Prostějov – Prostějovská nemocnice v úterý propustila do domácího léčení dva muže, kteří se tam léčili po otravě metanolem. Oba osmačtyřicetiletí muži, kteří jedovatý alkohol popíjeli společně, vyvázli bez trvalých následků, řekla ČTK mluvčí skupiny Agel, kam nemocnice spadá, Hana Szotkowská.
Brno – Těším se, až moje dcera v osmnácti letech vypadne z domu. To podle Dagmar Zedníčkové z manželské a rodinné poradny na jedné ze schůzek řekla sedmačtyřicetiletá Brňanka obžalovaná z týrání nyní sedmnáctileté dcery. Žena, které v případě odsouzení hrozí až osm let vězení, se v úterý znovu postavila před senát Městského soudu v Brně. Trvá na tom, že dceři dávala dobrý příklad a neubližovala jí.
Valašské Meziřičí, Hodslavice - Kriminalisté po čtrnácti dnech potvrdili zátah v nelegální pokerové herně ve Valašském Meziříčí. Na začátku října vtrhli vsetínští policisté do restaurace Na Košíkárně. Našli tam desítky litrů pančovaného alkoholu.
Těšany – Únos ročního dítěte si vymyslela devětadvacetiletá žena z Břeclavska. Policistům v pondělí krátce před třináctou hodinou oznámila, že se u Těšan na Brněnsku někdo pokusil ukrást její batole. Do akce se zapojilo několik hlídek, kriminalisté i psycholožka. Zbytečně.
Skorošice - Chvilka nepozornosti devatenáctiletého řidiče způsobila škodu za 180 tisíc korun. Mladík přijížděl v pondělí 29. října dopoledne do Skorošic od Velké Kraše.
Těšany – Únos ročního dítěte si vymyslela devětadvacetiletá žena z Břeclavska. Policistům v pondělí krátce před třináctou hodinou oznámila, že se u Těšan na Brněnsku někdo pokusil ukrást její batole. Do akce se zapojilo několik hlídek, kriminalisté i psycholožka. Zbytečně.
Pelhřimovsko – Období honů se chystá přehoupnout do své druhé poloviny. Zpravidla sobotní dopoledne tráví myslivci v posledních čtyřech měsících roku lovem drobné zvěře: kachen, bažantů či zajíců.
Ostrava - Bývalá učitelka se místo vraždy zodpovídá jen z opilství. Kvůli požití alkoholu a prášků se totiž nacházela ve stavu patologické intoxikace organismu
Příbramsko - Své záliby bude muset přehodnotit šestice zlodějů. Příbramská kriminálka výtečníky dopadla při jednom z nejrozsáhlejších letošních zátahů. Sdělila to policejní mluvčí Monika Schindlová. Kriminalistům se podařilo dát dohromady skládačku desítek případů krádeží, a v minulém týdnu na bandu nenechavců spadla klec.
Hradec Králové - Nemilé zjištění se denodenně potvrzuje hradeckým policistům. Městské ani republikové nevyjímaje. Pachatelé jsou čím dál agresivnější a rafinovanější.
Karlovy Vary /REPORTÁŽ/ - Čekám ve stanovený čas na domluveném místě. Je půl jedné a já stojím před diskotékou Racek, pětatřicetiletá žena se mě ptá, proč nejdu dovnitř a proč mám přes rameno fotoaparát. O minutu později pochopí, právě přijíždí kolona aut policistů a karlovarských strážníků.
Sydney - Dvě třetiny dospělých Australanů jsou obézní nebo trpí nadváhou a totéž platí pro každé čtvrté dítě. Vyplývá to z poslední kontroly zdraví národa, o níž informoval australský tisk.
Praha - Rána do vazu nelegálnímu trhu s alkoholem v Česku. Tak by se dal označit zátah, který policie naplánovala na 22 místech ČR minulý čtvrtek. Na operaci s krycím názvem Smog se podílely celkem tři stovky detektivů a vyšetřovatelů, prozradila v pondělí policie. Výsledkem obřího zátahu bylo osm zadržených, 560 tisíc litrů nelegálního lihu a až 80 tisíc litrů alkoholu s etiketami Likérky Drak.
Zlín, Praha – Zlínský podnikatel a majitel hotelu Lázně Kostelec Radek Březina je zřejmě šéfem alkoholového gangu, který po celé republice načerno kšeftoval s lihem. Podle předběžných odhadů on i jeho lidé, ošidili stát na daních nejméně o 200 milionů korun.
Kroměříž – Operátorka kamerového systému kroměřížských strážníků v noci na sobotu kolem druhé hodiny zpozorovala čtveřici podezřelých mužů. Na mladíky, kteří mířili z Šafaříkovy ulice na Riegrovo náměstí, upozornila velitele směny: jeden z nich se totiž během cesty rozběhl a ukopl zrcátko na osobním autě.
Praha - Čtyři obviněné z celkem osmi ve čtvrtek zadržených lidí policie stíhá kvůli krácení daní v souvislosti s prodejem nelegálního alkoholu. Podle detektivů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) státu způsobili škodu asi 200 milionů korun. Novinářům to dnes řekl šéf ÚOOZ Robert Šlachta. Podle něho se policie dostala na vrchol nelegálního obchodu s lihem v České republice.
