Kutnohorsko /FOTOGALERIE, ANKETA, ROZHOVOR/ - Letní festivaly, historické slavnosti i různé další městské i obecní akce. Tam všude lze o prázdninách vidět vystoupení šermířských a historických skupin, které dokáží navodit tu správnou dobovou atmosféru.
Benešovsko /FOTOGALERIE, ANKETA, ROZHOVOR/ - Letní multižánrové festivaly, historické slavnosti i různé další městské i obecní akce. Tam všude lze o prázdninách vidět vystoupení šermířských a historických skupin, které dokáží navodit tu správnou dobovou atmosféru.
Lovosice, Litoměřice - Všechny české týmy jedou zatím na plný počet bodů. Muži, ženy i veteráni dokázali vyhrát ve všech svých utkáních a dokazují, že v těžké konkurenci týmů z Kanady, USA a Velké Británie ze sebe chtějí vydat maximum a nezklamat domácí publikum.
Beroun /FOTOGALERIE/ - Do Berouna se po roce opět sjede elita jezdců na skateboardu. Ve městě, v areálu místního skateparku, se v sobotu 24. června uskuteční další ročník GrandPrix Beroun, oficiálního závodu Světového poháru ve skateboardingu. Domácí i zahraniční diváci tak budou moci zažít neuvěřitelnou show a vidět ty nejlepší skateboardové závodníky.
Beroun /FOTOGALERIE/ - Do Berouna se po roce opět sjede elita jezdců na skateboardu. Ve městě, v areálu místního skateparku, se v sobotu 24. června uskuteční další ročník GrandPrix Beroun, oficiálního závodu Světového poháru ve skateboardingu. Domácí i zahraniční diváci tak budou moci zažít neuvěřitelnou show a vidět ty nejlepší skateboardové závodníky.
Téměř padesát tisíc korun vynesl premiérový ročník olomouckého hudebního festivalu WaveBEAT. Konal se v neděli 18. června v areálu Letního kina a výtěžek pak pomůže lidem nemocným leukémií.
Posledním zápasem této sezony krajského přeboru se stalo okresní derby mezi Krnovem a Břidličnou. Duel vyšel zejména krnovskému stoperovi Matěji Čaneckému, který se dvakrát trefil a zařídil svému týmu vítězství v poměru 2:0.
Praha - Už dopředu musel škrtat. Kdo bude, kdo ne. Nakonec se trenér Jaroslav Šilhavý dopočítal. Na sraz úřadujícího mistra po letní pauze včera přišlo dvacet hráčů. Osmička reprezentantů si dovolenou ještě protáhne.
Po stopách hranických Židů se mohou zájemci vypravit s průvodcem v rámci komentované Židovské prohlídky. Vždy se vychází z Turistického informačního centra a prohlídka stojí třicet korun.
Hradec Králové - Před evropským šampionátem basketbalistek někdo českému výběru trenéra Ivana Beneše věřil, nicméně odborníci krotili euforii fanoušků. Nakonec se odehrává nejhorší možný scénář. Okamžitý konec a s tím také nejhorší umístění v historii mistrovství Evropy.
Benátky nad Jizerou – Už je to dlouhých sto čtyřicet let, co byl v Benátkách založen sbor dobrovolných hasičů a ti se oslavy rozhodli spojit s patnáctým ročníkem okrskové soutěže v požárním sportu.
Jediná setina sekundy chyběla olomouckému kanoistovi Václavu Chaloupkovi k postupu do finále Světového poháru v Praze. Juniorský reprezentant vůbec poprvé startoval mezi světovou elitou, a tak byl se svým vystoupením spokojený.
Brno /VIDEO/– Ruka chytá tětivu luku, napíná jí a zaměřuje na cíl. Za okamžik z luku vypustí šíp, který prolétne vzduchem a přistane přímo ve středu terče. "Hurá, desítka!" raduje se devítiletá Anička. Ta přišla s babičkou v neděli odpoledne na Brněnský piknik v Lužánkách.
Česká Lípa - Ve čtvrtek odpoledne představili v Kulturním domě Crystal tanečníci z českolipské taneční skupiny Tutti Frutti svojí závěrečnou show letošního školního roku.
Brno /ROZHOVOR/ – Od prvního utkání ukazoval své dovednosti a po zásluze se český reprezentant Patrik Levčík stal nejlepším hráčem mistrovství Evropy v malém fotbale, které v sobotu vyvrcholilo v Brně za Lužánkami. S pěti brankami se zařadil také mezi čtveřici nejlepších střelců šampionátu, ale potřeboval na ně šest zápasů, takže kanonýrská trofej připadla Ivanu Smokovi z Chorvatska, který se prosadil pětkrát ve třech duelech.
Ronov nad Doubravou – Během uplynulé soboty se ve skautské klubovně v Ronově nad Doubravou oslavovalo 80.let od založení zdejšího skautského oddílu. Pro oslavu byl přichystán bohatý program, který začal v 13 hodin odpoledne a nabídl zábavu pro děti i dospělé.
