
Kaple hradu je zasvěcena třem králům
Josefov - Nadšenci obnovují tradice i hrad samotný
Josefov - Nadšenci obnovují tradice i hrad samotný
Jihlava – Populárního bývalého útočníka jihlavské Dukly Oldřicha Válka výsledek šlágru s Českými Budějovicemi nepotěšil, přesto si utkání naplno užil.
Rakovník - Po vánočním menu přišel na řadu novoroční zákusek v podobě florbalového turnaje, který se hrál v neděli ve sportovní hale. Šest týmů spravedlivým systémem každý s každým bojovalo o první florbalovou trofej roku 2015. Mimo rakovnických zástupců, které reprezentovala zkušenost FBC Přílep, Alcatrazu, mládí z FBC Všetaty a Jestřábů z Nového Strašecí, se zúčastnily i týmy FBC Ventyls Tuchlovice a TBC Králova Dvora.
Humpolec – Příjemná slavnostní atmosféra panovala v pondělí dopoledne v Domově důchodců v Máchově ulici v Humpolci. Sté narozeniny tam totiž oslavila Jenovefa Franková. Ta se narodila 3. ledna 1915.
Aš - Akce se zúčastnilo 58 hráčů ze 14 oddílů
Lhůta – Tradiční Silvestrovský turnaj ve stolním tenisu, který byl zároveň memoriálem Josefa Davídka uspořádal již pojedenácté oddíl TJ Sokol Lhůta.
Tachov – Již po páté uspořádal Jiří Hora charitativní koncert pro opuštěné psy z tachovského Psího útulku U Šmudliny.
Praha /ROZHOVOR/ - Budova za 121 milionů korun, ale nesmí být vidět. Takový je plán na nový pavilon goril v pražské zoologické zahradě. Ten současný má být přestěhován kvůli svému umístění v zátopové oblasti a možnými problémy s případnou evakuací zvířat.
Červený Kostelec /FOTO, VIDEO/ - Poslední den v roce je spojován s veselím a zábavou. Toho si je dobře vědoma i parta Čolek & spol., která už po čtrnácté uspořádala na kopci Na Prodance recesistickou akci „Sjezd na čemkoliv".
Vranovice - Lady club ve Vranovicích pořádal v průběhu svátků oblíbenou adventní soutěž. Tentokrát se dámy ve Vranovicích zaměřily na pomazánka.
České Budějovice - Nejlepším sportovcem českobudějovického 1. Centra zdravotně postižených byl vyhlášen vzpěrač Martin Biháry
Němčice – Málokdo si chce dobrovolně po vánočních svátcích stoupnout na váhu. Dobroty štíhlé linii příliš neprospívají a mnozí si jako předsevzetí do nového roku dávají za cíl zhubnout.
Jihlava – V atraktivním duelu Dukla propásla začátek zápasu a manko proti výborně hrajícímu Motoru už nedohnala.
Most – V Základní umělecké škole Moskevská stále ještě probíhá výstava s tématem Vánoc. Navštívit školu je možné každý všední den odpoledne. Výstava trvá až do 14. ledna. Mostecký deník o tom informovala Eva Ulrichová.
Libochovany – Seriál slavností vánočního období pod Kamýkem završila v neděli dopoledne tradiční Hubertova mše, kterou uspořádala ve zdejším kostele Narození Panny Marie Myslivecká sdružení Kamýk – Hrádek a Kalich ve spolupráci s obecním úřadem.
Ruś (Polsko) - Když Polsko zaplavilo svět svou vodkou a pak ovocem a zeleninou, vzápětí se pustilo do produkce luxusní potraviny: kaviáru. Píše o tom agentura AFP.
Němčice - Málokdo si chce dobrovolně po vánočních svátcích stoupnout na váhu. Dobroty štíhlé linii příliš neprospívají a mnozí si jako předsevzetí do nového roku dávají za cíl zhubnout.
Přerov – Kdo se při nedělním odpoledni pohyboval v ulicích Přerova, mohl narazit hned na několik skupinek koledníků. Tradiční Tříkrálovou sbírku zahájily děti z farnosti.
Ústí n. O. – Před odpálením silvestrovského ohňostroje hrála Oušťákům na náměstí královéhradecká skupina Lokálka. Jejím členem je i známý moderátor Václav Souček.
