Rozmach koloběžek a v poslední době těch elektrifikovaných je patrný v každém městě. Jejich uživatelé si ale neuvědomují, že musí dodržovat stejná pravidla, jako cyklisté. Roste počet zranění, policisté zaznamenali v kraji už i smrtelná.
Silniční kontroly na Novojičínsku v poslední srpnový týden nedopadly valně. Několik řidičů vykázalo zbytkový alkohol v těle, což prokázaly namátkové testy.
Z kola spadl na autobusové zastávce a zůstal ležet. Svědkem přivolaná hlídka policistů hned poznala, že dvaapadesátiletý cyklista před jízdou notně popíjel. Událost se stala ve středu dopoledne v ulici Poříčí v Blansku.
Neuvěřitelnou bezohlednost projevil šestatřicetiletý řidič, který usedl za volant silně opilý. Teď čelí obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
S obětmi útoků mají zkušenost lékaři, záchranka i městská policie. Podle psychiatra Skačaniho násilí visí ve vzduchu. Příčinou je nejen alkohol, ale také politická situace a covid.
/FOTOGALERIE/ V sobotu 21. srpna Městská policie Beroun společně s dopravními policisty připravila dopravně bezpečnostní akci, která proběhla na území Berouna. Zaměřila se na to, zda cyklisté jako účastníci silničního provozu dodržují zákony a dbají pravidel BESIPu. Zkontrolováno jich bylo několik desítek. Policisté nachytali 15 lidí, kteří na kole jeli pod vlivem alkoholu.
Provoz na výjezdu z dálnice D35 u Velkého Újezdu ve směru na Ostravu v pondělí před 17. hodinou zkomplikoval podnapilý řidič vozidla VW Passat, který havaroval do svodidel. Osmačtyřicetiletému muži při dechových zkouškách na alkohol naměřila policie téměř dvě promile.
I elektrokoloběžka je nebezpečná stejně jako auto, když ji místo člověka řídí alkohol. „V neděli 22. srpna odpoledne přijali policisté na oznámení o dopravní nehodě na Třebíčsku.
Osmiletý kluk na kole, devatenáctiletá řidička, dvacetiletá motorkářka, o rok mladší motocyklista, opilý mladý řidič a příliš rychle jedoucí třiatřicetiletý řidič. Ti všichni mají nepříjemné zážitky z pátku. Stali se účastníky dopravních nehod na Vysočině. Několikrát k nehodám musel vzlétnout i záchranářský vrtulník.
Šedesátiletý muž se nevyhne trestu. Ačkoli nemá řidičský průkaz, sebral motorku a havaroval s ní v Poběžovicích. Dechová zkouška ukázala, že šoféroval opilý.
Neuvěřitelný hazard předvedl devětapadesátiletý řidič tahače s návěsem, který převážel dřevěné fošny. Jeho jízda skončila v pátek časně ráno mezi obcemi Starý Pelhřimov a Čížkov, kdy havaroval a jízdní soupravu s nákladem převrátil do příkopu.
/FOTOGALERIE/ Policejní preventisté z Jičína se tento týden opět činili. Po vzdělávacích akcích ve školách a na dětských táborech přišli tentokrát na řadu dospělí řidiči. Ve středu 18. srpna se tedy Jičínští připojili k celorepublikové notoricky známé preventivní bezpečnostní akci Řídím, piju nealko pivo. V dopoledních hodinách stáli policisté v obcích Kumburský Újezd a Úlibice, kde měli účastníci silničního provozu jedinečnou příležitost si díky simulačním brýlím za přítomnosti televizního štábu vyzkoušet účinky alkoholu a drog.
Jablonečtí strážníci nepřehlédli v ulici Smetanová jízdu modré octavie, kterou řidič viditelně neovládal. Když jej strážníci zastavili u letního kina na Horním náměstí, nechápal šofér důvod.
