Panama - Ke 20 letům a devíti měsícům vězení odsoudil v pátek soud v Panamě místního muže, který loni autem naboural do vozu, který řídil mladý Čech. Ten při nehodě zahynul. Odsouzený muž řídil pod vlivem alkoholu, vyměřený trest je však na dolní hranici možné sazby. Maximálně mu hrozilo až 30 let vězení, informoval tamní tisk.
Pelhřimovsko – Sednout na silný nablýskaný stroj a vyjet někam na výlet, nejlépe ve společnosti stejně naladěných nadšenců – to je přání motorkářů, jejichž plechoví miláčci musejí v těchto dnech zůstávat schovaní pod střechou kvůli deštivému jaru.
Praha - Hádka dvou mužů v jednom z barů v pražské Zbraslavi v noci na dnešek skončila střelbou. Policie po příjezdu na místo našla postřeleného čtyřiatřicetiletého muže. Zároveň zadržela sedmadvacetiletého podezřelého, který měl u sobe legálně drženou zbraň. Případ nyní vyšetřují kriminalisté, řekla policejní mluvčí Jana Rösslerová.
Chodová Planá – Úsek silnice mezi Chodovou Planou a Mariánskými Lázněmi u rybníku Regent si může na konto připsat další dopravní nehodu, druhou v tomto týdnu. V sobotu ráno zde havaroval opilý mladík s automobilem Kia Carnival.
Linec - Deník OÖN zaznamenal snahu AVE Energie AG Oberösterreich Umwelt prodat svou východoevropskou „dceru" AVE CZ, činnou v oblasti odpadového hospodářství a sanací (provozuje mj. spalovny a skládky). Firma odřekla na pátek svolanou tiskovou konferenci údajně z termínových důvodů, ale ve skutečnosti to má souvislost s plánovaným prodejem, píše list. Před tiskovkou totiž společnost otevřela obálky s nabídkami zájemců o koupi a každé prosáknutí informace by mohlo ohrozit vyjednávání o ceně. Právníci AVE proto radí k maximální mlčenlivosti a politicky odpovědní jako zemský hejtman Pühringer a další spoluvlastníci nechtějí říci ani to, kdo má o „AVE odpady" zájem. To ale linecký deník vyčetl z českých novin – mají to být investiční skupina Penta, PPF miliardáře Petra Kellnera a Křetínského EP Industries.
Praha – Kvalitu spermií si muži mohou nechat otestovat v měsíci reprodukčního zdraví, kterým je červen. Neplodnost párů způsobuje z 30 procent právě porucha u muže, z dalších 30 procent u ženy a v 25 procentech jde o kombinaci problémů u obou. Podle vedoucího lékaře Centra reprodukční medicíny GEST Jana Šulce umí medicína pomoci většině pacientů, i těm s těžkou poruchou plodnosti. Problém se ale musí začít řešit včas.
Strakonice – Pivaři mají od soboty 1. června možnost zkusit další pivo z výroby DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice. Jde o Zlaťák s příchutí grapefruitu s objemem 2,4 procenta. „Ideální pro léto," říká sládková Dagmar Vlková.
Pelhřimovsko – Sednout na silný nablýskaný stroj a vyjet někam na výlet, nejlépe ve společnosti stejně naladěných nadšenců – to je přání motorkářů, jejichž plechoví miláčci musejí v těchto dnech zůstávat schovaní pod střechou kvůli deštivému jaru.
Ostrava – Tajná nádrž ukrytá pod betonem v areálu bývalé likérky Daněk v Ostravě ukrývala více než 220.000 litrů nelegálního lihu. Celníci dnes s hasiči ukončili jeho přečerpávání.
Ostrava - Tajná nádrž ukrytá pod betonem v areálu bývalé likérky Daněk v Ostravě ukrývala více než 220.000 litrů nelegálního lihu. Celníci dnes s hasiči ukončili jeho přečerpávání. Pokud by se podařilo překupníkům alkohol prodat, stát by na spotřební dani přišel o více než 60 milionů korun, řekla mluvčí Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj Pavla Zdobnická.
Zlín – V případě první letošní vraždy na Zlínsku je podle slov státního zástupce Romana Kafky již podána obžaloba. Jedná se o případ muže, kterého jeho družka bodla kuchyňským nožem do hrudi.
