Nový Bor, Brno /VIDEO/ - Nejlepší gramofonovou desku loňska natočila podle poroty Ceny Vinyla experimentální hudební skupina B4. Formace z Nového Boru získala za svou nahrávku Didaktik Nation Legendary Rock titul Deska roku. Vítěznou desku popsal jeden z členů poroty Pavel Klusák z Lidových novin jako neklidné snění o minulosti. Posluchači podle něj umožňuje vzpomínat na atmosféru 70. let, na minulost československých rodin, institucí, technologií i médií. „Skupině gratuluji a zároveň bych ji rád požádal, aby se pokud možno přejmenovala, protože s tímhle šíleným názvem zůstane už napořád proklatě dobře utajená,“ řekl o B4.
Uherské Hradiště /PŘEČETLI JSME ZA VÁS/ - Ve 20. kole Gambrinus ligy Slovácko hostilo na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty pražské Bohemians 1905 a do zápasu vstupovalo s jasným cílem připsat si tři důležité body do tabulky a odčinit předchozí nezdary.
Jablonecko - Rozhovor s Ing. Petrem Navrátilem, CSc., z Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů, pobočka Jablonec nad Nisou, nejen o tom, jak je těžba a zpracování dřeva člověku užitečné
Kroměříž - Budu rodit v Kroměříži, nebo třeba v krajské nemocnici ve Zlíně? Touto otázkou se před blížícím se porodem prvního dítěte zabývala třicetiletá Lucie Trubelíková.
Jablonecko - Rozhovor s Petrem Navrátilem z Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů, pobočka Jablonec nad Nisou, nejen o tom, jak je těžba a zpracování dřeva člověku užitečné.
Brno – Počítání matematických příkladů se zlomkem nebo učení o předchůdcích člověka. Dvanáctiletý Matěj Česák začal teprve nedávno druhý stupeň základní školní docházky. Když ale přijde domů a odloží aktovku, rázem patří mezi oblíbence vyprodaných arén. Pražský žák je ve svém věku nejmladší český motokrosový freestylista. Svoje adrenalinové kousky předváděl i v sobotní Strabag Freestyle Motocross Show na brněnském výstavišti.
Nové Veselí - Ve 14. kole II. ligy mužů došlo na druhé derby letošní sezony. Na palubovku vedoucího týmu soutěže z Nového Veselí zavítalo mužstvo Velkého Meziříčí. Před zaplněným hledištěm se odehrál zápas, který toho házenkářským fajnšmekrům příliš nenabídnul.
Znojmo, Londýn – Úspěšný start mají za sebou znojemští plavci na otevřeném plaveckém mistrovství Velké Británie, které bylo generální zkouškou na letní Olympijské hry.
Znojmo – Potíží se znečištěným ovzduším ve Znojmě přibývá. Podle Českého hydrometeorologického ústavu překročil v únoru oxid uhelnatý povolené limity hned dva dny po sobě. V uplynulém roce stanice také od ledna do listopadu devětatřicetkrát naměřila nadměrné koncentrace částic polétavého prachu. Norma přitom připouští pětatřicet překročení limitu za rok.
Že má pan ministr Dobeš slabost pro plzeňská práva, se už ví. Čeká se ale ještě, zda si školu, která je podle vyjádření odborníků z akreditační komise nanic, zamiloval natolik, že jí umožní přijímat nové studenty. Psychologicky vzato je to velice pravděpodobné.
Choceň /FOTO/ - „Je to jeden z nemnoha pořádných ´mejdanů´ tady v Chocni. Adrenalinová podívaná, výborná atmosféra, je vidět, že si vodáci závody užívají,“ prohlásila v sobotu Choceňačka Eva, jedna ze stovek a stovek přihlížejících, kteří se sešli na břehu Tiché Orlice.
Nový Bor/ Brno - Nejlepší gramofonovou desku loňska natočila podle poroty Ceny Vinyla experimentální hudební skupina B4. Formace z Nového Boru získala za svou nahrávku Didaktik Nation Legendary Rock titul Deska roku.