Vedení Plzně začalo připravovat opatření, která mají zlepšit bezpečnostní situaci a prostředí u hlavního vlakového nádraží. V úterý o tom informovala mluvčí magistrátu Eva Barborková. Město chystá například u nádraží zřídit dočasnou služebnu strážníků nebo v některých částech zakázat pití alkoholu na veřejnosti.
V celoevropském srovnání nemoc špinavých rukou zvládáme dobře. Záliba ve vepřovém a pivu je pro řadu lidí už v podstatě kulturní tradicí, která k Čechům neodmyslitelně patří. Právě alkohol a těžká strava ale dohánějí čím dál víc lidí do ordinací lékařů kvůli obtížím s játry. Případy často končí fatálně, čím dál častěji zaznívá jako diagnóza cirhóza.
Soboty jako by pro matky s nezletilými dětmi byly prokleté a vábily je k nezřízené konzumaci alkoholu. Zatímco v tento den před pěti týdny pražští strážníci objevili tři opilé ženy, tu minulou skončily v jejich péči další dvě.
Dvě piva a dva panáky kořalky nepřišly zahraničnímu řidiči natolik zásadní, aby si po jejich vypití nesedl za volant automobilu Zásadní ale tato okolnost přišla policistům Dálničního oddělní z Jaroměře, kteří provinilce zastavili a podrobili ho dechové zkoušce, po níž následovalo jediné - odebrání řidičáku a finanční sankce.
Žena nehybně ležící na trávníku za panelovým domem na sídlišti Máj vzbudila ve čtvrtek odpoledne pozornost místních obyvatel. Jeden z nich se snažil zjistit její zdravotní stav, žena však nebyla k probuzení. Na pomoc okamžitě zamířila hlídka městské policie.
Na alkohol za pět prstů dostal chuť muž z Pardubic, který se rozhodl v hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové krást. Ale byl přistižen, a tak byla přivolána hlídka městské policie. Poberta se ke krádeži přiznal, dostal pokutu a lahve byly vráceny do regálu.
Ústavní soud (ÚS) zrušil část vyhlášky Heřmanova Městce o zákazu konzumace alkoholu na některých veřejně přístupných místech. Přesněji řečeno, vyškrtl dvě slovíčka na popud ministerstva vnitra, které vykonává dozor nad zákonností vyhlášek obcí. Celý spor, který začal už výtkou od ministerstva vnitra, je však nejspíš bouří ve sklenici vody, v praxi se nic nezmění. Více o pikantním slovíčkaření na doslova nejvyšší úrovni se dočtete v článku.
Policisté odhalili mladou šoférku, která řídila pod vlivem alkoholu i drog. Dvaatřicetiletou ženu v mercedesu zastavili v úterý krátce před osmou hodinou večer, jak projíždí Babylonem.
Dva řidiče pod vlivem alkoholu odhalili policisté v sobotu v Sušici. S vozem Škoda Octavia jel po Volšovské ulici místní dvacetiletý muž, který nadýchal 1,78 a opakovaně 1,71 promile alkoholu.
/FOTO/ Opilci v Pardubicích vzali olympiádu v Tokiu vážně a těsně před jejím koncem se nejspíš snažili ulovit poslední medaile. O víkendu v krajském městě ttiž opět padaly alkoholické rekordy. A to skoro smrtelné dávky: Nejvíc 4,3 promile, vysoko přes tři promile ale dosáhli i mnozí další "borci". A dařilo se i v ženské kategorii alkoholových závodníků.
Vypadají jako neškodné hračky, ale dokáží pořádně ublížit. Řeč je o elektrokoloběžkách, které v posledních měsících zaplavují města po celé republice. Práci s nimi mají nejenom strážci zákona, ale i lékaři. A nejedná se jen o koloběžky sdílené.
Už šest obětí má červencový provoz na jihomoravských silnicích. Smutnou bilanci včera navýšila dvojice penzistů, jež při střetu s kamionem zemřela na Znojemsku. Pětaosmdesátiletý řidič nedal přednost na křižovatce u Lechovic a zaplatil za to nejen svým životem.
