Hranice – Palačovská spojka: na mnoho hranických obyvatel působí toto slovní spojení jako zaklínadlo. Zmíněná dopravní stavba by totiž měla městu ulevit od značného množství tranzitní dopravy, čímž by se snížilo jak znečišťování kvality ovzduší, tak i hlučnost v některých částech Hranic.
Litomyšl,Svojanov - Na většině zámků a hradů v zemi skončila letošní turistická sezona. V Litomyšli a na hradě Svojanov ale klíčem ve dveřích určitě neotočí.Návštěvníky přivítají, i když bude venku metr sněhu.
Vyškov /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Nedaleko za Vyškovem směrem na Ivanovice se na kopci nedaleko Dinoparku tyčí nenápadná budova, kterou by asi málokdo tipoval na hvězdárnu. „Opravdu je to ono?“zaslechnu před sebou nejistou dvojici zdolávající kopec.
Litomyšl,Svojanov – Na většině zámků a hradů v zemi skončila v říjnu letošní turistická sezona. V Litomyšli a na hradě Svojanov ale klíčem ve dveřích určitě neotočí.
Chocerady - Ve 12. kole I. B třídy skupiny D zajížděli fotbalisté Ratboře na trávník Chocerad. Domácí patří do horní poloviny tabulky, a tak byli favoritem.
Paseka – Provoněný perníkem a předvánoční atmosférou byl kulturní dům v Pasece na Olomoucku, kde se v sobotu konalo Mistrovství perníku aneb Medová Paseka.
Praha – Až do tragické dopravní nehody to byla šťastná mladá rodina – rodiče Veronika a Marek se dvěma syny: staršímu Kryštofovi bylo tehdy tři a půl, mladšímu Matyášovi půldruhého roku.
Kostelec n. Č. l. - Podzimní dýňová slavnost je již dlouho jednou z tradičních akcí připravovaných v Kostelci nad Černými lesy rodičovským centrem Kolečko. Příprava té letošní zabrala několik dní a s výsledky se zájemci mohou seznámit celý víkend v místním pivovaru.
Městec Králové - Netradiční atmosférou i obsahem. Taková byla troubená mše ke svatému Hubertu a svatému Ambroži v kostele svaté Markéty v Městci Králové.
Vrchlabí – Dvakrát za poslední týden byli hokejisté Vrchlabí velice blízko třem bodům. Jak v Táboře, tak i doma s Ústím vedli v poslední minutě 1:0 a spěli k vydřenému vítězství.
Šumperk /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Vyhráli, ale žádné oslavy se nekonaly. Šumperští futsalisté si spíše prošli dalším očistcem. S druholigovým nováčkem se protrápili k vítězství, když přežili klinickou smrt: chvíli po přestávce šli snaživí hosté do vedení.
Nový Jičín – Fotbalisté Nového Jičína mají v neděli od čtrnácti hodin před sebou další těžký úkol. V rámci Moravskoslezské divize, skupiny E, odehrají utkání 14. kola na hřišti Šumperku, kterému patří v tabulce druhá příčka, v utkáních na domácím hřišti ale až devátá.
Šumperk/Nový Jičín – Fotbalisté Nového Jičína mají před sebou další těžký úkol. V rámci Moravskoslezské divize odehrají v neděli utkání 14. kola na hřišti Šumperku, kterému patří v tabulce druhá příčka.
Nový Jičín – Novojičínská čajovna Archa pořádá další ze svých hudebních večírků pro příznivce etno hudby. Tentokrát její beskydské zpracovaní přiveze trio Almára, které do Nového Jičína přiveze příjemně podzimní mix hudebních emocí a jemné melancholie.
Opava – Klub Art před pár dny hostil výjimečnou akci. Kapela Insane, brázdící moře metalová, zde křtila své nové album s názvem Preserve to diverse a jako kmotry si k tomu přizvala skupiny X-Core a Ador Dorath. S ohledem na skutečnost, že takováto událost, v Artu žánrově premiérová, není na pořadu každý den, nemohli jsme si ji nechat ujít ani my.
