Mrazy hluboko pod nulou ruší striktní pravidla chrudimské noclehárny, kterou provozuje společnost SOPRE. Bezdomovci tam mohou strávit noc v teple, i když jsou pod vlivem alkoholu, což během roku není možné. Na tuto vstřícnost ale většina z nich překvapivě nereaguje. Jediný, kdo v noclehárně přespí, je každému známý Saša.
Není ples jako ples. Přesvědčit se o tom mohli návštěvníci sobotního hasičského plesu ve Vřesovicích na Prostějovsku. Krátce po půlnoci tam došlo k hromadné rvačce a to takové intenzity, že musela zasahovat policie. Jeden z účastníků bitky skončil na služebně.
O další tři šoféry pod vlivem alkoholu se v polovině února rozšířily policejní statistiky. Jeden z nich, dvacetiletý cizinec, dokonce aspiruje na rekord. V dechu měl bezmála tři promile.
Dva opilé řidiče zastavili policisté na Havlíčkobrodsku. Řidič v Chotěboři nadýchal 1,19 promile, druhý hříšník u Světlé nad Sázavou nadýchal bezmála čtyři promile. Oba muži přišli na místě o řidičský průkaz.
Policisté v Praze zažili dramatickou honičku, když se pokusili zastavit vozidlo, které překročilo povolenou rychlost v tunelu. Devatenáctiletý řidič a jeho spolujezdec, oba pod vlivem alkoholu, se pokusili uniknout, což vedlo k nebezpečné jízdě městem.
Z porušování předpisů si zjevně nedělal těžkou hlavu 33letý muž. V pátek odpoledne ho zadržela policejní hlídka v prostějovské ulici Pod Kosířem. Před jízdou popíjel slivovici a nadýchal přes 2 promile. Na místě přišel o řidičák.
Policisté z Nového Města na Moravě odhalili při běžné silniční kontrole ve Sněžném řidiče s vysokou hladinou alkoholu v dechu. Jednasedmdesátiletý muž čelí obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky. Přečtěte si více.
Případy osob pod vlivem alkoholu a drog neberou konce. Jen během uplynulého víkendu museli pardubičtí strážníci zasahovat u čtrnácti případů. Incidenty zahrnovaly rvačky, agresivní jednání i ohrožení vlastního života.
Není ples jako ples. Přesvědčit se o tom mohli návštěvníci sobotního hasičského plesu ve Vřesovicích. Krátce po půlnoci tam došlo k hromadné rvačce a to takové intenzity, že musela zasahovat policie. Jeden z účastníků bitky skončil dokonce na služebně.
Policisté v pondělí ráno vyrazili na Blanensku do terénu, aby zjistili, zda řidiči usedají za volant střízliví. Během dopoledne prověřili přes pět stovek vozidel. Hned na začátku narazili na řidiče autobusu, který měl v dechu zbytkový alkohol. Další tři motoristé pak byli pod vlivem alkoholu nebo i drog.
S nadsázkou lze říci, že o víkendu bylo na silnicích na Přerovsku veselo. Policie totiž od pátečních ranních hodin a během víkendu odhalila devět řidičů, kteří za volant usedli pod vlivem alkoholu, nebo měli pozitivní test na návykové látky. Z toho pak tři řidiči během kontroly nadýchali více jak jedno promile a jsou podezřelí z trestného činu.
Strážníci o víkendu řešili dvě krádeže alkoholu v pardubických obchodních domech. V jednom případě se zlodějem stal přímo pracovník ostrahy, který měl na kontě už 20 záznamů v trestním rejstříku.
Vysoká rychlost, uježděný sníh a alkohol. To byly průvodní znaky páteční nehody v okrajové části Prostějova na křižovatce silnice 150 mezi Vrahovicemi-Čechůvkami a Kralicemi na Hané. Mladík v kombíku Volvo jel od Přerova a napálil do projíždějícího autobus společnosti FTL.
Namol zpité muže sbírali v sobotu v ulicích Brna strážníci. Smutným králem sobotních opilců je patrně výtečník, který sice neměl úplně nejvyšší hodnotu, ale v silně podnapilém stavu sedl za volant.
/PŘEHLEDNĚ/ Velmi široký záběr měly události na Havlíčkobrodsku v uplynulých dnech. Podívejte se, o čem všem psal Deník. Do aktuálního přehledu se dostalo pobodání ve Štokách, dále záchrana řidiče s mrtvicí, krádež fotopastí a opilý muž na tísňové lince.
Celníci z Vysočiny našli na dálnici D1 při čtvrteční kontrole moldavského autobusu 630 litrů vína a 118 litrů lihovin. Nezdaněný alkohol zabavili. Autobus s 19 cestujícími mířil do Francie. Moldavský řidič přiznal, že veze alkohol za úplatu svému známému do Paříže.