Kladno – Hokejovým juniorům Kladna se dařilo nad očekávání. Šest bodů z posledních tří kol je vyneslo na jedenáctou příčku, což je vzhledem k předsezonním ambicím výtečné umístění.
Krnov - Kapličky v krajině symbolizují propojení barokní zbožnosti s malebnou přírodou. Rozdílné přístupy, jak s tímto odkazem předků lze naložit, názorně ukazují osudy dvou krnovských kapliček na Cvilíně.
Opava /POZVÁNKA/ - Knihovna Petra Bezruče připravila na úterní večer od 18 hodin komponovaný pořad Nejzáhadnější knihy světa. Jeho tvůrcem a průvodcem je ostravský filmový publicista, novinář a pedagog Slezské univerzity Martin Jiroušek. Máte-li rádi záhady, tajemno i napětí, nenechte si tento pořad ujít.
Litoměřice - 8. březen MDŽ ano, jistě, také, ale v litoměřickém Domě kultury se slavnostní atmosféra tohoto dne týkala především dětí pěveckého potěru, který uspěl v předchozím semifinále.
„Je to jeden z nemnoha pořádných ´mejdanů´ tady v Chocni. Adrenalinová podívaná, výborná atmosféra, je vidět, že si vodáci závody užívají,“ prohlásila v sobotu Choceňačka Eva, jedna ze stovek a stovek přihlížejících, kteří se sešli na břehu Tiché Orlice.
Krnov - Setkat se s milými přáteli a vyměnit si své poznatky o literárních dílech v laskavém prostředí krnovské knihovny. Tuto možnost nabízí Literární kavárna, která je mezi čtenáři dnes velmi oblíbená.
Paříž - Patnáctiletý syn prezidenta Nicolase Sarkozyho „zaútočil“ na policistku rajčaty a hracími kuličkami. Otec se za počínání svého syna postižené policistce omluvil. Informovala o tom dnes místní média, podle nichž zpráva oživila vypjatou atmosféru kampaně před blížícími se prezidentskými volbami ve Francii.
Kolín /FOTOGALERIE/ – Stává se to už pomalu klišé – několik desítek fanoušků dorazí na koncert rockové či jiné kapely, aby si společně užili parádní večer. Nakonec jsou spokojeni ti, co přišli, i umělci, kteří zažili výbornou atmosféru, jen pořadatel žehrá nad finančním efektem. Naposledy se tak stalo ve čtvrtek večer, kdy do Městského společenského domu zavítala kapela Vltava, která se dala před časem opět dohromady. Lídr skupiny Robert Nebřenský se obklopil výbornými muzikanty, z nedaleké Kutné Hory pocházejícím bubeníkem Martinem Vajglem hrajícím s mnoha tuzemskými hudebními formacemi, kytaristou Peterem Binderem, který si sál MSD vyzkoušel už se zpěvačkou Radůzou, hráčem na klávesové nástroje Františkem Svačinou a basistou Tomášem Uhlíkem.
Region - Hodnoty polétavého prachu, o kterých se nám tady naštěstí ani nesní, zaznamenává měřicí stanice v polském městě Wodzisław Śląski nedaleko českých hranic. Zajeli jsme se tam podívat
„Je to jeden z nemnoha pořádných ´mejdanů´ tady v Chocni. Adrenalinová podívaná, výborná atmosféra, je vidět, že si vodáci závody užívají,“ prohlásila v sobotu Choceňačka Eva, jedna ze stovek a stovek přihlížejících, kteří se sešli na břehu Tiché Orlice.
Beroun – Úspěšná série skončila. Litoměřičtí hokejisté prohráli v sobotu v dalším prvoligovém duelu skupiny o baráž v Berouně 8:3. Už dnes se představí v Mostě.