Patří ke špičce v konzumaci legálních i nelegálních drog. V počtu mladistvých, kteří některou lehkou drogu vyzkoušeli, držíme první příčku v Evropě. Závislost hrozí také na mobilním telefonu.
Už téměř stovku přestupků museli řešit strážníci karlovarské městské policie kvůli nové vyhlášce, která zapovídá konzumaci alkoholu na vybraných místech.
V sobotu 24. července vyjeli jičínští policisté do Šlikovy Vsi ke srážce řidiče elektrokola s osobním vozem. Při vjezdu do křižovatky nerespektoval sedmdesátiletý muž stopku a naboural do projíždějící Octavie. Cyklista neměl nasazenou přilbu, musel proto být předán do péče zdravotníků. Při dechové zkoušce u něj policisté zjistili 1,22 promile alkoholu v krvi.
O uplynulém víkendu v Královéhradeckém kraji vyjížděli policisté k osmi případům alkoholu za volantem a jednomu případu pod vlivem drog. Řidiči v šesti z nich způsobili dopravní nehodu.
Desítky lidí kontrolovali o víkendu policisté na Blanensku. Do preventivní akce s názvem Bezpečná sobota se zapojily především na Letovicku a Boskovicku.
V pátek 23. července se jindřichohradečtí dopravní policisté zapojili do republikové dopravně bezpečnostní akce s názvem Roadpol. Ta byla zaměřena na nákladní dopravu i autobusy.
/FOTO/ Na cyklisty všech věkových skupin cílí nová preventivní kampaň na Znojemsku. Odstartovali ji znojemští policisté. Cyklisty informují o příčinách i následcích nehod, ve kterých na Znojemsku figurovali právě lidé na byciklech.
Kdo chce být členem, musí umřít. Takzvaný Klub 27 již půl století děsí talentované mladé umělce. Všichni ti, kdo do něj patří, jsou totiž sice slavní a obdivovaní, ale především mrtví. Důvod, proč tolik hvězd hudebního nebe zemřelo v sedmadvaceti letech a proč tím pádem klub vůbec mohl vzniknout, je záhadou.
V úterý večer policistům ze Špindlerova Mlýna telefonicky oznámil muž, že zřejmě dvě osoby pod vlivem alkoholu opustily jeden místní hotel v zeleném vozidle Nissan Teranno.
Pozitivní vztah Valachů k alkoholu, zvláště ke kořalce, je všeobecně známý. V minulosti se náš region dokonce potýkal s problémem jeho nemírné, přesněji řečeno abnormální konzumace. Pro tento jev se vžil pojem kořaleční mor, jímž bylo Valašsko nejvíce zamořeno v době od druhé poloviny 19. století do prvních desetiletí století dvacátého. Více v článku Milady Fohlerové, za který velmi děkujeme.
Pod vlivem alkoholu nebo drog vyjížděli o víkendu ve zvýšené míře nezodpovědní řidiči na silnice ve Vyškově. Jejich aktivita souvisela i s motoristickou akcí na tamním letišti. Policisté na ně ale byli připravení, další jízdu zakázali sedmnácti.
Víkend plný opilých řidičů mají za sebou policisté na Vysočině. Pod vlivem alkoholu jezdili auty i na kolech. Silně opilého řidiče zastavili policisté v sobotu dopoledne například v Pelhřimově.
Největší skupinu tvořili pacienti po nejrůznějších pádech, jichž týmy zachraňovaly téměř šest desítek. U části z nich se jednalo o prosté pády, mnohdy osob v seniorském věku – po zakopnutí, ztrátě rovnováhy, či při kolapsu. Dvacet dalších pádů bylo ovlivněno alkoholem. Mezi příčiny dále patřily kupříkladu pády ze schodů, stromů, ze svahu, ale také z pergoly, patra domu nebo nákladové rampy, či při vystupování z vlaku.
Trutnovští strážníci ve středu dopadli čtyřiačtyřicetiletého muže, který s ukradeným zbožím utíkal z prodejny. Po následném vyšetřování vyšlo najevo, že obchody v Trutnově pravděpodobně nevykradl poprvé.