
Na mrazu v noci bezdomovci spát nemusí
Děčínsko - Města na Děčínsku zajišťují v zimním období pro bezdomovce nocleh.
Děčínsko - Města na Děčínsku zajišťují v zimním období pro bezdomovce nocleh.
Boskovice, Knínice – Nárazem do stromu skončila v úterý v podvečer jízda čtyřiatřicetiletého muže. S osobním autem Citroën Xsara nezvládl při cestě z Knínic do Boskovic pravotočivou zatáčku a vyjel mimo silnici. Při nehodě se lehce zranila spolujezdkyně na zadním sedadle.
Strměchy, Sedliště – Jedno lehké zranění si vyžádala dopravní nehoda, k níž došlo ve středu 19. prosince krátce po jedenácté hodině dopoledne na silnici II/602 mezi Strměchy a Sedlišti na Pelhřimovsku u odbočky na Zachotín.
Zdice - Autobus s člověkem se střetl ve Zdicích. Chodec při srážce utrpěl vážné zranění, kvůli kterému musel být záchrankou převezen do pražské Fakultní nemocnice v Motole. „Dopravní nehoda se odehrála poblíž prodejny v ulici Husova. Jednalo se o menší autobus s označením Mubea,“ uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.
Jeseničtí policisté prověřují okolnosti havárie osobního vozidla, která se stala ve středu 19. prosince deset minut po čtvrté hodině odpoledne na silnici druhé třídy v katastru obce Žulová.
Hrotovicko – Cizinci v ubytovně na Hrotovicku zbili a okradli své spolubydlící. Policisté dvěma jednačtyřicetiletým mužům sdělili podezření ze spáchání tří trestných činů.
Rokycansko – Na zákaz požívání alkoholu a omamných látek byla zaměřena další dopravní akce na území okresu.
Jižní Morava – Vymýtit patologické hráčství se snaží další město jižní Moravy. Zanedlouho si automaty nezahrají lidé v Kyjově na Hodonínsku. Nulovou toleranci vůči hazardu schválili zastupitelé minulý týden. „Od roku 2019 město nepovolí žádné výherní loterijní terminály. Stávající povolení pak doběhnou a nebudou obnovena,“ upřesnil mluvčí Kyjova Filip Zdražil.
Alkoholem posilněná devětačtyřicetiletá žena rozbila v Otaslavicích okno rodinného domu. S k incidentu přivolanými policisty odmítla spolupracovat. Přes zcela zjevnou podnapilost se také odmítla podrobit dechové zkoušce.
Tábor - V sobotu 15. prosince oznámil řidič městské policii osobu ležící u čtyřproudé komunikace.
Chrudim – Čerpací stanici v Pardubické ulici navštívil podnapilý muž a rozhodl se, že bude ignorovat konec provozní doby.
Dvůr Králové nad Labem - Opilý a zfetovaný lupič zaměstnal v pondělí večer desítky policistů. Po zavírací době se totiž vloupal do místního obchodu, na výzvy přivolaných policistů nereagoval a schoval se před nimi. Našel ho policejní pes.
FOTO Z MÍSTA / V úterý ráno nezvládla žena za volantem své volvo. Stalo se tak mezi Přemyslovicemi a Hluchovem.
Orlickoústecko - Pod vlivem alkoholu, bez řidičského oprávnění a navíc s cizím autem boural dvacetiletý mladík v neděli ráno ve Vysokém Mýtě.
Domažlice – Tragická víkendová nehoda u obce Kout na Šumavě velmi citelně zasáhla obyvatele regionu.
Jižní Čechy - Večky a sekty se prodávají už na Vánoce, nejen na silvestrovské oslavy.
Vysočina – Jedenatřicetiletého polského řidiče, který v pátek po natankování z čerpací stanice na dálnici D1 ujel bez zaplacení, dostihli policisté čtyřicet kilometrů od místa činu díky popisu auta od obsluhy. Zastavený řidič předložil polský občanský i řidičský průkaz.
