Přerov – Atmosféru podzimního rozjímání vnesla do prostor bývalých baťovských kanceláří ve Wilsonově ulici výstava snímků přerovských fotografů. Různé podoby úsměvů, ale také pohled na život Romů nebo stylizovaná sportovní fotografie – to vše mohou obdivovat až do prosince návštěvníci nově otevřeného coworkingového centra.
Madrid – Madridská radnice zakázala kvůli vysokému stupni znečištění ovzduší parkovat v centru města lidem, kteří v metropoli nebydlí. Snížila také rychlostní limity na hlavních příjezdových komunikacích, informovala dnes agentura AP.
Trutnovsko - Středa znamenala pro tým HC Stadion Vrchlabí volný den, a tak mohl hokejový klub uspořádat akci pro své nejmenší fanoušky. Tradiční Lampionový průvod za sv. Martinem.
Jedním z témat, na která dojde během veřejného zasedání zastupitelstva města řeč, bude podpora výměny kotlů za jejich ekologičtější verze. Zasedání je naplánováno na čtvrtek 19. listopadu od 16 hodin v Kulturním domě Hlučín.
Kolín – Stovky dětí v doprovodu rodičů i prarodičů zaplnily velký sál Městského společenského domu v Kolíně a z valné většiny zvolily i odpovídající oblečení k tématu.
Liberec, Frýdlant v Čechách, Jablonec nad Nisou - Hvězdy populární televizní show opět přijedou na sever. Večery slibují jedinečnou atmosféru, kontaktní humor a nekonečný smích.
Jihlava – V pátek dopoledne instaloval sochař Radomír Dvořák se svými spolupracovníky nový symbol revoluce do areálu Český mlýn za obchodními domy na ulici Romana Havelky v Jihlavě.
Prostějov - Příznivci regionálního Deníku se mohou těšit na neopakovatelnou atmosféru, kterou přináší koncert skupiny Kollárovci. Ten se uskuteční v sobotu 28. 11. ve společenském domě v Prostějově a my máme pro vás volné lístky.
Poděbrady – Podzimní fotbalová sezona končí. A v krajské I.B třídě pořádnou lahůdkou. Proti sobě se postaví dva poděbradské celky – Slovan hostí v neděli od 13.30 hodin na svém stadionu v Oboře Bohemii.
Nymburk - Radnice, kostely, louka pod hradbami nebo Špička. To všechno jsou místa, na kterých se už v Nymburce konaly svatební obřady. Poprvé se však atmosféra svátečního ceremoniálu přenesla také do kaple svatého Jana Nepomuckého.
/ROZHOVOR/ Viktor Cvek středeční derby protrpěl na lavičce. Na palubovce nepobyl ani minutu. Důvod? Podvrtnutý kotník. Šestadvacetiletý křídelník svému týmu hodně chyběl. Do sobotního duelu proti Ústí nad Labem by měl být ale připraven nastoupit. Nejen o tom, jak viděl středeční derby s Novou hutí, je následující rozhovor.
Louny, Vídeň - Václav Mareš obhájil zlato z minulých let a obrovský úspěch vybojoval na šampionátu ve Vídni také Bohumil Elsnic, kterého vede jako trenér.
Vysoké Mýto – V neděli od 14 hodin otevře vysokomýtské muzeum novou výstavu nazvanou Vánoční nákupní šílenství před mnoha lety. Letos budou moci návštěvníci nahlédnout do obchodů z doby rakouského mocnářství a první republiky.
/ROZHOVOR/ „Má být vyprodáno, takže čekám skvělou atmosféru," říká brankář fotbalové reprezentace, který rekord Karla Podobského vyrovná zřejmě až v Polsku, před dnešním zápasem ve Vítkovicích
/FOTOGALERIE/ Na dvou místech v našem kraji - v ostravském Foru Nová Karolina a opavském obchodním centru Breda&Weinstein - se v pátek 13. listopadu konal Kabelkový veletrh Deníku.
