Házenkářky Písku postoupily do play off, nyní ladí svou formu
Písek -Sobotním (28. 3.) vítězstvím o deset branek (32:22) nad týmem z Partizánskeho si interligové házenkářky Casty Sokola Písek již zajistily postup do play off.
Písek -Sobotním (28. 3.) vítězstvím o deset branek (32:22) nad týmem z Partizánskeho si interligové házenkářky Casty Sokola Písek již zajistily postup do play off.
Příbramsko - Poslední basketbalový turnaj v rámci školní sportovní ligy se konal 31. března a sehráli ho žáci 8. a 9. ročníků. Byly sestaveny tři skupiny a z nich postupovali vítězové do finále. Dvě skupiny se hrály na ZŠ Školní a jedna na ZŠ Březové Hory.
Bruntál - (ROZHOVOR) Oba si v sobotním utkání proti Lískovci prožili na domácí lavičce velmi perné chvíle. Trenéři fotbalového Slavoje Karel Stefanovský a Štěpán Rubíček nervózně přešlapovali sem a tam, křičeli, burcovali své svěřence.
Ratibořice - Na neděli 26. dubna připravuje úpický cyklistický oddíl SK BP Lumen již druhý ročník závodu horských kol pro širokou veřejnost Limar Ratibořický MTB maratón se startem i cílem ve všesportovním areálu Sparta Úpice.
Zlín - /FOTOGALERIE/ Ozdoby pro nadcházející velikonoční svátky vyrábějí vtěchto dnech děti zmateřské školy vSokolské ulici ve Zlíně.
Týn nad Bečvou - Dvěma výstavami přivítá o víkendu hrad Helfštýn nadcházející Velikonoce. Na jedné výstavě mohou návštěvníci spatřit různě zdobené kraslice a další velikonoční symboly, na druhé pak kovaná díla Kristýny Habermannové.
Týn nad Bečvou - Dvěma výstavami přivítá o víkendu hrad Helfštýn nadcházející Velikonoce. Na jedné výstavě mohou návštěvníci spatřit různě zdobené kraslice a další velikonoční symboly, na druhé pak kovaná díla Kristýny Habermannové.
Ústí nad Labem - Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se energetický gigant ČEZ rozhodl vzdát svého záměru postavit na okraji Ústí nad Labem nový zdroj znečišťování ovzduší - paroplynovou elektrárnu.
Karviná - Držitelku titulu Zlatý Ámos Lucii Andělovou vítala v úterý včera po návratu z Prahy celá škola. A přichystala si pro svoji vítězku překvapení: královské křeslo, květiny a spoustu přáníček. Začalo to aplausem, pokračovalo bujarým provoláváním slávy a zazněla dokonce studentská hymna.
Plzeň - „Nejlepší na tom je hra světla a stínů,“ říká Plzeňan Ota Kestler, když ukazuje obrazy s květinovými motivy. A na důkaz rozsvěcuje svíčku, která atmosféru děl opravdu umocňuje. Když k nim přijdete blíž, zjistíte, že se nejedná o malby, ale o gobelíny.
Benešov - Rozhodující pátý zápas čtvrtfinále druhé ligy západ Vodní Lvi Benešov v úterý 32. března proti HC Trutnov zvládli na podtrženou jedničku. Před nejvyšší domácí návštěvou, když hlavně kotel vytvořil báječnou atmosféru, dopluli s Malíkovým čistým kontem do semifinále, které začne v sobotu 4. dubna v Táboře s týmem Milevska
Mladá Boleslav, Debř, FOTOGALERIE - Někteří žáci přišli na protest proti odchodu ředitele Štefana Klímy ze Základní školy Debř oblečeni v černém.
Ústí nad Labem - Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se energetický gigant ČEZ rozhodl vzdát se záměru postavit na okraji Ústí nad Labem nový zdroj znečišťování ovzduší – paroplynovou elektrárnu.
Benešov - Největším znečišťovatelem ovzduší není průmysl, ale doprava
Olomouc -Prožil si roční martyrium kvůli zraněnému kolenu, ještě na podzim stihl naskočit na šest minut do utkání v Plzni. Poprvé se ale v základní sestavě Sigmy objevil až na jaře proti Brnu. Jakub Petr (*1990), jeden z nejtalentovanějších hráčů Sigmy, hlásí definitivní návrat. A to i v reprezentaci.
