Uherské Hradiště - „Ten je tedy nešetří," šeptla mi do ucha webeditorka Slováckého deníku Milena Marešová, která spolu se mnou zamířila na zkoušku inscenace Autista – Moje zatracené nervy! Měla sice za úkol zdokumentovat, jak mi režisér Michal Zetel poradí s rolí Kašpara, ale evidentně ji mnohem více zaujalo režisérovo hodnocení právě skončené zkoušky.
Ostrava, Přerov – Na novém moderním stadionu ve Vítkovicích odehráli přerovští fotbalisté svůj předposlední zápas této sezony. Nedávný atletický podnik Zlatou tretru vystřídal souboj divizní skupiny E. Favorizované Vítkovice nakonec čtvrteční předehrávku ovládly jednoznačně 5:0. Třístovce fanoušků, kteří do nového stánku domácích fotbalistů zavítali, jistě Vítkovičtí zpříjemnili odpoledne.
Kostelec nad Orlicí - Mojžíš vyvedl Izraelity z područí Egypťanů, v Kostelci jakoby se do jeho role pasoval dnes již bývalý tajemník Jaroslav Brandejs. Skončil on i někteří další zaměstnanci města. Důvodem je prý atmosféra strachu, která na úřadě panuje po příchodu nového vedení.
Horšovský Týn - V letošním roce divadelní společnost Práčata z Týna se zaměřením na historii země české oslaví pětileté výročí vzniku. Od roku 2010 pořádají pravidelně v Horšovském Týně akce, které se váží k bývalému kapucínskému klášteru.
Obecnice - Houfy menších i větších dětí s míčem, zástupci obce a kraje, natažená páska. Taková slavnostní atmosféra byla v pátek pod základní a mateřskou školou v Obecnici, kde v místě bývalého hokejového stadionu začalo oficiálně sloužit veřejnosti nové multifunkční hřiště za přibližně 9 milionů korun.
Kladno /FOTOGALERIE/ – Už slavnostní zahájení republikového finále Sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství ve volejbalu mělo skvělou atmosféru. Sportovní halu na teplických Stínadlech zaplnilo šest nejlepších týmů žákyň i žáků, které sem postoupily z oblastních a krajských kol. Těmito nelehkými boji prošla bez jediného zaváhání i kladenská děvčata z 8. ZŠ Kladno-Vodárenská.
Svitavy – Restaurace U Rumpála patří k vyhledávaným podnikům ve městě už pro svou lidovost, vstřícnost a rodinnou atmosféru. Jenže připravovaný protikuřácký zákon to tu dost možná všechno naruší a změní. Ten má totiž za cíl vyhnat kuřáky z hospod i restauračních zařízení.
Brno – Mezinárodní závod v jezdecké olympijské disciplíně všestrannosti v České republice? Jedině tento víkend v Brně. V areálu Panské líchy mezi Lesnou a Soběšicemi se od pátku už potřetí uskuteční závod, ve kterém se jezdci a koně utkají ve třech disciplínách.
Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí - Pití alkoholu na veřejnosti, vandalismus i znečištěné ulice. Stížností na rušení nočního klidu a narušování veřejného pořádku přibývá. Ve Frýdku-Místku houstne atmosféra hlavně mezi obyvateli, kteří bydlí například v blízkosti diskoték. Problém mají více řešit ochránci zákona.
Nová Paka – Na stole novopackého starosty Josefa Cogany se množí petice. Vztahují se k současné ředitelce Základní umělecké školy Magdě Uhlířové. Část sboru požaduje její odchod, většina učitelů a nepedagogických pracovníků naopak věří, že se spor urovná a ve škole zavládne tvůrčí atmosféra. Současnou šéfku hodnotí jako vstřícnou, chápající a obětavou a poukazují na to, že škole pod jejím vedením stoupá umělecká úroveň.
Uherské Hradiště - S každým krokem se ozve vrznutí dřevěné podlahy. Do tiché atmosféry Malé scény Slováckého divadla se nepříjemně zařezává. Na pódiu je v plném proudu zkouška inscenace Autista – moje zatracené nervy. Snažím se nenápadně usadit u úplně posledního stolu. Ale podlaha vrže tak, že vyruším celou zkoušku.
Paříž, Brno /ANKETA/ – Po třetím využitém mečbolu v semifinále Roland Garros si tenistka Lucie Šafářová lehla na kurt. Na zpocené tělo se jí nalepila antuka, ale české hráčce to ani trochu nevadilo. Zrovna postoupila do svého prvního grandslamového finále ve dvouhře a doufala, že má šanci na titul.