Prostějov – V neděli kolem šesté hodiny večer došlo na ulici Pod Kosířem v Prostějově k dopravní nehodě při které byl zraněn třiapadesátiletý cyklista.
Brno – Pravděpodobně prvního muže, který letošní podzim podlehl v Brně mrazivému počasí, našli v pondělí po sedmé hodině ráno strážníci mrtvého v brněnské Bystrci. Bezdomovec ležel na lavičce.
Prostějovsko /FOTO/ – Hned několik řidičů přistihli v neděli policisté za volantem pod vlivem alkoholu. Prvním z nich byl pětatřicetiletý řidič Fordu Mondeo.
Břeclav – S pořezanou tváří vyvázl čtyřicetiletý muž, kterého napadl o deset let mladší muž. Spor vznikl poté, co starší muž odmítl vydání osobních dokladů. Konflikt se stal v sobotu v bývalé jídelní budově Českých drah v Břeclavi, kde oba muži přebývají. Útočníkovi hrozí až deset let vězení.
Bruntál, Brantice - I když se podle Vrchního soudu v Olomouci nedopustil Miroslav B. z Brantic pokusu o zabití své sestry, potrestal ho ve středu 24. října Okresní soud v Bruntále k pětiletému pobytu ve věznici s ostrahou.
Vsetín - Přes sto litrů pančovaného alkoholu objevili policisté v garáži ve Vsetíně. V kanystrech jej tam měl uskladněný čtyřiačtyřicetiletý provozovatel vsetínské restaurace. Nekolkovaný alkohol přelitý do originálních lahví prodával zákazníkům. Rozbor pálenky ukázal, že neobsahovala jedovaný metanol.
Vsetín – Přes sto litrů pančovaného alkoholu objevili policisté v garáži ve Vsetíně. V kanystrech jej tam měl uskladněný čtyřiačtyřicetiletý provozovatel vsetínské restaurace. Nekolkovaný alkohol přelitý do originálních lahví prodával zákazníkům. Rozbor pálenky ukázal, že neobsahovala jedovaný metanol.
Nový Jičín - Nedávno řešila městská policie v Novém Jičíně hned několik zajímavých událostí. Tři osoby se v noci pohybovaly v areálu kovošrotu. Zaznamenala je však obsluha kamery, jež na místo poslala hlídku městské policie.
Český Těšín - Obrovské štěstí měl invalida, který vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy se k němu blížil vlak. Muže s vozíkem z kolejí smetl, ten však zázrakem přežil jen s boulí na hlavě.
Český Těšín - Obrovské štěstí měl invalida, který vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy se k němu blížil vlak. Muže s vozíkem z kolejí smetl, ten však zázrakem přežil jen s boulí na hlavě.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Před show rockové skupiny Doga v pátek 26. října v klubu Doma odpovídal v rozhovoru Izzy, její frontman. A rozpovídal se o show, kostýmech, alkoholu na pódiu i hraní s metalovou legendou…
Blansko – Nepořádek, vulgární výkřiky nebo žebrání. To musí Blanenští snášet při procházce městem. Narazit i za bílého dne na potácejícího se opilce je celkem běžné. A ne všem se dá vyhnout prostou nevšímavostí. Blanenští to kritizovali i v nedávné anketě zaměřené na spokojenost s životem v Blansku.
Hradec Králové - V krajském městě vznikla vůbec první skupina Anonymních alkoholiků, která nabízí pomocnou ruku všem. Vítáni jsou všichni, kteří mají zájem žít střízlivě. To, co se na setkání řekne, se ven nevynáší.
Přerov – Ten rozdíl je zřejmý už na první pohled. Zatímco ještě loni si přerovští bezdomovci otevřeli krabicové víno pár metrů od školy nebo na lavičce před kostelem, teď tato místa zejí prázdnotou. Obecně závazná vyhláška města, která platí v Přerově přesně rok, vyhnala podle strážníků opilce z veřejných prostranství. Radní teď chtějí rozšířit okruh míst, kde zákaz pití alkoholu platí, o další lokalitu – náměstíčko u fary v Předmostí.
Brno – Velmi těžká zranění utrpěl v sobotu krátce po čtvrté hodině odpoledne dvaačtyřicetiletý muž, kterého srazilo nákladní auto v brněnské Svatoplukově ulici.
Hustopeče nad Bečvou – Jedno středně těžké a jedno lehké zranění si vyžádala páteční nehoda na silnici I/35 u Hustopeč nad Bečvou. Z dosavadního šetření policie vyplývá, že třiasedmdesátiletý řidič, který jel směrem na Valašské Meziříčí, přejel do protisměru mimo vozovku a narazil do stromu.
Přerovsko, Hranicko – Hned tři řidiči v regionu usedli od pátku za volant pod vlivem alkoholu. K prvnímu takovému případu došlo v pátek vpodvečer v Hranicích.