Zlín - Na svém kontě už má řadu ocenění a zvlášť v posledních letech sbírá jeden úspěch za druhým. Publikum ho zná hlavně z muzikálů, prosadil se na scéně popmusic, ale své příznivce má i v na rockové scéně.
Hradec Králové - O prodeji čtyř desítek starších domů rozhodují v tuto chvíli v Adalbertinu hradečtí zastupitelé. Jednání sledují desítky obyvatel dotčených objektů.
Humpolec - Úroveň humpoleckého divadelního festivalu stoupá. Shodují se na tom diváci, pořadatelé i přímí účastníci tradičního Honzlova Humpolce, jehož novodobý pátý ročník právě vrcholí.
Uherské Hradiště - /FOTOGALERIE/ Slovenský taneční soubor Merlin zavítal do Uherského Hradiště, aby předvedl velkolepou taneční show. Atmosféru zvýraznily světelné efekty.
Znojmo - Talentovaná a na svůj poměrně mladý věk (26) i vyzrálá písničkářka Martina Trchová zavítala v sobotu jednadvacátého března do klubu Na Věčnosti, kde všem přítomným naservírovala příjemnou ochutnávku poetických textů s lahodící hudbou.
Chrudim/Praha - V sobotu 28.března 2009 se konal v Praze „Pražský půlmaratón“, přesněji HERVIS 1/2 Marathon Praha, kterého se účastní závodníci nejen z České republiky, ale i z celého světa. Od startu až do cíle čekalo na závodníky nekonečných 21,097 km. V letošním ročníku jich na startu stálo kolem pěti tisíc. Tohoto závodu se již po několikáté zúčastnil i příslušník HZS Pardubického kraje, územního odboru Chrudim Martin Trojan.
Ústí nad Labem - Na faktu, že Severočeské divadlo opery a baletu získalo prestižní herecké Ceny Thálie 2008, má výrazný umělecký, ale i manažerský podíl Tomáš Šimerda, ředitel ústeckého divadla.
Žijete-li ve velkém městě, jsou místa, kam pár měsíců nebo dokonce let, nevstoupíte.
Rokycany - O šikovné svářeče nebude ani v budoucnu na Plzeňsku nouze. Potvrdilo to krajské kolo soutěže v oboru, tradičně už pořádané v Rokycanech. Pod záštitou krajského úřadu se organizování ujala Střední škola v Jeřabinové ulici.
Hradec Králové /TISKOVÁ ZPRÁVA/ – Další netradiční divadelní zážitek budou moci diváci okusit v sobotu 4. dubna, kdy se ve Studiu Amátka na Kavčím plácku od 19:00 představí bláznivá postmoderní dumb punk pantomime music impro show pod názvem Metamorphósis Famfuláre
AKTUALIZOVÁNO/Prachatice - Původní lyžařské župy vznikaly někdy ve dvacátých a třicátých letech minulého století.
Labínské Sedlo - Tři desítky skautských vůdců přijelo v pátek večer 27. března do Libínského Sedla, aby po čtyř víkendových seminářích přistoupili k plnění vůdcovské zkoušky. Ta je díky ministerské akreditaci opravňuje nejenom k vedení skautských oddílů a táborů, ale rovněž k práci s dětmi v jiných organizacích a uskupeních.
Brno /ROZHOVOR/ - V celorepublikovém finále soutěže Miss Academia budou Brno reprezentovat dvě zástupkyně Barbora Mičková a Lucie Hubaczová.
Šumperk - Viseli nad propastí vyřazení, teď jsou v eufórii. Draci srovnali semifinále se Vsetínem na 2:2 a vynutili si pátý rozhodující duel, který sehrají v úterý 31. března na domácím ledě.
Orlová - Bobři z Valašského Meziříčí orlí zobáky neobrousili. Hokejisté Orlové slavně postupují do finále východní skupiny II. ligy. Co bude dál? FOTOGALERIE
Zábřeh - Mnoho kostýmů, strhující rytmus, údernost stepu a výběr toho nejlepšího z irských tanců. To a mnoho dalšího bude v úterý 31. března k vidění ve velkém sále Kulturního domu v Zábřehu.