Kladno – V sobotu přivítaly plážové kurty sportovního areálu v Kladně – Rozdělově nejlepší šestnáctku beachvolejbalových juniorských deblů z Čech i Moravy, které bojovaly o co nejvyšší umístění na turnaji Českého poháru ABV ČVS. Podnik, který před čtrnácti dny uspořádal klub Vavřinec Kladno také pro dívky, nesl opět název O pohár města Kladna.
Sberbank pokračuje v otevírání nových poboček, svou již 29. pobočku banka otevřela v Ústí. Pro obyvatele i firmy z Ústí a okolí banka připravila speciální atraktivní nabídku s vedením účtů zdarma.
Ostrava - Bydlím v centru Ostravy (mrtvém centru, jak se mu dnes říká), do školy chodím taky v centru a se spolužačkou Petrou jsem nedávno objevila novou restauraci Si. Není to nic neobvyklého, čas od času se objeví nová restaurace nebo obchod, ale dlouho v centru nevydrží a zkrachují. S rodiči jsem si do restaurace zašla na oběd a zjistila jsem, že to není typická klasická česká restaurace. Uvnitř si místo na obyčejné židle sednete na různá křesla, každý stůl má svou atmosféru a jídlo vám přinese přímo šéfkuchař, který mluví roztomilou lámanou češtinou.
České Budějovice - Studenti českobudějovických středních škol se sešli V E.ON beach aréně, kde odehráli první ročník atraktivního turnaje. Vyhrál pořadatelský tým Střední průmyslové školy stavební. Čestný výkop provedl bývalý hráč Dynama a absolvent stavební průmyslovky Ladislav Nekvinda.
Kostelec nad Orlicí - Tajemník, vedoucí odboru správy majetku, investiční referent a před několika týdny také vedoucí odboru dopravy. Ti všichni odešli. Kostelecký úřad nyní hledá čtyři nové zaměstnance. První dva zmiňovaní tajemník Jaroslav Brandejs a Jana Blezzardová navíc z města nejspíš odejdou s odměnou, která by mohla v konečném součtu a započítání veškerých dalších částek přesáhnout i milion korun.
Pardubice - Pište si, tohle byl „Zázrak na sněhu"! Možná jste si mysleli, že běžec na lyžích LUKÁŠ BAUER pomalu uzavírá svoji veleúspěšnou kariéru a objížděl závody jen tak, aby si ještě vychutnal atmosféru.
Železný Brod - Alena Kortanová pochází ze sklářské rodiny. Maminka pracovala jako figurkářka, a tak skleněný betlém doma každý rok pomohl vytvořit tu správnou vánoční atmosféru. Betlémy začala sbírat a nyní otevřela Minimuzeum betlémů.
Nevyhráli, přesto se postupu přiblížili. Fotbalisté Unie Hlubina remizovali v utkání 23. kola I.B třídy, skupiny B, na půdě Šilheřovic 1:1. Jejich nejbližší konkurent z Kozmic si však nevedl o nic lépe, proto mohou být Ostravané spokojeni.
Chrudim - Oba hokejbalové týmy místního Jokeritu sehrály o uplynulém víkendu finálové boje play off svých soutěží. Áčko bohužel dvakrát těsně padlo a titul nezískalo, béčko má sérii 1:1 na zápasy a v sobotu jej doma čeká rozhodující bitva.
Brno – Je doma, ale přesto spí na hotelu. Královopolská volejbalistka Marie Toufarová se poprvé v kariéře dočkala pozvánky do seniorské reprezentace, se kterou se právě v Brně připravuje na letní světovou Grand Prix. „Z nominace jsem byla překvapená, nečekala jsem ji, ale jsem ráda, že v týmu můžu být," radovala se dvaadvacetiletá smečařka.
Třebíčsko - Chodníky, místní silnice, veřejný majetek. O to všechno obce pečují a ty bohatší to navíc mohou mít ve stále novém a krásném stavu. Přibývá však movitějších samospráv, které chtějí zkrášlovat i soukromý majetek.
Zlín - Slavné křtiny zažila v úterý zlínská zoologická zahrada v Lešné. V rámci 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež tam zavítali oblíbení herci Markéta Hrubešová a Roman Vojtek.
Nové Město nad Metují, Krčín /FOTO/ - Neuvěřitelných 115 dárců napeklo buchty, aby jejich prodejem podpořili Základní školu Krčín v Novém Městě nad Metují. Na takzvané buchtodary se při zdejších Zahradních radovánkách, které se konaly minulý pátek odpoledne, stála fronta. A mnohé lákavě vypadající kousky sladkého byly vyprodány během pár minut, sotva akce začala. Pro buchty si dokonce už chodí babičky a mnozí obyvatelé, aby měli co mlsat, s krabičkami.
