, ale prozradil i důvody, proč si od fotbalu dával pět let pauzu.
Fotbalová sezona je v plném proudu. Hrají se všechny soutěže kromě těch profesionálních! Máme pro vás přehled zápasů od 3. po 9. ligu. Kam se vyplatí zavítat o prvním zářijovém víkendu? Zajímavé duely pro vás vybral trenér a hráč Jakub Lánský.
Na Rychnovsku jakoby se s podvody roztrhl pytel, alespoň podle posledních zpráv. A obětí si tu nacházejí stále dost, naposledy v úterý vpodvečer. Dvě tato oznámení přijali policisté z Týniště nad Orlicí. Podvedené ženy z Rychnovska během několika minut přišly o desítky tisíc korun.
Účastníky už 43. ročníku Cyklorallye Juráška můžete potkat v sobotu 6. září na Rychnovsku a také Náchodsku. Akce je zároveň memoriálem Míry Macků a Jirky Vaňka, odstartuje v 8 hodin na Mírovém náměstí v Týništi nad Orlicí. Zakončení se uskuteční v 16 hodin v místní restauraci Bobkárna.
/VIDEO/ Reprezentantům Rychnovska zatím v novém ročníku 5. ligy (dříve krajský přebor) pšenka nekvete. Všechny čtyři celky se momentálně trápí ve druhé polovině tabulky, když maximem jsou čtyři body za jednu výhru a jednu remízu.
Jeden z nejzajímavějších zápasů 4. kola páté ligy na Královéhradecku hostil v neděli fotbalový stadion ve Vrchlabí. Duel nováčka soutěže se soupeřem z Týniště nad Orlicí se vymykal nejen počtem branek, ale díky divokému závěru i nebývalým počtem žlutých a červených karet.
Čtyři trefy Adama Doležala ze Dvora Králové nad Labem - která byla povedenější? Parádní rána železnického Jana Kypra, hattrick Václava Schobera z Třebše nebo taky dva góly Martina Kadavého z Týniště nad Orlicí. Takové bylo 3. kolo Starmon Krajského přeboru, nově 5. ligy.
/POZVÁNKA/ Dva víkendy plné fotbalu zbývají prožít ještě před startem školního roku a už ten nadcházející slibuje znovu hromadu sportovních zážitků jak pro samotné fotbalisty, tak pro jejich trenéry a hlavně fanoušky.
Letošní duben znamenal pro obyvatele Albrechtic nad Orlicí radikální změnu. Kvůli stavbě přeložky se uzavřela silnice do sousedního Týniště nad Orlicí a řidiči musejí jezdit téměř dvacetikilometrovou objížďkou. Lidé mohou nadále využívat cyklostezku a sledovat tak dění na staveništi doslova v přímém přenosu. Postup prací a vliv na život v obci ohodnotila albrechtická starostka Eva Králová.
/FOTO, VIDEO/ Stavba přeložky silnice z Týniště do Albrechtic nad Orlicí a nového mostu přes Orlici postupuje do další fáze. Staveniště se posune až k obchodní zóně u kruhového objezdu, vjezd do areálu Vencl je nově napojený na státní silnici a pěší a cyklisté budou procházet velmi těsným průchodem.