Ke krádeži sedmi lahví alkoholu v hodnotě téměř 12 tisíc korun došlo začátkem ledna v jednom z obchodů na Pražském Předměstí v Hradci Králové. Policisté se s prosbou o pomoc při pátrání obrátili na veřejnost. Nyní pátrání odvolali.
Bolest a odříkání. Výsledek ale stojí za to. Radkovi Mužíkovi z Klatov stačilo 12 měsíců na to, aby svoji původní váhu 175 kilogramů zredukoval o 50 kilo. Musel se vzdát alkoholu a značně omezit některá jídla. Tvrdě dřel, a jak sám říká, někdy ho to pořádně bolelo: „Začátky byly hodně těžké, nemohl jsem si ani sednout na záchod, museli mi skoro utírat zadek, jak moje zdevastované tělo dostávalo záhul,“ vzpomíná 49letý muž.
Hned dvakrát během jednoho dne vyjížděli krnovští strážníci k namol opilému muži, který měl ale stále chuť na alkohol. Nakonec skončil na záchytce v Opavě. Nadýchal přes čtyři promile.
Policie zveřejnila první výsledky vyšetřování vážné havárie staršího muže na elektrokoloběžce v Hustopečích. Došlo k ní v úterý odpoledne poblíž čerpací stanice na Nádražní ulici. Vše prozatím ukazuje na to, že příčinou pádu byla totální nezodpovědnost muže za řídítky.
Chomutovští strážníci odhalili v ulici Písečná nebezpečného řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. Na první pohled upoutalo jejich pozornost vozidlo jedoucí pouze s obrysovými světly. Když ho hlídka zastavila a vyzvala řidiče k prokázání totožnosti, bylo hned jasné, že něco není v pořádku – muž byl zjevně pod vlivem alkoholu.
Šestnáctiletá dívka mířící na maturitní ples si významnou akci v sobotu večer pravděpodobně příliš neužila. Předtím si totiž dala nejednu skleničku tvrdého alkoholu a hladinu alkoholu během noci přiživila.
Jak se láska z protialkoholní léčebny dokáže proměnit v pokus o vraždu, rozplétal ve čtvrtek brněnský krajský soud. Nejméně pět bodných ran nožem s třinácticentimetrovou čepelí měla osmačtyřicetiletá Marta H. zasadit svému tehdejšímu partnerovi.
V roce 2024 zavinili podnapilí řidiči na rakovnických silnicích 16 dopravních nehod, přičemž rakovničtí policisté během roku 2024 odhalili při silničních kontrolách 310 řidičů pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Tato čísla jasně ukazují, že i přes přísnou nulovou toleranci alkoholu za volantem se stále najdou řidiči, kteří riskují nejen své životy, ale i životy ostatních. Policie ČR ve Středočeském kraji varuje před nebezpečím, které alkohol představuje, a připojuje se k celorepublikové iniciativě Suchý únor.
V nočních hodinách v Žibřidicích policisté zastavili řidičku, která usedla za volant pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška odhalila vysokou hladinu alkoholu, což vedlo k okamžitému zákazu další jízdy. Žena čelí právním důsledkům, které mohou zahrnovat trest odnětí svobody.
Celokrajský policejní hon na řidiče, se ve středu nevyhnul ani Prostějovu. V síti dopravních policistů uvízl i 62letý řidič v Konečné ulici nedaleko hypermarketu Tesco. Nadýchal 0,88 a 0,80 promile.
Hádka, tři promile v krvi a nůž. Loni v létě jednapadesátiletá Markéta N. zezadu bodla svého partnera kuchyňským nožem a způsobila mu tak vážné zranění. Žena je obžalovaná z pokusu o vraždu. Hrozí jí až osmnáct let ve vězení. Krajský soud v Brně ve středu pokračoval v soudním líčení.
Tahle zpráva šokovala hokejový svět. Bývalý útočník NHL Martin Erat měl v Americe bourat v opilosti a od nehody navíc ujet. Ten se teď a informace zámořských serveru označil za výmysly. Hájí se tím, že nebyl opilý, ani z místa činu neodjel. Někdejší český hokejový reprezentant tvrdí, že mu tamní noviny daly zapravdu, zprávu stáhly a omluvily se. Jenže článek o incidentu z internetu nezmizel.
Vážným zraněním hlavy skončil v úterý odpoledne pád staršího muže z elektrokoloběžky v Hustopečích. K havárii poblíž čerpací stanice na Nádražní ulici přiletěl i záchranářský vrtulník. Podle některých svědků mohl hrát při nehodě roli alkohol.
Alkohol i drogerie. Market v ulici Nová v Hranicích si nejspíš vyhlédl jednačtyřicetiletý zloděj, který se sem vydal opakovaně na nákup alkoholu, platit ale neměl v úmyslu.