Litoměřice - Výbuchy, výstřely a dalšími zvukovými a světelnými efekty byla v pátek dopoledne přerušena jinak poklidná atmosféra litoměřického Mírového náměstí. Před veřejností se tu v centru rynku prezentovala převážná část složek Integrovaného záchranného sboru.
Račín – Čtyřiatřicet účastníků se snažilo na kole, či na trakaři přejet úzkou dřevěnou lávku přes rybník Jordán v Račíně na Žďársku. Ukázalo se, že to nebyl jednoduchý úkol, protože o pády do studené vody nebyla nouze. Tradiční akce přilákala na břeh rybníka desítky přihlížejících.
Brno /FOTOGALERIE/ – Poslední krok nevyšel. Čeští reprezentanti v malém fotbale při závěrečném defilé sledovali korunovaci nových evropských šampionů, kterými se stali Rusové. Přesto jim vestoje děkovaly tři tisícovky fanoušků v brněnské aréně za Lužánkami. Domácí výběr došel do finále, kde až po pokutových kopech podlehl Rusku.
/FOTOGALERIE/– Poslední krok nevyšel. Čeští reprezentanti v malém fotbale při závěrečném defilé sledovali korunovaci nových evropských šampionů, kterými se stali Rusové. Přesto jim vestoje děkovaly tři tisícovky fanoušků v brněnské aréně za Lužánkami. Domácí výběr došel do finále, kde až po pokutových kopech podlehl Rusku.
Brno /FOTOGALERIE/ – Italské středisko Finale Ligure, hluboká noc… „Na chvilku jsem usnul a najednou slyším: Břízo! Ale stihl jsem to," popisuje brněnský cyklista Jiří Březina situaci, která předcházela jedné z předávek na mistrovství světa v jízdě na 24 hodin na horském kole. „Mně se zase jednou chtělo na záchod, až jsem málem Břízu minul, doběhl jsem na střídání dvacet sekund před jeho příjezdem," usmívá se jeho parťák Michal Kupský.
Červený Kostelec –Třídenní metalový svátek dnes vrcholí v areálu atokempu Brodský. Na dvou podiích se při 9. ročníku MetalGate Czech Death Fest do sobotního poledne vystřídalo přes třicet kapel, které posluchače zásobují různými metalovými styly!
Hradec Králové - Pravda, pár minut před zápasem byly na tribunách stovky prázdných míst, ale napětí - i nadšení - byly hmatatelné. Z královéhradeckého programu basketbalového mistrovství Evropy v basketbalu sice už byly ukrojeny dva duely, ale až v tuhle chvíli šampionát opravdu začal.
Kladensko /FOTOGALERIE/ - V Kladenském zámku byla ve čtvrtek zahájena výstava 35 let poté. Je to expozice děl prvních vystavovatelů na Kladenských dvorcích v roce 1983. Hlavní hybatel, výtvarník, umělecký kovář a sochař Viktor Stříbrný zemřel už v roce 2012.
Hradec Králové - ME basketbalistek: Kde hledat příčiny úvodní porážky s Ukrajinou? Ilona Burgrová má jasno. „První poločas byl z naší strany hodně špatný, nedařilo se nám prakticky nic. Řekla bych, že atmosféra v hale nám trochu svazovala ruce," uvedla pivotka českého týmu.
Znojmo – Jeho fotbaloví vrstevníci se prohání po hřištích, Miroslav Paul kromě toho stíhá i udílet pokyny ze střídačky. Devětadvacetiletý nejlepší střelec letošního ročníku divize D v dresu Tasovic se od trénování znojemské mládeže přesouvá na lavičku druholigového A týmu Znojma.
Brno – Napsat scénář, natočit a sestříhat film a hotový snímek dodat na určené místo za pouhých osmačtyřicet hodin. Tento nelehký úkol čeká filmaře, kteří se o víkendu sjeli do Brna na soutěž 48 Hour Film Project Brno.
Skutečnost, že fetují a pijí i dětí ze základek, už dnes asi nikoho nepřekvapí. Školáky z Orlové zase od září nemůže překvapit, když je pedagog vyzve k tesům na drogy či lakohol.
Dunkuerqe – Turnaj hráčů do 9 let pořádají rodiče Huga Vermeersche, chlapce, jenž zahynul na tamním hokejovém stadionu po zásahu pukem při sledování zápasu seniorského týmu.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Domácí evropský šampionát nezačaly v Hradci Králové vůbec dobře. České basketbalistky se proti Ukrajině trápily především střelecky. Navíc v prvním poločase jim nefungovala ani obrana, a tak z toho byla na úvod prohra o dvanáct bodů 47:59.
Pačejov – Dárek v podobě nového sportovního hřiště pro volnočasové aktivity, které vybudovala obec Pačejov za finanční podpory Nadace ČEZ, dostala pačejovská omladina k letošnímu Dni dětí.