Votice – Ve 21. kole fotbalové I. A třídy, skupiny A, přivítaly v poslední době dobře hrající Votice (před zápasem remíza dvě výhry) lídra tabulky z Velvar a ani ten je nezastavil. Votice se tak dostaly do klidného středu. Naopak hosté poprvé v soutěži prohráli, přesto s velkým náskokem vedou a míří nezadržitelně do krajského přeboru.
Kladensko – Stovky lidí navléknou v sobotu pracovní rukavice, popadnou igelitové pytle a vydají se uklízet nepořádek. Koná se totiž druhý ročník akce Ukliďme Česko. Zapojí se do ní také dobrovolníci na Kladensku a Slánsku.
Kladensko – Pětice mužstev z Kladenska ve středu odehrála druhé kolo krajské části národního poháru a jelikož se hrála dvě derby, bylo jasné, že do další fáze se podívají minimálně dva celky. Nakonec to byly tři, kromě Tuchlovic a Slaného jdou dál také Velvary. Tedy všichni z I. A třídy.
Kladno /AKTUALIZOVÁNO/ – Dvakrát odložené první kolo II. kolo Agro CS – Poháru Středočeského fotbalového svazu by se mělo odehrát konečně ve středu 15. dubna od 17 hodin.
Kladensko /FOTOGALERIE/ - Vichřice, která se v úterý odpoledne a večer přehnala také nad Kladenskem, trhala a klátila, co jí přišlo do cesty. Podle informací hasičů odnesl vítr krátce po 21.30 hodin střechu spojovacího krčku mezi první a druhou ledovou plochou kladenského zimního stadionu v ulici Petra Bezruče.
Kladensko – Vichřice, která se v úterý odpoledne a večer přehnala také nad Kladenskem a Slánském, trhala a klátila co jí přišlo do cesty. Podle informací hasičů odnesl vítr krátce po 21.30 hodin střechu spojovacího krčku mezi první a druhou ledovou plochou kladenského zimního stadionu v ulici Petra Bezruče. V počtu výjezdů tentokrát Kladno bezkonkurenčne vede. Hasiči vyráželi pomoci 66 krát. V rámci kraje řešili hasici 456 událostí. Je to téměř 14x více, než je loňský průměr.
Velvary – Jejich trenér Pavel Janeček ještě vybízí k opatrnosti, ale fotbalisté SlovanuVelvary jsou prakticky jednou nohou v krajském přeboru. Zvládli totiž víkendový duel dvou nejlepších týmů soutěže, druhé Tuchlovice přehráli 3:0 a zvýšili svůj náskok na šest bodů. Navíc mají utkání k dobru a tak silný kádr, že nemusí mít prakticky žádný strach.
Kladensko – Čtyři zajímavá derby budou hlavními lákadly probíhajícího fotbalového víkendu. Doslova magnetickou pozornost poutá duel dvou nejlepších celků I. A třídy, v němž první Velvary hostí už v sobotu od 15 hodin druhé Tuchlovice.
Velvary – V příjemné, přátelské a domácké atmosféře se tradičně sešli čtenáři v prostorách přednáškové místnosti Městské knihovny Velvary u příležitosti vyhlášení výsledků ankety Král čtenářů.
Kladensko – Jedním z největších fotbalových taháků nastávajícího víkendu bude derby I. V třídy mezi druhými Tuchlovicemi a pátou Lhotou. Nesmiřitelní rivalové, jejichž hřiště dělí pouhých 6,8 kilometru, se utkají v sobotu od 15 hodin v Tuchlovicích.
Praha, Velvary - /KŘEST KNIHY/ Talentovaná, neuvěřitelně vtipná a navíc velmi plodná autorka je velvarská spisovatelka Zdeňka Ortová, která společně s kolegy a přáteli pokřtila v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze svoji jubilejní desátou knihu. Stejně jako její předchozí publikace i ta nejnovější srší vtipem a na první pohled zaujme nekonvenčním názvem Koukejte do výstřihů. Útlá knížka doplněná ilustracemi Borise Pralovského je výtečným čtením nejen na cesty a do lázní. Kniha plná fejetonů i aforismů dokáže vyloudit úsměv na tvářích jak mužů, tak žen, mladých i dříve narozených.
Velvary – Legendární televizní hlasatelka Kamila Moučková zavítala do Velvar. Na setkání se čtenáři a dalšími zájemci z řad veřejnosti ji pozvaly pracovnice Městské knihovny Velvary.
Kladensko – Už šestibodový náskok mají v tabulce fotbalové I. A třídy celky Velvar a Tuchlovic. Oba vyhrály shodně poměrem 3:1. Stoprocentní zisk Kladenska v této soutěži potvrdily i výhry Slaného nad Všenory a Lhoty nad Cerhovicemi.
