Praha /VIDEO/ – Úlovkem z celorepublikové akce celníků nazvané Cisterna II jsou zajištěné cigarety, alkohol, sudy s naftou – a ano, také celá cisterna připojená k tahači návěsů. Právě tu zadržela mobilní hlídka Celního úřadu pro hlavní město Praha. Ke svému nákladu – šlo o téměř 26 800 litrů minerálních olejů – nemohl řidič předložit jakékoli doklady.
Plzeň – Do sloupu veřejného osvětlení narazila v Plzni na Koterovské třídě 34letá řidička a vůz Peugeot převrátila na střechu. Nehoda se stala v úterý v půl jedné odpoledne.
Bělá nad Radbuzou – Desítky policistů za pomoci vrtulníku s termovizí dnes pátraly po jednašedesátiletém Janu Tomáškovi z Bělé nad Radbuzou. Před veškerou snahu se muže, který byl naposledy vidět před čtrnácti dny, policistům najít nepodařilo.
Opilí řidiči za volantem nejsou ničím výjimečným. Ale řídit auto, když máte v krvi více než tři promile alkoholu? Na takové hazardéry narazí policisté málokdy.
Jižní Morava – Hlavně na řidiče, kteří za volant usedají s alkoholem v krvi nebo pod vlivem drog, se o uplynulém víkendu zaměřili jihomoravští policisté. Kromě toho kontrolovali i další přestupky. Z 1739 zkontrolovaných aut odhalili různé druhy přestupků u 227 řidičů. Nejčastěji se jednalo o překročení povolené rychlosti. Alkohol policisté odhalili u třiadvaceti řidičů, drogy u čtyř.
Náměšť nad Oslavou - Původně přijeli vyšetřovat krádež na zábavu; mladá žena přišla o kabelku, kterou si odložila na stůl. Když ale přijeli na místo, narazili policisté na značně opilého mladíka, kterému zjevně ještě nebylo osmnáct.
Ústí nad Labem - Venku se otepluje a milovníci lihovin vyrážejí do ulic a parků. Přestože je popíjení alkoholu na určitých místech po Ústí zakázané, ozony krabicového vína a kořalek nad mnohými lokality přesto nadále zavánějí.
Policisté obvinili šestatřicetiletého muže z Jesenicka z vraždy. V noci na sobotu 25. března v Lipové - lázních hořel rodinný dům, hasiči v něm našli torzo lidského těla.
Kašperské Hory – V sobotu v 16 hodin přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o muži, který na Žizkově náměstí v Kašperských Horách budí veřejné pohoršení.
Žďár nad Sázavou - Hlasitý křik a hluk se v pondělí kolem jedné hodiny ráno ozýval bytovým domem v Okružní ulici. Obyvatelé zavolali na „křiklouna" policii, hlídka na místě našla šestačtyřicetiletého muže, co křičel a bouchal dveřmi na chodbě.
Stachy - Řidičce osobního vozidla Dacia Duster údajně do jízdní dráhy vběhlo na konci uplynulého pracovního týdne na silnici z Nicova do Stach stádo srn.
Žádný strom neroste do nebe. Knihkupec, který se dokázal dostat z problémů s alkoholem a dotáhl to přes šéfování europarlamentu až do čela sociální demokracie, má kancléřské ambice. SPD je po léčbě Schulzem v rauši. Že v neděli „efekt Schulz" nestačil a v zemských volbách v Sársku s přehledem vyhrála kancléřčina CDU, nemusí na spolkové úrovni nic znamenat. Do velkých voleb navíc zbývají ještě dvoje zemské. Důležité.
Jičínsko - V sobotu 25. března odpoledne odcizil neznámý pachatel v Jičíně před jedním ze supermarketů na autobusovém nádraží pánské horské kolo Maxbike černé barvy, které bylo uzamčené lankovým zámkem.
Vážnou nehodu, které měla nepříjemné důsledky především pro postarší cyklistku, řešili minulý pátek odpoledne policisté a záchranáři na tříramenné křižovatce ulic Partyzánská a Pivovarská v Holešově.
Tři řidiče, kteří před jízdou požili alkohol, zastavili během víkendu dopravní policisté. To ale nebyl jediný prohřešek, kterého se dopustili.V neděli v podvečer projížděla Uherským Brodem sedmadvacetiletá řidička vozidla značky Kia.
Bezmála čtyři promile alkoholu nadýchal při kontrole pětačtyřicetiletý řidič vozidla značky Hyundai, kterého v těchto dnech zastavili ostravští policisté.