Kněždub, Tvarožná Lhota – O tom, jak je důležité přizpůsobit rychlost jízdy stavu silnice, se ve čtvrtek odpoledne přesvědčil šestadvacetiletý řidič. Když jel z Kněždubu do Tvarožné Lhoty, nezvládl svůj automobil značky Ford, a když projížděl zatáčkou, dostal se do smyku.
Ostrava /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Vážná dopravní nehoda se stala ve čtvrtek večer v ulici Závodní v Ostravě-Hrabůvce. Jednapadesátiletý řidič neubrzdil svůj vůz na mokré cestě a narazil do sloupu. O dvě hodiny později zasahovali hasiči opět v Hrabůvce u požáru dvou aut.
Kladno – Pořádně si naběhl výtečník, který včera před dvaadvacátou hodinou na pěší zóně oloupil procházející ženu o kabelku. Při útěku z místa činu totiž doslova vpadl do náruče strážníků.
Půl milionu Češek a Čechů pije alkohol rizikově. U mužů to jsou denně tři velká piva nebo tři panáky, respektive tři dvojdeci vína, u žen pak dvě velká piva, dva panáky nebo dvě dvojdeci vína. Nevidí důvod k abstinenci, pití jim život zásadně nenarušuje. Za pár let se ale mohou propít až k závislosti a do problémů se dostat. Lékaři jim nabízejí řešení – omezit za pomoci léku a psychoterapie vypité dávky.
Praha - Půl milionu Češek a Čechů pije alkohol rizikově. U mužů to jsou denně tři velká piva nebo tři panáky, respektive tři dvojdeci vína, u žen pak dvě velká piva, dva panáky nebo dvě dvojdeci vína. Nevidí důvod k abstinenci, pití jim život zásadně nenarušuje. Za pár let se ale mohou propít až k závislosti a do problémů se dostat. Lékaři jim nabízejí řešení – omezit za pomoci léku a psychoterapie vypité dávky.
Železný Brod - Kuriozní nehoda se stala ve středu odpoledne, chvíli po 14 hodině. Šestasedmdesátiletý muž vůz dostatečně nezajistil proti pohybu, ten se samovolně rozjel, sjel po travnaté stráni a zastavil se až o betonový val, který poškodil.
Plzeň - Dopravní nehoda zastavila ve čtvrtek před pátou hodinou odpoledne provoz tramvají linky č. 4 v křižovatce Na Belánce. "Tramvaje kvůli nehodě nejely od 16.38 do 16.56 hodin. Šlo o cizí nehodu," sdělil Deníku dispečer Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP).
Kroměříž – Třiapadesátiletou ženu v silně podnapilém stavu museli strážníci během uplynulých dnů umístit na záchytnou stanici. Během večera se žena posilněná alkoholem posadila na cestu za restaurací v ulici Kostnická a nemohla vstát. Nebyla schopná komunikace ani se udržet na nohou.
Koryčan – Dvaapadesátiletý muž oznámil ve středu na linku policie, že někdo násilím vnikl do jeho chaty v Koryčanech. Na místo byli vysláni místně příslušní policisté z Morkovic, kteří událost začali vyšetřovat.
Zborovice – Sedmačtyřicetiletého muže v osobním autě Škoda Octavia zastavili ve středu odpoledne policisté ve Zborovicích. Kontrolovaný řidič očividně jevil známky podnapilosti, vrávoral a nesrozumitelně komunikoval.
Hradec Králové – Kdo nežárlí, nemiluje. Tuto formulaci zopakoval čtyřiatřicetiletý Kamil Nikl z Borohrádku, který je obžalován z pokusu o vraždu své o dva roky mladší družky, včera u Krajského soudu v Hradci Králové několikrát.
Hradec Králové – Kdo nežárlí, nemiluje. Tuto formulaci zopakoval čtyřiatřicetiletý Kamil Nikl z Borohrádku, který je obžalován z pokusu o vraždu své o dva roky mladší družky, včera u Krajského soudu v Hradci Králové několikrát.
Hradec Králové – Kdo nežárlí, nemiluje. Tuto formulaci zopakoval čtyřiatřicetiletý Kamil Nikl z Borohrádku, který je obžalován z pokusu o vraždu své o dva roky mladší družky, včera u Krajského soudu v Hradci Králové několikrát.
