Jak se jezdilo na Děčínsku v minulém týdnu
Děčínsko - Na silnicích došlo v uplynulém týdnu k třiadvaceti dopravním nehodám.
Děčínsko - Na silnicích došlo v uplynulém týdnu k třiadvaceti dopravním nehodám.
Dobkovice - Hlavní tah na Ústí nad Labem byl na několik hodin zcela uzavřen.
Brno – Řádění rowdies Baníku Ostrava ještě teď straší některé návštěvníky stadionu v Srbské ulici na úvodním duelu 1. FC Brno loňského jara. A s příjezdem soupeře, s nímž se Jihomoravané utkají v pondělí od půl šesté večer, je pro fanoušky připraveno několik „novinek“.
Rakovnicko - Sněhová kalamita přinesla dvě hromadné srážky.
Karlovarský kraj – Opětovný nástup zimy se o uplynulém víkendu podepsal na počtu nehod v regionu.
Jičínsko - Uplynulý víkend byl na Jičínsku ve znamení opilců a rodinných šarvátek.
Kutnohorsko - Policisté z kutnohorského dopravního inspektorátu vyjížděli o víkendu k několika dopravním nehodám.
Chropyně – Násilí se rozhodl užít podnapilý čtyřiašedesátiletý muž, který chtěl ve středu 3. března po poledni na úřadě v Chropyni mluvit se starostou a následně místostarostou.
Blanensko – Zdrogovaná usedla za volant. To ukázal v noci 7. března policistům tester na drogy u devatenáctileté řidičky osobního auta Fiat v Boskovicích.
Kokory, Horní Moštěnice – Dvě dopravní nehody řešili o víkendu přerovší policisté. V obou případech osobní auta vyletěla ze zatáčky, jednou sehrál svoji roli i alkohol.
Šumperk /FOTOGALERIE/ – Pro trestný čin výtržnictví policisté trestně stíhají dvaašedesátiletého muže ze Šumperku, který si 5. března odpoledne udělal střelnici na Hlavní třídě. Kolemjdoucí ohrožoval plynovou pistolí.
Břeclavsko– Měsíc únor je co se týče dopravních nehod na Břeclavsku tragičtější než leden.
Chrudim – Tiskový mluvčí policie Jiří Tesař vyhověl v pátek žádosti o realizaci preventivní přednášky pro žáky druhého ročníku Strojírenského učiliště v Chrudimi. Společně s ním s učni diskutoval i vedoucí Dopravního inspektorátu.
Kuřim – Hned na několik hodin zaměstnala policii v Kuřimi na Brněnsku skupinka opilých mladíků. V pondělí o půl druhé v noci totiž hlídka zastavila starého Favorita se čtveřicí cestujících. Jednadvacetiletý řidič byl na první pohled opilý a nezpůsobilý jízdy.
Blanensko – Zdrogovaná usedla za volant. To ukázal v noci na neděli policistům tester na drogy u devatenáctileté řidičky osobního auta Fiat v Boskovicích. Řidička však nesouhlasila s výsledkem testu, proto byla převezena do nemocnice na vyšetření krve i moči.
Rokycansko – Počet dopravních nehod na Rokycansku, které eviduje policie, loni výrazně klesl. Podle odborníků to však neznamená, že by řidiči bourali méně. Kolize spíš nehlásí, což jim umožňuje stávající právní úprava.
Kladno - Děsivě vyhlížející nehoda při níž jen náhodou nedošlo k neštěstí, se stala v uplynulých dnech v ulici Železničářů.
Olomouc - Notně posilněn alkoholem se projížděl na motorce mladý šofér, kterého policisté zastavili v Hlubočkách.
Kladno /FOTOGALERIE/ - Dílny v zařízení pro lidi s mentálním handicapem - Zahrada jsou otevřeny i veřejnosti.
Liberecký kraj – Za uplynulý měsíc se na silnicích Libereckého kraje odehrálo přes sto nehod, při kterých se těžce zranil „pouze“ jeden člověk. Naštěstí nikdo nezemřel.
Domažlice – Policisté se od soboty zabývají prazvláštním případem přepadení herny, k němuž se chystal šestadvacetiletý muž z Domažlic. Ten si ale vše nakonec rozmyslel a sám se udal na policii.
Ústí nad Labem - Prodej více než 12 000 litrů nelegálně vyrobeného alkoholu značek Český tuzemák, Vodka M. K., Vodka B. O. M. E., České jablko, Česká meruňka, Česká vodka a rum John Silver, vyžaduje neustálé telefonování. To nakonec může obžalované usvědčit.
Javorník – Až na pět let může přijít o svobodu muž z Jesenicka. V minulých letech odešel od jesenického soudu s trestem za krádež a už se zase pustil na zlodějskou dráhu.
Frymburk - Reprezentanti České republiky, Finska či celé planety Země se sešli na sjezdovce Marta.
Ústí nad Labem – Ve „zděděných“ šatech si jako velká dáma vyšla na bratrův maturitní ples Pavlína Vajdová, žákyně páté třídy. Rodiče dělali chvíli „cavyky“, ale nakonec povolili a vyrazila kompletní rodinka.
Jičín – Ve čtvrtek kontrolovala několik minut po půlnoci policejní hlídka v Hradecké ulici osobní motorové vozidlo Fiat Ducato, které řídil jednačtyřicetiletý muž.
