Kladensko - Dvě utkání úvodního kola fotbalové I. A třídy se budou hrát v sobotu odpoledne na Kladensku. Obě začínají v 17.00 hodin a hostit je budou stadiony, jež od sebe dělí pouze pár kilometrů. Lépe si loni vedlo mužstvo Velvar, které po podzimní části dokonce vedlo tabulky, Slaný naopak dlouho bojovalo o udržení.
Velvary – Zraněného fotbalisty Velvar Marka Muchy se diváci ptali, který je jejich tým. Tolik nových hráčů představili v domácí premiéře! „Poznám to až podle dresů," prý prohlásil kapitán týmu.
Uhy – Diváci se v rámci 15. ročníku fotbalového memoriálu Jaroslava Černého v Uhách nemohli nudit. Ve čtyřech utkáních viděli 31 branek, což je téměř osm na zápas! Výrazně k tomu počtu přispěly také dva celky z Mělnicka.
Ovčáry – K dalšímu přípravnému zápasu na novou sezonu v krajském přeboru nastoupili fotbalisté Ovčár doma proti rezervě třetiligové Admiry Praha. Přestože se hosté ujali vedení už v první minutě utkání Ondrůškem, odjížděli z Ovčár se stejným debaklem jako minulý týden A-třídní Velvary.
Jižní Čechy – Poslední dny zbývají hasičům k přihlášení se do čtvrtého ročníku soutěže Dobrovolní hasiči roku. Hlavní výhrou je možnost získání financí na provoz a k tomu 30 vysílaček Hytera, celková suma je jeden a čtvrt milionu korun. Uzávěrka je naplánována přesně na čtvrteční půlnoc.
Velvary – Dvojrole Davida Vedrala ve fotbalovém Slovanu Velvary skončila. V pozici předsedy klubu zůstal, trenérskou taktovku však předal bývalému fotbalistovi Kladna Pavlu Janečkovi.
V důsledku silných dešťů se ve Velvarech zanesl hlavní kanalizační přivaděč k Čistírně odpadních vod vlivem silného naplavení písku z jednotné kanalizace. Kanalizace byla zprovozněna pracovníky vodáren a čištění řádu ještě pokračuje.
Velvary – K městům, která využívají kamerový bezpečnostní systém, se připojily Velvary. Zatím čtyři kamery monitorují vybraná veřejná prostranství. Vedení města chce systém postupně rozšiřovat.
Velvary – Přes jediný most ve Velvarech teď nepřejde doslova ani noha. Krajský úřad tento týden rozhodl o jeho uzavření nejen pro automobilovou dopravu, ale i pro pěší. Důvodem je havarijní stav mostu, jehož je kraj správcem.
Hostouň, Velvary – Dvakrát zasahoval o víkendu policejní pyrotechnik v okrese Kladno. V prvním případě likvidoval v sobotu odpoledne cvičnou protitankovou střelu nalezenou u Hostouně. Další protitankové střely byly nalezeny na koupališti v Malovarské ulici ve Velvarech.
Kladensko - Dvakrát zasahoval o víkendu policejní pyrotechnik v okrese Kladno. V prvním případě likvidoval v sobotu odpoledne cvičnou protitankovou střelu nalezenou u Hostouně. Další protitankové střely byly nalezeny na koupališti v Malovarské ulici ve Velvarech.
Kladensko, Slánsko - Svátečně nastrojení kluci i holky, slečny a mladí pánové. I ti největší raubíři zkrotili na chvíli svůj temperament, protože nadešel den D. Krátce po osmé děti i studenti převzali z rukou pedagogů závěrečné vysvědčení jako výsledek celoroční školní činnosti. Někde bylo hodně veselo, jinde zklamání nad prospěchem. Vesměs ale oznámkovaní tušili, co je čeká.
Tuchlovice - Vypadalo to, že okresní přebor dorostenců vyhraje Baník Švermov. Jenže mu zavařil Braškov, který proti Tuchlovicím nasadil hráče „načerno" a dodatečně tak Tuchlovickým spadly do klína body, které je vyšvihly na čelo tabulky.
Kladensko - Obětí tragické nehody, při které zahynul na silnici I/16 v úterý odpoledne u Velvar na Kladensku cyklista, je pětačtyřicetiletý muž z Uhů. Kvůli tomu, že si zkracoval cestu z Budihostic do sousedních Uhů, kde nyní bydlel, stalo se mu přecházení hlavní silnice osudným.