Martin Erat má v Americe pořádný průšvih. Někdejší hokejový útočník způsobil nehodu, od které navíc utekl. Příčinou byl alkohol. Uvádějí to zámořská média, podle nichž Erat minulý týden řídil auto poblíž vesnice Nolensville v americkém státě Tennessee.
Celkem ke čtyřem případům, které skončily transportem do nemocnice, vyráželi o uplynulém víkendu královéhradečtí strážníci. V jednom případu došlo k pádu z kola, pátrali po muži, který utekl z nemocnice, pomohli opilé bezdomovkyni, ale řešili také případ napadení.
Pocit, že se ve Strakonicích koná jeden velký mejdan, měli strážníci městské policie ve čtvrtek 16. a v pátek 17. ledna. V tyto dny se jim sešlo hned několik případů, v nichž hrál hlavní roli alkohol. Hodně alkoholu.
Alkohol ani drogy za volant nepatří, stále opakuje policie. O víkendu přistihla v Královéhradeckém kraji téměř tři desítky provinilců pod vlivem drog či alkoholu, kteří řídili motorové vozidlo, a také jednoho cyklistu. Nejvyšší hodnotu - přes 4 promile alkoholu v dechu - policisté zaznamenali u řidiče v Rychnově nad Kněžnou, který tady vjel do autobusové zastávky, na chodník a narazil do sloupu. Uvádí se přitom, že při této hodnotě už hrozí riziko smrtelné otravy alkoholem.
Přepadla ji žízeň a karambol byl na světě. Starší řidička si bude dlouho pamatovat, že při jízdě nemá pouštět volant. Hledání lahve se jí málem stalo v Bedihošti osudným. Naštěstí odnesla čelní náraz pouze Honda.
V sobotu večer zastavili policisté u Nového Veselí řidičku, která při dechové zkoušce nadýchala přes 0,9 promile alkoholu. Osmadvacetiletá žena přiznala požití alkoholu a nyní čelí správnímu řízení.
Člen ochranné služby prezidenta Petra Pavla měl v sobotu 8. února pozdě večer dopravní nehodu v obci Česká Čermná, kde má hlava státu s manželkou Evou chalupu. Bodyguard podle dostupných informací řídil pod vlivem alkoholu, prezident účastníkem nehody nebyl. Potvrdil to mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.
Člen ochranné služby prezidenta Petra Pavla měl v sobotu pozdě večer dopravní nehodu v obci Česká Čermná, kde má hlava státu chalupu. Ochránce řídil pod vlivem alkoholu, prezident účastníkem nehody nebyl. Serveru Blesk.cz to potvrdil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.
/TOP 10 ZPRÁV PŘEHLEDNĚ/ Plné ruce práce měli policisté, hasiči i soudci v prvním letošním měsíci na Žďársku. Podívejte se na nejdůležitější události, o kterých psal Deník. Do aktuálního přehledu se dostalo například brutální přepadení mladíka v Novém Městě, soud za vraždu důchodce nebo týrání zvířat.
Na Jablonecku došlo v lednu k výraznému nárůstu dopravních nehod, přičemž alarmující je i počet řidičů pod vlivem alkoholu. Policisté letos odhalili osm opilých řidičů, z nichž tři překročili hranici tří promile.
Dávné rčení nevstoupíš dvakrát do stejné řeky zřejmě nic neříká řidiči, kterého policisté lapili dvakrát během pouhých dvou hodin. První dechová zkouška odhalila, že je dost pod parou, výsledek druhé byl ještě drsnější. Při takové alkoholové náloži hrozí podle odborníků i bezvědomí.
Kousek od tragédie. O velkém štěstí mohou hovořit lidé, i řidička po středeční dopravní nehodě v centru Prostějova. Žena seniorského věku za volantem malého autíčka Hyundai totiž narazila do semaforu přímo na frekventovaném přechodu pro chodce u hlavní pošty. Zraněna byla naštěstí pouze řidička, žádní chodci k úhoně nepřišli.
Policisté navrhují obžalovat jednoho ze strojvedoucích v souvislosti s loňskou srážkou dvou osobních vlaků v pražské Libni. I když kolizi podle dosavadního vyšetřování nezavinil, přišlo se po nehodě na to, že je pod vlivem alkoholu. Čelí kvůli tomu obvinění z obecného ohrožení pod vlivem návykové látky.
/PŘEHLEDNĚ/ Je tu nový přehled krimi zpráv ze Žďárska z posledních dnů. Podívejte se, o čem všem psal Deník. Do aktuálního přehledu se dostala tragická nehoda na kolejích u Žďáru, záchrana promrzlého muže a nebo týrání krav.
Hned několik krádeží má na svědomí zloděj z Varnsdorfu, který kradl vše, co mu přišlo pod ruku a způsobil škodu za více než 48 tisíc korun. Za krádeže byl přitom nedávno odsouzen, z trestu si ale ponaučení nevzal.