Děčín - Nechvalně proslulý park v Podmoklech prořezali. Bude bezpečnější.
Dvě lehká zranění si vyžádala sobotní nehoda u Kvasic. Řízení své Škody Felicie na zasněžené vozovce nezvládla třiadvacetiletá žena, která jela ve směru od Bělova na Kvasice.
Horažďovice – Překvapení čekalo na policisty, kteří v Horažďovicích v pondělí odpoledne zastavili autobus bez cestujících.
K nehodě osobního auta vyjížděli policisté v neděli krátce po deváté hodině ráno, devětadvacetiletý řidič Škody Citigo havaroval na silnici první třídy v úseku sjezdu na obchvatu Zvole.
Hluboká – Řidič vyjel mimo komunikaci, kde narazil do pařezu a havaroval v potoce.
Kynšperk nad Ohří – V jakoukoliv dobu zjistí, kde se nachází monitorovaná osoba. Umí ochránit i oběť, pokud o to sama požádá. A pro laika zřejmě největší překvapení, zjistí i přítomnost alkoholu v dechu osoby. Řeč je o elektronických náramcích, se kterými se seznamují pracovníci kynšperské věznice.
Z ohrožení pod vlivem návykové látky se bude zodpovídat osmadvacetiletý řidič z Hornolidečska, který v neděli v silné opilosti způsobil dopravní nehodu v Lačnově. Vesnicí jel ve voze Ford chvíli po desáté hodině dopoledne.
Žirovnice, Humpolec – Dva opilé řidiče, kterým bylo shodně třiatřicet let, odhalili policisté minulou sobotu v časných ranních hodinách na Pelhřimovsku.
Benešov - Hospitalizovaní i ambulantní pacienti Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově stojí za tím, že se toto zdravotnické zařízení může znovu pochlubit titulem Nejlepší nemocnice Středočeského kraje 2018. „Jsem velmi rád za vítězství v žebříčku, ve kterém hodnotí nemocnici samotní pacienti. Za to patří dík především personálu,“ uvedl předseda představenstva Roman Mrva.
Téměř pět promile alkoholu měl v krvi muž, který ležel na lavičce nákupního centra v Ostravě-Třebovicích.
Pardubice - Polská jízda v Pardubicích s konečnou stanicí na záchytce začala telefonátem na tísňovou linku z jedné restaurace. Tam přišla dvojice opilých mužů a poté, co jim obsluha pro značnou podnapilost odmítla podat alkohol, začali vyvádět. Zatímco jeden se spokojil jen s nadáváním, ten druhý ve věku 34let, se pokusil o demolici výčepního pultu.
Linec - Gravírník-rytec Peter Kainerstorfer je jedním z 52 „schranitelů starých umění“, které slovem a obrazem představuje přepracovaná brožura "Handwerk Live" vydaná v Linci, píší OÖN.
Kunštát – V ostré levotočivé zatáčce jelo nákladní auto dál rovně, přeskočilo přes ostrůvek a probouralo zeď domu. Tatra 815 skončila v pondělí dopoledne v průjezdu restaurace na náměstí Krále Jiřího v Kunštátu. „Řidič patrně za volantem upadl do mikrospánku,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Koryťáková. Podle ní se zranil pětapadesátiletý šofér, tatrovka ale nikoho dalšího naštěstí nesrazila.
V ostré levotočivé zatáčce jelo nákladní auto dál rovně, přeskočilo přes ostrůvek a probouralo zeď domu. Tatra 815 skončila v pondělí dopoledne v průjezdu restaurace na náměstí Krále Jiřího v Kunštátu.
Lukáš Nekola do vězení nemusí. Prozatím. Muži, který před čtyřmi lety zapálil dům v Mohelnici, loni v březnu olomoucký krajský soud uložil trest v podobě tříletého odnětí svobody s pětiletou podmínkou.
Svratka – Od Svratky ke Křižánkám po silnici II/354 jel v sobotu dopoledne šofér Škody Octavia, který nezvládl smyk na ujeté vrstvě sněhu a havaroval.
