
Obránce o šampionátu nedumá, ale pro start v Minsku udělá maximum
Plzeň, Praha – Nejprve šlo jen o příjemné prodloužení sezony. O šanci okusit premiérově atmosféru v hokejové reprezentaci.
Plzeň, Praha – Nejprve šlo jen o příjemné prodloužení sezony. O šanci okusit premiérově atmosféru v hokejové reprezentaci.
České Budějovice /FOTOGALERIE/ –Volejbalisté Jihostroje Č. Budějovice s pohárem a medailemi navštívili ZŠ Oskara Nedbala, která se specializuje právě na volejbal. Web Deníku nabízí rozhovor s kapitánem týmu Filipem Habrem.
Potštejn – Již tento víkend se zámek promění v rejdiště čarodějnic. Potštejnský zámek tentokrát připravil u příležitosti oslav filipojakubské noci a pálení čarodějnic prohlídky s tematikou čarodějnictví.
Potštejn – Již tento víkend se zámek promění v rejdiště čarodějnic. Potštejnský zámek tentokrát připravil u příležitosti oslav filipojakubské noci a pálení čarodějnic prohlídky s tematikou čarodějnictví.
REGION- Nahlédnout do míst, kde kdysi působily vyhlášené Žítkovské bohyně a také nahlédnout do tajů a skrytých schopností lidské duše, to je náplň dvoudenní akce, která se uskuteční v rekreačním středisku Kopánky ve středu večer 30. dubna a ve čtvrtek 1. května.
Havířov /VIDEO/ - Dva zbrusu nové automobily k čištění města mají ve svém vozovém parku havířovské Technické služby.
Prostějov – Orlům se skvěle vydařil vstup do letošní semifinálové série s Pardubicemi. Východočechy si Hanáci přímo vychutnali a o svém triumfu rozhodli hned v úvodu zápasu. Patnácti body k výhře přispěla i letošní hvězda basketbalového Prostějova Pavel Slezák.
Hradec Králové – Centrum celoživotního vzdělávání a literární kavárna hradecké městské knihovny zorganizovaly nezapomenutelné dopoledne pro seniory. Přispěl k tomu pěvecký soubor seniorů z Olomouce Zpěvanky. Posluchačům předvedl pestrou paletu písniček z Čech a Moravy.
Milevsko - Akciová společnost ZVVZ – Enven Engineering je s loňskými tržbami 1,349 miliardy Kč největší firmou milevského strojírenského holdingu ZVVZ GROUP. Specializuje se na nevýrobní část, tedy obchod, projekty a kompletní dodávky investičních celků „na klíč".
České Budějovice – Výborný výkon a další vychytaná nula.
Jablonec n. N. - Většinu akcí navštěvují ženy, muži si ale najdou čas alespoň na kuželky nebo pěší výlety
Dačice, Písek – Fotbalisté Dačic výrazně posílili své akcie ohledně klidnějšího závěru sezony. Ve 23. kole v boji dvou týmů ze spodní části tabulky krajského přeboru totiž zásluhou tří gólů Robina Štolby doma zdolali Lažiště. To Třeboň opětovně potvrdila, že jí to venku prostě nejde a prohrála na hřišti zachraňující se písecké rezervy.
Pelhřimov – Český národní registr dárců dřeně a Nadace pro transplantace kostní dřeně poděkovali dárcům, kteří v roce 2013 poskytli část své kostní dřeně pro záchranu zdraví hematologicky těžce nemocných.
Pravidelný sloupek fotbalového reprezentanta a obránce tureckého Fenerbahce exkluzivně pro DENÍK.
Přerov – Místní referendum, které by dalo obyvatelům Přerova možnost vyjádřit svůj názor na stavbu spalovny, se odkládá na neurčito. Zastupitelé se totiž nedohodli na termínu jeho konání a někteří dokonce zapochybovali o tom, zda je nutné.
Litomyšl - Nejsou klasické a mají své kouzlo. Řeč je o třetím ročníku Lázní ducha, které byly zahájeny v sobotu bohatým programem. Kdo dorazil do Litomyšle tak se rozhodně nenudil.
Praha 1 /ROZHOVOR/ - Světový den knihy a zároveň „Den knih bez DPH". Dvě literární a osvětové akce se sešly v jediný dubnový den. Zapojily se do nich i některá pražská knihkupectví.
Vedení Moravskoslezského kraje rozhodlo, že se v oblastech, které nejvíce trpí znečištěním ovzduší, budou častěji, než ukládá zákon, uklízet silnice. Toto opatření přispěje k zlepšení zdravotního stavu obyvatel.
