Alkohol nepatří ani za řidítka, loni bouralo 49 opilých cyklistů v kraji
Liberec - Cyklisté patří mezi nejohroženější účastníky dopravního provozu. Ne každý se vždy vrátí v pořádku domů
Liberec - Cyklisté patří mezi nejohroženější účastníky dopravního provozu. Ne každý se vždy vrátí v pořádku domů
Jablunkov - Třiadvacetiletý mladík z Jablunkova, který loni v listopadu při dopravní nehodě usmrtil slepého chodce v Jablunkově, se po druhé způsobené nehodě doma zastřelil.
Uherské Hradiště – Bylo teprve před osmou hodinou ráno v pátek 18. května, když dopravní policisté uviděli, jak si to Šafaříkovou ulicí v Uherském Hradišti šněruje starý muž na kole. Strážci zákona jej zastavili a vyzvali k dechové zkoušce.
Olomouc – Do záchranářů, kteří mu poskytovali první pomoc se v sobotu pustil opilý muž z Olomouce.
Olomouc – Do záchranářů, kteří mu poskytovali první pomoc, se v sobotu pustil opilý muž z Olomouce.
Znojemsko – Čtyři opilé řidiče ve čtyřech dnech přistihli za volanty nebo řídítky dopravních prostředků policisté na Znojemsku. Dva z nich byli přímo účastníky dopravních nehod.
Frýdek-Místek - Velkou preventivní akci s názvem Enduro provedli v pátek 18. května policisté v Beskydech.
Obrnice - Rozruch způsobil v Obrnicích na Mostecku 33letý muž z Mostu. Na ulici žebral, nadával, křičel, a nakonec se dokonce svlékl donaha. To vše před očima dětí! Výtržníkovi, který to zřejmě nebude mít v hlavě příliš v pořádku, teď hrozí až dvouleté vězení.
Brno, Brněnsko - Sražená cyklistka, auto převrácené na střeše nebo mladík, který spadl z nárazníku autobusu. Tak vypadaly některé nehody, ke kterým v neděli vyjížděli dopravní policisté a záchranáři.
Liptál, Velké Karlovice – Dvě vážná zranění si vyžádala sobotní nehoda motocyklistů v Liptále. O víkendu došlo ve Velkých Karlovicích k vážné havárii cyklisty. K oběma nehodám musel přiletět vrtulník.
Plzeň – Klesající spotřebou alkoholu i měnící se chutě zákazníků. Tyto problémy trápí všechny producenty alkoholických nápojů. Řeší je i Stock Plzeň.
Mikulovice – Těžkým zraněním a požárem auta skočila nehoda, která se stala v sobotu 19. května v Mikulovicích.
Seč - V sobotu deset minut před 19. hodinou došlo k dopravní nehodě v Seči. Podle dosavadního šetření desetiletý chlapec vběhl náhle do jízdní dráhy osobnímu vozu Alfa Romeo řízeného dvacetiletým mužem.
Jičín - Hlahol a řinčení skla se rozléhalo ve čtvrtek 17. května v noci na jičínském náměstí.
Bohumín – Ve sloupu pouličního osvětlení skončila sobotní ďábelská jízda řidiče volva v Bezručově ulici v Bohumíně. Pětadvacetiletý šofér jel totiž nejen rychle, ale navíc byl pod vlivem alkoholu. Při nehodě utrpěl lehké zranění.
Seč - V sobotu deset minut před 19. hodinou došlo k dopravní nehodě v Seči. Podle dosavadního šetření desetiletý chlapec vběhl náhle do jízdní dráhy osobnímu vozu Alfa Romeo řízeného dvacetiletým mužem.
Liberec - Čerpací stanice v Krásné Studánce opět přilákala zloděje. Téměř přesně po pěti měsících ji neznámý nenechavec opět vyloupil. V polovině ledna si zloděj z prodejny pohonných hmot odnesl několik kartonů cigaret, alkohol a filmy na DVD.
Jílové - Rozhovor s fyzioterapeutkou Danou Málkovou z jílovské pobočky Rehabilitace Kateřina.
Ústí n. O. – Velmi nemile překvapen byl majitel jednoho pozemku v obci u Ústí, když ve čtvrtek ráno našel na své zahradě cizí auto.
Karlovarský kraj - V České republice je přibližně 1,5 milionu rodinných domů a téměř 4 miliony bytů. Přesto se rodinné domy stávají terčem zlodějů až třikrát častěji než byty. Zajímavé jsou rozdíly i mezi jednotlivými kraji.
Jihlava - Jihlavská nemocnice má problémy s bezdomovci. Několik incidentů na vlastní kůži zažil údržbář nemocnice Josef Ryšavý. Při noční službě zaslechl volání o pomoc. Bezdomovec napadl vrátnou. Ryšavý ani na chvilku nezaváhal.
Vyškovsko /KAM O VÍKENDU/ – Devět set. Tolik vzorků vína je na sobotu připravených v bučovickém zámku a čeká na účastníky dalšího ročníku tradičního koštu vín. Děti a ty dospělé z regionu, kteří spíš než alkoholu dávají přednost zábavnému vzdělávání, v sobotu zase potěší první muzejní noc v Bohdalicích-Pavlovicích.
Jihlava - Jihlavská nemocnice má problémy s bezdomovci. Několik incidentů na vlastní kůži zažil údržbář nemocnice Josef Ryšavý. Při noční službě zaslechl volání o pomoc. Bezdomovec napadl vrátnou. Ryšavý ani na chvilku nezaváhal.
Jihlavská nemocnice má problémy s bezdomovci. Několik incidentů na vlastní kůži zažil údržbář nemocnice Josef Ryšavý. Při noční službě zaslechl volání o pomoc. Bezdomovec napadl vrátnou. Ryšavý ani na chvilku nezaváhal.