Kladno /VIDEO, FOTOGALERIE/ – U Kladna v neděli havaroval opilý cizinec. S vozem skončil mimo silnici, kde narazil do stromu.
Tvořihráz – Nezvládnuté řízení bylo podle prvních zjištění policie příčinou sobotní ranní nehody na křižovatce mezi Tvořihrází a Výrovicemi.
České Budějovice - Vyřešit dopravní přestupek přišel v pátek dopoledne na služebnu městské policie 45letý muž.
Teplice - /FOTO/ Neskutečné štěstí měl při sobotním prvoligovém fotbalovém duelu FK Teplice - FC Fastav Zlín jeden z teplických fanoušků. Při oslavě rozhodující branky, kterou dal v 65. minutě Jakub Hora, se chtěl postavit na zídku, která dělí tribuny od hřiště. Uklouzly mu ale nohy a z více než dvou metrů spadl tváří dolů přímo na reklamní panel.
/VIDEO/ Neskutečné štěstí měl při sobotním prvoligovém fotbalovém duelu FK Teplice - FC Fastav Zlín jeden z teplických fanoušků. Při oslavě rozhodující branky, kterou dal v 65. minutě Jakub Hora, se chtěl postavit na zídku, která dělí tribuny od hřiště. Uklouzly mu ale nohy a z více než dvou metrů spadl tváří dolů přímo na reklamní panel.
Inovovanou obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství schválili na svém posledním zasedání zastupitelé Frenštátu pod Radhoštěm.
Žádovice – Rozbité auto a tři zranění lidé. Tak skončila v sobotu po třetí hodině ráno jízda mladíka, který nezvládl řízení a boural v katastru obce Žádovice. Auto narazilo do stromu.
Hazlov - Až tři roky může za mřížemi skončit osmnáctiletý řidič.
Domažlice – Další chodec na přechodu utrpěl újmu. Tento týden jde již o druhý případ.
Jak státní, tak městská policie provádí cílené i namátkové kontroly, které mají za cíl odhalit nepovolené užívání alkoholických nápojů mladistvých osob. Ze zkušeností již policisté ví, že existují místa, která jsou problémovější více než jiná.
Střední Čechy – Tři střelná zranění účastníků mysliveckých honů na různých místech středních Čech, k nimž před měsícem došlo v rozmezí pouhé čtvrthodiny, sice působila překvapivým dojmem – celkově však policisté mohou myslivce účastnící se lovů na drobnou zvěř chválit. Alespoň podle výsledků kontrol, které na honech provádějí příslušníci odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál středočeského policejního ředitelství. Nyní na ně vyrážejí sobotu co sobotu – přičemž pokaždé navštíví mezi 16 a 23 mysliveckými spolky.
Semošice – Zvěř způsobila další nehodu. Daněla v úterý v podvečer vběhla pod kola řidiči na silnici první třídy mezi Semošicemi a Horšovským Týnem na hlavním tahu do Plzně.
Soběslav – Místní mladík je známou firmou, za skutky ho potrestá soud.
Rakovnicko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Rakovnicka.
Karlovarský kraj – HAD, tedy zkratka slov hazard-alkohol-děti, je název čtyřměsíční policejní akce zaměřené na kontrolu restauračních zařízení v Karlovarském kraji.
Fanynku fotbalového klubu Sparta Praha potrestal v těchto dnech Okresní soud v Ostravě. Za výtržnosti během zápasu Baník Sparta jí vyměřil podmíněný dvouměsíční trest s odkladem na zkušební lhůtu dvou let. Navíc jí uložil šestiměsíční zákaz vstupu na fotbalové zápasy. Verdikt je pravomocný.
Fanynku fotbalového klubu Sparta Praha potrestal v těchto dnech Okresní soud v Ostravě. Za výtržnosti během zápasu Baník Sparta jí vyměřil podmíněný dvouměsíční trest s odkladem na zkušební lhůtu dvou let. Navíc jí uložil šestiměsíční zákaz vstupu na fotbalové zápasy. Verdikt je pravomocný.