Landes, Nymburk – Nymburské basketbalistky byly favoritovi z francouzského týmu Basket Landes před vyprodanou halou vyrovnaným soupeřem a po boji mu podlehly o tři body 59:62. To je na druhou stranu do odvety FIBA Eurocup Women v polovině prosince výborná výchozí pozice.
Přerov – Tu pravou adventní pohodu si mohou vychutnat všichni příznivci zpěváka Pavla Nováka, kteří zavítají ve čtvrtek 26. listopadu do Městského domu v Přerově.
Děčín – Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně. O tom, zda je to pravda, se přesvědčili také klienti z denního stacionáře Domino, kteří využili nabídky Rehabilitace Kateřina a začali s hipoterapií.
/FOTOGALERIE/ Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba se po 11 letech vrací do Ostravy jako domácí kouč. V pátečním utkání na stadionu ve Vítkovicích změří jeho svěřenci síly se Srbskem a Vrba věří, že atmosféra v hledišti bude podobná té, jakou si pamatuje z doby, kdy vedl místní Baník.
Kostelec n. O. Česká jazzová hudební scéna patří k těm nejživějším. Přesto se nestává tak často, aby naše republika hostila muzikanta tak zvučného jména a skvělé pověsti, jakým je saxofonista Bill Evans.
Třebíč - V Ekotechnickém centru Alternátor, které nedávno vyrostlo v prostorách bývalé třebíčské Baťovy továrny, se návštěvníci budou moci brzo projít lesem. Ovšem ne tak ledajakým. Tento „vyroste" přímo v budově Alternátoru a poslouží jako názorná edukační pomůcka.
Častolovice – Radost, ale také obavy místních přinesla zpráva o rozšíření výroby v bývalém Orsilu. Vzniknout by tu mělo až šedesát nových pracovních míst a vyrůst třetí linka na výrobu čedičové vaty.
Mlýnec u Kopidlna – Tak trochu upravená lidová písnička se mi vybavila při zprávě o výlovu největšího rybníku Jičínska Zrcadla v Mlýnci. Díky tomuto ptačímu a rybářskému ráji má obec Mlýnec své neopakovatelné kouzlo a mimořádnou atmosféru, kterou podporují místní tradice a každý rok opakované slavnosti.
Praha /ROZHOVOR/ – V pátek 13. listopadu vypukne v Malé sportovní hale na Výstavišti party letošního podzimu. Energická show legendy evropské taneční hudby, německé kapely Scooter v čele s charismatickým H. P. Baxxterem naservíruje českým fandům nabušený set plný osvědčených hitů i aktuálních novinek.
Hodonín – Na závody letos neměl tolik času. Našel si novou práci, přestěhoval se. Milovaný sport dal v posledních měsících stranou. I proto hodonínský biketrialista David Herka v roce 2015 příliš nezářil. Úspěšný člen AMK Mladost vyklidil medailové pozice, stupně vítězů přenechal jiným. Poslední akci si však třiadvacetiletý jezdec ujít nenechal.
Hradec Králové - Přednáškový sál městské knihovny v odpoledni jednoho říjnového dne ožil přítomností více než sto čtyřiceti seniorů z Hradce Králové a regionu, ale také roztomilými hlásky desítky dětí z Mateřské školy pro sluchově postižené a MŠ logopedické v hradecké Štefánikově ulici i podmanivou hrou akordeonisty Krepindla.
Praha - O nadprůměrném ročníku hroznů se mohli lidé přesvědčit ve středu, kdy se otevřely lahve svatomartinského vína. Tradice pití svatomartinských vín pochází z doby vlády Josefa II., čili z druhé poloviny 18. století. Obnovena byla před dvaceti lety takzvaným Moravínem nouveau. Vinařský fond obnovil v roce 2005 značku svatomartinských vín a letos se na trhu objeví 2,3 milionu lahví od 113 vinařství, což je nejvíc v historii.
Zlín – Jak se vyplatí býti vysokoškolákem a dobrým sportovcem, můžou nyní líčit někteří studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Svou alma mater budou od zítřka reprezentovat na univerzitních hrách v italském Římě, čímž se jim otvírá příležitost užít si atmosféru krásného města.