Jihlava - ihlavská nemocnice má problémy s bezdomovci. Několik incidentů na vlastní kůži zažil údržbář nemocnice Josef Ryšavý. Při noční službě zaslechl volání o pomoc.
Horšovskotýnsko – Vyhýbal se autobusu a havaroval, sanita ho musela převézt do nemocnice.
Pelhřimovsko – Nad legálním prodejem věrných kopií zbraní se řada lidí ptá: Nejde je zneužít při přepadení?
Slovácko – V autech, na motorkách i na kolech se v uplynulém týdnu na Uherskohradišťsku proháněli opilí lidé. Policisté jich v regionu přistihli sedm. Například v noci na sobotu zastavila hlídka v Dolním Němčí čtyřicetiletého řidiče škodovky, který nadýchal 2,2 promile.
Ústí nad Labem - Další dva prodejci jsou smutní. Jeden v obchodu nazvaném „Večerka" v Ústí nad Labem Krásné Březno zjistili celníci, že provozovatel neměl k 93 lahvím, což představovalo 21,46 litrů lihovin, v hodnotě bezmála čtyři tisíce korun, doklady prokazující jejich řádné zdanění nebo oprávněné nabytí za ceny bez daně.
Cheb - Parta obyčejných chebských kluků z ulice, která si zažila svoje. Alkohol, drogy, automaty pro ně nejsou cizí pojmy. Pohybovali se totiž v komunitě, kde to bylo na denním pořádku. Nyní ale změnili svůj život úplně od základu. Říkají si Truehills.
Pelhřimovsko – Nad legálním prodejem věrných kopií zbraní se řada lidí ptá: Nejde je zneužít při přepadení?
Vysočina – Nad legálním prodejem věrných kopií zbraní se řada lidí ptá: Nejde je zneužít při přepadení?
Děčín – Ke konci dubna došlo v jednom z děčínských parků ke znásilnění. Policie ale nechce k případu poskytnout více podrobností. Pachatel přitom dále pobíhá na svobodě. Zaútočí znovu?
Dolní Benešov - Zatím není jasné, co třiapadesátiletý muž z Bohumína u rybníku Nezmar v Dolním Benešově vůbec dělal. Panující počasí totiž rozhodně nenahrává koupelím pod širým nebem.
Děčín – Ke konci dubna došlo v jednom z děčínských parků ke znásilnění. Policie ale nechce k případu poskytnout více podrobností. Pachatel přitom dále pobíhá na svobodě. Zaútočí znovu?
Klíše – Z trestného činu usmrcení z nedbalosti, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, obvinil policejní komisař třiadvacetiletého Adama M.
Folmava – Úskalím se stala 15. května krátce po desáté večer pro řidičku okružní křižovatka u hraničního přechodu.
Hrádek - Dva zraněné si vyžádala středeční odpolední nehoda 26letého muže z Klatovska, jenž jel s Fordem Fiesta po silnici ve směru od Hrádku na Sušici.
Klíše – Z trestného činu usmrcení z nedbalosti, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, obvinil policejní komisař třiadvacetiletého Adama M.
Jičínsko - Když se dnes vydáme do lesa, máme šanci najít jedlé houby? Rostou už i křemenáče nebo hřiby?
Praha - Nejméně dva miliony Češek a Čechů mají vysoký tlak, neví o tom až 40 procent z nich. Nemoc zvaná "tichý zabiják" totiž obvykle obtíže nepůsobí. Prvním projevem může být až mrtvice. Léčí se jen polovina hypertoniků, pouze u 15 až 30 procent se daří dosáhnout hodnot pod 140/90. Optimální tlak je 120/80. Dnešní Světový den hypertenze připomíná význam zdravé životosprávy pro správné hodnoty krevního tlaku.
Prostějov – Dopravní nehoda, na níž měl zřejmě lví podíl alkohol, se odehrála ve středu kolem patnácté hodiny před budovou pošty na Poděbradově náměstí v Prostějově.
Ostravice - V areálu benzinové čerpací stanice EuroOil v Ostravici řádil dosud neznámý zloděj. Ten odcizil vysavač s kompresorem, čímž způsobil vysokou škodu.
Plzeň – Bílé vakuované dveře a za nimi recepce. A ještě před ní vitrínka s nabízeným zbožím od kartáčku na zuby až po sladkosti.
Karviná – Zlomenou nohou osmiletého školáka skočila nehoda, která se stala před čtvrtečním polednem v Holubově ulici.
Doksy, Česká Lípa - Mrazení v zádech asi museli mít obyvatelé Doks u Máchova jezera, když vyšlo najevo, že jedním ze zatčených v aktuální kauze poslance a hejtmana Davida Ratha je také někdejší dokský zastupitel a poslanec Petr Kott.
USA – Mary Richardsonová Kennedyová, manželka Roberta F. Kennedyho mladšího, synovce zavražděného amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, byla ve středu ve svém domě v Bedfordu severně od New Yorku nalezena mrtvá.
Cheb - „Truehills je myšlenka, která chce posunout špatné věci dobrým směrem," řekl Martin Daněk
Chrudim - Velké překvapení čekalo v úterý na pracovnici jídelny Střední zemědělské školy v Chrudimi, když přišla ráno do práce a ve skladu potravin nalezla neznámého muže spícího na hromadě brambor.
Boskovice – Vyhlášky omezující provozní dobu hostinských zařízení ve městě platné od minulé středy pořád hýbou Boskovicemi. Po pátečním nočním protestu nespokojených mladých lidí na náměstí se ve středu konalo další dějství. V hlavní roli tentokrát byli podnikatelé, kteří se s vedením města setkali na radnici.