Opatovice – Setkání s přáteli a dobrá zábava, kterou si rozhodně užily i malé děti. Sobotní rozsvícení vánočního stromu v Opatovicích doprovodila návštěva Mikuláše, anděla a dvou čertů. Děti ale rychle zjistily, že pekelníci pro ně žádnou velkou hrozbu nepředstavují a po počátečních rozpacích a ostychu se rychle otrkaly.
Plumlov – Odpočinout si na chvíli od předvánočního shonu a užít si kouzlo adventu mohli lidé o víkendu na plumlovském zámku. Po oba dny se tu konala akce s názvem Putování adventem.
Boršice - Konečně přišel ten očekávaný okamžik. Třináctá hodina první prosincové soboty. Na parkoviště před prodejnou Jednoty v Boršicích, které se zaplnilo místními i přespolními občany, vstoupilo pravé předvánoční ovzduší v podobě desátého ročníku vánočního jarmarku a bohatého kulturního programu.
Trhové Sviny – Koledám patří v posledních dnech hodiny, na kterých se scházejí žáci pěveckého sboru Zvonky při ZUŠ Františka Pišingera v Trhových Svinech. Právě ti budou hrát podobně jako loni prim i při letošním ročníku akce Česko zpívá koledy.
Ostrov – Společnost Ostrovská teplárenská, a.s. spustila nové webové stránky, které jsou více orientované na zákazníky a jejich potřeby. Umožňují snadnější přístup k informacím, například o dodávkách tepla a teplé vody nebo o vlivu centrálního zásobování tepla na ovzduší.
Kladensko – A je to tady zase. Rok utekl neskutečně rychle a my se opět s mnohými z vás sejdeme v předvánoční době, abychom si společně zazpívali. Akce Česko zpívá koledy se blíží a letos se zastaví, stejně jako loni, i na Kladensku a Slánsku.
Chlumec nad Cidlinou - Vánoce na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou se konají v neděli 7. prosince od 10 do 17 hodin. Zábavný sváteční program bude spojený s velkou vánoční výstavou. Motto je „Vánoce u nás a ve světě".
Čejkovice – Plné koše dárků rozdal o víkendu Mikuláš v čejkovickém Sonnentoru. Hodné děti podaroval za přednes básničky. Sluneční mikulášská sobota přilákala do areálu výrobce biočajů a biokoření stovky lidí. Neodradilo je ani pochmurné sychravé počasí.
Kroměříž – Načerpat inspiraci pro sváteční výzdobu, nasát vánoční atmosféru a užít si pohodový den s rodinou mohli o víkendu lidé na kroměřížském výstavišti Floria, kde se od soboty koná Výstava Floria Vánoce. Jen během víkendu sem zavítaly stovky lidí.
Ostrava – V Moravskoslezském kraji byl dnes odpoledne vyhlášen signál regulace. Platí pro Novojičínsko a Opavsko. Firmy při něm musejí dodržovat ekologická opatření. Od konce týdne na území celého kraje platí smogová situace. Na některých místech regionu byly v poledne maximální hodnoty pro prach překročeny o 193 mikrogramů. Řekl to pracovník ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Brno – Světoznámá ikona pop-rockové scény známá díky svému nezaměnitelnému „chrapláku", Bonnie Tyler, přijede na turné do České republiky a vystoupí také v Brně. Koncert je naplánovaný na 22. dubna 2015.
Liberecko - Patří ke špičkám naší muzikálové scény, hraje v Praze i v Liberci. V předchozích letech pořádal v rodném městě i sólový koncert. Letos se ho fanoušci nedočkali.
Řisuty – Až na sedmou příčku druholigové tabulky spadli po třech porážkách hokejisté Řisut. Propad se pokusí zastavit na ledě Tábora. Vzhledem k tomu, že Jihočeši jsou druzí, bude to úkol nesmírně obtížný.
Svitavy - Vánoce se nezadržitelně blíží. Hospodyně ze staré školy už gruntují, pečou, zdobí byt. Ne všechny domácnosti si ale mohou začít užívat vánoční atmosféru v klidu.
Jižní Morava – Neseme vám tu novinu. Vánoční koncert. Metalové Vánoce. I když pojetí každého z koncertů zastřešuje jiný název, všechny spojuje jediné – předvánoční a vánoční čas termínu konání a zpravidla i set písní hraný u příležitosti těchto svátků.
Postřekov – Několikrát jsem navštívil školní budovu v Postřekově, kde každý týden probíhá nácvik tanečků a písniček těch nejmenších chodských dětí – školáčků a školáků. Postřekovský soubor jich má stále dostatek, radost a veselí jim všem kouká z očí. Spontánní pojetí výuky a panující atmosféra mi napověděla, abych si s mladými manželi Janou a Radkem Zuberovými, kteří děti vedou, krátce popovídal.
Jižní Morava – Neseme vám tu novinu. Vánoční koncert. Metalové Vánoce. I když pojetí každého z koncertů zastřešuje jiný název, všechny spojuje jediné – předvánoční a vánoční čas termínu konání a zpravidla i set písní hraný u příležitosti těchto svátků.
Hradecko - Nejen krajské město se zapojuje do času adventu. Vytvořit vánoční atmosféru se snaží i blízká města a obce v okolí metropole. Města pořádají vánoční trhy, jarmarky, koncerty a různé vánoční akce.
