PLZEŇ - Napájet mladistvé alkoholem se majitelům plzeňských barů, klubů či hospod už brzo nevyplatí. Razie městské policie budou totiž v nočních podnicích stále častější a strážníky navíc začnou doprovázet hasiči, policisté, státní zástupci nebo lidé z živnostenského úřadu či České obchodní inspekce.
KARVINÁ - Čtyři mladí lidé ve věku 18 až 21 let se v noci na dnešek zranili při autonehodě v Kraviné-Doubravě. Podle lékařů utrpěl jeden z nich těžké zranění a druhý středně těžké, další dva lidé vyvázli s lehkým zraněním.
KUTNÁ HORA – Osmadvacetiletý muž z Teplicka kradl v jednom z kutnohorských obchodních domů. Pod bundu si šoupnul čtyři láhve alkoholu v hodnotě přesahující jeden tisíc korun.
OSTRAVA - Téměř dvě a půl promile alkoholu nafoukal osmatřicetiletý řidič, kterého tento týden přistihli ostravští strážníci. Hříšník společně se svým notně opilým kamarádem nastoupili do vozidla Škoda Fabia zaparkovaného na ulici Výškovické v Ostravě.
OSTRAVA - Pracovníci ostravské pobočky České kontrolní inspekce (ČOI) našli při kontrole restaurací, bufetů a stánků s občerstvením v horských střediscích Beskyd a Jeseníků nedostatky ve 40 procentech provozoven, které zkontrolovali během uplynulé zimní sezony.
HODONÍN - Víno se na Hodonínsku pije jako voda. A zdejší slivovice je v zemi vyhlášená. Alkohol je tady bohužel také nejčastější příčinou dopravních nehod.
OLOMOUC - Útěkem a napadením strážníka se v pondělí snažil vyhnout zadržení opilý řidič. Hlídku městské policie na něj zavolala dcera, když její opilý otec doma ohrožoval rodinu a následně naskočil do vozu a ujel.
OLOMOUC - Útěkem a napadením strážníka se v pondělí snažil vyhnout zadržení opilý řidič. Hlídku městské policie na něj zavolala dcera, když její opilý otec doma ohrožoval rodinu a následně naskočil do vozu a ujel.
OLOMOUC - Útěkem a napadením strážníka se v pondělí snažil vyhnout zadržení opilý řidič. Hlídku městské policie na něj zavolala dcera, když její opilý otec doma ohrožoval rodinu a následně naskočil do vozu a ujel.
OLOMOUC - Útěkem a napadením strážníka se v pondělí snažil vyhnout zadržení opilý řidič. Hlídku městské policie na něj zavolala dcera, když její opilý otec doma ohrožoval rodinu a následně naskočil do vozu a ujel.
OLOMOUC - Útěkem a napadením strážníka se v pondělí snažil vyhnout zadržení opilý řidič. Hlídku městské policie na něj zavolala dcera, když její opilý otec doma ohrožoval rodinu a následně naskočil do vozu a ujel.
BŘECLAVSKO - Bezmála devadesát dopravních nehod museli v březnu řešit policisté na Břeclavsku. „Třináct osob při nich utrpělo lehké zranění, jeden člověk byl zraněn těžce.
LONDÝN - Se šňupáním drog má prý kytarista legendárních Rolling Stones Keith Richards zkušeností na rozdávání, ale popel vlastního otce byl i pro tohoto kovaného rockera něco zcela mimořádného, píšou dnes světové agentury.
TRINEC – Při kontrole třineckého lesoparku narazili strážníci před pár dny ve večerních hodinách na několik mladých lidí, kteří mezi stromy bujaře popíjeli alkohol.
DĚTŘICHOVICE, KRNOV - Třiapadesátiletá žena oslavovala alkoholem notně apríl a poté usedla za volant dodávky Opel. Nezodpovědná notorička poté nezvládla v Dětřichovicích při jízdě z kopce průjezd pravotočivé zatáčky.