Plzeň/Olomouc – Na jaře má zatím parádní formu. První branky se ale olomoucký fotbalový útočník Jan Schulmeister dočkal až v Plzni. Stálo to ovšem za to. Přesně po hodině hry táhl po pravé straně rychlý brejk Hanáků. Místo kombinace nakonec vzal zodpovědnost na sebe a krásnou křížnou střelou do šibenice zvýšil na 2:0. Radost byla obrovská.
Kolín – Polabské básníky Josefa Svatopluka Machara, Karla Legera, Otokara Fischera, Otakara Palána a Anastázia Opaska trošku z jiného úhlu pohledu představila v pátek v podvečer Polabská kulturní společnost.
Pecka – Rok se s rokem sešel a v pátek 2.března se opět žáci školy stali členy Expedice Mount Everest. Nastal tak šestihodinový maraton ve vybíhání po školním schodišti a sbírání razítek.
Páteční večer patřil jednoznačně plzeňské kapele Děda Mládek Illegal Band, která svými originálními adaptacemi country písniček Ivana Mládka roztančila kavárnu U Strejčka.
Ostrava /ROZHOVOR/ – Od chvíle, co opustil Baník a upsal se Spartě, stal se u ostravských fanoušků nenáviděným. Jinak tomu nebylo ani v sobotním záchranářském souboji 20. kola na Bazalech, kde nastoupil obránce Tomáš Řepka poprvé v dresu Českých Budějovic.
Praha - Senát bude pravděpodobně prosazovat vládní návrh zákona o ochraně ovzduší, který počítá s nárůstem poplatků za znečišťování ovzduší. V diskusním pořadu televize Prima Family to dnes řekl senátor Jiří Dienstbier (ČSSD). Zvyšování poplatků už dříve odmítla sněmovna. Poslanci i přes nesouhlas ministra životního prostředí Tomáše Chalupy (ODS) prosadili zrušení poplatků.
Dobříkov – Do obce na Orlickoústecku, s níž je spojené jméno prvorepublikového senátora a předsedy národně sociální strany Václava Klofáče, zavítal v rámci pracovní cesty po Pardubickém kraji hejtman Radko Martínek.
Chrudim - Historicky první valná hromada Městského fotbalového klubu Chrudim, který vznikl k 1. 7. 2011 po sloučení klubů AFK a SK Chrudim, se nesla v příjemné atmosféře v restauraci Muzeum.
Pardubice – Více než pět set nadšených dětí z mateřských škol z Pardubic i dalších míst kraje vidělo v Sukově síni v Domu hudby nový pořad Komorní filharmonie Pardubice Byla jednou jedna pohádka.
Nymburk - Výběrové řízení na nového primáře chirurgie je vypsané. Nabídku přihlásit se do něj dostal i bývalý chirurg nymburské nemocnice Vladimír Marek. Ten nyní vede oddělení v nemocnici v Kutné Hoře. Není prý zcela rozhodnutý, zda do soutěže půjde. Tolik základní fakta kolem současné chirurgie v Nymburce.
Ústí nad Labem /OTÁZKY ŠÉFREDAKTORA/ - Podle vidění ho neznáte, ale jeho hlas asi ano. Pokud fandíte tenisu, tak určitě. Právě Ústečan Jaroslav Plašil komentoval do rádia vítězství Petry Kvitové ve Wimbledonu!
Hranice – Jedenáct a půl procenta. Taková je přibližně současná procentuální nezaměstnanost na Hranicku. Situaci se pochopitelně snaží řešit také místní pobočka úřadu práce. Po jakých oborech je největší zájem, jak město i obce řeší problém s nezaměstnaností Romů či jak na náhlé propuštění reagují starší lidé. To vše přiblížil vedoucí hranické pobočky úřadu práce Pavel Remeň.
Kolín – Stává se to už pomalu klišé – několik desítek fanoušků dorazí na koncert rockové či jiné kapely, aby si společně užili parádní večer. Nakonec jsou spokojeni ti co přišli i umělci, kteří zažili výbornou atmosféru, jen pořadatel žehrá nad finančním efektem.