Kladensko – Jediný tým z Kladenska opustí v nové sezoně fotbalovou I. A třídu. Sokol Hostouň totiž nakonec postupuje do krajského přeboru ze druhého místa díky tomu, že z divize nesestoupil ani jeden středočeský tým. Ta samá věc pomohla při záchraně také Slanému, které si mohlo dovolit v posledním kole v Černolicích i těsnou porážku.
Uhy - Úterní odpoledne se stalo tragickým pro cyklistu, který hodinu po poledni nedaleko obce Uhy na Kladensku přijížděl z polní cesty. Poté co vjel na hlavní silnici I/16 přijela ve směru od Velvar dodávka Volkswagen Transporter a muže na kole srazila. Ten byl na místě mrtvý.
Uhy - Úterní odpoledne se stalo tragickým pro cyklistu, který hodinu po poledni nedaleko obce Uhy přijížděl z polní cesty. Poté co vjel na hlavní silnici I/16 přijela ve směru od Velvar dodávka Volkswagen Transporter a muže na kole srazila. Ten byl na místě mrtvý.
Kladensko – V neděli 15. června začne platit celostátní změna vlakového jízdního řádu. V regionální dopravě nastanou jen dílčí změny reagující na aktuální situaci v dopravě a podněty cestujících.
Kladensko - Naposledy na jaře se mohou podívat příznivci kulatého nesmysu na mistrovské boje. Pozor! Některé týmy hrají doma v jiné dny a časy, než je u nich zvykem.
Kladensko - Další povedený zásah mají na svém kontě kriminalisté ze Slaného na Kladensku. Podařilo se jim zadržet dva pachatele přímo při činu, když sklízeli úrodu konopí. Mužům ve věku 30 a 32 let hrozí nyní až deset let vězení.
Velvarsko - Další povedený zásah mají na svém kontě kriminalisté ze Slaného. Podařilo se jim zadržet dva pachatele přímo při činu, když sklízeli úrodu konopí. Mužům ve věku 30 a 32 let hrozí nyní až deset let vězení.
Poříčí nad Sázavou – Páteční večery fotbalistům Poříčí v I. A třídě vyhovují. Před čtrnácti dny nasypali do sítě Hradišťka sedm gólů, tentokrát do branky Velvar, které ještě po podzimu vedly tabulku, pět, když o své vysoké výhře rozhodli v závěrečné půlhodině.
Hostouň /FOTOGALERIE/ – Ještě pořád můžete na Kladensku vidět opravdu dobrý fotbal. Středeční dohrávka I. A třídy mezi Hostouní a Tuchlovicemi snesla opravdu přísná měřítka. Výhru 3:1 slavili v tabulce druzí domácí, kteří byli zdatnější v koncovce. Pochvalu ale zaslouží také hosté.
Kladensko – Skvělý fotbal slibuje středeční dohrávka I. A třídy mezi druhou Hostouní a osmými Tuchlovicemi. Tradiční derby výtečných celků z Kladenska se před deseti dny neodehrálo kvůli trvalému dešti, ve středu však bohužel předpověď také nic optimistického neříká. Začátek je v 18 hodin.
Velvary – Takovou slávu už Velvary dlouho nezažily. V sobotu se na zdejším náměstí konaly velkolepé oslavy 150. výročí založení dobrovolného sboru hasičů. Ten se stal vůbec prvním na území českých zemí.
Kladensko – Pokud fotbalisté Hostouně zvládnou v pěti dnech dvě derby krajské I. A třídy, budou bez ohledu na výsledky třetí Hvozdnice nováčky krajského přeboru.
Kladensko - Sedmatřicet mistrovských utkání soutěží fotbalových dospělých dospělých bude na Kladensku na programu o víkendu. Dvaadvacet se jich bude hrát v sobotu.
Římov – Velké přípravy, hosté z širokého okolí i z ciziny a výjimečné pořadatelství hasičské soutěže. Tak vylepšili svou oslavu jubilea trvání sboru dobrovolných hasičů v Římově. Letos tady slouží „Bohu ku cti a bližnímu ku pomoci", jak praví heslo na praporu, již 130 let.