Blanensko – Při policejní akci Síto, do které se v noci ze soboty na neděli zapojilo pětadvacet policistů dopravní, pořádkové, cizinecké i kriminální policie na Blanensku, uvízlo i několik hodně opilých řidičů a řidička pod vlivem drog.
Ústí nad Labem - Tři obžalovaní z Mostu a jeden z Lounska měli nelegálně vyrobit a prodat 12 tisíc litrů alkoholu a připravit stát o 6,8 milionu korun
Východní Čechy /ŘÁDKY DŮVĚRY/ - Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.
Svitavy /ŘÁDKY DŮVĚRY/ - Pokud máte chuť,napište nám svoje zážitky.
Kout na Šumavě – Policie pátrá po řidiči nezjištěného vozidla, který ujel z místa dopravní nehody, k níž došlo v pondělí 1. března před desátou hodinou ranní na křižovatce mezi Domažlicemi, Kdyní a Koutem na Šumavě.
Příbram - Návštěvníky některých barů a heren v Příbrami čekalo v pátek překvapení v podobě policejní kontroly. V nočních hodinách se totiž příslušníci policie a městští strážníci zaměřili na kontrolu řady podniků ve městě.
Ostrov, Proseč – Dopravní hlídkou byli ve čtvrtek zjištěni dva muži, kteří řídili pod vlivem alkoholu. V obci Ostrov byl kontrolován 24letý řidič vozidla Škoda Fabia. Podrobil se dechové zkoušce, při které nadýchal 0,33 promile. Další jízdu mu policisté zakázali. Při kontrole vozidla policisté zjistili neplatnou technickou kontrolu a měření emisí.
Praha - Herny, bary a ubytovny v metropoli jsou semeništěm zločinu. Naznačují to alespoň výsledky dvoudenní bezpečnostní akce zaměřené na odhalování pachatelů trestných činů, hledaných osob a odcizených věcí, kterou policisté z pořádkové jednotky, kriminalisté a cizinecká policie provedli koncem pracovního týdne na území Prahy 3, 8 a 9.
Kroměříž – Lidé, kteří bydlí ve Francouzské ulici v Kroměříži jsou nešťastní z hřiště, které se zde nachází.
Liberecký kraj – Za uplynulý měsíc se na silnicích Libereckého kraje odehrálo přes sto nehod, při kterých se těžce zranil „pouze“ jeden člověk. Naštěstí nikdo nezemřel.
Manitowoc - Medvěd v zoologické zahradě ve městě Manitowoc v americkém Wisconsinu v pátek ukousl dva prsty návštěvnici, která ignorovala zákaz krmení zvířete skrz oplocení.
Pardubice /FOTOGALERIE/ - V Kosovu šlo o selhání malé skupiny lidí, kteří byli náležitě potrestáni, řekl jeho nový velitel.
Jičínsko - Ve čtvrtek 4. března přijali policisté na lince 158 několik desítek hovorů, vyšetřovali přečiny a přestupky a v neposlední řadě se zaměřili i na opilé řidiče.
Karvinsko - Úředníci na Karvinsku narazili při kontrole na lidi, kteří sociální dávky prohráli v automatech. Ani to, že místo peněz dostanou stravenky, však něčemu takovému podle zkušeností z Orlové nemusí zabránit.
Karvinsko – Peníze ze sociálních dávek, které by měly sloužit k zajištění základních potřeb lidí, končí v mnoha případech ve výherních automatech.
Ústí nad Labem - Kvůli více než 12 000 litrům nelegálně vyrobeného alkoholu značek Český tuzemák, Vodka M.K., Vodka B.O.M.E., České jablko, Česká meruňka, Česká vodka a rum John Silver, se ocitli před ústeckým krajským soudem Vladimír Gýna, Martin a Milan Kratochvílovi z Mostu a Jan Kruliš z Břvan. Hrozí jim až osm let vězení.
Pardubice /FOTOGALERIE/ - V Kosovu šlo o selhání malé skupiny lidí, kteří byli náležitě potrestáni, řekl jeho nový velitel.
Klatovsko – Jen od počátku letošního roku chytili policisté v okrese desítky opilých řidičů.
Václav Šimek - První týden měsíce března utekl jako voda a blíží se ono magické datum 8. březen.
Ústí nad Labem, Mostecko - Vyráběli vodku a rum. Státní pokladnu měli na daních obrat o 6,8 milionů korun.
Mohelnice /VIDEO/ – Při práci na čerpací stanici může jít o život. Přesvědčila se o tom sedmadvacetiletá čerpadlářka Jana Hniličková, která je zaměstnána u čerpací stanice Vena Trade v Družstevní ulici v Mohelnici. Již dvakrát čelila přepadení ozbrojeného lupiče. Naposledy 18. února večer.
Ostrava- Osm let ve věznici se zvýšenou ostrahou stráví sedmačtyřicetiletý Miroslav Jasiok z Bohumína. Rozhodl o tom Okresní soud v Ostravě, který Jasioka jako zvlášť nebezpečného recidivistu uznal vinným z těžkého ublížení na zdraví. Muž v srpnu loňského roku málem zabil svého devětatřicetiletého kamaráda z řad bezdomovců. Během bujaré pijatyky poblíž řeky Ostravice v Ostravě-Přívoze jej bodl do břicha.
Ústí nad Labem - Vyráběli vodku a rum. Státní pokladnu měli na daních obrat o 6,8 milionů korun.
České Velenice - Minulý týden ve středu proběhla v Českých Velenicích policejní akce zaměřená na podávání alkoholu osobám mladším osmnácti let, tedy mladistvým a nezletilým.