Ústí nad Labem – Lékaři a sestřičky na akutním příjmu Emergency Masarykovy nemocnice se během služby nezastaví. Podle vyjádření tiskové referentky Markéty Rybínové za poslední týden personál ošetřil 594 pacientů.
Slovácko /FOTOGALERIE/ – Členové dvaceti mysliveckých sdružení na Slovácku se vydali o první listopadové sobotě, letos poprvé, do polí a lesů, aby zahájili podzimní hony na drobnou zvěř.
Vyškovsko - Na trase Praha-Kroměříž na dálnici D1 se odehrála na 227 kilometru směrem na Brno dopravní nehoda. Kolem poledne havarovala tři osobní auta.
Zlínsko – Na sto šedesát myslivců si vzali v sobotu na paškál policisté na Zlínsku. Kontrolovali, zda mají oprávnění držet zbraň, potřebné doklady a především, jestli nemají v krvi alkohol. Mohli být ale mile potěšeni. Dechové zkoušky byly negativní a nimrodi měli všechno v pořádku.
Praha - S popáleninami třetího stupně skončil v nemocnici bezdomovec, kterému v pátek v Dejvicích hořely nohy. Vyšetřovatelé zjišťují, zda bezdomovce někdo zapálil.
Náchod – Občanské sdružení Dokořán, o. s. je jedinou náchodskou organizací, která se v rámci nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Archa systematicky věnuje sociální práci s dětmi ohroženými sociálním vyloučením.
Blanensko – Na to, zda řidiči v noci neusedají za volant opilí a neporušují další předpisy, se zaměřili v pátek večer a v sobotu nad ránem blanenští policisté.
Vysočina – Na Třebíčsku již letos zahynulo na silnicích při dopravních nehodách deset lidí a na Jihlavsku jedenáct. To jsou asi nejvíc alarmující sdělení vyplývající ze statistik, které v tomto období zpracovaly jednotlivé územní odbory policie v kraji. A jak vypadají aktuální čísla dopravní nehodovosti na Vysočině v porovnání s loňským rokem? Podle údajů policie nepříliš příznivě.
Brno /FOTOGALERIE/ – Deset obchodů prodávající i neznačený alkohol odhalili brněnští celníci při svých kontrolách v uplynulých dvou týdnech. Objevili sto třicet litrů tvrdého alkoholu za víc než třiatřicet tisíc korun. Na spotřební dani si tak obchodníci vydělali na dvacet tisíc korun.
Frýdek-Místek – Mezi poradny, na které se mohou obrátit lidé ohroženi závislostí na alkoholu, návykových látkách nebo hráčských aktivitách, patří ve Frýdku-Místku Modrý kříž.
Rakovnicko - Srážky vozidel se zvěří nejsou příjemné ani pro jednu stranu. Na vozidlech vznikají dost velké škody a zvěř srážku zaplatí většinou svým životem.
Železný Brod – Třicetitisícovou škodu způsobil řidič Peugeotu 206, který se v úterý dopoledne při projíždění Železným Brodem shýbal pro psa a ve chvíli nepozornosti vyjel ze silnice a narazil do sloupu veřejného osvětlení.
Žďársko – Ani pokuty sahající až do výše několika set korun neodradí černé pasažéry od cestování bez jízdních dokladů. Setkávají se s nimi i přepravní společnosti ve žďárském okrese, které se proti těmto hříšníkům snaží bojovat pravidelnými kontrolami.
Chomutov /OD SOUSEDŮ/ - Z doktora se stával násilník, když se opil. Důchodkyně měla modrofialové podlitiny po celém těle, jednou jí syn zlomil i žebra.
Česká Lípa – Pobyt v českolipské nemocnici s policejní ostrahou si vysloužila celostátně hledaná osmadvacetiletá žena, kterou objevili policisté poté, co se zranila při úterní hromadné dopravní nehodě v České Lípě.
Zlín /AKTUALIZOVÁNO/ – Krajský soud ve Zlíně ve čtvrtek začal projednávat případ pětapadesátiletého muže z Otrokovic, který je obviněn z vraždy své o šest let mladší manželky. Zabil ji v březnu v jejich bytě v Nádražní ulici v Otrokovicích.
Znojmo – Silně podnapilému šestnáctiletému mladíkovi pomáhali v noci na čtvrtek znojemští strážníci. Čtvrt hodiny po půlnoci ho totiž stejně starý společník nechal bezvládného ležet na Mariánském náměstí ve Znojmě.