Jičín – Michal vybaluje a rozkládá své nástroje: mandolína, dudy, akordeon, niněra, ponocenský roh, trubka. Klavír je místní a hned vedle not postaví fotku J. Š. K.. Listuje notami, třídí, přiděluje ostatním. Zabrnká začátek písničky, ti ostatní se chytají.
Kolínsko - Díky Bohu za ty dary! Nejen tak komentovali Kolíňáci na našem facebookovém profilu rozhodnutí radnice uspořádat rozsvěcení vánočního stromu bez kulturní vložky v podobě vystoupení popové hvězdy. Loňský „trhák" v podobě vystoupení Petra Kotvalda totiž mnoha lidem nepřišel jako příliš vánoční, což obyvatelé Kolína neváhali zkritizovat.
Praha – Boleslavský pokoj existuje od pondělí na srazu reprezentačního áčka před přípravnými zápasy se Srbskem a v Polsku. S ostřílenějším Jiřím Skalákem ho sdílí Ondřej Zahustel, který atmosféru národního mužstva zažívá mezi dospělými vůbec poprvé. Trenér Vrba povolal boleslavského odchovance, kterého si už nějakou dobu nechával v záloze mezi náhradníky, v pondělí za zraněného útočníka Matěje Vydru.
Brno – Až na prvních deset minut zápasu nenechaly basketbalistky brněnského Valosunu nikoho na pochybách, kdo byl ve středečním zápase s Orange Bilzzards na palubovce haly ve Vodově ulici král. Domácí hráčky nad nizozemským soupeřem vyhrály vysoko 72:49 a připsaly si první vítězství v základní skupině G letošního EuroCupu.
/FOTOGALERIE/ V derby se nakonec z vítězství radovala domácí Ostrava. Zápas na Tatranu se hrál v bouřlivé atmosféře, slyšet byli hlavně hostující fanoušci. Favorit z Opavy dlouho vedl, ovšem po přestávce se karta obrátila. Výběr trenéra Petra Czudka doplatil na zbytečné ztráty.
/FOTOGALERIE/ V derby se nakonec z vítězství radovala domácí Ostrava. Zápas na Tatranu se hrál v bouřlivé atmosféře, slyšet byli hlavně hostující fanoušci. Favorit z Opavy dlouho vedl, ovšem po přestávce se karta obrátila. Výběr trenéra Petra Czudka doplatil na zbytečné ztráty.
Karvinsko - Vánoce, Vánoce přicházejí… Pro někoho je to možná brzy, ale města i menší obce už mají programy vánočních jarmarků i termíny rozsvícení vánočních stromů. Karvinou už po setmění zdobí zářivé sněhové vločky na lampách.
Atmosféra diskuse na půdě Základní školy Mitušova 8 v Ostravě-Jihu byla ostrá. Do jídelny školy, kterou chtějí radní městského obvodu Ostrava-Jih „sloučit" s vedlejší Základní školou Mitušova 16, v úterý večer dorazili nejen rodiče žáků, ale také ředitelé obou škol.
Prostějov – Ty největší hity české populární hudby zazněly v úterý večer ve společenském domě v Prostějově. Zdejší sál hostil hvězdnou stálici Hanu Zagorovou a populárního zpěváka hitů z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let Petra Rezka.
Brno /REPORTÁŽ/ – Herec Martin Sláma v hlavní roli svatého Martina jako římský voják hrdě kráčí na bílém koni. Vjíždí s průvodem na náměstí Svobody v Brně. Je chvíli před jedenáctou středa dopoledne a lidé čekají až si v celou připijí letošním Svatomartinským vínem. Zaplňují celé náměstí.
/FOTOGALERIE/ Atmosféra diskuse na půdě Základní školy Mitušova 8 byla ostrá. Do jídelny školy, kterou chtějí radní městského obvodu Ostrava-Jih „sloučit" s vedlejší Základní školou Mitušova 16, v úterý večer dorazili nejen rodiče žáků, ale také ředitelé obou škol.