Mělnicko – Většina z devítky okresních celků hrajících I. B třídu má za sebou generálky před startem jarních odvet. O víkendu nehrál jen Kostelec a mělnický FC. Každý z trochu jiného důvodu.
Kralupy nad Vltavou - Motoristy, kteří se potřebují dostat z jedné části Kralup nad Vltavou na Mělnicku do té na druhém břehu, čeká náročné období. V pondělí se totiž zavře most T.G. Masaryka, který město rozdělené korytem řeky spojuje. Podle místostarosty města Libora Lesáka si uzavírku jediného kralupského mostu vyžádala pokračující rekonstrukce krajské silnice II/101, na níž vznikají tři kruhové objezdy a podchod.
Kladensko – První březnový pracovní týden skončil na Kladensku neblaze hned pro několik lidí. Od pátečního rána byli policisté, hasiči i zdravotníci na nohou kvůli nehodám i požárům. První havárie, která se stala na pomezí kladenského a mělnického okresu, si bohužel vyžádala lidský život. O několik hodin později hasili Kladeňáci požár auta u obchoďáku v Kročehlavech. U Velvar asistovali při vyproštění lidí z BMW, poté, co se auto převrátilo na střechu a skončilo na kolech v poli. Hodinu po poledni pro změnu hořelo v bytě v činžáku ve Slaném.
Tuchlovice – Bod na první Velvary ztrácí po podzimní části A skupiny I. A třídy fotbalisté Tuchlovic. Předseda klubu z Kladenska Stanislav Šulc nezapírá, že příští sezonu by se rádi ocitli mezi krajskou smetánkou.
Kladensko /FOTOGALERIE/ - Hasiči policisté i záchranáři měli od středečního rána na Kladensku napilno. Neprve bylo potřeba zasahovat při nehodě auta se dřevem u Blahotic, dále pak při vážnější srážce kamionu se stromem u Hvězdy. Řidič zůstal v kabině zaklíněný. Utrpěl středně těžká poranění. Silnice byla neprůjezdná. Třetí nehoda osobního auta s dodávkou se stala za Rozdělovem.
Louny Teprve druhou porážku zaznamenali v osmém přípravném duelu na jarní část krajského přeboru fotbalisté Loun. Proti Ostrovu dělali chyby hlavně v defenzivě, prohráli 4:6.
Mělník – Ve třetím přípravném zápase před jarní sezonou krajského přeboru se už fotbalisté Sokola Ovčáry dočkali vstřelených gólů. Slovan Velvary, vedoucí tým I. A třídy, porazili na mělnické umělce 3:1.
Satalice – V přípravném období se fotbalistům Ostré zatím moc nedaří. Svědčí o tom další utkání, v němž nováček krajského přeboru prohrál s celkem Velvar, který je lídrem I.A třídy skupiny A.
Kladensko – O víkendu policisté zastavili při kontrolách v Kladně, Slaném, ale také ve Smečně, Velvarech, Zlonicích a Velké Dobré osm řidičů, kteří za volant usedli pod vlivem alkoholu, drog nebo se zákazem řízení. Nyní jsou podezřelí z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky či maření výkonu úředního rozhodnutí.
Slaný - Doslova jak na smilování čekají více jak tři desítky roků Slaňáci na vytvoření slibovaného severního obchvatu města na Kladensku, který byl měl ulevit místním zejména od těžké kamionové dopravy. Nejčastěji lidé na periferii Slaného vyloudí na tváři jen útrpný úsměv, když se jich zeptáte, jak dlouho jim radnice slibuje změnu.
Velvary - Den s armádou. Tak nazvali velvarští žáci setkání, které se uskutečnilo v jejich škole ve čtvrtek dopoledne. Jak žijí čeští vojáci doma či na misích, se dozvěděli především školáci ze druhého stupně.
Velvary - Dopravní policisté vyjeli k dopravní nehodě, při níž se srazila celkem tři osobní vozidla. Jedno z nich po nárazu skončilo v kolejišti železničního přejezdu u Malé Bučiny nedaleko Velvar na Kladensku.
Velvary - Dopravní policisté vyjeli k dopravní nehodě, při níž se srazila celkem tři osobní vozidla. Jedno z nich po nárazu skončilo v kolejišti železničního přejezdu u Malé Bučiny nedaleko Velvar na Kladensku.
Velvary – Dopravní policisté vyjeli včera krátce před devátou hodinou k dopravní nehodě, při níž se srazila celkem tři osobní vozidla. Jedno z nich po nárazu skončilo v kolejišti železničního přejezdu u Malé Bučiny nedaleko Velvar.