Horní Cerekev – Rušno bylo v sobotu dopoledne u zatopeného lomu u Horní Cerekve. Nový rok tam přijeli tradičně oslavit nadšenci do potápění.
Lochovice – V Lochovicích přivítali nový rok hudbou, divadlem i dobrým skutkem. Novoroční koncert, který se konal v sále místního zámku, byl totiž spojený s Tříkrálovou sbírku.
Červený Kostelec /FOTO, VIDEO/ - Poslední den v roce je spojován s veselím a zábavou. Toho si je dobře vědoma i parta Čolek & spol., která už po čtrnácté uspořádala na kopci Na Prodance recesistickou akci „Sjezd na čemkoliv".
Boršice – Kulturní dům v Boršicích v sobotu 3. ledna přilákal na tradiční farní ples stovky návštěvníků. Jedna vůbec z prvních akcí nadcházející plesové sezony v regionu nabídla hudební vyžití, ale také zábavu či gastro ochutnávky.
Týn nad Bečvou – Osmatřicátý ročník zimního výstupu na hrad Helfštýn vejde do historie – poprvé byla překonána hranice tří tisíce návštěvníků. Tradiční akce se v sobotu 3. ledna účastnili zkušení matadoři i děti.
Praha - Nakládání s odpady, registr znečišťování životního prostředí i pravidla pro národní parky čekají letos legislativní změny. Některé začaly platit již s nástupem nového roku, jako například vyhláška o nakládání s bioodpady a kovy a změny v podmínkách obchodování s emisními povolenkami. Ministerstvo životního prostředí chystá i další novinky, jako například novelu zákona o ochraně ovzduší, která by mohla zrychlit informování lidí o smogu.
Jihlava - Ve 40. kole první ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice v Jihlavě 4:1 a udělali tak radost patnácti stovkám fanoušků, kteří se je vypravili na Vysočinu podpořit. V dalším kole hrají Jihočeši ve středu doma s Třebíčí (17.30).
Zlínsko – V pátek 2. ledna začala v našem regionu Tříkrálová sbírka Charity Zlín. Letos již po šestnácté vyrazili Kašpar, Melichar a Baltazar do ulic Zlínska, aby dům od domu rozdávali koledou radostné poselství a zároveň koledovali pro potřebné. Vždyť výtěžek loňského patnáctého ročníku byl skvělých jeden milion čtyřistaosumdesát tisíc korun.
Jedenáctého ročníku Novoročního švihu, který pořádá Stalak Devoss Rychnov nad Kněžnou, se zúčastnilo jedenáct cyklistů. Bikery neodradil ani dopolední déšť, ani následná hrozba ledovky.
Ústí n. O. – Před odpálením silvestrovského ohňostroje hrála Oušťákům na náměstí královéhradecká skupina Lokálka. Jejím členem je i známý moderátor Václav Souček.
Česká Lípa - Vítězný hráč z Mladé Boleslavi byl však na pokraji porážky s domácím Radkem Reichlem.
Chlum - V hostinci U polních myslivců pod chlumskou rozhlednou uspořádal domácí Šachový klub Lípa tradiční Vánoční turnaj pro příchozí v nejrychlejší disciplíně královské hry bleskovém šachu.
Ledeč nad Sázavou - Letos se pro turisty rozšíří možnosti prohlídky, ale také zdraží vstupné
Křemže - Osmatřicátý ročník svátečního badmintonového klání smíšených dvojic vyhráli Koudelkovi.
Němčice – Málokdo si chce dobrovolně po vánočních svátcích stoupnout na váhu. Dobroty štíhlé linii příliš neprospívají a mnozí si jako předsevzetí do nového roku dávají za cíl zhubnout.
Přerov – Silvestrovský běh se v posledním dni roku 2014 dočkal svého 37. pokračování. Tradiční událost tentokrát dostala netradiční podobu, a to kvůli zbourané lávce U Tenisu.
Plzeň – Finální fázi na mistrovství světa v Kataru zahájili v pátek v Plzni čeští házenkáři. Soustředění se účastní osmnáct hráčů, po dvou přípravných utkáních v Německu 9. ledna ve Stuttgartu a o den později v Mannheimu trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš oznámí konečnou šestnáctičlennou nominaci pro šampionát. Češi do šampionátu vstoupí 16. ledna s favorizovanou Francií.
