Přerovsko - Opilý cyklista s nefunkční brzdou se v Přerově vyhýbal strážníkům, při pádu si způsobil lehké zranění. V Sobíškách nezvládl cyklista pod vlivem alkoholu zatáčku a utrpěl středně těžké zranění.
Hranice – K nehodě, která skončila lehkým zraněním řidiče, došlo v sobotu kolem půl druhé v noci v ulici U Skalky v Hranicích. Pětadvacetiletý mladík z Hranic jel autem Seat Leone směrem k ulici Zborovské a při nájezdu do pravotočivé zatáčky zřejmě nezvládl řízení.
Opavsko - Začátek prázdnin se každoročně nese ve znamení oslav konce školního roku. Hospodám a restauracím přibývají v letních měsících hosté, a to i ti nezletilí.
Valašské Meziříčí – Z výtržnictví a poškození cizí věci se budou zodpovídat čtyřiadvacetiletý muž z Branek a jeho o rok mladší kamarád z Valašského Meziříčí.
Praha – Jak zemřel cizinec, jehož tělo o svátečním víkendu vylovili řevničtí hasiči z rybníka v obci Klínec na Praze-západ? To se nyní snaží zjistit kriminalisté.
Jakarta - Prodej alkoholu může být v některých částech Indonésie zakázán. Postaralo se o to rozhodnutí tamního Nejvyššího soudu, u nějž se muslimským zastáncům tvrdé linie podařilo prosadit zrušení prezidentského dekretu z roku 1997. Ten zakazoval místním úřadům vydávat regionální zákony zakazující prodej alkoholu. Informovala o tom dnes agentura AFP.
Velká Bíteš – Dříve, než bylo původně plánováno, se otevřela dálnice D1 mezi 153. a 162. kilometrem u Velké Bíteše. V pátek v osm hodin tam odstartovaly práce na demolici tří nadjezdů, které bránily rozšíření dopravní tepny. Podle harmonogramu měl být úsek znovu otevřen v sobotu v 10 hodin.
Písecko /NEBEZPEČNÁ DOPRAVNÍ MÍSTA/ – Vzhledem k tomu, že v letní sezoně na silnicích značně přibývá cyklistů, stávají se nebezpečným místem veškeré komunikace, kde se pohybují.
Londýn - Bývalý slavný anglický fotbalista Paul Gascoigne zřejmě opět podlehl alkoholu a pod jeho vlivem ztropil výtržnosti na vlakovém nádraží ve Stevenage, asi 50 km severně od Londýna. Po napadení dozorčího a exmanželky ho zadržela policie a šestačtyřicetiletý Gascoigne, jenž na jaře podstoupil intenzívní odvykací kůru v USA, strávil noc v cele.
Benátky - Nejen řidiči na italských silnicích, ale i gondoliéři na benátských kanálech budou zřejmě brzy muset procházet dechovými kontrolami. Nové opatření navrhl šéf jejich profesního sdružení kvůli sérii stížností, které vznesli turisté na chování gondoliérů, informovala agentura ANSA. Jejich nepatřičné skutky prý souvisí s přítomností lihu v krvi.
Staré Město – Záchranářské manévry způsobila v pátek odpoledne neopatrná plavba trojice lidí člunem po řece Moravě. Sedmačtyřicetiletý majitel malého plavidla při čekání na zelené světlo plavební komory přes Kunovský jez mezi Starým Městem a Kostelany nad Moravou nezvládl proud a člun skončil zaseknutý na hraně jezu.
Ludvíkovice - Prodloužený víkend si vybral krátce před čtvrteční půlnocí svou první oběť na silnicích na Děčínsku. Kvůli nehodě, při které zemřel chodec, byla na několik hodin uzavřena silnice mezi Ludvíkovicemi a Kámenem.
Plzeň – Koupání, výlety na kole nebo vyjížďka na motorce. Teplé počasí i letní dovolené lákají k aktivnímu trávení volných dní. To se bohužel často neobejde bez úrazů.
Nová Živohošť – Odjezd z oblíbeného letoviska u Slapské přehrady s alkoholem v krvi se nevyplatil pěti řidičům. Policisté je kontrolovali na horizontu silničky z Nové Živohoště k Neveklovu na Holém Vrchu.
Valašsko – Na rušný nadcházející prodloužený víkend se připravují policisté na Valašsku. V souvislosti s řadou významných kulturních a sportovních akcí, které se v regionu uskuteční, bude v terénu více mužů a žen v uniformách.