Hnanice - Již třetí ročník akce Den otevřených sklepů Hnanice, v rámci níž mohou návštěvníci absolvovat prohlídky jednotlivých sklepů spojené s degustacemi vín ročníku 2013, se uskuteční tuto sobotu. Sklepy se pro veřejnost otevřou od deseti hodin dopoledne. Až do osmi večer budou moci návštěvníci okoštovat vína dvaadvaceti tamních vinařů a vinařství, mezi nimiž nebude chybět Vinařství Kořínek, Vinice Hnanice, Vinařství Špetlíci, Vinařství Švarc, Jarmila Doležalová a další.
Potštejn – Hrané kostýmované prohlídky na zámku v Potštejně se během posledních několika let staly nedílnou součástí zámeckého programu.
Praha /FOTOGALERIE/ - Dlouho očekávané a připravované exkluzivní koncerty Václava Noida Bárty proběhly v pátek 25. a sobotu 26. dubna na „domácí scéně" tohoto charismatického zpěváka a komponisty, v Hudebním divadle Karlín.
Jičín – Naše město několikrát navštívil první prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk. Pokaždé byl přijat zcela s jinými sympatiemi a v jiné atmosféře. Poprvé byl T. G. Masaryk v Jičíně na začátku roku 1905.
Poříčany – Po nepovedeném derby v Libici nad Cidlinou fotbalisté Poříčan naskočili v dalším kole I.B třídy opět na vítěznou vlnu. Doma porazili Břežany vysokým rozdílem.
Bystřice nad Pernštějnem, Havlíčkův Brod - V Bystřici nad Pernštejnem se nedávno uskutečnila celorepubliková taneční soutěž „Bystřický Kostitřas", které se zúčastnily také dívky ze ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod s choreografií „Monster baletky".
Mělník – Od sobotního odpoledne stojí v podloubí před mělnickou radnicí piano. K hudebnímu nástroji patří i otočná židlička, na kterou se může kdokoliv z kolemjdoucích posadit a zkusit z bílých a černých kláves vyloudit nějaké tóny.
Havlíčkův Brod – Ve dnech 5. – 11. 4 vycestovalo několik žáků Střední průmyslové školy stavební v Havlíčkově Brodě za dalším setkáním s partnery multilaterálního grantu Comenius – tentokrát do italského přímořského města Bari.
Krnov – Kdo chce znovu zažít koncert s pravou hardcorovou atmosféru jako v 90. letech, nesmí si nechat ujít koncert Dog Eat Dog v krnovském klubu Kofola. Pro všechny milovníky rocku, ska, punku, hip-hopu nebo cross- overu je dobrá zpráva, že tato legendární americká kapela v rámci své evropské koncertní šňůry vystoupí v České republice, kde jednou ze zastávek bude i Krnov. Dog Eat Dog vystoupí 4. května v Music Clubu Kofala od 20 hodin.
Veliš – Šlo o soutěž nejmladších včelařů Královéhradeckého kraje, kterých přijela celá čtvrtina stovky ze čtyř kroužků kraje. Přijetí ve vyzdobené školičce bylo víc než příjemné, za což hosté děkují pracovníkům ZŠ Bodláka a Pampelišky v čele s ředitelem Janem Jiterským.
Ostrava/Olomouc – Předseda fotbalového svazu Miroslav Pelta se poprvé během svého působení ve funkci dostal pod tlak fanoušků, kteří mu nemohou přijít na jméno.
Sokolov – Pořadatelé očekávají příjezd až dvou tisíc diváků. Závodníkům přibudou náročné překážky
Potštejn – Hrané kostýmované prohlídky na zámku v Potštejně se během posledních několika let staly nedílnou součástí zámeckého programu.
Nové Město na Moravě - Ačkoliv nepatří mezi vyhlášené střelce, v jarních odvetách moravskoslezské divize D to záložníkovi Vrchoviny Janu Kolaříkovi lepí. V posledních čtyřech zápasech, které Vrchovina shodně vyhrála, se pracovitý štírek trefil hned ve třech případech. „Daří se teď celému mužstvu, navíc mi ke gólům pomohl nový post ve středu pole," dodává skromně čtyřiadvacetiletý středopolař.
Žďárské vrchy - Ve středu se na spoustě míst budou jako každoročně posledního dubna takzvaně pálit čarodějnice. Každý by při tom měl dodržovat bezpečnostní pravidla.