Hradec Králové – Kdo nežárlí, nemiluje. Tuto formulaci zopakoval čtyřiatřicetiletý Kamil Nikl z Borohrádku, který je obžalován z pokusu o vraždu své o dva roky mladší družky, včera u Krajského soudu v Hradci Králové několikrát.
Královéhradecko - Kdo nežárlí, nemiluje. Tuto formulaci zopakoval čtyřiatřicetiletý Kamil Nikl z Borohrádku, který je obžalován z pokusu o vraždu své o dva roky mladší družky, včera u Krajského soudu v Hradci Králové několikrát.
Hradec Králové – Kdo nežárlí, nemiluje. Tuto formulaci zopakoval čtyřiatřicetiletý Kamil Nikl z Borohrádku, který je obžalován z pokusu o vraždu své o dva roky mladší družky, včera u Krajského soudu v Hradci Králové několikrát.
Kroměříž – O syna značně opilé třiatřicetileté ženy se museli v minulých dnech postarat pracovníci kroměřížského Klokánku a sociální pracovnice. Dotyčná seděla na náměstí Míru u kroměřížské polikliniky na betonové zídce společně se svým malým synem. Po oznámení přijela na místo hlídka městské policie.
Rosice - Snažil se být originální, ale nedomyslel, že by to mohlo mít takový kontext. Okomentoval psychoterapeut Aleš Aujezký počínání vedoucího strážníků z Rosic na Brněnsku Stanislava Hetflajše, když informoval o tom, že v tamním zahradním zámku minulý týden opilec na stromě oběsil psa. S odkazem na píseň zpěváka Michala Tučného nadepsal text slovy: pověste ho vejš.
Jičín /FOTOGALERIE/ - Dvě děti předškolního věku dnes odpoledne zabilo auto, které v Sobotce na Jičínsku vjelo na chodník. Příčiny nehody vyšetřuje policie. Informovala o tom mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.
Domaželice – Lehkým zraněním jednadvacetileté řidičky Škody Octavie skončila nehoda, která se stala v úterý kolem půl páté ráno na křižovatce v Domaželicích.
Rosice - Vzal prádelní šňůru a na dvoře odchytil jednoho z několika psů, kteří tam pobíhali. Odešel do zámeckého parku v Rosicích na Brněnsku, kde zvíře oběsil na stromě. Policisté už dopadli třiatřicetiletého muže, který je teď podezřelý z týrání zvířete a hrozí mu až tři roky vězení.
Brno - Jeden z nejtajemnějších případů, který jsem řešil. Tak hovoří soudce Michal Kabelík o ubodání studentky na vysokoškolských kolejích v brněnské Vinařské ulici. Ze zločinu byla obžalovaná spolubydlící dívky dvaadvacetiletá Patricie Odleváková. Soud ji nakonec osvobodil s tím, že byla v době činu kvůli kombinaci léků a alkoholu nepříčetná. Dnes je to přesně deset let, kdy jedenadvacetiletá Daniela Taslerová zemřela.
Ostrava – Velmi dobře vybavenou pěstírnu marihuany ukrytou v areálu bývalého dolu v Ostravě objevili v těchto dnech moravskoslezští celníci. Nacházela se v místech, kde dva muži provozovali zámečnickou dílnu a chovali zvířata.
Ostrava – Velmi dobře vybavenou pěstírnu marihuany ukrytou v areálu bývalého dolu v Ostravě objevili v těchto dnech moravskoslezští celníci. Nacházela se v místech, kde dva muži provozovali zámečnickou dílnu a chovali zvířata.
Medlešice - Nezodpovědná klukovina, která mohla mít i tragické následky. Osmnáctiletý mladík se bez řidičského oprávnění a navíc pod vlivem alkoholu posadil za volant BMW a zavinil dopravní nehodu. Jen zázrakem při ní nebyl nikdo zraněn.
Hradec Králové – K silně opilé matce dvou malých dětí vyjížděli v pondělí večer policisté v Hradci Králové. U ženy zjistili 3,88 promile alkoholu a převezli ji na záchytnou stanici. Jednání matky bude řešit správní úřad jako přestupek, řekla dnes mluvčí hradecké policie.