Vilémov - Až na třetí pokus se dočkali fotbalisté podzimního mistra přeboru Ústeckého kraje Stap Tratecu Vilémov svého prvního jarního mistrovského utkání.
Tábor - Do Miwani v africké Keni je to vzdušnou čarou téměř šest tisíc kilometrů.
Hranice - /FOTO/ Dobrá muzika, spousta občerstvení a vynikající zábava, tak lze stručně popsat sobotní atmosféru v Zámeckém klubu. Na pódiu tentokrát vystoupila šestičlenná skupina Gradace, jejíž členové jsou ze záhorských vesnic na Hranicku.
Hranice - /FOTO/ Dobrá muzika, spousta občerstvení a vynikající zábava, tak lze stručně popsat sobotní atmosféru v Zámeckém klubu. Na pódiu tentokrát vystoupila šestičlenná skupina Gradace, jejíž členové jsou ze záhorských vesnic na Hranicku.
Nový Bor - Personální audit v Novém Boru nedoporučil redukci počtu zaměstnanců.
Stříbrnice - /FOTO/ Ani v poslední obci Přerovského regionu, ve Stříbrnicích, nezapomněli na blížící se velikonoční svátky. Již třetím rokem pořádá klub Šikulka, který vede hlavní organizátorka celé akce Anna Matějčková pod Městským domem dětí a mládeže Kojetín, velikonoční jarmark.
Stříbrnice - Ani v poslední obci Přerovského regionu, ve Stříbrnicích, nezapomněli na blížící se velikonoční svátky. Již třetím rokem pořádá klub Šikulka, který vede hlavní organizátorka celé akce Anna Matějčková pod Městským domem dětí a mládeže Kojetín, velikonoční jarmark.
Karlovy Vary — Kdo nesežene lístky na utkání, fandí Energii v hospodách. Atmosféra je i zde výborná.
Příbram - Brožuru Jak chránit životní prostředí v Příbrami vydalo místní Ekocentrum Zelená pumpa. Distribuována byla v březnu do každé příbramské domácnosti spolu s radničním zpravodajem Kahan. Zbylé výtisky jsou k dispozici na Odboru životního prostředí v Příbrami nebo v Ekocentru Zelená pumpa, tedy v Q-klubu. Ale mnoho jich už podle autorky Lindy Klvaňové nezbývá. Uvádí to v rozhovoru
Ústí nad Orlicí - Už dvanáctý ročník hasičského turnaje v minikopané pořádali v sobotu členové SDH Černovír.
Červené Pečky - Více než 20 nadšenců z Polep si již podruhé pronajalo kuželkárnu v Červených Pečkách, aby si vzájemně poměřilo síly ve dvou drahách s 9 kuželkami.
Kutná Hora - Poslední krok k postupu do druhé hokejové ligy zbývalo učinit kutnohorským hokejistům. Museli ve včerejším domácím utkání jakýmkoliv rozdílem porazit tým Nového Města nad Metují.
Ml. Boleslav - Úvodní utkání baráže o extraligu ledního hokeje zvládl lépe domácí tým.
Benešov/ Na pořadu 18. kola fotbalové divize bylo v neděli okresní derby SK Benešov versus SK Marila Votice. Zápas měl od začátku náboj a když už se chýlil k asi zasloužené remíze, přišel penaltový faul Faitla na Zelenku a tradiční exekutor Chomát se nemýlil a rozhodl o výhře Benešova.
Karlovy Vary - Podruhé si Energie zahrála pořádné play off a podruhé proplula až do finále.
Jihlava - Na ples Hitrádia Vysočina přijely do Jihlavy známá jména české i slovenské hudební scény
Karlovy Vary - Podruhé si Energie zahrála pořádné play off a podruhé proplula až do finále. Vsobotním duelu porazila Spartu 4:1 a celou sérii vyhrála 4:2 na zápasy. „Jsme skvělá parta. Postup jsme si uhráli bojovností a podle mého jsme si to i zasloužili,“ přiznal po zápase Lukáš Pech.
Cheb - Bavili se zaměstnanci, klienti i všichni ostatní návštěvníci
Děčínsko - Alergickými problémy je postiženo dvacet procent lidí