Nový Přerov – Německý jazyk střídala čeština, ve várnici bublalo svařené víno a stoly pokrývaly pochutiny ze dvou zemí. Nový rok ve čtvrtek oslavili lidé z Nového Přerova s rakouskými sousedy z Wildendürnbachu. Letos navíc s nádechem pětadvacátých narozenin akce.
Cheb - V atmosféře, která tradičně provází vánoční svátky a loučení se starým rokem, připravilo občanské sdružení Rokršti nejen pro své členy a příznivce, ale i ostatní veřejnost dvě také už řekněme tradiční akce.
Pelhřimovsko – Klidné a bez vážnějších komplikací. Přesně tak hodnotí letošní oslavy příchodu Nového roku záchranáři na Pelhřimovsku. Třeba pro hasiče byl Silvestr velmi poklidný.
Nový Přerov – Německý jazyk střídala čeština, ve várnici bublalo svařené víno a stoly pokrývaly pochutiny ze dvou zemí. Nový rok ve čtvrtek oslavili lidé z Nového Přerova s rakouskými sousedy z Wildendürnbachu. Letos navíc s nádechem pětadvacátých narozenin akce.
Českokrumlovsko - Obyvatelé a návštěvníci regionu se o silvestru dobře bavili a popravdě je s podivem, že žádný vážný průšvih nenastal, když člověk vidí, jak někteří jedinci rozjaření alkoholem zacházejí s pyrotechnikou.
Oloví - Jak se nejlépe zbavit novoročního bolehlavu? Třeba vycházkou zimní přírodou
Start už je na spadnutí. Slavnostní zahájení Rallye Dakar 2015 se v Buenos Aires uskuteční už v sobotu. Tomáš Vrátný ovšem oslavil příchod nového roku ještě v České republice.
Ústí nad Labem - Zpěvačka i kytaristka Lenka Filipová, houslový virtuos Jaroslav Svěcený a sopranistka Markéta Mátlová tři adventní neděle koncertovali v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ústí.
Olomouc /ROZHOVOR/ - Nejlepší střelec Mory zůstává v Olomouci a s týmem Kohoutů chce dosáhnout na play off. Slovenský útočník Martin Cibák v klubu těsně před Vánoci prodloužil smlouvu až do konce sezony, protože je na Hané spokojený po všech stránkách.
Bučovice /FOTOGALERIE/ – Takový provoz zažije centrum Bučovic jen jedinkrát do roka. Přesto nikdo netrčí v zácpě, nikdo neláteří, nikdo nikam nespěchá. Právě naopak, každý si užívá poslední den v roce a s horkým čajem nebo grogem v ruce sleduje tu neobvyklou podívanou na náměstí Svobody. I když těžko říct, jestli skutečně neobvyklou. Silvestrovské setkání čtyřkolek v Bučovicích si už totiž vysloužilo přívlastek tradiční.
Špičák – Davy lidí se poslední den v roce 2014 hrnuly na nejprudší sjezdovku Šance na Špičáku. Důvodem tak masivní účasti byl sjezd Horské služby Šumava a šumavských lyžařů s pochodněmi.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Slezané si výhrou na ústecké palubovce upevnili své postavení v Kooperativa lize.
Vyškov /FOTOGALERIE/ – Tradičně píší tečku za celoročním sportovním děním na Vyškovsku. Ani letos neudělali výjimku. Vyznavači černobílých bitev na šachovnicovém poli si dali jako obvykle před Silvestrem slavnostní dostaveníčko.
Plzeň - Živý hudební program zdarma v centru Plzně chce po celý příští rok pro návštěvníky města zajistit společnost Plzeň 2015, která organizuje projekt Plzně – Evropského hlavního města kultury (EHMK). Vyzvala proto provozovatele hospod, restaurací, barů a klubů k pořádání hudebních akcí, slibuje finanční a propagační podporu. Do akce s názvem Živá hospoda se mohou podniky hlásit do 5. ledna, řekla manažerka komunikace Plzeň 2015 Mirka Reifová.