Sokolovsko - České čerpací stanice v příhraničních městech bojují o každého německého zákazníka. Shodují se na tom provozovatelé benzínek. Takzvaná benzínová turistika, kdy u stojanů s pohonnými hmotami stály fronty německých šoférů kvůli rapidně nižším cenám, je prý už několik let na ústupu.
Přerov – K dopravní nehodě mezi dvěma cyklistkami došlo ve středu krátce po dvanácté hodině v ulici Optiky v Přerově. Šestašedesátiletá žena byla po incidentu s těžkým zraněním převezena do nemocnice. O čtyři roky mladší cyklistika z místa srážky ujela. Policejní hlídka poté zjistila, že popila alkohol.
Přerov – K dopravní nehodě mezi dvěma cyklistkami došlo ve středu krátce po dvanácté hodině v ulici Optiky v Přerově. Šestašedesátiletá žena byla po incidentu s těžkým zraněním převezena do nemocnice. O čtyři roky mladší cyklistika z místa srážky ujela. Policejní hlídka poté zjistila, že popila alkohol.
Zlín – Obyvatelům ulice Kvítková spadne kámen ze srdce. Hudební a hlavně podle některých obyvatel problematický klub Best je zavřený a dokonce se stěhuje. Druhý problémový klub Metro změnil nájemce a s radnicí jedná o zklidnění situace v ulici Kvítková. Potíže byly zejména v noci – hluk, křik a opilci.
Jeseník – Autobus s osobním autem se ve středu 3. července srazily v Priessnitzových lázních v Jeseníku. Devětačtyřicetiletý řidič autobusu při průjezdu levotočivou zatáčkou přejel levým bokem vozidla do protisměru, kde narazil do boku protijedoucího vozu značky Hyundai.
Valašsko – Na rušný nadcházející prodloužený víkend se připravují policisté na Valašsku. V souvislosti s řadou významných kulturních a sportovních akcí, které se v regionu uskuteční, bude v terénu více mužů a žen v uniformách.
Zlín – Obyvatelům ulice Kvítková spadne kámen ze srdce. Hudební a hlavně podle některých obyvatel problematický klub Best je zavřený a dokonce se stěhuje. Druhý problémový klub Metro změnil nájemce a s radnicí jedná o zklidnění situace v ulici Kvítková. Potíže byly zejména v noci – hluk, křik a opilci.
Hranice/Středolesí – Kde vzal jednapadesátiletý obyvatel Středolesí láhve s metylalkoholem, po jejichž požití následně zemřel? Veřejnost se to od policie už pravděpodobně nedozví. Po půlroce od incidentu vyšetřovatelé případ odložili.
Sokolov - Za záchranu života mohou zřejmě poděkovat dva školáci v Sokolově jednomu z náhodných svědků. Ten totiž uviděl dvě bezvládná těla mladíků ležící bez známek života vedle silnice u zimního stadionu. Školáci slavili začátek prázdnin alkoholem, který se jim mohl stát osudným.
Zlín – Policie významně pokročila ve vyšetřování metanolové kauzy. Prakticky hotova je s výslechy několika set svědků a také s výslechy obviněných. Nadále se ovšem vyhodnocují všechny zajištěné vzorky a pracuje se na časově a technicky velmi náročném znaleckém posudku z oboru zdravotnictví, řekl včera zlínský státní zástupce Roman Kafka, který dozoruje vyšetřování hlavní větve kauzy. Skončit by podle něj mělo v letních měsících.
Cetkovice, Borotín – Spěch a nepozornost se ve středu po osmé hodině večer nevyplatily osmadvacetileté řidičce. Ta na železničním přejezdu bez výstražných světel mezi Cetkovicemi a Borotínem přehlédla zprava přijíždějící nákladní vlak. Po srážce s vlakovou soupravou vyvázla žena bez zranění stejně jako strojvedoucí.
Příbor – Nárazem do středových svodidel skončil úterní incident na silnici I/48 mezi Příborem a Frýdkem-Místek. Podle řidiče havarovaného osobního vozu mělo nárazu předcházet vytlačení ze silnice řidičem kamionu.
Mladoboleslavsko - Silnice na Mladoboleslavsku byly v prvním pololetí letošního roku nejbezpečnější za řadu posledních let. Policisté zaznamenali pouze jedno smrtelné zranění, k němuž došlo týden před koncem školního roku na okraji obce Brodce.
Domašín – Po dopravní nehodě túrovala opilá pětadvacetiletá žena Peugeot 206 ve snaze vyprostit ho tak vehementně, až kolem začala hořet tráva. Na likvidaci požáru vyjeli vlašimští hasiči. Policisté pak řidičce opakovaně naměřili kolem 1,40 promile.