Brno /ROZHOVOR/ – Čtyři minuty z úvodního semifinále play off nejvyšší futsalové soutěže by brněnský brankář Václav Kubíček nejraději vymazal z paměti. Od Teplic dostal hned po přestávce tři góly a jeho Tango prohrálo 3:4. V sérii na tři vítězné zápasy nastoupí Jihomoravané k druhému duelu ve středu od osmi hodin večer v hale ve Vodově ulici. „Když do toho dáme srdce, věřím, že to dobře dopadne," vyhlíží srovnání série Kubíček.
Hošťka – Ředitelka základní a mateřské školy Jarmila Muchová v rozhovoru pro Deník.
Jihlava - Populární slovenská kapela představí v úterý večer v Divadelním sále DKO show, jejíž součástí jsou zpívající diváci.
V chladnějších dnech si alergici od pylů mírně oddechli. Bříza se však stále nevzdává.
Chomutov - Uzavřené ulice, desítky metrů dlouhý průvod plný lidí, rytířů i maskotů, dunivý zvuk bubnů a pohodová atmosféra. Tak vypadalo v sobotu večer centrum Chomutova, kde se schylovalo historicky k první polštářové bitvě ve městě. A tu si nenechaly ujít stovky lidí.
Prachatice /FOTOGALERIE/ – Již šestým rokem Taneční studio CrabDance o.s. reprezentuje naše město Prachatice na postupových i nepostupových tanečních soutěžích po celé ČR.
Tachov - Fotbalisté FK Tachov potvrdili opět velkou sílu mužstva, otočili nepříznivý stav.
Děčín – Rok jedna se povedl na jedničku, děčínský basketbal vkročil do nové éry, ač došel v NBL „jen" do čtvrtfinále, velice nadějně. „Máme koncepci, je na čem stavět," ohlédl se za v pátek skončenou sezonou v neděli před obědem v rozhovoru pro Deník kouč děčínských Válečníků Pavel Budínský. A dva dny staré vyřazené z 1. kola play off Národní basketbalové ligy měl pochopitelně ještě v živé paměti.
Česká Lípa - Florbalový víkend, během nějž Českolipsko hostilo nejlepší hráče světa, bavil fanoušky, hráče i organizátory. A hlavně měnil historii.
Uherský Brod /FOTOGALERIE/ – Mám ráda koncerty, kde si interpret dokáže během prvních taktů první písničky posluchače doslova omotat kolem prstu. Frontman slovenské kapely No Name (povoláním vystudovaný herec) Igor Timko má navíc tu schopnost, že po celou dobu s diváky (i svými muzikanty) intenzivně komunikuje, písničky nejen zpívá, ale i tancuje a doslova prožívá každým kouskem těla a dokáže tak svým charismatem vytvořit kouzelnou a strhující atmosféru.
Šumperk /ROZHOVOR/ – Hokejový útočník Michal Velecký (1987) se po dvou letech vrací z hostování v Dukle Jihlava zpět do Šumperku, kde by měl patřit k tahounům týmu. Vedení i fanoušci si od něj slibují především góly.
Slaný – Rány z děl i samopalů rozléhající se náměstím, vojáci zahaleni v oblacích dýmu. Vítězné výkřiky i sténající zranění. Taková zavládla ve Slaném atmosféra, kde si po roce místní i členové klubů vojenské historie připomněli poslední dny druhé světové války.
Ústecko – Vláda vybízí k nákupu ekologických vozů od roku 2008. Ač má Ústecko znečištěný vzduch, na kraji mají pár aut třídy Euro 5.
Jihlava - Populární slovenská kapela představí v úterý večer v Divadelním sále DKO show, jejíž součástí jsou zpívající diváci.
Polevsko - Okresní běžecká liga pokračuje dnes dopoledne zcela novým závodem, a to Brnišťským půlmaratónem v areálu lesního zátiší.
Brno – Jako dobrá příprava na červnový duel posloužil brněnskému thajboxerovi Tomáši Hronovi souboj v Žilině. Při Gala Night Thaiboxing zdolal Daniela Lentieho z Francie jasně 3:0 na body. „Třikrát jsem ho poslal k zemi, rozhodčí ho počítal. Zápas byl celou dobu v mé režii, cítil jsem se dobře," povídal Hron.
Pelhřimov - Neotřelý hudební zážitek si odnášeli návštěvníci, kteří zavítali v sobotu večer do Music baru Sklep v Pelhřimově.