Trutnov /ROZHOVOR/ - Bydlíte v centru města, má vaše dítě zdravotní problémy například kvůli špatnému ovzduší? Prospěl by mu pobyt v ozdravovně? Jak na to?
Třebíč - Moderní gymnastky z oddílu SK MG Baver Třebíč mají za sebou jarní sezónu jednotlivkyň. Náročné tréninky zúročily na mistrovství republiky hned v několika kategoriích.
Ostrava – Na podzim patřil v srpnu teprve dvacetiletý odchovanec Baníku Daniel Holzer k stabilním členům základní sestavy týmu, který vybojoval páté místo v tabulce.
Benešov - Katastrofa. Právě tímto všeříkajícím slovem označil situaci na ambulanci interního oddělení ředitel Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově Petr Hostek. K této situaci přispívá nejen personální obsazení celého oddělení, ale paradoxně také to, že lidé už nemusejí platit regulační poplatky.
Český Krumlov - Evropská unie v naší obci Loučovice v letech 2011-2015 zrealizovala dohromady čtyři projekty za 27 298 069 Kč. Prvním projektem v roce 2011 byl realizován v objektech ZŠ, tělocvičny a MŠ v Loučovicích.
Plzeň - Ačkoli má za sebou nejlepší sezonu, hokejista Jiří Hudler od sebe očekává, že v novém ročníku NHL bude podávat ještě lepší výkony, než bylo letošních 76 kanadských bodů a osmé místo v produktivitě elitní soutěže. Vydařený ročník v Calgary ho motivuje do další práce.
Hranice – Celkem 568 kilometrů najezdil velitel Městské policie v Hranicích Miroslav Mann během jednoho měsíce, kdy se uskutečnila soutěž Do práce na kole, do které se město zapojilo úplně poprvé v historii.
Šluknov – Zajímavý fotbal se hrál ve Šluknově, kam přijel druhý Libouchec. Tradičně početná divácká kulisa mohla po penaltovém rozstřelu slavit cenné dva body.
Smržovka - Na veřejné besedě týkající se strategického plánu rozvoje padlo mnoho návrhů. Některé realizovat půjdou těžko, na dalších se ve Smržovce bude pracovat snáze.
Humpolec - I když dvaadvacet žáčků třídy 1. A ze Základní školy Hradská v Humpolci už nějaký ten pátek čte, teprve v úterý oficiálně vstoupili do světa plného knih jako čtenáři humpolecké knihovny.
Benešov – Katastrofa. Právě tímto všeříkajícím slovem označil situaci na ambulanci benešovského interního oddělení ředitel Nemocnice Rudolfa a Stefanie, Petr Hostek. K této situaci přispívá nejen personální obsazení celého oddělení, ale paradoxně také to, že lidé už nemusejí platit regulační poplatky. „Spousta lidí proto už nejde ke svému praktickému lékaři, ale rovnou na internu," popsal Petr Hostek jeden z důvodů extrémní „návštěvnosti" interní ambulance. Další příčinou takového stavu je ale například i to, že pacienty v čekárně předbíhají naléhavější případy, lidé, které přiveze sanita nebo zřízenci z jiných oddělení.
Plzeň /FOTOGALERIE/ - Vyprodaný stadion, skvělá atmosféra, spousta gólů, několik slz, hodně legrace, ale i úcty k jedné z největších osobností české ligy. Taková byla rozlučka Pavla Horvátha s fotbalem.
Brno – Do lužáneckého parku se od soboty vrátí šapitó, které po celé léto nabídne dětem i jejich rodičům rozmanitý program. Tentokrát ale pod záštitou Veřejné zeleně města Brna. „Po zkušenostech z loňska jsme se rozhodli lidem opět nabídnout místo k odpočinku i občerstvení," řekl náměstek primátora Martin Ander.
Nymburk - Vlastní nezávislé měření organických látek v ovzduší výrobní haly nymburské zinkovny AZOS zaplatí podle rozhodnutí krajské rady Středočeský kraj. Rada zároveň podala krajskému úřadu podnět k odebrání integrovaného povolení, které krajský úřad vydal v lednu roku 2014. Firma se může proti případnému rozhodnutí o zastavení výroby bránit na ministerstvu, nebo soudně.
K stabilním oporám ostravského Baníku v uplynulé sezoně patřil stoper nebo pravý obránce Michal Frydrych, který v základní sestavě chyběl jen jednou, když si odpykával trest za čtyři žluté karty. Konečné třinácté místo a hlavně mizerné jaro bylo i pro něj velkým zklamáním.