Havlíčkův Brod – Z plejády havlíčkobrodských hokejistů, kteří to dotáhli až do reprezentace a i v ní byli posilou, zůstal Havlíčkovu Brodu věrný pouze Jan Suchý.
Prostějovsko - Je tu víkend a s ním celá řada kulturních i sportovních akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty. V pozvánkách najdete akce všeho druhu. Zajímavé budou jistě opět noční prohlídky na zámku v Plumlově, výlet s Irisáky nebo country bál ve Smržicích. Vyrazit můžete ale i někam do klubů. Úplně dole na vás potom čeká odkaz Kam za sportem.
Praha - Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se ve sněmovně omluvil Jiřímu Paroubkovi (ČSSD) za déle než rok stará slova o "zbytnělém egu z kolotočářsko-mafiánského prostředí", která tehdy pronesl v dolní komoře. Kalousek uvedl, že slova vyřkl v rozjitřené atmosféře, kdy neovládl své emoce. Nečekaná omluva směřovala i k Paroubkově rodině.
Stráž pod Ralskem – Jedna strana tvrdí, že jednotka na likvidaci nebezpečných odpadů ohrozí zdraví a čistotu ovzduší ve Stráži pod Ralskem. Druhá strana pro změnu, že provoz je neškodný.
Hranice – Atmosféra plná energie, barev a rytmů čardáše ovládla ve čtvrtek odpoledne hranický Zámecký klub. Konal se zde osmý ročník hudební a taneční soutěže Terne Čercheňa nebo-li Romské hvězdy.
Vyškovsko – Až čtyřicet tisíc návštěvníků. Tak přesně takový je propad letošní sezony vyškovského zooparku a dinoparku. Výrazný pokles zájmu o vyškovskou atrakci přičítá její vedení hlavně rozpačitému startu sezony.
Beroun /ROZHOVOR/ - Medvědi v letošní sezoně válí. Berounští prvoligoví hokejisté pod vedením trenérů Richarda Žemličky a Jiřího Doležala jsou po polovině základní části na skvělém čtvrtém místě. V týmu, který měl před sezonou za cíl vyhnout se bojům o udržení, tak vládne spokojenost.
Havířov /FOTOGALERIE/ -Městská sportovní hala přivítala první listopadovou středu finále Kontíkovy soutěže, která je zaměřena na třídění odpadu. V báječné atmosféře zasáhly do bojů čtyři nejlepší školy, které uspěly v konkurenci osmačtyřiceti přihlášených z okresu Karviná.
Ostrava - Je nejvyšší čas začít nakupovat dárky, Vánoce už jsou asi vážně za dveřmi… K takovému poznání člověk v Ostravě už nějaký ten rok po sobě nedospěje díky tomu, že ho předvánoční kampaní masírují létaky hypermarketů, ale ze zcela jiného důvodu. Na centrálním Masarykově náměstí už zase stojí „místní symbol Vánoc – skupinka Indiánů“.
Šumperk – Postával stranou, pár lidí jej požádalo o autogram. Od ostatních návštěvníků vernisáže výstavy Ohlédnutí za Blues Alive, která se uskutečnila ve středu 3. listopadu v galerii Jiřího Jílka v Šumperku, se lišil pouze tím, že měl na sobě černé tričko s logem Blues Alive.
Bořislav – Dopravu na frekventované silnici E55 v Bořislavi stále brzdí semafor, který zde řídí kyvadlový provoz jedním pruhem. Zvláště ve směru na Prahu od Teplic se musejí kamiony rozjíždět do kopce, takže ovzduší v Bořislavi dostává poměrně slušně zabrat.
Ústí nad Labem - Největším znečišťovatelem ovzduší v Ústeckém kraji byl vloni opět uhelný a chemický průmysl, vyplývá z aktuální studie sdružení Arnika.