Žihle – Už ve středu bude Česko zpívat koledy. Předvánoční akci pořádá Deník spolu s Českým rozhlasem, nicméně neobešla by se bez lidí, kteří se sejdou na návsích a náměstích a ve stejný den, ve stejnou dobu si spolu zapějí.
Hradec Králové - Jako již tradičně ve čtvrtek před první adventní nedělí se v královéhradecké Základní škole a Mateřské škole Jana Pavla II. uskutečnilo adventní tvoření.
Každá rodina drží více při sobě, pokud má místo společných setkávání. Může to být u prarodičů, na chalupě nebo třeba na zahradním grilování. To stejné platí i o sousedských vztazích.
Dillí - Indický soud vykázal z provozu v hlavním městě Dillí všechny dopravní prostředky starší 15 let. Úřady se tak snaží vyčistit ovzduší v metropoli, která má podle květnové zprávy Světové zdravotnické organizace (WHO) vůbec nejšpinavější vzduch na světě. Uvedla to agentura Reuters.
Brno – Několik týdnů před Štědrým dnem nákupní centra tradičně začínají cílit na nakupující a lákají na výhodné nabídky a předvánoční slevy. Některé z nich dosahují až sedmdesáti procent.
Brno – Několik týdnů před Štědrým dnem nákupní centra tradičně začínají cílit na nakupující a lákají na výhodné nabídky a předvánoční slevy. Některé z nich dosahují až sedmdesáti procent.
Nové Město na Moravě – V nebe i peklo se v pátek proměnilo centrum Nového Města. Pracovníci místního Horáckého muzea a Horácké galerie si opět po roce připravili zábavný program pro novoměstské děti.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Výkřiky, hysterický pláč a sliby. Tak vypadal páteční večer u rodiny Sýkorových. Pětiletý Adámek a dvouletý Petřík přes rok prý vydatně zlobili, takže si pro ně v podvečer přišel Mikuláš s čertem.
Třinec – Strom na náměstí Svobody v Třinci se v pátek vpodvečer rozzářil svátečními světýlky. Slavnostní rozsvícení symbolu Vánoc bylo součástí tradičního Mikulášského jarmarku, který ke kulturnímu domu Trisia i do jeho útrob přilákal stovky zvědavců.
Brno – Světoznámá ikona pop-rockové scény známá díky svému nezaměnitelnému „chrapláku", Bonnie Tyler, přijede na turné do České republiky a vystoupí také v Brně. Koncert je naplánovaný na 22. dubna 2015.
Praha /ROZHOVOR/ - Skauti neváhali ani vteřinu. Rychlá a energická obnova českého Junáka je neodmyslitelnou součástí mozaiky revolučních listopadových událostí roku 1989. Historicky třikrát zakázaný Junák měl již v roce 1990 sto tisíc členů a nyní je nejvýznamnější organizací svého druhu v zemi.
Dvůr Králové – Již dnes se ve městě na Labi, přesněji ve sportovní hale při ZŠ Strž, uskuteční poslední závod Českého a Žákovského poháru 2014 ve skocích na trampolíně.
Milíře – Policie musela přijet, aby uklidnila atmosféru veřejného jednání zastupitelstva v Milířích. Obyvatelé tam protestovali proti tomu, aby jedna z účastnic jednání pořizovala zvukový záznam. Zastupitelstvo na základě hlasitých protestů vydalo zákaz pořizování nahrávek. Ten ale ve čtvrtek večer zrušilo.
Brno – Přesně po osmi měsících znovu ožije bahrajnský okruh pro formule 1. Jenže místo Hamiltona a dalších pilotů na něm v sobotu svůj závod ukončí triatlonisté. Pro vítěze nového klání Challenge Bahrajn je připravených půl milionu dolarů, což je asi deset milionů korun. Na startu se objeví také dva Češi. Olympionička Radka Vodičková a ironman Petr Vabroušek.
Manáma /ROZHOVOR/ - Česká triatlonistka Radka Vodičková bude v sobotu 6. prosince bojovat v závodě Challenge Bahrajn. Tato novinka, se kterou přišel tamní princ, přilákala ty nejlepší z nejlepších. Není divu. Vždyť na prémiích se bude rozdělovat 10 milionů korun. Je to motivace navíc? S jakými ambicemi do závodu česká triatletka půjde? Více v rozhovoru.
Hořovice – Místo zdravotních sester čertice. Tak vypadalo páteční ráno v hořovické transfuzní stanici. Lidé jeden po druhém usedali do dárcovských křesel a čertovy pomocnice z nich postupně vysávaly nejcennější tekutinu na světě.
Plzeň - Lidé v Teplicích mu vyčítají, že šel po penězích. Aidin Mahmutovič však po přestupu do Plzně vzkázal: "Kdybych myslel jen na tohle, stál bych teď na Letné." Bosenský útočník po podzimu mění dres - ze severu Čech se stěhuje na západ. Bude hrát za Viktorii.
Nemyčeves – Minulý pátek odpoledne bylo na obecním úřadu živo. Sešly se tu totiž děti se svými rodiči na předvánoční tvůrčí dílny, které pro ně zorganizoval kulturní výbor obce i další dobrovolníci.