Brno – Z mléka a alkoholu přesedlá na vodu nový ředitel Povodí Moravy. V Brně ho v pondělí představil zaměstnancům podniku ministr zemědělství Marian Jurečka. Václav Gargulák přejde na pozici generálního ředitele společnosti zvenčí a ujme se jí už v úterý.
Hodonín /FOTOGALERIE/ – Zranění motorkáře, který narazil do osobního auta, si vyžádala nedělní nehoda u hodonínského hřbitova. „Řidička renaultu zpomalovala kvůli tomu, že před ní odbočovalo jiné auto. Za ní jedoucí pětapadesátiletý motocyklista se zřejmě plně nevěnoval řízení a pozdě na tuto situaci zareagoval," přiblížil v pondělí hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.
Kojetín - Šestašedesátiletého cyklistu, který si vyrazil v sobotu po obědě na motokole, přehlédla řidička vozu Citroen. Nehoda se stala na Masarykově náměstí v Kojetíně.
Libějovice - Řidička automobilu Škoda Felicia, jedoucí 16. března od Vodňan na Černěves, nepřizpůsobila při projíždění pravotočivé zatáčky rychlost jízdy, vjela do protisměru, kde se čelně střetla s osobním automobilem.
Ohrazenice - Opilý řidič havaroval v sobotu v obci Ohrazenice. „Mladý muž navíc nevlastní řidičské oprávnění, podezřelý je ze spáchání přestupků i trestného činu," řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Kristýna Smudová je velkou milovnicí kávy, ale také sociálního podnikání a podpory druhých. Ještě během studií přišla na chuť dobré kávy a věděla, že je to pro ni téma, které ji bude doprovázet celý život. Proto když přišla příležitost otevřít si pražírnu, neváhala ani minutu. Dnes je uznávanou baristkou a vlastní úspěšnou pražírnu KIKAFE. Před čtyřmi lety v Olomouci spoluzakládala sociální podnik Naše Café, která sídlí na olomouckém Dolním náměstí.
Bohumín - Urážky, nadávky, vyhrožování, omezování osobní svobody či dokonce fyzický útok. I takové zkušenosti si ze své práce odnášejí někteří úředníci. Zvláště ti, kteří mají na starost předávání či vyklízení obecních bytů a terénní práci se sociálně znevýhodněnými občany.
Hradec Králové - Už na podzim obvinili hráče, že hýří po nocích, prolévají udržení v lize v barech. Hradečtí fotbalisté se ozvali, brali to jako nespravedlnost. A po vítězném zápase v Teplicích nešli fanouškům poděkovat za podporu, již jim dopřávají na venkovních hřištích.
Znojmo /FOTOGALERIE/ – Šokující závěry přineslo policejní vyšetřování sobotní nehody. Řidič taxislužby, který ve znojemské Rooseveltově ulici nedal přednost škodovce, byl opilý. O události Deník Rovnost informoval již o víkendu.
Vinaře - Nedaleko obce Vinaře na Kutnohorsku v sobotu dopoledne havaroval třiadvacetiletý motocyklista. Po nehodě skončil s vážným zraněním v nemocnici.
Ústecký kraj - Lidé pracující u zdravotnické záchranné služby a hasiči mají velmi tvrdou profesi. Denně se setkávají s lidským neštěstím, těžce zraněnými a mrtvými.
Poběžovice – Rychlá jízdy, smyk a náraz do stromu. Tak skončil výlet devatenáctiletého řidiče Škoda Octavia, který se při nehodě zranil a skončil v nemocnici.
Nymbursko - Čtyři roky policisté z Nymburska schraňovali údaje o tom, kdy je nejpravděpodobnější, že se na silnicích vyskytují šoféři pod vlivem alkoholu. Údaje zpracovali do tabulky a z ní vyplynula některá zajímavá fakta.
Pardubice - Mladík zničil lavičku, vyhrožoval zabitím a nakonec zlobil i na záchytce. Takový účet si během jednoho dne zajistil mladík, který ještě nedosáhnul plnoletosti. Právě na něj a skupinu dalších tří kluků přijali oznámení pardubičtí strážníci.
Řidiče pod vlivem alkoholu, drog, v autech se špatným technickým stavem a dokonce bez řidičáků zastavili v uplynulém týdnu dopravní policisté. V neděli 19. března krátce po druhé hodině ráno zastavila policejní hlídka dvacetiletého motocyklistu, který projížděl Uherským Brodem ulicí U Korečnice.
Benešov - Žádné zranění, ale jen škoda a velká komplikace pro řidiče – profesionála. Jenže právě tak se včera nezachovala šofér z Plzeňska, který chtěl vjet do Benešova po silnici od Týnce nad Sázavou.