NERATOVICE - Dva chodci zahynuli dnes časně ráno u obce Kojetice, nedaleko Neratovic. Srazil je řidič terénního auta. Muž ve věku 66 let zůstal ležet na silnici, čtyřicetiletou ženu náraz odmrštil asi 12 metrů do pole.
PAŘÍŽ - Nejen v průzkumech volebních preferencí, ve stupni odmítání alkoholu a v kategorii "nejoblíbenější námět karikaturistů" vítězí zatím mezi hlavními francouzskými prezidentskými kandidáty bývalý ministr vnitra Nicolas Sarkozy.
ČESKOBUDĚJOVICKO – Nepořádek, hluk, vandalství. Tak charakterizují občané situaci u kulturních domů a diskoték. „Zakázal bych je, akorát tu mladí lidé dělají nepořádek, a policajti se tu neobjeví co je rok dlouhý,“ je přesvědčen občan Lišova.
JINDŘICHOHRADECKO - Jízda bez řidičského průkazu, pod vlivem alkoholu, či ujetí od dopravní nehody jsou prohřešky řidičů na Jindřichohradecku, které se stále opakují. Z policejních statistik pak vyplývá, že navzdory novému daleko přísnějšímu silničnímu zákonu a bodovacímu systému takových případů spíše přibývá.
PLZEŇ - Městský radní pro bezpečnost Petr Rund (ODS) si na zítřek pozval desítky hostinských a restauratérů. Pokusí se je přesvědčit, aby nenalévali alkohol mladistvým
SLAVIČÍN - Kuriózní případ museli v uplynulých dnech řešit policisté na Slavičínsku. Podnapilý muž, který se v noci vracel lesem, na policii nahlásil, že ho někdo přepadl s nožem v ruce. Teprve po delším zkoumání ale policisté zjistili, že do muže narazila přebíhající srna.
PRACHATICE - Komise prevence kriminality, která je poradním orgánem rady města, bude mít příští čtyři roky pět členů. Usedají v ní zástupci z různých oblastí prevence.
HRADEC KRÁLOVÉ(HOLOHLAVY - V pondělí 2. dubna kolem 4.45 hodiny v katastru obce Holohlavy sedmadvacetiletý řidič nákladního automobilu Iveco s přívěsem cizí státní příslušnosti zřejmě nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za před ním jedoucím nákladním automobilem Mercedes Benz s přívěsem a zezadu do něj narazil.
BŘEZNICE - Dvacetiletý muž za volantem BMW způsobil v neděli nehodu v Březnici. Před křižovatkou začal předjíždět další vůz, i když viděl, že jeho řidička odbočuje vlevo a naboural do ní.
OSTRAVA - Včera policisté přijali oznámení od obsluhy čerpací stanice v Kunčicích pod Ondřejníkem, že řidič vozidla Renault ujel po načerpání pohonných hmot v hodnotě 1 1OO Kč bez zaplacení.
PÍSECKO – Dva řidiče jistě v neděli časně ráno zamrazilo, když zjistili, že červené světlo před jejich automobily není apríl, ale nefalšovaná policejní hlídka. Oba totiž před jízdou popili alkohol.
NOVOJIČÍNSKO – Dvěma dopravními nehodami, při nichž hrál roli alkohol, prošetřují v těch novojičínští dopravní policisté. Ta druhá stála opravdu za to.
ČESKÝ TĚŠÍN - Českotěšínská radnice se zapojí do pilotního projektu ministerstva práce a sociálních věcí a problémovým rodinám bude místo peněz dávat na jídlo a další potřebné zboží poukázky.
VARŠAVA - Tuby, představující typické balení zubních past, se dočkaly nové náplně - vodky smíchané s energetickým nápojem, anebo vaječného koňaku. Alkoholové tuby - v ceně kvalitnější zubní pasty - jsou k mání už v několika desítkách varšavských obchodů a barů.